Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

modelová rada BRNO 500 - diskusia

autor: off mardo
pridané: 6.11.2008 9:00

kolegine, kolegovia prosím podelte sa so skúsenosťami s touto zbraňou. Ďakujem

počet zobrazení: 21 311
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 5.2.2011 o 20:59

Ano pred 60 rokmi bol záujem o to minimum nedostatkov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.2.2011 o 20:49

Tu máš o triedu lepšiu zbrań od Tvojej a tiež je to len "nadpriemerná zbraň". odkaz Páči sa Ti ten Československý design? A tiež môžem dať zopár referencií. Ešte počkám, ako odpovieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 20:42

Orol ja sa nečertím . Keď by si nechcel tak si ju nekupuj :-D Ponúk cez 1000€ som mal niekolko aj od mnohých nickov tu na lovu zdar . Premýľam že ich odkažem aby si kúpili račej ale 2 - 3 Brná staré . Už viem prečo sa hovorí že je to staré ako Brno :-D . Kua šak čo mohli iného vyrobiť soudruzi v roku 1960 ?:-D aj tak ich vlastne obdivujem ,že to dokázali okopčiť niekde :-D aj keď sa do estetiky moc netrafili :-D respektíve vôbec nie . Prečítal som si pána Hanáka precízne . Treba ho asi odcitovať : " Celkové řešení zbraně a jejích mechanismů je velmi jednoduché a vcelku prosté. Jednoduchost vypracovaná zkušenostmi přináší na druhé straně vysoký stupeň spolehlivosti a odolnosti. Pažba je vyrobena z kvalitního ořechového dřeva z výraznou kresbou, na testovaném modelu s bavorskou lícnicí a kapřím hřbetem, zvýrazňující celkově elegantní vzhled zbraně.Závěr je řešen se dvěma háky umístěnými vedle sebe, což výrazně snižuje stavbu zbraně a zvyšuje pevnost uzamčení dvěma klíny, které se vysouvají z baskule při uzavření zbraně. Zámky jsou dva samostatné vlastní konstrukce Sabatti typu Blitz s horními kladívky. Mechanismus je řešen zejména s ohledem na spolehlivost a jistotu proti nechtěnému spuštění. " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.2.2011 o 20:31

Edu, veď stále hovorím, že Sabatti by som nekúpil najmä kvôli vnútornej konštrukcii mechanizmu a stále hovorím, že je to len priemerná a jednoduchá zbraň. To naznačuje aj p. Hanák, na ktorého odkazuješ. Len si to pozorne prečítaj. A líbívý vzhled Talianskeho guľobroku nie je u mňa jediným atribútom dokonalosti zbrane. Ja za sabatti by som nedal nič a už vôbec nie 500-. - eur. Možno sa niekto urazí, ale túto zbraň by som nechcel a to hovorím vážne. Tak sa na mňa nečerti, tiež mám právo na svoj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 20:14

Orol ani ja by som si nekupoval už guľobrok .Českú krompačovú rúčku brno a zh už vôbec nie. O zámku blitz môže česká krompáčová rúčka ktorá sa už 21 rokov mimochodom nevyrába iba snívať ako i o materialoch ktoré používa sabatti od Baskule je vyrobej z chrom-niklovej ocele končiac orechovou pažbou v slušnej kresbe dreva. odkaz Možno v komančizme to bola zujímavá zbraň .Ale poznáš to aj na trabanta sa čakalo aj 18 rokov a sporilo celý život aj krabička patronov od jedineho výrobcu potešila hlavne ak sa podarila náhodou čírou zohnať . Dnes nie je rok 1960 ani trh taký ako bol v tom roku keď v československu znamenalo Brno super špičku :-D Zastaralá GB brno je zbraň ,ktorá nezaznamenala viac ako 60 rokov žiadnu zmenu ani estetiky ani v konštrukcii.Stále je to škaredá krompáčová rúčka vyrobená bez štipky estetiky rovnako ako zhačko. Ako vieme komunizmus a estetika sa nikdy v ničom neráčili :-D Komunizmus znivočil každú štipku estetiky akú niekde objavil:-D Talianske zbrane boli vždy vysoko esteticky prepracované .U sabati sa nešanovalo ani špičkových matrošoch o ktorých komunistické zbrane mohli iba snívať . Boli radi keď pochromovali nekvalitným chromom tenkú vrstvu brokovej hlavne . Nie to vyrobiť hlavne z chrom-molybdenové ocele a baskulu z z chrom-niklovej ocele. To by zrujnovalo hospodárstvo :-D Darmo sa mardo nepýta ,že či je broková hlaveň z blata :-DDD proste komunistická 60 ročná kvalita :-D Taká ako bola vo všetkých výrobkoch bola i v zbraniach . Tak ako nebolo na trhu nič neboli ani zbrane :-D To superbrno ešte k tomu za tak nekresťanské peniaze ,že normálny človek o tejto zbrani mohol len snívať nie len finančne :-D samozrejme . Našťastie dnes už snívať nemusíme a po pár € je tu superbrn plné inzeraty kde sa ich rozumný ľudia zbavujú a využívajú nevedomosť iných:-D Záujem je však veľmi malý a neviem keby si predával to brno svoje či by si zan dostal od niekoho 400€ Osobne by som to nechcel ani darom :-D Myslím ,že takéto humorné inzeraty kde za brno pýta niekto 600€ aj s puškohľadom zostane iba v polohe snov predávajúceho :-D Faktom je že možno najde blba čo mu tých 600€ vycáluje :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.2.2011 o 19:10

Edu, guľobrok sabatti je u mňa škaredý ako noc, alebo Pondelok ráno, keď mám ísť do roboty. A myslím to smrtelne vážne. Najmä po vnútornej stánke konštrukcie, tá je úplne jednoduchá a len priemerná, resp. ani to nie oproti iným guľobrokom. Trvanlivosť ako detská hračka. A líbívy vzhled??? V tom máš trošku pravdu, oproti ruským guľobrokom, prípadne aj ZH možno áno, teda ako u koho. Ešte aj Brno super ju výrazne predbehne po všetkých stránkach. Ja by som osobne GB Sabatti nikdy nekupoval. Už mám rozum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 18:17

A že by bola sabatti guľobrokovnica škaredšia od Brna to beriem iba ako žart .odkaz Okrem toho sa brno tuším 20 rokov už ani nevyrába . Mylím ,že keby bol o zbraň záujem určite by sa vyrábala.Keď je brno priemer v guľabrokoch .Ktoré sú tie nižšie rady ? Niekedy žasne čo nájdu poľovníci za kktiny odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 17:00

Ale skús si aspoň na jedinú spomenúť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 16:59

Orol skús vymenovať 3 staré komunistické veci, ktoré boli krásne a kvalitné oproti tým zo západu??? Zbraňami by som určite nezačínal ani strelivom :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 5.2.2011 o 15:46

Aj škodovka 120 bola luxusným autom ale len cenou nie autom samotným. Jediná česká zbraň, ktorá je k niečomu je malorážka. Ostatné sú predražené a ničím výnimočné zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 5.2.2011 o 15:42

Edu, pamätám si na tie vybielené regále v obchodoch. Ak so mchcel niečo kúpiť musel som do Prahy. Len by ma zaujímalo z čoho boli platení predavači v onbchodoch so zbraňami, keď tam nič nemali, takže ani nič nemohli predať. nechápem ako si niekto môže mysliež, že bolo niečo na výber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.2.2011 o 15:38

Edu, niektoré staré - zastaralé veci sú také krásne a kvalitné, že ich už v súčasnej dobe neurobí nik. Ak by aj áno, stálo by to majland. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 15:34

Ale samozrejme každému sa páči niečo iné . Mne sa sabatti nezdá také zastarale a škaredé ako brno či zhačko.Taliani sú veľký esteti !!! Faktom je že v dobách pred pár desaťročiami bolo brno snom mnohých poľovníkov podobne ako trabant či krabička obyčajných guľových nábojov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.2.2011 o 15:33

Edu, ja by som zas nechcel škaredý guľobrok Sabatti. A to myslím smrteľne vážne. Zapodieval som sa kedysi po 90 roku roku kúpiť nový Sabatti, ešte šťastie, že som to neurobil. Sabatti je normálny priemer, ako je normálny priemer aj Brno500. Nič viac a nič menej. Vzhľadovo sa mi viac páči Brno 500. Vieš, čo sa páči Tebe, nemusí sa mne a naopak. P.s- stránka ide, navštevovanosť je, ľudia čítajú a to je podstatné pre stránku. Čo povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 15:21

Hej Marian ,ale v tom čase nebolo ani v obchodoch ani pre obyčajných ľudí:-D Taká bazucha z roku 1960 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 5.2.2011 o 15:17

Ano ja by som ju nechcel. Na to aký je to nepodarok, je veľmi drahá. Brno mohlo byť ospevované len v čase, keď sme ho namali s čím porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2011 o 14:48

Určite z blata nie je ! To by roztrhlo podľa mňa hlavne. Nuž je to česká zbraň podpriemernej kvality škaredého vzhľadu u ktorej som praktické využitie žiaľ nenašiel . Keby mi ju niekto daroval určite by som odmietol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.2.2011 o 18:18

Viem iba, v akých modifikáciach sa vyrábali tieto zbrane. Keby som to napísal, možno prídeme na to logicky spoločne hneď, čo znamenajú tie čísla. P.s- teraz sa mi ale nechce už písať :-)) Ale ideš na to Iboo dobre, pravdepodobne je to tak. To je myslím kľúč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 1.2.2011 o 22:34

roberto posledné číslo za bodkou ozančuje guľový kaliber. Ja som mal 502.8 (308win) a kolega má 502.10 (30-06 Sprg), viac čísel neovládam. Akurát tretie číslo 501 (1 brokové kozlice), 502(gulobroky) inak aj aj yb som rád vedel čo pri brokovniciach znamenajú čísla za bodkou 501.1 501.2 a 501.3.Orol nevieš náhodou ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 1.2.2011 o 22:15

rad by som sa este spytal, ci nahodou niekto nevie aka je podstata oznacovania tychto vacsinou kombinovanych zbrani. napr. 502.2 502.3 502.6 502.9 atd. znamena to cislo za bodkou len oznacenie kalibru, alebo ovplyvnuje este aj nejake ine vlastnosti zbrane? vopred dakujem za odpovede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavol68, 1.2.2011 o 19:04

Ja osobne vlastním Brno 502.6 222 Rem/12, a mám s ním len veľmi dobré skúsenosti. Hlavne sú ako už spomenul orol " Poldi special steel" a dodávané boli aj s " rodným listom" čiže s charakteristikou hlavní. Broková hlaveň má spoľahlivé krytie a aj pre jednotnú strelu je perfektná. Remington strieľa vynikajúco a v tejto kombinácii je zbraň ideálna na lov škodnej a škodlivej zveri. Ja som s ňou ulovil aj raticovú zver ( teraz to zakázali), a to aj 222 Rem aj jednotnou strelou. Na lov líšok používam broky 4 mm s plastovým chráničom brokov. Ak by boli na túto zbraň " vystrúhali " krajšiu pažbu a krajšie drevo, môže konkurovať aj renomovaným značkám. Tí ale už ušli vo vývoji opäť ďalej. Takže broková hlaveň určite nie je z blata a poslúži veľa rokov. Na tú dobu to bola vskutku dobre urobená lovecká zbraň. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.2.2011 o 12:42

V roku 1970 sa v zbrojovke Brno začala vyrábať 300 – vková rada kozlíc ZH a nejaký čas po nich sa začala vyrábať kozlica 500. Kozlica 500 svojim konštrukčným vyhotovením sa zaraďuje medzi kozlicu ZH a kozlicu Brno super. Konštrukcia zámkov a záveru u kozlice 500 je samozrejme jednoduchšia, ako má Brno super. Kozlica 500 je jednoduchou, no stále spoľahlivou a slušnou zbraňou. Takisto má pekný vzhľad, napr. oproti ZH a pod. Hlavne určite nie sú z blata, sú z ocele Poldi, ktorá sa dovážala z Kladna. Vývrt nie je chrómovaný, ako správne píše iboo. Broková u GB má zahrdlenie 1/1. Hustotu krytia má veľmi dobrú oproti ZH. Keď vystrelím za sebou aj 5 rán z tejto kozlice bez vychladnutia hlavne guľovou hlavňou, ide to stále presne. ÚPLNE PRESNE! U ZH to tak nebolo. P.s- keď sa prestala dovážať prvotriedna oceľ z Kladna a zbrane sa začali vyrábať z inej dovážanej ocele ( podľa mnohých nekvalitnejšia ), je možné, že posledné vyrobené kozlice 500 už neboli z ocele Poldi special. Ale to sú len moje neoverené domnienky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 1.2.2011 o 1:51

mna by tiez zaujimali nejake informacie o tychto zbraniach, mohli by ste nieco poradit, kto ma s tymito zbranami skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.2.2009 o 6:21

Nikto nepovedal, ze polovacka je lacny spas. Ked chces hrat hokej, musis si kupit hokejku a korcule. Ked mas len na korcule, mozes robit rozhodcu. Ked nemas ani na korcule, tak Ti ostava len trener, alebo ten, co dvierka otvara.:o)) Aj ja, ked nemam na benzin, idem mestskou dopravou, niektori robia machrov a idu na bycikli. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.2.2009 o 0:06

Blaser nie každý oplýva majetkom ako ty a nerobí mu problém vraziť tolko € do zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.2.2009 o 19:14

Jariko, do pohonu jedine samoopakovaci automat Benelli-Argo kaliber 30-06,alebo nejaku 8-micku, pripadne 9,3. Kedysi, ked som sa venoval tomuto druhu polovky som mal Browning BAR a bol som velmi spokojny, ale teraz je spicka Benelli. Ked Ta zacne rozoberat diviak, budes velmi rad ze mas tri gule v zasobniku a jednu v hlavni. Na gulabrok sa vykasli. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.2.2009 o 18:55

jariko555 - ja mám sako super hammerhead do 308 win ,m v GB mi nesú tak isto ako norma alaska, mám s tým strelené nejaké mačky a dostreleného diviaka, guľa vybratá, velmni dobre vyzerá. v každom prípade super hammer. je tvrdá strela, no velmi kvalitná. jedná sa o kvalitné strelivo pod 35€. ešte strelená jedna vychudnutá diviačica na cca 70m váha okolo 80 kg, zlá rana na velmi zafdnú komoru, odbehla cca 30m. ako to v nej vyzeralo žial neviem....viac súkromne prosím o tomto prípade ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jariko555, 13.2.2009 o 12:34

Samozrejme aj to riesenie.Ale to je uz na kazdom co mu je viacej po chuti ci brokovnica alebo gulovnica.Ake mas skusenosti ty so sakom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.2.2009 o 22:30

jariko555 - palec hore pre to tvoje Sako! čo keby porozmýšlali nad brokovnicou s dvomi brenekmi do pohonu ? lacné, pohotové a účinnejšie ako 8x57JS. samozrejme treba trafiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jariko555, 12.2.2009 o 21:02

Ja pouzivam Sako Hammerhead 10.1g.Som s nim spokojny co sa tyka ranivosti aj poskodenie diviny je minimalne.Ak zver odbehne tak dobre farbi.Ale ja by som do toho pohonu porozmyslal nad tazsim kalibrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 12.2.2009 o 11:32

a co tak kupit jednu flintu do pohonu na znicenie nieco starsie a na srnca nejaku solo gulovnicku ja nestrielam ale tak nad flintou v pohone velmi nenamudrujes potrebujes tazsiu gulu co prejde aj cez nejaky konarik ja by som bral 8x57 alebo 8x60 no a na srnca ti radia uz v tom sa fakt nevyznam ake su skody na zverine po ktorej guli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 12.2.2009 o 11:24

Myslim teda ze mas pravdu jariko555 lebo mame aj luky aj lesy tak by som asi zostal pri tej 270 win a ake strelivo do toho davas ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jariko555, 11.2.2009 o 17:53

Suhlasim s Iboom.Ja mam gulobrok brno 5.6x52R/12 a uz ho ani skoro nepouzivam,len na lisky.Srncie to niekedy podleje aj pri dobrej rane.Tiez mam 270win som s nim celkom spokojny len musis zvolit spravne strelivo.Ale ak mas clenity teren s hustymi porastmi,skus porozmyslat nad 8mm.S tym gulobrokom by som pockal a skor rozmyslaj nad tou CZ.To je len moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.2.2009 o 22:48

Hunter69 - no, povedzme. Ale nie, an srnčie je to dobré. Lenže (idem na teba mojim rozumom) kúpiš GB brno 500, dáš za to 25 tis. SKK , prídeš na to, že srnec strelený cez lopatku je na zahodenie, že je podliaty ako biela po dvoch litroch rozliateho vína, že srnec v žite, tráve a za kríčkom je tvrdý oriešok, a to nehovorím o tom, ak ho náhodou neprestrelíš. Sú mnohí na omyle, keď si myslia, že male kalibre menej znehodnocujú divinu ako velké. ťažká pomalá gula neznehodnotí (samozrejme pri dobrej plúcnej rane) divinu takmer vôbec.ja viem gulobrok je velmi pekna vec, keby som ja nemal na mojom začiatku polovníckej kariéry pri sebe niekoho, kto by mi vtedy nezakázal GB ako prvú pušku, neviem ako by som teraz dopadol. proste na to čo píšeš Ti vrelo odporúčam túp opakovačku (je jedno aký kaliber, či FS alebo nie,) a do Gb by som šiel časom.tolko moj pohlad na vec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 10.2.2009 o 19:27

no dobre tak do pohonu teda nie ale tak na srncie je to akurat nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.2.2009 o 17:39

chlanai do pohonu a do ťažkého terénu ani 6,5x55SE nie ! Treba zažiť poriadneho (aspoň 100kg) nasratého kanca a potom zbadáte, že aj 308 win bude málo. V každom prípade gulobrok do pohonu aspoň 7x57R. A Hunter, čo ti bráni z tej 270 win do pohonu zložiť optiku ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 10.2.2009 o 17:30

Caw Hunter69, ja si do pohonu bravam moju ZH cku 16/16, aj keď mám síce guľobrok, ale optiku z neho dole dávať nechcem tak preto brávam brokovnicu, a aj tá streľba je z nej pohotovejšia, lebo v pohone strieľam na diviaka od 5 do 30 metrov, a každopádne do pohonu je lepšie ísť s nejakou brenekou ako s guľovým strelivom, je to bezpečnejšie, guľa lieta na ďaleko. A čo sa týka toho guľobroku Brno, známy ju má v 5,2x52R, ,, savažka", no to je guľa na čisto vymierenú streľbu a pohone tá streľba nejako extra vymierená asi nebude , žee?Aj keď on uz má s tým strelených aj pár jeleňov, no pravdaže u takejto ráže je treba strieľať presne na krk a potom ten jeleň spadne jak podťatý. Ale aj on sám už hovoril, že keby mohol si vybrať tak túto 5,6 už nezoberie, je to slabé, dobre na líšky psov túlavých, keby on mal zobrať taký GB tak už jedine v ráži 6,5x57R,aj keď síce má aj druhý guľobrok UB 7x65R/16 (ja ho mám tiež). Tá 6,5x57R to je aj podľa mňa tiež perfektná ráž, alebo do guľovnice 6,5x55SE. Takže tak ale každopádne do pohonu určite nie 5,6 mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 10.2.2009 o 13:39

Neviem, ci som dobre pochopil, ale ja osobne by som s GB 5,6...... do pohonu nesiel.Ak mate narocny teren, uz vobec nie. Gula 5,6 je na diviaka v behu slaba, akurat zvysok polovacky stravis dohladavkou a aj tak nemusis najst..... to uz radsej brokovnicu. Moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 9.2.2009 o 22:55

Gulobrok Brno 502, 5,6x50Rmag/12 prosim poradte prosim! - co si myslite o tejto zbrani staci zaciatocnikovi ak mam tento rok este v umysle kupit si cz550 fs kaliber 270 win!chcem to koli spolocnym polovackam a hlavne na srnciu lebo ked si kupim tu CZ a na nu optyku bal by som sa to brat na spolocne d opohonu lebo tu mame dost narocny teren!dakujem za vsetky rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.11.2008 o 14:50

Nie nieje z blata. Lenže nemá tvrdochrómové hlavne a tak vyžaduje normálnu starostlivosť . Jedná sa o slušné zbrane, v dnešnej dobe predávané aj za dobré prachy. Jednoduchosť zámkov čechom velmi nevyšla, ale ajtak je to podla mňa na pomery z tej doby slušné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM