Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 3.12.2008 15:58

Poprosim všetkých o osobné skúsenosti s 270w ake používate strelivo a všetko okolo tejto ráže

počet zobrazení: 51 003
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Toxi, 23.2.2017 o 15:27

Zdravim. Mam T3 270Win. Co sa tyka spolahlivosti, setrnosti k divine, ceny je SAKO TOP. Vyskusal som vela streliva. No mrzi ma strelba na väcsie vzdialenosti kde 10,1g je vela. Preto sa chcem opytat kto ma Tikku a ake strelivo mu v nej striela najlepsie? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 14.1.2017 o 13:39

Sako preto laboruje HH 10,1g v 270 win,lebo v severských krajinách je na lov losa zo zákona možné použiť min kaliber 6,5x52 carcano a min 10g projektil. Preto carcano od Normy má 10g (čo si myslím že viac by mo prospelo 8,2g) a tiež strely od tejto spomenutej značky raz 6,5x55 má tiež 10g projektil. Lapua detto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 13.1.2017 o 20:45

270 WIN. Vynikajúci kaliber...Ale nie je skonštruovaný pre streely 10g a podobne. Táto lahôdka ma rada strely okolo 8g....Keď chcete strieľať tzv ťažké strely,kúpte si iný kal....Na spoločnej by som to ešte bral...Ale neberte to všetko dobré čo ma 270win strelívom 10,1G.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 13.1.2017 o 14:39

onval, mozno vas len pletie ze vasa otazka bola prehodena do inej diskusie. ale poslednych par prispevkov su odpovede na vasu otazku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 13.1.2017 o 11:51

Až máte ešte niekto skúsenosti Sako hammerhead 10,1 gr do W 270 poprosím podajte nejaké informácie.Ďakujem za ochotu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.1.2017 o 19:04

odkedy mam gulovnicu 270Win tak na spolocne pouzivam Sako HH a mozem potvrdit ce na diviaky je velmi dobry, ulovenych niekolko kusov od prasiat cez lanstiky az po trosku vacsie kusy a na vsetko dobry stop efekt. Na individualne polovanie ho sice nepouzivam ale nebal by som sa toho. v tej cenovej ralacii velmi dobra volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off shoogo, 12.1.2017 o 14:35

suhlasim, velmi doby pomer cena/vykon. Strielam za lopatku, odbeh len maly, aj ked stalo sa mi ze to slo aj 50m. ale to bolo hodne na blizko a tam sa asi prejavuje rychlost. Naposledy z posedu lastiak tak cca do 40kg odbehol 15m a zhasol. Na spolocnej prasa, pekne velke dostalo na stych farba ako z kybla odbehlo kusocek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off cergovtulak, 12.1.2017 o 14:26

Po odskusani viacerych striel v tejto cenovej hladine sa mi sako hh 270w.javy ako strelivo s najvyrovnanejsim ucinkom a hlavne ocenujem ze po zasahu zver velmi dobre farbi a neodbieha daleko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Poacher, 12.1.2017 o 9:51

Ahoj, výborná strela strela pre tento kaliber. Výborne usmrcuje bez väčších podliatin či poškodení aj po prechode hrubšou kosťou (ramenná kosť - vysoká). Použitie hlavne na čiernu a vysokú, ale nič nepokazí ani na srnčej. Zatiaľ len dobré skúsenosti s touto strelou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off onval, 12.1.2017 o 8:38

Poprosím názor na náboje do W 270 Sako hammerhead - Poprosím Vás až máte niekto skúsenosti na náboje do W 270,SAKO HAMMERHEAD 10,1 g (156 gr.)Na akú zver sa používajú?Ďakujem Vám za príspevky! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 22.12.2016 o 1:07

Taky lovim SaB Nosler 8,4g a kombinuju to.se SAKO HH 10,1g.Jdou mi stejne na 100m takze v pohode.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jarko94, 27.11.2016 o 13:49

Osobne strieľam od SaB Noslera 130gr. pomalá rýchlosť super presnosť poškodenie zatiaľ minimálne, alebo Sako HH tiež dobre skúsenosti ale strela je na 270w už ťažká, ale zastavovací efekt je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 20.9.2016 o 23:17

Sako Hammerhead uplna spokojnost v 270 win. Lanstiaka prestreluje aj na 130 m cez lopatky aj cez chrbticu a setrnost ako vulcan, no financne isto priatelnejsie. Prenost taktiez. Za mna palec hore pre sako hh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 20.9.2016 o 21:31

V 270 win neviem, ale v 300 wm je to tvrda strela. Aj vacsia zver mi dalej odbieha. Ustova rychlost medzi 270 win a 300 wm je skoro rovnaka pri cdp. Dostrielam cdp a idem menit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 20.9.2016 o 20:38

Richard urcite to bude fungovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.9.2016 o 18:45

Riso zase spekulujes, nemas de dávať peňáze :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off richard99, 20.9.2016 o 14:16

Zdravim všetkých, aké máte skúsenosti so strelivom blaser CDP 270 win. Dakujem všetkým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 15.6.2016 o 15:44

Ja strieľal SAKO Hamerhead 10,1g. Maximálna spokojnosť. Je nutné pohopit aj zbraň, to znamená ktoré strelivo jej chutí. Strieľal som Federaly presnosť super divina K.O. Hornady príliš nadupané dosť nepresne, s Normou Vulkan 10,1g mi robí veľký rozptyl.S&B som nedokázal ani pušku nastrelit. Len toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 11.6.2016 o 9:25

S SPCE by to mohlo byť aj lepšie - no to by museli trochu vyvinúť nejakú aktivitu a konštrukčne ju dopracovať, stabilizovať kvalitu vstupov a procesov. Nieje treba veľa a mohla by to byť slušna strela za rozumnú cenu, no nieje tomu tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 10.6.2016 o 16:44

Tak zrovna u Vás kteří jste zareagovali nepochybuji, že jste s tím lovili, já osobně s nimi lovil v 8x57JS SPCE (naháňky) a nemůžu moc nadávat celkem to fungovalo například jak tady píšete o té fragmentaci na milion kousků to neznám, maximálně se svlékne plášť to jo, ale to se mě stalo i s mnohem dražším střelivem. Nechci zde ale nějak přehnaně hájit toto střelivo, akorát si myslím, že to nebude až tak horké jak mnozí píšou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 10.6.2016 o 16:23

Fanda moja posledna skusenost s sab bola ked som dostreloval jelena asi na60m na komoru a plast ostal na koži na vstrelovej strane a olovo som nasiel v plucach cize super kompaknost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 10.6.2016 o 15:48

Čo sprosté , priam vulgárne nevhodné :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 10.6.2016 o 14:46

Ahoj, mozno ta zla mienka o S&b je preto ze sp a spce strasne fragmentuju a teda aj nicia divinu. a ani rozptyl nie je bohvie co. ale iste pravda je ta ze na nasu zver stacia ;-). a neboj vela ludi urcite tymi nabojmi vystrelilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 10.6.2016 o 13:58

No přátelé mám pocit, že selier belot je tady asi sprosté slovo spolužák s nimi loví cca 20let (SP9,7g) a nemá problém neříkám, že není lepší střely, ale na naše podmínky a naši zvěř to stačí myslím, že mnozí z Vás s tímto nábojem vůbec nevystřelilo a přitom ho všichni tak dobře znáte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 20.2.2016 o 17:46

Ja som sa pre zmenu, kedze moje oblubene Barnes TTSX su v poslednej dobe tazko dostupne, rozhodol pre novinku od RWS a to RWS HIT. Odskusane zatial len na strelnici ale co sa tyka presnosti max spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 18.2.2016 o 20:41

takže dnes som zredukoval výber streliva 270 w do WBY Vanguard2 čo sa týka nastrelenia na GMX čo poznám a na normu kalahari s ktorou nemám vôbec skúsenosť. Ak ju niekto používa poprosím o nejaké informácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 9.2.2016 o 21:21

Mne sa to stavalo s modelom remington 700 ,po vystreleni siel tazko otvorit zaver,ale s&b uz dlho nestrielam a robilo to iba pri tomto strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off D4N13L, 9.2.2016 o 21:03

Rozpraval som sa ootom s kamaratom puskarom a moze to byt tym ze tie S&B maju makke zapalky a udernik pravdepodobne zostava po vystrele v zapalke. Musel som ho silou otvorit aj to sa dalo az po chvilke. Ostatne znacky nabojov mi ziaden problem nerobili. Neviem co ine by to mohlo byt. Na spolocnej namna zautocil kanec okolo 150kg, vybehol z lezoviska ani som si ho nevsimol a samozrejme som ho netrafil a nemohol som otvorit zaver a prebit, nastastie si to v poslednej chvili rozmyslel podal sa vedla mna a ja som skocil za vyvrat buka :-D nebolo mi vtedy vsetko jedno, potom som zistil ze sa mi medzi Hornady nejakym zazrakom zamiesala ta Ptska nechapem ako ked ma zeleny spic, no nahoda je svincur, nastastie sa to vsetko dobre skoncilo od vtedy som na znacku S&B uz ani nepozrel. Svagrovi zase nevystrelil v Springfielde tiez S&B, mal Cztku 550, bol som pri tom ked sme pirsovali a zjavil sa pred nami kancisko cez 200kg iba tie obrovske usi si pamtam ako nimi maval ked nas zbadal, ked vysiel z vysokej travy asi 15m od nas. A dalsie 4 naboje v schrannke skusil vystrelit a nic. Sorry za odbocenie od temy na 270 win ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mysho22, 9.2.2016 o 7:11

D4N13L: Tiež som mal Tento problém v 770 akurát v 308w. Po nabití SB SPCE som horko ťažko otvoril záver.S otatnými 5timi značkami som nemal žiadny problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off D4N13L, 8.2.2016 o 21:05

Ja som zacinal presne s 270 win. Mal som ju v Remingtone 770. Za tie peniaze mi to ako zacinajucemu polovnikovi stacilo a streliva som vyskusal hodne vela, chodil som casto na strelnicu a snazil sa najst si to prave pre mna. Najviac sa mi osvedcili Hornady Interlock 9,7g (150gr). Diviak okolo 120kg zostal v ohni a tym myslim ze ho iba vyvalilo a zmohol sa len na chvilkove veslovanie, par lisok tak isto v ohni a srna kusok odbehla potom sa hodila na chrbat. Tot skusenosti z praxe na strelnici som vyskusal od SaB PTS tie mi nechceli otvorit zaver pravdepodobne nepasovali gulovnici potom Sako Hammerhed Hornady Interbond Geco plus a teilmantel, a aj tak sa osvedcili tie InterLocki. Samozrejme ta flinta nebola najdokonalejsia ale vtedy mi to stacilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 6.2.2016 o 20:58

Pani mate skusemosti s rem. premier Copper Solid 130 gr.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 29.1.2016 o 10:02

Deformacia priam ukazkova... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 29.1.2016 o 9:28

strela 270W InterBond hornady Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off motaq, 13.1.2016 o 21:34

jedna je tu odkaz, je to jeden s ulovenych srncov strelivom barnes ttsx kal. 270 Win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 13.1.2016 o 21:31

Motag, pekne napisane... vela zdaru a co najviac dokumentacii , co by mna osobne urcite potesilo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.1.2016 o 21:22

agbar, urcite ano, nehovorim ze budem strielat vsetko, len zvazujem co vybrat, ked to bude chutit zbrani tak s jednym strelivom zase odpolujem celu sezonu. s ttsx mam velmi dobre skusenosti, dokonca aj na srncej na mensie vzdialenosti cca. 50m sa sprava velmi dobre. otvara sa okamzite a poskodenie diviny ziadne. tazsie kusy uplne v pohodicke. najviac som sa obaval srncieho na malu vzdialenost lebo je to dost rychle ale mozem povedat ze super. Kedze monolit nepovazujem za prave "najbezpecnejsie" strelivo na spolocne polovacky tak pouzivam pri nich SAKO HH. Barnes sa vsak mina a uz dlhsiu dobu je problem s jeho dostupnostou v SR tak zvazujem co na nadchadzajucu sezonu. takze najprv na strelnicu vyskusat niekolko druhov a potom sa rozhodnem.....ale vidim to zase na monolit mozno v kombinacii s accubondom.... uvidime ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pistaK4, 13.1.2016 o 21:14

"Peter" to máš pravdu skúšať by som to nechcel ani ja na vlastne koži... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 13.1.2016 o 21:12

Montaq, budes mat v tom este prehlad? Za realne skusenosti by so som bol rad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 13.1.2016 o 20:43

Ja som vyskusal geco plus a prve skusenosti viac ako pozitivne uvidime ako sa to bude spravat dalej zatial ok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.1.2016 o 20:29

Ja v 270win strielam barnes ttsx a son nadmieru spokojny, na spolocne sako hh. Kedze sa vsak ttsx mina a je problem ho zohnat tak zvazujem zmenu, mam na dalsiu sezonu pripravenych niekolko moznosti. GMX, accibond, monolyt od remintonu, swift scirocco, norma kalahari... Tak uvidime co zachuti zbrani najlepsie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov