Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 3.12.2008 15:58

Poprosim všetkých o osobné skúsenosti s 270w ake používate strelivo a všetko okolo tejto ráže

počet zobrazení: 51 270
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 14.1.2009 o 8:41

fotka je ale len v mobile lebo bola tma a foťak v noci nenosim . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.1.2009 o 1:26

Edu - a fotka bude ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2009 o 0:22

Iboo včera som strelil jedno prasa 19.45 .Ráno bude asi obnova . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.1.2009 o 23:15

Edu - polovnícka reč v našom nárečí :))))) -> chalani ale aj zajtra ideme do hory nie? kua tu sú diviaky netreba ich pustiť susedom, lebo potom ich postrielajú oni. Treba ísť a duriť. a keď sa postaví vysoká, tak aj tú, veď je to dobré mäsko.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2009 o 21:56

Milanko 12 vôbec ma nepoznáš ale už si ma odsúdil :))
Ver mi ,že s teba nazvoslovie teľa a lan tiež neurobí dobrého poľovníka . Latinaky sú zaklad . Nazvoslovie sa mení aj niekoľko krát ale latináky zostávajú . Takže ak som dobre pochopil dobrý poľovník by nemal ovládať latinaky a zver by mal ozačovať ako v kravíne . Nuž každý mame svoj názor ja ta poúčať nemám potrebu . Lebo nie každému sa dá poradiť . Osobne keď nemám chuť sa s niekým baviť tak sa proste s ním nebavím a nemam potrebu mu napísať ,že sa s ním prestávam baviť . Tých drístov som tu od teba počul až až tak som potešený ,že si sa prestal so mnou baviť .Práci česť :)) a poľovníckej latine zdar :)) Inak existuje aj poľovnícka reč ale to je jedno . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 13.1.2009 o 17:17

edu-mas vo vsetkom pravdu ako inak nedosli mi ardumenty len nemam chut sa stebou bavit a mysliet si mozes co chces ty /Buteo buteo /:) dobreho polovnika steba nespravia latinske nazvy to mi ver:) tesilo ma:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2009 o 14:32

Milanko 12 je také porekadlo / Podľa seba súdim teba / Veľmi to na teba pasuje . Ja sa rád nechám poučiť . Prave som sa dozvedel že Nazvať Jelienča telaťom a jelenicu Laňou je poľovnícka latina . Ja som si doteraz myslel že poľovnícka latina je je žartovné ,často vymyslené rozprávanie o poľovníckych zážitkoch . :)))))) Osobne si myslím že označenie teľa je nesprávne nazvané jelienča a označenie laň je správne jelenica . Tá latina ma naozaj veľmi pobavila . Keď dojdú argumenty je lepšie skončiť debatu to je fakt . Je vhodne zapojiť sa do debaty len vtedy keď človek vie o čom hovorí . Inak to môže byť naozaj poľovnícka latina . Poznám veľa poľovníkov ktorí nazvú Myšiaka lesného /Buteo buteo / ako KAŇU . Je to veľmi smutné žial . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 13.1.2009 o 14:07

EDU polovna latina asi ti nevravy ... nechcem ta urazat ani poucat len mi vadilo ze ty mozes pisat ocom chces ale ked niekto druhy napise nieco co tebe nieje pochuti hned mas pripomienku.... ja tymto stebou koncim:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2009 o 9:05

Milanko 12 Ty by si mal tiež v tom poúčaní u seba začať aby si nenazval jelienča teľatom ako družstevník :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2009 o 8:41

Ako rozkážeš Milanko 12 :))) Máš ešte nejaký rozkaz pre mňa alebo urážku ? :))) Alebo nejakú poúčku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 12.1.2009 o 16:48

edu - smiesny si jedine ty s tymi detinskymi vyjadreniami ked sa chces vracat k teme tak zacni u seba..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2009 o 11:21

Milanko 12 ja nikoho nepoúčam len som sa chcel vrátit k téme . Smiešne je že mňa obviníš ,že niekoho poučam a vzápätí Ty poúčaš mňa :)))) Ale pohoda . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 11.1.2009 o 22:24

edu precitaj si ocom si diskutoval ty ked tu ides niekoho poucat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.1.2009 o 13:37

Janba otazka znela ake je vhodnémstrelivo do W270 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janba, 11.1.2009 o 9:21

mam w270 a som max spokojny strielam aj na vecsiu vzdialenost ale je to dobra raz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2008 o 17:11

Osobne je pre mňa chabá info /Je to tak preto lebo !!! / Také argumenty používal Janko Ľupták . Nehovorím ,že mám pravdu ale chcem počuť argumenty . Prečo strela s dvojitým jadrom alebo bez neho ktorá má v prejektile zúženie neni podlalibrená . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2008 o 16:58

Hunter 270 držať sa kalibru 270 W pr mňa je to absolutne jedno či je 270W alebo 7x64 je to totožná raž . aj ked je to 6,9x 64 tušim . podobne je jedno či je cal 30-06,W308 atd . Aby bola nevystrielaná hlaveň a kvalitne strelivo . Čo je kvalitné strelivo je popísané v tomto článku . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter270, 25.12.2008 o 14:32

Chalani,dobre Vám píše iboo čo sú podkaliberné strely,s plastovým kontajnerom a ešte v 270 WIN sa TIG a TUG nevyrába,a držte sa témi 270 WIN !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.12.2008 o 2:20

Iboo pre mňa noc alebo deň nič neznamená . Dobre si zapamätaj : " Čert nikdy nespí " :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2008 o 2:12

Iboo tak v takom prípade sa nehadam bol som v tom že zúženie striel Tig a Tug je to podkalibrenie . Ale našiel som dobrý článok k danej téme Huntera 69

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 25.12.2008 o 1:06

Edu - dúfam že si po druhom kole kapustnice ako ja takto neskoro v noci keď máš čas vypisovať :)))). To čo spomína Finist je podkaliberná strela, ktorá po opustení hlavne stráca tie vodiace plasty, a letí dalej bez plastov. Ďalším príkladom podkalibernej strely je HORNADY SLUG SST , kde sa jedná o strelu SST, ktorá je osadená do brokového náboja za pomoci vymedzovacích plastov. Funguje to podobne. Niečo podobné vymysleli svojho času aj rusi. To čo sa popísalo v Hubertlove nemá páru, to mi ver. Aj pán Lihocký dokonale kopíruje nemecké časopisy, niekedy ani nevie čo píše sám ( príklad streliva do 223Rem od výrobcu SB, strela Teilmantel. Ktorý český výrobca vyrába strelu "teilmantel" a navyše keď ju chcem prezentovať v slov. časopise, tak napíšem "poloplášť" a podobne....) . Tá drážka, krúžok a kde čo na jeho štýl je "podkalibrový", pretože jeho priemer nedosahuje priemeru kalibra náboja. Nemôžme však hovoriť o to, že strela ako celok je podkalibrová....Dobrá diskusia na čas vianočný, ale tuším menej citlivá ako vnímanie maskáčov našej verejnosti (ľudovej) ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.12.2008 o 0:34

Finist aj to čo si uviedol môže byť podkalibrena strela .Podľa mňa je to však plnokalibrová strela s podkalibrovým priebojným jadrom!Ja sa nehadam iba som povedal čo som čital v hubert love na margo RWS TUG a TIG že majú pasik ktorý strelu zužuje oproti pôvodnému kalibru . To vsjo .
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 24.12.2008 o 17:06

Foto ID 39153 toto by mala byt podkaliberná strela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.12.2008 o 15:23

Ibbo takto nejako to vysvetlovali v Hubert love .Žial nenašiel som to a nechce sa mi to ani hladať v štosoch časákov . Vysvetlovali to tým že strela je zúžená a vyvinuta v špecialnych laboratoriach a aerodynamických a deformačných tuneloch bola o tom podkalibrení cela stranka popísaná .Ako príklad boli ukázané dve strely RWS TIG a TUG a znázornený prúžok zuženia užší ako vonkajšok 7mm kalibru . Bolo presne popísané čo všetko to spôsobuje niečo bolo spomenuté o hydrodynamickom efekte ktorý toto podkalibrenie zvyšuje . Ale neviem možno sa mýlim ja nie som tiež neomylný .Tak ak som ničo zle vyčítal alebo domotal vopred sa ospravedlnujem . Takto nejako to vypadalo vysvetlené : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 24.12.2008 o 0:48

Toto som vygoogloval...."Podkaliberná strela" za druhej svetovej vojny bola niečo iné, ako dnes. Dnes je to skoro automaticky "aerodynamicky stabilizovaná šípová strela s oddeliteľnými vodiacimi časťami", vtedy to bola "plnokalibrová strela s podkalibrovým priebojným jadrom".....Foto ale neviem najst žiadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 24.12.2008 o 0:04

Edu - tie znalosti budú trochu skreslené. Akým spôsobom by bola strela upevnená do hilzne, keby bola "medzera" medzi dierou v hilzni a "podkalibrovou strelou " ?? Zober si slovník - ale nie translator, ale slovník slovenského jazyka a prelož si "podklaibrový", "podrozmerný". Podkalibrová strela je to dole, kde priemer strely je skutočne menší ako kaliber náboja.

odkaz

odkaz />
Takže podla tvojho tvrdenia každá strela ktorá má drážku, alebo svojím spôsobom podlieha nejakej tej mikro tolerancii výroby striel je podkaliberná ? Alebo ako si to myslel ? Strely RWS osádzané do ich vlastných nábojov nijakú vôlu emdzi strelou a hilzňou nemajú, krimplovanie striel nieje nutné, ale vítam ho (nielen ja) . Nepochybujem že vieš ktorá časť nábojnice celou svojou časťou drží strelu, takže v prípade podkalibernej strely bez tesniaceho materiálu by bola hilzňa minimálne deformovaná. Mám náboj velmi starý s celoolovenou strelou, môžme o ňom povedať že je podkaliberný, pretože priemer strely sa o nejaké desatinky líši od priemeru skalibrovanej hilzne samozrejme zvnútra. Na vyplnenie medzery (neviem z akého dôvodu) použili nejaký typ papiera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.12.2008 o 22:59

Podľa mojich vedomostí a znalostí obe podkalibrené sú a Tieto strely vo svojej najširšej časti nedosahujú menovitého priemeru kalibra. Ale tvoju pravdu Ti neberiem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.12.2008 o 22:55

Takže toto neni podkalibrená strela ???
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.12.2008 o 21:54

Edu - Hubertlov nieje dôveryhodný zdroj informácii. Obidve strely TUG aj TIG obidve variácie( aj ich nové názvy) poznám osobne velmi dobre. Tieto strely vo svojej najširšej časti dosahujú menovitého priemeru kalibra náboja, takže sa nejedná o podkaliberné strely. žiadny krúžok, lokálne zúženie, dokonca ani krimplovacia hrana, drážka niesú "podkalibrotvorné " . Podkaliberná strela je napríklad ocel z jadra S-ball plastiku (nie tak celkom, lebo po opustení hlavne sa plast neoddelkuje od jadra.,ale taký Accelerator do 30-06 SPRG je podkaliberná strela. A ten translator ako zdroj informácii keď sa chceš učiť od nuly je pekný vtip. Čítal som zopár linkov od teba cez ten translator, a keby som nevedel dopredu (alebo po anglicky) o čo sa jedná tak mám z toho pekný bordel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2008 o 10:43

Tu je vidno TUG a TIG podkalibrené

odkaz" target="_blank" rel=nofollow style="text-decoration:underline;">odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2008 o 10:34

Iboo ja používam strelu ID classic pri mojom kalibri 7x65 je dostačujúca pre všetky druhy zveri . Posileam odkaz v translate preloženej verzii .Tk nejaké slovko je sem tam smiešne ale podstatu sa dozvieš :

odkaz />
Na ťažšiu zver doporučujem :

odkaz />
Pre milovníkov naozaj najšpičkoveších vecičiek je tu táto novinka Rapid - X - Tip

odkaz />
Všetky tri strely sú podkalibrené a vyvinutí v jednom z najšpičkovejších laboratóri na svete :

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2008 o 10:14

Iboo z hubert lovu je to ten krúžok zužený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off iboo, 22.12.2008 o 0:29

Edu - skadial si vytiahol že TUG a TIG su podkaliberné strely ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 18.12.2008 o 22:46

Edu:)),to sme od teba ešte nepočuli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2008 o 22:45

Danielo648 aj ja som trafil na veľke vzdialenosti lišku a S&B ale to neni smerodatné . Taktiež netvrdím že S&B je nepoužiteľné :)) Možno som len detailista :)) Tak ako pri fotkách si potrpím na technickú kvalitu podobnú uchylku mam aj na strelivo :) Nejde len o presnosť . Je to súhra balistických hodnôt podkalibrena strela TUG alebo TIG od RWS jej testovanie presná kalibracia 100% spolahlivosť ranivosť,priebojnosť a sústavne vylepšovanie atď . ma doviedlo k strelám RWS . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off danielo648, 18.12.2008 o 22:33

no neviem mozno trosku mate aj pravdu , no zatial som spokojny s nabojom S B 9.7 g pri dobrom pocasi liska na 170 metrov neujde , srnca som som na 130 m na krk ,, mozno stastie , aspon . ale tu normu asi vyskusam , a spolocne to u nas malo , diviaky setrime nemame ,, akurat vlky ti e potvory , rano idem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 18.12.2008 o 21:36

S&B je síce najlacnejšie ale ako to už býva aj najmenej presné .Osobne mám dobrú skusenosť v presnosti v strele sierra. Ale roky už S&B nestrielam . Vhodný pomer kvalita cena je pri Norme oryx . Všetko záleží na tom či si šetrnej povahy :) alebo ti záleži na kvalite .A potom ešte na tom koľko strielaš ročne nábojov . Ja používam výhradne RWS . Kašlem na to je je o pár korún drahší .Okolo 1500 sk krabica stoji RWS okolo 1200 Norma oryx S&B sierra okolo 900 sk do mojej GB 7x65 sabatti. Mylsím ,že krabičku máš na rok a možno i viac . Ak nie si obdarený šťastím na spoločných polovačkach kde sa obyčajne nestriela na daleko . Tak ti postačí aj lacnejšie strelivo . Najhoršiu skúsenosť mám zo strelivom S&B SPCE /strižná hrana / má všetky najhoršie vlastnosti ake môže mať strelivo ):
Nuž a kaliber bude najlepší tak 6,9 x 63 tak je to tuším pri W 270 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off danielo648, 18.12.2008 o 17:36

ja mam tiez W 270 a strelivo pouzivam ceske selier belot , zatial mi nic neuslo , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM