Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

modelová rada BRNO 500 - diskusia

autor: off mardo
pridané: 6.11.2008 9:00

kolegine, kolegovia prosím podelte sa so skúsenosťami s touto zbraňou. Ďakujem

počet zobrazení: 21 273
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mirob1, 27.1.2017 o 19:50

...naštastie Hanák mal...inak jednospust na Brno 500 je velmi zriedkavá.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 27.1.2017 o 17:22

Mne kedysi robil vynikajúcu jednospúšť na IŽ 27 p.Laco Salóczi z Diakoviec.Mal som ju asi 10 rokov - ale bez jediného zádrheľu !A to som ročne dal z nej na pretekoch najmenej 1500-2000 výstrelov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.1.2017 o 11:28

Skus se zeptat odkaz PS- mam dojem, ze suciastky, diely nakupil z byvalej zbrojovky Brno puskar p. Hanak, zbrojovka Holice, atd ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 25.1.2017 o 18:04

nemáte niekto ..resp neviete o niekom kto by mohol mať komplet jednospúšť na Brno 501? (Hanák nemá)..dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 29.6.2016 o 14:09

Vpis do guglu hanak zbrane a strelivo, alebo hanak brno a pozri si jeho galeriu, su tam uvedene aj ceny vymennych hlavni na Brno 500 ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lovec-7x64, 29.6.2016 o 11:07

Gulobrok 502.10 - Dobrý deň chcel by som poradiť alebo skôr pomôcť. Neviete niekto poradiť kde by som zohnal výmennú hlaveň na tuto Zbraň ? Mám to v kalibri 30-06/12 a rozmýšľal som nad kalibrom 9,3x62,8x57,7x65,7x57... Vie mi teda niekto poradiť ? nejakú stránku alebo niekto kto ma a vie pomôcť ? Každá rada vzácna dopredu Ďakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 25.11.2015 o 21:49

Nechcem otvárať novú diskusiu. Chcem sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť, kde by sa dali zohnať brokové hlavne 12/12, prípadne guľabrokové hlavne napr. 308/12 pre kozlicu Brno 502? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 18.10.2015 o 17:17

Kozlice zbrojovky Brno, konkretne ZH, Brno 500, Brno super podla mojich vedomosti boli skonstruovane tak, aby bolo mozne vymenit na jedno lozko zaveru, jednu pazbu hlavne vsetkych kozlic modelovej rady prislusnej znacky. Cize ak bola kozlica Brno 500 vyhotovena zhruba v dvanastich modifikaciach, hlavne brno 500 Ti tam budu pasovat (mozno bude treba dolicovat). Pre absolutnu istotu si to vyskusaj, pripadne skoc s hlavnami a baskulou k puskarovi a on Tio 10 sekund bezplatne odpovie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lump6969, 16.10.2015 o 20:12

Brno 502.8 brokova hlaven - Mam brno 502.8 308/12 chcel by som brokovu hlaven 12/12 chcem sa opytat ci bude pasovat brokova hlaven Brno 500 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 10.11.2014 o 8:57

Mal som v BRNO 502 pár rokov tú istú kombináciu. Ulovil som s ňou cca 30 ks raticovej zveri ,väčšinou jelenej, ale aj zopár lanštiakov, danielčat a srncov. Dohľadával som po nej jeden jediný raz ,a to keď som chcel pripraviť svojmu mladému BHF prvú dohľadávku s durením. Strelil som 3,24 g SB polopášťom jeleničku na mäkko , bohužiaľ po 3 hodinách bola ešte natoľko vitálna , že psa dokopala a ten sa nechal odradiť. (Dodatočne som si uvedomil, že maličká gulička sa v napasených bachoroch stratí ako vo vreci s pieskom.)Takže pri zodpovednom vypracovaní rany je aj tento guľový kaliber úplne dostačujúci. Ku koncu som používal na raticovú zver 3,24 g SB celoplášť , ktorý keďže je krátky s ťažiskom vzadu, po vniknutí do tela zveri sa hneď otočil,čiže bol dostatočne ranivý , pritom zver dosť spoľahlivo prestreľoval. V výstrel mal veľkosť cca vtedajšej päťkoruny (dnes cca 2 Eurovka).Dané hlavne som predal, keďže ma kamarát obdaril hlavňami .243 Win./12 , s ktorými som mal tiež len dobré skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 30.7.2013 o 19:40

NORYAU tu mas link na udernik brno 500 je to ceska stranka cena udernika je 450kc ceských odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.7.2013 o 18:29

Maroš ja som nepovedal hoci kde ,ale u zbrojara a nie v pol.potrebach a udernik na Brno nieje problem a stym že ta u Frana vysmeje tiež nemaš pravdu,pretože s českými flintami poluje ešte moc a moc polovnikou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mlsrb, 28.7.2013 o 15:35

No -no lubenko asi celkom nemáš pravdu v tom že uderník kupiš hoci kde lebo ked sa napr. opýtaš u Frana v Nitre tak ta určite vysmeje že kto už dneska poluje z českou puškou kupte si u nás Sauera a tam sa to nestane.Samotná výmena je záležitosť 10 min ale zohnať diel je iné kafe a to neni len z uderníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Noryau, 28.7.2013 o 13:30

Ďakujem za radu už som objednal a ujo google mi v tomto smere veľmi nepomohol lebo som sa nevedel dopátrať k tomu m90.. :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.7.2013 o 12:43

ako ti Edo dobre napisal udernik kupiš u každeho zbrojara a doma nieje problem si ho vymenit a pokial daš zarobit zbrojarovi ,vymeni ti ho on na počkanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2013 o 12:37

Ked pogoogliš určite nájdeš odkial sa dá objednať odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Noryau, 28.7.2013 o 12:21

Mal som to tušenie, že je to úderník, ale nebol som si 100% istý tak som sem napísal a ani som nemal tušenie, kde takýto diel zohnať, keďže ešte nemám toľko skúsenosti.Preto ďakujem za rady a keď to vyriešim tak tu určite napíšem. :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2013 o 10:35

Tak potom je jednoduchá vec treba kúpiť úderník a trocha zručnejší majster si ho vymení za krátku chvílku doma sám . Uderník sa dá bežne kúpiť za pár euro. Táto závada je uplne bežná pri zbraniach ZH napríklad . Zlomiť sa však môže samozrejme na každej zbrani . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.7.2013 o 7:22

Edo, to hadam zistil preto zhana nahradne diely :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2013 o 1:14

Máš zlomený úderník . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.7.2013 o 21:03

Mimo iného aj tu odkaz a možno aj tu, alebo ti aspoň poradia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Noryau, 26.7.2013 o 20:13

Guľobrok BRNO 502.4 - nevystrelí brokový náboj -

Dobrý deň.Mám túto gulobrokovnicu a nevystrelí brokový náboj.Chýba tam úderník.Zbran normálne cvakne len neudrie po brokovom náboji.Remington je ok.Viete mi poradiť kde by sa dali zohnať náhradné diely? Za rady ďakujem


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.3.2013 o 0:40

na tie parametre niečo fakt tvrdé, potom je to jedno, bars jaký poloplášť, ale skara tvrdý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 6.3.2013 o 12:59

Skúste mi poradiť nejaké dobré strelivo kaliber 5,6x50 R magnum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 20:54

V čom som poučoval pri tej fotke?? Vysvetli mi. A o zámkoch na Brno Super vieš hovno však? Napíš k téme niečo poučné konečne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 20:01

Alexleo napíš Belsonovi a jeho veľkému rukávu .Nežiadaj odomňa odpovede o ktoré nestojíš . Prípadne ak nevieš kde si poučoval pripomeniem Ti odkaz To na margo konkrétnosti !!! Ty si jeden veľký OMYL :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 19:36

Omyl! Ja nikoho o ničom nepoučujem! Alebo v čom poučujem?n Konkrétne poprosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 7.2.2011 o 19:33

Človek ktorý si myslí že parohy ktoré majú očníky su jeleňove prvé nás tu poučuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 19:33

Ja som niekde niekomu radil ty tlčhuba? Kde? Tebe fakt drbe v tej hlave? A čo tie zámky? Belson to vysype z rukáva,lebo má niečo v hlave narozdiel od teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 18:41

Alexleo ,ale Belson je superman v červenom odeve s veľkým S na hrudi.Pôsobiaci na zámorských bombastických serveroch . Tak musí písať rozumne ! Veď to sám o sebe píše v každom príspevku. Po kristovi dokonalý človek výborný gramatik . K orientácii mojej len toľko.Nemusíš mať strach všetky moje milenky majú viac ako 18 rokov . Samozrejme neberiem Ti tvoje homosexuálne sklony. Keď ťa to baví uži si :-D V bolševizme sa predávalo super brn málo v predajniach zbrane boli málokedy ak vôbec a za astronomické ceny . Super brno stálo zhruba ročný plat priemerneho jedinca. Toľko k pomeru kvalita a cena . Hlavne som dával zletovať to je fakt . Zbrojar mi povedal ,že to je bežná závada u GB. Zletovával ich stovky. Taliansku prvú .Takže mal premieru :-D Všetko boli poruchy českých zbraní .Alexo 26 000 kč je u mňa pár eur to je fakt . Bavíme sa iba o zbožnom prianí jedninca predať túto obstarožitnosť za také peniaze nie jej realnej cene . Ono sa už 21 rokov táto obstarožitnosť nevyrába . To je skoro štvrť storočie . Ale zúfalci čo pýtajú za starú zetku nad 1000€ sa vždy nájdu :-D odkaz Faktom je ,že cenu si môžeš stanoviť aj 1 milion euro za brno :-D len či Ti ich niekto dá to je vec druhá :-D Alexleo zato Ty nám vieš poradiť uplne super a hlavne odborne :-D Nerob zo seba ešte väčšieho blba ako si :-DDD odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 15:29

Edo ty si skor oriemtovaný na deti,ale to sem nepatrí.Prečo ho chce predať netušim,ale určite ho predá. 26 tisic českych je pár stovák Eur? Aké to má zámky si nám zabudol vysvetliť,alebo to nevieš? Rýchlo vygoogluj.Zabudol si napísať o svojom super gulobroku kolkokrát si bol za 12 rokov zletovávať superkvalitné hlavne? Belson píše málo,ale aspoň k veci a rozumne. Páči sa mi ako ta vie zahnať do kúta a potom píšeš veci ktoré nemajú ani hlavu ani patu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 12:55

Veru Belson nemrhaj. Škoda ťa je . Mňa iba potešilo ,že vždy hovoríš k téme :-D Vždy sa nezabudneš sám seba i poriadne vychváliť .:-D Za gramatické chybičky sa ospravedľňujem . Keď sme sprostí všetci nemáš dôvod myslieť si ani o Hanákovi opak. Je tu jediný lenon a to si Ty, ako sám o sebe v každom príspevku nezabudeš podotknúť. Len tak ďalej aspoň vieš koho máš vždy za každú cenu chváliť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 7.2.2011 o 12:07

:-DDD Citát: "Tu sme všetci arogantný ,agresívny." Nie je vás tu síce takých veľa, ale sám zase tiež nie si, takže nepíš tie slová s ypsilonom, môžeš uplatniť SK pravopis. :-DDD. orol, Edu má pravdu, radšej nebudem mrhať časom. To "performance" s Hanákom, ktoré som ráno objednával, odvolávam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 10:46

Belson nájdu sa spasitelia medzi ktorých sa vždy nezabudneš sám seba zaradiť :-D Buď prídu urážky aký sme všetci hlupáci a Ty jediný si odborník neuveriteľných znalostí. Tu sme všetci arogantný ,agresívny.Len Ty jediný si naj :-D Všetko vždy zakončíš tým ako môžme všetci ľutovať ,že sem neprispievať Ty najlepší odborník a spasiteľ planety zem. Nuž keď nechodíš ostaň si na tých zámorských . Ešte že ťa tu máme majstre . Ešte Ty Belson píšeš k téme :-D !!! Asi si nevidíš na špičku nosa !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 7.2.2011 o 10:20

MSmarian, ja mám. Dokonca aj v mojom trezore sa nejaká nájde. Dokonca som na zákazku aj vyrobil pre niekoho výmenné GB hlavne v osmičke. Ale napriek tvojim moderátorským snahám sa do tejto slaboduchej zábavy nezapojím. Za prvé, ak diskutujem, tak čisto k TECHNICKÝM témam, kde sa dá argumentovať exaktnými argumentmi a nie je to o "svetonázore". A táto diskusia má s technickou argumentáciou pramálo. Za druhé, ak by som si aj chcel vymieňať s niekym názory na úrovni skúseností, dojmov apod., určite by som to nerobil v tejto málo kultúrnej a argumentačne ubohej atmosfére. Občas chodím na české a zámorské fóra, môžem porovnávať. Ani na tých ostatných Slovenských som toľko primitivných prejavov ešte nečítal. Mne vôbec nevadia menej rozhľadení ľudia. Nie každý mal v živote šťastie. Ale keď sa obmedzenosť snúbi s aroganciou a agresivitou, tak to už je vážnejšie. Občas sice urobím pokus, ale rýchle ma to prejde. A keď už moderuješ, tak ťa upozorňujem, že predošlý príspevok je od veci (ako sa hovorí "OT"). Podáva si Brno Super a táto téma je o zbraniach radu BO500. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 10:11

Alexleo už som Ti to písal niekde o tých zdrobnelínkach ,že silne zaváňajú homosexualnou orientáciou . Takže na mňa zdrobnelinky nemusíš používať ja som na ženy orientovaný. Vieš prečo sa majiteľ tohoto gb chce super brna silou mocou zbaviť ? A prečo ho chce vymeniť za inú GB ? :-DDD Skús popremýšlať prídeš na to :-D VYMENÍM guľobrok Brno super 7x65R/12 r.v. 1975 zakúpený nový v Brne ( prvý majiteľ ) + na zákazku robené hlavne 12/12 s ejektormi a ventilovou lištou (760mmm- 3/4 a 1/1 zahrdlenie) dolícované priamo v Zbrojovke + nízku oceľovú montáž Brno ( ako nová ) za inú kvalitnú guľobrokovú kozlicu samozrejme tých 26 000 korún je iba v polohe majiteľovho želania a priania . To či nájde blba ktorý mu to kúpi je v polohe čakania . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.2.2011 o 8:09

Kto tu z diskutujúcich má sám praktické skúsenosti s Brnom 500? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 7.2.2011 o 6:27

orol, čo sa týka Hanáka, s iboom si vyzametal dobre. Ale ak dovolíš, ja by som nedbal tvoju ponuku angažovanosti využiť a cez teba, ako Hanákovho zbožňovateľa, dostať od neho zopár objasňujúcich odpovedí. Prečo takou formou a prečo mu nenapíšem priamo? No ja tie odpovede ani tak nepotrebujem, ale možno by tu niektorým trocha pootvorili oči. Súhlasíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.2.2011 o 23:45

orol v záujmu korektosti si to doriešme súkromnou poštou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.2.2011 o 23:45

Aha, tak radšej to necháme všetko tak a ako keby sa nič nestalo. Bude to lepšie tak. Najmä pre Teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov