Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 3.12.2008 15:58

Poprosim všetkých o osobné skúsenosti s 270w ake používate strelivo a všetko okolo tejto ráže

počet zobrazení: 51 469
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 5.11.2012 o 5:59

ved prave to pre mna je S@B spce pridrahé .Nie som taký bohatý aby som si dovolil kupovat lacné veci u streliva to platí dvojnásobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off baranovo, 5.11.2012 o 1:11

Ja pouzivam SaB uz 20 rokov a na toto strelivo nemozem dopustit. Síce trochu viac podlieva ale zato striela velmi presne ako aj na blízko tak na dialku. A ked si dam do kopy cenu a ine veci tak myslim ze SaB je ta najlepsia volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 9.9.2012 o 9:35

Edu-si mimo tému,ako vždy,téma nie je RWS,ale skusenosti s kalibrom 270Win a strelivom pre túto ráž,o ktorej si ty určite iba niekde čítal a tá prax zasa chýba.To že si zástanca RWS ti neberiem,ak ti sedí aj EVO,s ktorým ja absolútne nemám skúsenosti,ale ešte som nepočul na neho nič dobré,ani na renomovaných forach,tak ti verím,pretože zrovna v 7X65R to može byt jednoducho super.Ale nabi do 270 HMK,strel vysoku na 100m na malu komoru a garantujem,že ak na výstrele chytíš rebro,tak to nič pekné nie je-na rozdiel od INTERBOND,alebo ORYX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off norhaj, 8.9.2012 o 22:14

ZATIAL VSETKYM DAKUEM VASE PRIPOMIENKY BUDU NAPOMOCNE PRI VYBERE STRELIVA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 8.9.2012 o 18:41

H Mantel od RWS je celkom o.k....Super vykon a aj kvalitne strelivo. Potom je vyborne strelivo Hornady Interbond...a aj SST..ale to ma fakt velku ranivfost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.9.2012 o 15:19

Noro najlepšie bude mať pri sebe zo 20 značiek streliva ako radí BLEIKER zmeriaš vzdialenosť a podľa toho nabiješ . Hlavne si nekupuj RWS aby si nebol uplakaný :-DDD I ked ja som pri RWS ešte neplakal a pri RWS EVO už vôbec nie . Kto vie možno raz príde i plač . A to som sa niečo od RWS nastrielal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.9.2012 o 11:10

Ono si treba u tohto kalibru rozmysliet hlavne vzdialenost,na ktoru najčastejšie budeš strielat a podla toho vybrat strelu.AK do tých 150m bude práve ten Vulkan celkom dobrá volba,naopak ak na vačšie vzdialenosti,na ktoré je táto ráž priam ako stvorená,dobre ti radí JAGER68,hlavne nie strelivo RWS do 100m,to potom pri šetrnosti zaplačeš,i ked STOP efekt nevídaný,takmer ako TBBC od Federalu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 7.9.2012 o 17:19

Áno, áno "Jager68", avšak "norhaj" rieši využitie v poľovnej praxi. Doporučujem Norma VULKAN, viac cez poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 7.9.2012 o 16:04

270 Win je primarne skonstruovany kal. na strelivo 130-140 grain..teda 8,42g-9g.S Vulkanom to ma krivku ako banan.Potom to uz ,,nie je" origos 270 Win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 7.9.2012 o 12:13

Norma vulkán ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 6.9.2012 o 20:05

mal som tento kaliber 4 roky diviak srnčie norma oryx prestreluje neppodlieva a dobre farby potom sako to mal kamarat a chvalil to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 19:17

Tak to prídem okuknuť potom :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off norhaj, 6.9.2012 o 18:59

BLIZIA SA NARODENINY TREBA SI UROBIT RADOST-ASPON DUFAM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 18:43

Noro no tak už to vyklop čo máš zaľubom :-D ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.9.2012 o 18:28

Noro, SP 9,7 Selier Bellot by bol pre Teba vynikajúci, usudzujúc podľa "novo založenej" témy :-o)) - pozdravujem Ťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 6.9.2012 o 17:27

Do 270 Win je super strelivo H Mantel od RWS. Hornady Superformance Interbond.Fderal Trophy Bonded Tip...vsetko okolo 4000 J energia. Co viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 6.9.2012 o 17:01

Vynikajúci kaliber, strelivo RWS KS a Norma vulkan, ale aj federal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 6.9.2012 o 16:51

Čo takto si dat do vyhladavača 270W a pisat do založenych tém a nezakladat duplicitnu diskusiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.9.2012 o 16:36

AMERICKA VERZIA 7X64, KALIBER VELMI DOBRY, VYBER STRELIVA TIEZ....TAK AKO 7X64 JE UNIVERZAL TAK ROVNAKO .270W. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 15:50

Najuniverzálnejší kaliber pre Slovenské poľovníctvo . Norma oryx je dobré strelivo za dobrú cenu . Z toho drahšieho je to RWS EVO . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off norhaj, 6.9.2012 o 15:32

KALIBER W-270 -

AKE MATE SKUSENOSTI S KALIBROM W 270 KLADY AJ ZAPORY AKE DOPRUCUJETE STRELIVO SETRNE K DIVINE .

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 3.8.2012 o 13:31

DO 270Win je kvantum vyborneho streliva. Konecne. Aj Federal tam ma dost kvalitnych striel. Partition,Trophy Bonded Tip-4100J,Hornady Superformance,Norma tiež a RWS tiež. Taky H Mantel Od RWS v 270Win...super kombinacia. Neviem preco do tohto kal.,ktory je primarne konstruaovany na rychlejsie strely stale hladate ťažke strely...Ideal v 270Win je 8,42g strela.Este je tusim 9,1g od Hornadyho..ale nic tažsie by som tam uz nedaval.Potom to uz ,,nie je" 270Win ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 3.8.2012 o 12:09

Soft point nekupuj!!! Viem, že cena je lákavá, taktiež presnosť vynikajúca, ALE táto strela je veľmi tvrdá aj napriek tomu, že je to klasický poloplášť. Zver po pekných komorových ranách dosť odbieha(viac ako 100 m). Farba vždy začínala, až po cca. 30-50 m... Je to tvrdá strela a správa sa ako celoplášť, pokiaľ nechytíš ramenný k1b, tak potrebuješ psíka(záleží od okolností-terénu). Mňa dosť sklamal a prestrelil som si to na S&B Nosler partition - zatiaľ spokojnosť. Presnosť super a s účinkom aj devastáciou veľká spokojnosť-uvidíme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 2.8.2012 o 12:26

musim sa aj ja zasa ozvat co ti tu pisali vseci je pravda na ten S&B zabudni SPCE je uplne na hovno a neviem preco skusil som uz ine strelivo do S&B tiez mi to nelieta prave naj proste ten prach zapalka rozhoduje a nech uz strelu napchaju aku kolvek je to na hovno teraz som testol XRG monolit od S&B a tiez to nieje ziadna slava zase ta presnost ostala v nedohladne este to skusim na dajakej zvery lebo som to slubil MMakra ze to odtestujem ale urcite viem ze pri tom neostane a ktomu geku co ti pisali je to lecne presne ale ...? ta gulka je smejd skus nieco ine a ktym Federaly Soft pointy RN 9,7 g neviem mne osobne sa to nepacilo mam vyhrady k federal nabojom ale v inej razi v tejto razi som to nemal tkaze neviem? a to co ti ponukol na odkaze Jager69 to je dobra volba ak to bude sedet tvojej zbrani tak pri tom ostanes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 2.8.2012 o 8:36

... zatial vyskusam Federaly Soft pointy RN 9,7 g, dobre referencie aj dostupnost, vase skusenosti s nimi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 1.8.2012 o 9:58

odkaz S tymto nic nepokazis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 1.8.2012 o 9:47

Spickove strelivo v .270Win je Sako Hammerhead 10.1g. Je to vynikajuca strela a Ti co ju skusili, vacsinou s nou strielaju dodnes. Vynikajuci stop ucinok po zasahu, a ak zver odbehne tak len zopar metrov aj to za asistencie vyborneho farbenia a velmi setrny k zverine. A pritom cena u nas v Secovciach v polovnictve je cca 38 eur. Niet tu o com diskutovat. Ja som vzal Superhammerheady. Daj si do googlu Sako Hammerhead ,,zkusěnosti,, a vyhodi Ti zopar ceskych for, kde ich velmi chvalia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas80, 31.7.2012 o 13:10

skús norma oryx 9,7 g, predtým som používal SaB a nič moc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 8.6.2012 o 22:54

Ja som 270 win strielal 20 rokov sellier,nemožem ho haniť,celkom dobra prestnosť aj učinok klasickeho poloplášťa,pri rane na makko alebo na pečienku to dosť slabo farbí,preto je to puška pre dobreho strelca,v roku 2010 som skusil strelivo norma vulkan cca 60 kusov ulovkov(srnčie,dančie,diviak,jelenia),ma to perfektný stop učinok,zver po zasahu padá,len čo mi vadilo bolo že trošku dlhšie zhasínala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 8.6.2012 o 15:01

... ďakujem chlapi za vaše príspevky. z toho čo som tu na tomto fóre načítal by som skúsil tie federály-nosler alebo hornady-superformance interbond. rád by som poznal ešte reálne účinky, ako reagovala prevažne diviačia a vysoká zver na tieto strely. ďakujem ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 6.6.2012 o 22:35

Ja pouzivam v 270 W toto: odkaz Zatial max spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Jager68, 6.6.2012 o 20:09

Zožen si aspon Federal..alebo Hornady....do takeho vyborneho kal. sa oplati kupit kvalitne strelivo.Kolko krabiciek vystrielas?..jednu?...Tak by cca 40-60€ nemalo byt vela. Blaser CDP je vyborne strelivo do 270Win....Jedlicka v Zelenci by mal mat aj nejaky Federal.... Ideal je Hornady SUPERFORMANCE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 6.6.2012 o 19:34

nepochopim toto nikdy...ked uz nemas peniaze na nieco lepsie tak si kup aspon GECO, presnost 100nasobne lepsia a ucinok na zverinu minimalne 5 krat lepsi ako tie ceske sracky S&B, a co ej pre teba podstatne, cena je rovnaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 6.6.2012 o 19:10

Kamarát v 270ke používa tiež S&B(neviem gramáž)pri zásahu na komoru cca na 70m podliate od ratíc až po uši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.6.2012 o 17:37

w270 je výborný kaliber ktorý považujem za najuniverzálnejší. S&B robí aj obstojné strelivo ale žial SPCE strižná hrana to je u mňa to najhoršie strelivo na trhu !Sierra je celkom v pohodičke . Ďalšie nové nosler a podobné som nestrielal od S&B tak neviem posúdiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlados, 6.6.2012 o 16:28

Bohaté a veľmi, veľmi dobré skúsenosti s týmto odkaz alebo odkaz. Prejdi fórum, je tu toho dosť, ohľadom daného kalibru, ktorý si uviedol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 6.6.2012 o 16:17

nekupuj nefarby podlieva,kup norma oryx použival som to asy 3 roky srnčie aj diviaci odvtedy nebol problem s farbenim a podlievanim strielal som na rebra za lopatku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 6.6.2012 o 14:55

Skúsenosti s 270 WIN SaB -

Rád by som poznal vaše skúsenosti so strelivom 270 WIN SaB na vysoku, diviačiu a srnčiu zver. Ďakujem za vaše príspevky.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2009 o 21:49

:))) Dik Iboo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 15.1.2009 o 20:22

Edu - :-( škoda, chcel som pri fotke, ale keď si tentokrát ako fotograf 1. triedy zlyhal, musím bez úlovku aj bez fotky - gratulujem , lovu zdar !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel