Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok 7X57r /16 - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 23.10.2008 12:57
co poviete je tato zbran vhodna pre zaciatocnika?
počet zobrazení: 35 670
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rysTR, 12.3.2009 o 19:14

Mám kulobrok 7x57R/12 od počátku a střílím s ním už 42 let.Myslím, že je to jedna z hodně přesných a účinných kulovnic a většinou s velkým krytím brokové hlavně.Nebýt té váhy a špatně řešené pojistky, tak bych byl spokojenější.Je ale vhodný na vše .Střílel jsem s tím spoustu srnčího a divočáků a několik jelenů a téměř vše v ohni Kule ale někdy poměrně dost na druhé straně trhá a vytváří podlitiny.Pro začátečníka bude zcela určitě vhodná.Lovu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 5.3.2009 o 14:17

no ta moja je brunet (pravda je ze nikdy som nekladol doraz na farbu vlasov) a mozem zodpovedne prehlasit ze by tuto tvoju studiu o inteligenciia farbe vlasov znegovala. :) co sa ale tych vtipov tyka - pozri si 90 % cicusiek ktore ja nazyvam "kluky" a z ktorych jedno rozumne slovo nevypadne ze aku farbu maju napatlanu na hlavach.. A tymto svojim prefarbovanim na blond zavarili vsetkym blonckam. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.3.2009 o 11:47

Solirov ešte sa vrátim k tým blonckám kde si dobrovolne priznávam svoju slabosť . Nie len ,že sú rozprávkovo pekné ale podľa mojich súseností sú kastou najinteligentnejčích žien na tejto planéte . To že niekto vymyslel vtipy o blonckách nechapem. Pravdou je že tieto nežne nádherky sú oveľa inteligentnejšie ako ich tmavšie rovesníčky . Sú na to podložené štúdie . Fantastické severanky Norky,Švedky,Fínky atď patria k inteligentným kastám ženského pokolenia čím sa ide viacej na juh IQ klesá India ,černošské kmeňe až po naše rómky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 5.3.2009 o 11:41

no Edu, celkom presne si vystihol co som sa tu snazil tymi dlhymi esejami do ktorych som sa postupne zamotal vysvetlit. :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.3.2009 o 11:39

Iboo ak máš ny mysli do zbierky samozrejme že ti pošlem nen i problém RWS NORMU a ake mám .
Blaser zatial nekupujem ale ked ho kupim dám vedieť.
Solirov bloncky teda mám na mysli neprefarbené majú svoju fantastickú vôňu . Keď sa pridá pohľad do modrých očí som v koncoch podlamujú sa mi kolená :))))
Čo sa týka strelby na vyhadzujúce bažanty považujem to za zvrátenosť a bezcitnosť . Aj lov zveri by mal mať určitú estetičnosť ,hrdosť a kus citu ! Nemal by sa meniť na bezcitné vraždenie zveri pre ukájanie si loveckého pudu .Takto sa vzťah človek & zver nevypestuje.
Jaro 1 tým pribrzdením si myslel iba líšku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 5.3.2009 o 11:25

Edu - nooo tak s tou blonckou povedzme.. :))))))) a co sa tyka toho preco som sa stal polovnikom - ano AJ preto.. Ale aj sposob lovu je pre mna dolezity... takze mna osobne by taa forma lovu ako som pisal nebavila a je mi proti srsti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.3.2009 o 21:35

Už som zistil. Náboj na dnovej signatúre má označenie 9x56 M.Sch. Je v dobrom stave bez známok korózie, poloplášť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.3.2009 o 19:17

iboo, myslím, že guľ. náboj 9,5, resp. 9x56 ( ešte upresním - nie som istý ) mám. Môžeš ho mať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.3.2009 o 18:27

Edu - keď si tu pred pár mesiacmi dozadu spomenul, že "minimálne pokukuješ" po nejakom Blaserovi, odvtedy čakám kedy ho kúpiš a v akom bude kalibri. Ale vážne, nekecám. Inak pred časom si mi ponúkol kšeft s nábojmi 7x65R,nejako sme to nedoriešili...dá sa to napraviť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.3.2009 o 17:37

Laik maximálne súhlasím blonďavé sú naozaj najkrajšie a najlepšie !!! Ide o to aby si človek nekúpil za dvojnásobnú cenu dobrej veci vec zlú ! Osobne nechcem nikdy poradiť niekomu zle . Iba som povedal moje skusenosti za 20 rokov čo poľujem a skúsenosť a pocit z môjgo guľabroku . Samozrejme ,že človek ktorý si kupi blaser guľovnicu musí byť pripravený na pravú slovenskú závisť okolia to je pravda .
Myslím ,že aj nick Blaser300WM by bol menej napádaný keby mal v profile 7x57 českú :)) Možno je to iba môj pocit ,ale tak to cítim . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.3.2009 o 17:29

Solirov taká africká polovačka s tým spomenutým programom by nemusela byť zlá doplnil by som len miesto každého druheho žrania nejakú luxusnú modrookú tisíc týždňovú bloncku :)) Na pobavenie a potom by to bolo až cool :))
Nuž preto sme sa stali členmi spz aby sme mali právo zver loviť . Pre nič iné :)) Len si to málokto vie aj priznať !!!Iný dôvod totiž neexistuje /sokoliarstvo samozrejme ano / ale to asi nie je náš prípad :))
Počul som veľa omačiek prečo sa ten či onen stal poľovníkom všetko sú to však len klamstvá a nezmyselnosti .
Prikrmovať zver ,podávať soľ,vyrábať letninu ,čistiť chodníky,atď môže i nečlen SPZ a ešte k tomu zadarmo :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 4.3.2009 o 17:24

Je to podobné, ako by som niekomu dokazoval, že blonďavé sú najkrajšie a najlepšie, lebo ja takú mám a som s ňou veľmi spokojný.
Je to začarovaný kruh. Nehajme každého, nech si realizuje svoje sny podľa svojich možnosti a predstáv. Ten náš neplatený marketing prenechajme predajcom, ktorí z toho žijú.
Možno niekto s Vami predvádzaným Blaserom, ktorý by si následne kúpil, sa potom necítil najšťastnejšie. Mnohí by zazerali, lebo ho chcú a nemôžu si ho dovoliť pre iné záväzky, či priority v rodine. No on by si ho neužil k plnej spokojnosti.
Preto neodsudzujme tých, čo majú iný názor a s inou zbraňou dosahujú úspechy a sú s ňou spokojní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.3.2009 o 16:02

Blaser - v pohode - vravel som to tak ako to vnimam.. dobra polovka na bazanty je super.. o tom sa nemusime ani bavit.. len viem ze jeden znamy, nepolovnik bol na bazanty v ramci nejakej akcie s klientami z prace a v podstate neslo o polovacku ale o strelnicu na zive terce. tie bazanty im vyhadzovali lebo polovica z nich pomaly ani nevedela lietat. to je to co fakt nemusim a chybu mi tu nejaky zazitok. je to ako s poplatkovym odstrelom niekde v Afrike - bol jeden clanok v PaR - pisal som tu nan aj reakciu. Dotycny sa strasne vytesoval z toho ze dosiel dostal pakat nalozili ho do auta, priviezli niekam pd strom - strelil jeden alebo dva kusy a hajde na desiatu. Dal si drink a nieco do zobaka a uz ho opat nalozili, priviezli inde, vystupil, strelil, nastupil a opat zrat. dal si siestu, oddychol (neviem z coho bol unaveny, asi po tolkej zranici travil) opat ho nalozili a doviezli k zveri kde vystupil (ak vobec vystupil) a strelil... a takto to slo az do vecera. A este napisal ze strelil za den 5, alebo 6 kusov a ze je to sen kazdeho polovnika. hm.. moj teda nie. ak by som na to mal (casom sa hadam zadari) vybral by som si skor ten typ, kde ma ubytuju v nejakom zrube alebo lesnej chate a od rana do vecera budem labzovat a tu pripadnu trofej si aj vyslapem a zasluzim. Pri tom co popisal autor toho clanku mi chybal adrenalin, vzrusenie, dobry pocit z toho ze som bol sikovnejsi a dokazal som sa k tej zveri nepozorovane priblizit a zasluzit si tu trofej. A podobne mi to pripada aj v tom pripade ako som popisal o tom znamom - este k tomu nepolovnikom - na tie bazanty.. nemienim znevazovat ani teba ani tvojho znameho ako polovnika, ale mne osobne to nejak nie je po chuti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.3.2009 o 15:53

Blaser jasne ,že sa nemám prečo nepodpísať . Tiež by som radšej písal aká je to dobrá vec ten môj GB ale proste neni . maximálne mi to nevyhovuje . Za 10 rokov som nevystrelil ešte s brokovej ani ranu tuším :))
Ked netrafím guľou netrafím ani brokom .Povedzme si po pravde keď idem na diviaky čakať nebudem tam buchať po roliach po mačkách ani psoch . Keby však pes splňal zakonom stanovené kritériá čiže by štval zver atd. vystrelím i guľou keď netrafím zopakujem 5 x na 20 krokov mi sotva príde ale ak isto ho trafím guľou i na 50 či 100m . Na čakanej na srnca ,vysokú či šúlačku na muflony je proste výhodnejšia sólo guľovnica . Kto má aké finančné možnosti a estetické cítenie podľa toho si môže vybrať . Osobne mám slabosť pre Blaser guľovnice pre ich krásu a dokonalosť . Samozrejme ,že výrobcovia merkel ,sauer a iné značky sú tiež fantastické nielen funkčnosťou ale i fantastickou estetikou ! Takže isto budem zvažovať kúpu sóla a sabatti si nechám výhradne na spoločnú poľovačku na diviaky + škodnú bez optiky . Samozrejme aj to nie na každú spoločnú poľovačku .
Zatiaľ proste všetko hovorí pre Blaser jeho pomer cena&kvalita je za 60 000 uplne fantastická ! Mal som možnosť vyskúšať si túto fantastickú zbraň a to som asi nemal robiť :))))))) Ale stále som na to lepšie ako keby som mal ZH :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 4.3.2009 o 15:29

Asi sa teda patri reagovat, takze pre Jaro1: Bohuzial drviva vacsina gulobrokov je prave tymto sposobom pouzivana a je to smutne, nie vesele. Edu to velmi presne vystihol a nemam co dodat, da sa pod to podpisat. Solirov - skusenosti s lesnikmi mam take ake mam a netvrdim to len ja, ze to je najvacsia skodna v hore. Ze je GB vyuzitelny ma nepresvedcis, pretoze do 40m sa opytam lisky kam chce tu gulu a na dalej jej s brokom neublizis. Nepolujem prvy rok, ale s brokom mam jednu lisku ulovenu a bol to porod, hoci dostala 4 z 5, ktore som na nu vypalil a este som ju musel nakoniec dostrelovat. Pokial sa jedna o poplatkove polovky na bazantov, tak tam v podstate ide o stretnutie priatelov a tie bazanty su az v druhom rade. Minule som pozval, nie prvy krat starsieho priatela, co by si to inak nemohol dovolit a velmi mi dakoval, ze si tak na bazantov roky nezastrielal. Myslim, ze o nom, ako o polovnikovi nikto nepochybuje, pretoze poluje uz takmer 50 rokov a nikto sa nad tym nepozastavoval, ze sa zucastnil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.3.2009 o 14:12

Hmm, dobrá GB kozlica veru nemá chyby. Obzvlášť pri individ. poľovačke. Ja využívam kvôli istote obidve hlavne. Hornou- bročikom zver "pristavím" a spodnou- guľou jej riadnu prištartujem ( rehot ). Edu, vyskúšaj to aj Ty, však aj na to je GB, no nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.3.2009 o 13:43

Osobne som sa dal tiež ani neviem prečo nahovoriť na GB sabatti pekná zbraň ale ako to býva zvykom ťažká . Brokovú hlaveň som zatial nepoužil ešte nikdy asi ani nepoužijem .Ale teperiť ju musím stale zo sebou . Preto keď raz budem kupovať isto iba sólo guľovnicu .Gb už nikdy . O trojáku a jeho prektického využitia sa už vôbec nebudem baviť . To je uplná chobotovina. Za tie prachy čo ma stal Gb som mohol mať fantastického blasera ktorý sa už dá kupiť za 60 000sk -/2000€/ Nuž urobil som chybu ale dá sa to samozrejme napraviť . Fktom je že na mačku,líšku či inú škodnú sa dá strielať aj guľou . A chodiť na čakanú alebo posliedku s GB považujem za zbytočné trepanie ťažkej druhej hlavne o možnosti opakovať ani nehovorím . Takže to je môj pohľad na GB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.3.2009 o 12:55

Blaser a teraz k tvojmu ci tvojim prispevkom, kedze si tu mierne rozviril vlakno - "Lesnyk- mna nezaujima, co ma kto s gulabrokom nalovene. Museli polovat s tym co bolo. Dnes si zoberiem na posed Blaser, na platenu spolocnu na diviakov automat Benelli Argo, na bazantov automat Benelli brokovy, ked som pozvany na drobnu, tak Perazzi a nemusim brat vsade gulabrok s vymennymi hlavnami. Ten je dobry pre takych, co nevedia co stretnu, ako lesnici, pytliaci a podobne individua." - nie som lesnik ani nemam gb, takze som sa zaradeniu do kategorie pytliakov vyhol, ale nie je to prave najstastnejsia formulacia. Tvoj nazor na GB moze byt aky chce ale nazvat preto jeho pouzivatela pytliakom je troska silna kava. Rovnako hodit do vreca vsetkych lesnikov je nekorektne. Aj ked mas s lesnikmi svoje skusenosti - podla toho co pises len zle, mohol by si vziat do uvahy ze ludia sa lisia a neda sa ich hadzat do jedneho vreca tak ako ti to tu vytklo x prisievatelov. A v tomto maju pravdu. Co sa tyka vyberu zbrane - uz som to pisal v predoslom prispevku - aj to tvoje riesenie ze podla toho na co idem, to si vezmem v podstate nie je zle a ja vzhladom na to ze som poloval v lesnatom terene som to robil tak isto - teda na postriezku gulu, na spolocnu gulu alebo brok a breneky, ked som bol pozvany na zajace vytiahol som brok, atd., ale zaroven treba brat do uvahy ze su lokality a teren kde je gulabrok v pohode vyuzitelny.. aspon podla mna.. poplatkovy odstrel? hm.. preco nie. ale opat je rozdiel polovacka a lov. A priznam sa ze ja osobne neviem velmi dobre pochopit ucastnikov "polovaciek" kde ti vyhadzuju bazanty spoza kopca (tak ako si to spominal ked si pisal o tom ze si tam vezmes automat a nevidis v tom nic zle). Ak sa takejto akcie zucastni nepolovnik - to este ako tak prekusnem.Ale ak sa toho zucastni polovnik - je to ubohe... Je to ako na asfaltove terce az na to ze tieto su zive (aj ked prave preto chovane) ale pride mi to... ani neviem ako to pomenovat - nechutne povedzme.. pouzitie automatu? vyvoj zbrani isiel dopredu, tak ako vsetko ostatne. V podstate nemam nic proti automatu ak je pouzity s rozumom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.3.2009 o 12:08

neda mi prihodit to svoje - co sa tyka temy - sam si zvaz - v akom terene budes polovat.. u nas v lese by GB vela neporiesil. Kazdy ma gulu a zvlast brok a podla toho kam a na co ide si berie zbran.. Samozrejme iny teren iny revir - GB vyuzijes podla mna viac.. osobne s nim skusenost nemam uz z vyssie uvedenych dovodov.. mam gulu a 16-tku a som bohate spokojny. :) a zatial som nemal ani najmensi dovod uvazovat o vymene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.2.2009 o 17:27

Svico ty inteligent. Teraz som prisiel z hory, bol som krmit zver a zatial Ty tu pises take faciny. Liska, pes a macka sa nestrielaju gulou? Ubezpecujem Ta ze ano.
Dam foto do galerie, nahodou som dnes fotil, neviem,co ma to napadlo. Kde si bol Ty? Kolko krmiva si dal tento rok do hory ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 10.2.2009 o 16:58

a este tolko blaser- cikas proti vetru, skus si precitat najprv svoje predchadzajuce prispevky a tak nieco napis :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 10.2.2009 o 16:55

asi koncim aj s touto debatou lebo keby som mal dalej do nej prispievat tak by som niekoho velmi urazil. Je to tu o nicom
a mimochodom, lahko sa skryva za anonymitou internetu, skuste povedat do oci to co ste tu niektory napisali.
vsak pravda nato asi nemate ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 10.2.2009 o 14:54

Ľudia, ja sa vam čudujem, že sa tu vôbec bavíte a reagujete na takého primitíva ako je BLASER. Stačí prečítať jeden, dva jeho príspevky a je to každému jasné. A ani sa mu nečudujte, lebo on ani nieje poľovník, on je len strelec, čo si kupuje odstrel zveri. On nežije s poľovníctvom dennodenne a po celý rok ako my, ale nie preto, že je bohatý, ale preto, že k tomu nemá vzťah. A k téme guľobrok. Jasné, že pre neho je to nezmysel, lebo on ide stále loviť niečo konkrétne, čo si zaplatí, načo ho pozvú. On nestriela na stretnutie mačku, líšku, pytliačiaceho psa, straku, vranu. A keby mal 20r. tak by som sa mu za tie reči ani nečudoval, ale on ma skoro 50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 10.2.2009 o 14:24

to misino: ale ved ja ti odpovedam a opat sa ta spytam. tie stare si to nevybavovali, ked boli novozalozene? to im spadlo z neba? teraz si to vybavili ini. no a co. je to ako s ludmi. su dobri a zli. hodnot to, co kto spravi, robi pocas svojej existencie. chapem nasratie, ked ta poslali z noveho prec. ale to hodnotenie je ako ked majetny povie, ze ten s iz je chudak a ten s iz povie, ze majetny je zlodej a urcite nie polovnik. ved to je chore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misino, 10.2.2009 o 13:09

spelec:novovzniknuté,ktoré si to pretlačili cez....nemyslel som tým všetky PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 10.2.2009 o 13:05

Blaser narážal som na to Tvoje škatuľkovanie, všetko záleží na ľuďoch, konkrétnych jednotlivcoch, nie je to o povalaní, ktoré si zvolili a robia! Nefetujem, nikdy ma to nelákalo... No, ale téma je o niečom inom, a takouto diskusiou sa pravdepodobne nedostaneme nikam, mrzí ma, že máš s niektorými ľuďmi zlé skúsenosti, ale to neznamená, že všetci sú rovnakí... Skúsenosti mám s ľuďmi rôzne, aj dobé aj zlé, tak ako každý, ale napriek tomu neškatuľkujem, to proste nejde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 10.2.2009 o 11:34

misino: aj tie stare boli niekedy novovzniknute PZ, takze to podla teba bolo je a bude v riti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.2.2009 o 11:04

Zle si si to vylozil. Ja nic nevnucujem, mne je to uplne jedno ci Ta presvedcim, len si stojim za svojim nazorom a nenosim ruzove okuliare. A na moje papiere sa vykasli, mozno ich ani nemam a ked ich chces, postav sa do radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 10.2.2009 o 10:32

Blaser- sory myslel som chlapa, nie capa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 10.2.2009 o 10:31

Blaser- zato ty nepises primerane svojmu veku, ak je ovšem uvedeny pravdivý vek..
od 48 rocneho capa by som ocakaval ine nazory a nie take co vnucuju nasilu jedno a nic ine a.....
povedz, odkedy mas ,,papiere"?
rok? dva?
este raz sory, ale mne to tak pripada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.2.2009 o 9:49

Lubto - kde zijes? Vacsina lekarov je neschopnych a vystudovanych za peniaze rodicov, policajti su v drvivej vacsine skorumpovany alebo skorumpovatelnych, keby ich volakto potreboval. Ucitelia su nervozny z nizkych platov a aj by bili ziakov, keby sa nebali, ze im to vratia. Ked si myslis, ze naozaj velky majetok sa da urobit a aj ubranit cestne bez podrazov, asi fetujes. A vacsina lesnikov preda aj svoju mater, ked ma moznost a mysli si, ze mu na to nepridu. Aspon ja som sa stretol vacsinou s takymi. Vsetko je otazka ceny. Preber sa. Dobre som sa pobavil,ale Tvoj vek Ta ospravedlnuje. Zijes vobec na SK? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 10.2.2009 o 8:58

Istému lekárovi kvôli jeho nedbanlivosti zomrel pacient, je, podľa Blaserovej logiky, každý lekár vrah? Prednedávnom si policajt zato, že nebude istý priestupok riešiť oficiálnou cestou vypýtal úplatok, je ,podľa Blaserovej logiky, každý policajt skorumpovaný? Učiteľ zbil žiaka zato, že sa mu nepozdravil, je, podľa Blaserovej logiky, každý učiteľ násilník? Nejaký milionár sa dostal k svojim peniazom tak, že podviedol niekoľko ľudí a pár z nich dal "odstrániť", podľa Blaserovej logiky je asi každý milionár podvodník a vrah... Blaser písal si, že neškatuľkuješ, tak prosím nepíš, že každý lesník je pytliak, urážaš tým drvivú väčšinu z nich... a podľa pochybení pár jednotlivcov neposudzuj všetkých ľudí vykonávajúcich rovnaké povolanie, takto by sme sa nedostali nikam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misino, 10.2.2009 o 8:05

Blaser300VM : ja si my slím, že najväčšia škodná sú naopak novovznikntnuté PZ, ktoré si to pretlačili cez politické strany a pod...je smutné,že lesníci robia aj to to čo si napísal,ale nie všetci sú takí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2009 o 20:14

Hahaha Blaser sme sa stretli . :)))))))) Ono lov a chov vôbec nezaleží od výkonu zbrane !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2009 o 20:13

Spelec žial žiaden rozdiel v etike nevidím medzi tým čím vypálim po sebe 3 rany z automatu alebo 3 rany z trojaku . Výsledok bude pri dobrom mierení 3 ks diviakov . Neviem možo žijeme niekedy v predsudkoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.2.2009 o 16:36

Nevidim moralny rozdiel medzi trojakom a automatom a nedelim ludi podla toho, co drzia v rukach, oni sa aj inak prejavia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 9.2.2009 o 16:08

blaser: divny nazor a nepozorne citanie. 1. nedopurucil som gulobrok, ale naopak solo gula zvlast brokovnica. 2. praveze si nemyslim, ze s IZ si polovnik. ja sam polujem s blaserom a inymi drahymi zbranami, ale velmi mi vadi kastovanie na polovacke, ten kto ma IZ je podla teba zly, alebo ten kto ma blaser je podla ostatnych zly, odporny zbohatlik???. 3. ja napriek tomu co vravis ty o love (teda nie o polovacke) nesuhlasim s pouzivanim automatov pri polovani, aj ked ako zbrane su zaujimave. 4. s lesnikmi mame vsetci velmi bohate skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 9.2.2009 o 15:09

ako som povedal, my ludia sme vseliaky ale verim tomu, ba som presvedceny o tom ze tych lepsich je vecsina len taky sa nepotrebuju reklamovat ale si potichucku robia svoju pracu. Ver mi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.2.2009 o 15:04

To by bolo na dlhsiu debatu a nie v tejto teme, ale polovnictvo fungovalo za feudalizmu, komunizmu a bude fungovat aj v dalsich izmoch a iach, len sa stanovia pravidla.
Ked sme pri tych lesnikoch, Tebe sa zda normalne, ze si ma kedysi lesnik, ktoremu tam nepatrila ani haluzka posadil na posed, dohodol si cenu jelena a polovali sme? Alebo dalsi lesnik je hlavny dodavatel diviny do restauracie? Dalsi si praje aby sa krmilo pri ceste a ked mu povies, aby sa isiel oplachnut, robi intrigy? Nie je to len moj nazor, ze lesnici su najvacsia skodna v revire. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 9.2.2009 o 14:39

bohuzial my ludia sme vseliaky, no mna rozculuje fakt ze cim dalej tym castejsie sa stretavam na polovackach s roznymi novozbohatlikmi (netvrdim ze je to tvoj pripad blaser), ktory s personalom ktory sa stara o ich "zabavku" jednaju ako s hovnom a spravaju sa povysenecky a drzo aj voci inym ucastnikom. A zial bohu vyzera to tak ze ak schvalia novy zakon o polovnictve tak pomali ale isto budu polovat len taky "ludia" a to bude s polovnictvom amen. A to ma hlavne rozculuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM