Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Krátenie si cesty cez susedný revír do svojho revíru - diskusia

autor: off mlsrb
pridané: 7.1.2016 13:59
Vopred sa ospravedlňujem ked už tu táto téma bola ale neviem to nájsť.Chcem sa opýtať či je možné skrátiť si cestu cez okraj susedného revíru smerom do svojho na terénnom aute so zbraňou ktorá je samozrejme vybitá a uložená v puzdre.Kedže v tejto časti je hranica veľmi zle riešená a treba nám prejsť cez krátku časť susedného revíru.Za názory dakujem.
počet zobrazení: 6 920
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-57 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 650525, 8.1.2016 o 20:12

lanus súhlasím ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.1.2016 o 20:03

agbar - § 60a sa týka kynológie . To čo si chcel citovať sa nachádza tu : "80. V § 62 ods. 9 sa slová „súhlasom a za podmienok, ktoré určí užívateľ tohto poľovného revíru“ nahrádzajú slovami „zbraňou uloženou v puzdre“." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 8.1.2016 o 20:00

ospravedlňujem sa všetkým, chyba mojou nepozornosťou.... citácia: "Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so zbraňou uloženou v puzdre." to je už všetko jasné... ak máš povolenku, tak to asi nebude cudzí revír... ;-) pre bystrejších: puzdro je obal. ak ho mám z tesilu a na suchý zips, je to naozaj nenáročné na nosenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 8.1.2016 o 19:55

Dobre si to prečítajte bola tam zmena-myslím! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 8.1.2016 o 19:01

Apple, v zbierke zak. c. 115/2013 v par. 60a ods. 4 v bode 80 to mas pekne zmenene/ suhlas a podmienky len na puzdro/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.1.2016 o 18:23

Páni o žiadnej dohode zo susedným PZ nemôže byť ani reči práve preto je táto téma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 8.1.2016 o 16:34

citácia: "(9) Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so súhlasom a za podmienok, ktoré určí užívateľ tohto poľovného revíru." .... .... pozornejšie prečítať a nie je o čom debatovať... podstatné je vedieť, čo je verejná komunikáciqa. to je podstatné!!!! popravde: na verejnej komunikácii by som rád zažil kontrolu poľovnej stráže, neviem si to ani dosť dobre predstaviť. a či sú nejaké lesné cesty verejnými komunikáciami, to zistíte najlepšie na obecnom úrade (myslím). pokiaľ idem mimo verejnej komunikácie, tak potrebujem súhlas užívateľa revíru a splniť jeho podmienky. basta fidli! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 8.1.2016 o 15:57

koval presne tak : Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so zbraňou uloženou v puzdre. Čo tu ideme ďalej riešiť ? Nepotrebujem sa s nikým dohadovať ani si pýtať povolenie. Ak by ma chcela kontrolovať poľovná stráž v medziach zákona nech sa páči a to je asi tak všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on koval, 8.1.2016 o 12:40

Ja si to vysvetľujem tak, že keby som mal povolenku od užívateľa revíru cez ktorý prechádzam, tak nemusím mať zbraň v puzdre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 8.1.2016 o 12:34

Podla mna salamunsky napisane. Kedm mam povolenie na lov /hoci v mojom PZ/ mozem mat pusku vybitu aj na pleci alebo ...len nemusi byt v puzdre To bez povolenia na lov by tam podla mna nemalo byt vobec. Moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on koval, 8.1.2016 o 12:25

Ja som našiel len toto: (9) Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so zbraňou uloženou v puzdre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 8.1.2016 o 12:00

Pozor súhlas dáva užívateľ poľovného revíru a určí si podmienky! prečítajte si zákon č.274/2009 §62 bod 9. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.1.2016 o 10:18

Jedná sa o lesnu cestu ktorá služi aj na odvoz dreva.Táto cesta vedie našim revírom a pokračuje na useku cca 400m cez susedný revír kde znovu pokračuje do nášho ako píšem je to veľmi nešťastná hranica bohužiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 7.1.2016 o 16:57

uz sa nieco podobne rozoberalo v inej teme odkaz tu ale nie je jasne, ci to kratenie cesty cez okraj susedneho reviru je cestou, polnou cestou, lesnou cestou alebo mimo uvedenych ciest cez luku pole ... jedna vec je v akom stave mam prepravovat zbarn, duha vec je ako mozem vstupit na pol. pozemky v reviri, kde nie som opravneny uzivatelom vstupovat, myslim, ze v tej teme, kde som dal odkaz, to v prispevku popisal apple, 6.12.2015 o 20:18, takze v tomto pripade by som sa neuzaujimal len o to ako mam prepravovat zbran, ale ako a s kym by som mal si dohodnut vobec vstup ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zekon, 7.1.2016 o 16:40

fak by ma zaujímalo o čom a s kým sa chcete dohadovať, podmienky na prepravu zbrane sú jasné a keď ich splním neptrebujem o tom nikoho informovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 7.1.2016 o 14:50

gm95 - Aj keď ideš peši musí byť zbraň nielen vybitá ale aj v púzdre !!! (Inak nezaškodí spraviť zo susedmi stručnú písomnú bilaterálnu dohodu o predmetnej aktivite .) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 7.1.2016 o 14:14

Podľa mojich informácií tak áno, dá sa ale ako uvádzate s vybitou zbraňou. Ja osobne tak chodím dokonca niekedy aj pešo. Bez problémov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-57 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov