Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok 7X57r /16 - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 23.10.2008 12:57
co poviete je tato zbran vhodna pre zaciatocnika?
počet zobrazení: 35 765
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Blaser300VM, 9.2.2009 o 14:19

Bohuzial, neber to osobne, ale mam take skusenosti s lesnikmi, ake mam. A diplomat nie som, ani sa nemienim menit. Samozrejme neskatulkujem, ale mate medzi sebou vseliakych, ja som mal asi stastie na tych horsich vacsinou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 9.2.2009 o 14:00

blaser mna usobne urazilo len to ako si hodil lesnikov a pytliakov do jedneho vreca (mozno to tak nebolo myslene ale vyznelo to tak) ale to je o inom, cela debata na tom stoji a pada co sa komu paci, preco sa tu niekto snazi nanutit niekomu svoj nazor to fakt nechapem, ak niekto chce polovat GB nech si poluje a takisto je to napr. s blaserom alebo s automatmi, hoci mne osobne sa nepacia nepresviecam nikoho ake su to "zle" zbrane. Inak cela tato debata je podla mna zbytocna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.2.2009 o 13:45

Spelec- neda mi nespytat sa. Podla Teba je najvacsi polovnik ten, co vytiahne jednoranovu IZ-ku? Nie je podstatnejsie ako ten pocet nabojov, ktore mas k dispozicii pouzijes? Je lepsie nechat bezat okolo diviaka, ktory je poflakany, lebo ja prave prebijam gulabrok? Naozaj nechapem, co je na tom zle, ked na vyhadzovanych bazantov beriem automat. Ved na to som tam isiel a nato ich chovali, aby si ich niekto kupil a postrielal, ked ho to bavi. Nemam rad veci, ktore su na vsetko, lebo potom su obycajne na dve veci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 9.2.2009 o 13:33

to EDU: smutne. ty nevidis rozdiel medzi trojakom a automatom v spojitosti s etikou? a taketo trepanie o tom, ci si to mozes alebo nemozes dovolit? ja vlastnim a polujem so zbranami, ktore si mozno niekedy v zivote drzal v ruke. ale ani ma nenapadlo niekomu vraviet, ze ja si to mozem dovolit a niekto iny nie. a automat si mozem kupit kedy chcem, ale ja nechcem. je to nepolovnicke. a je to tak ci si bohaty alebo chudobny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2009 o 11:49

spelec ja som mal na mysli Benelli argo
odkaz /> Nemám pocit ,že by niekto vyzveril revír, len preto že ma 3 rany namiesto dvoch . Čo sa týka tradícií požívajú sa desaťročia takéto trojaky guľové :
odkaz /> odkaz />
dvojakové trojaky , atd až po 4 hlave . Tu sa nikto nepozastavil nad etikou :) Ale Benelli zrazu vadí . Podľa mňa najviac tým čo na takýto automat nemajú. Ja si myslím že o jeden naboj viac alebo menej vôbec nič neznamená . Tlčieme do diviakov brokovnicami do nôh atd olevenné guľe a všetko je v súlade s etikou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 9.2.2009 o 11:33

vo vseobecnosti zvlast gulu a zvlast brokovnicu. viem si predstavit len velmi malo situacii, kde by bolo vyhodne mat gulobrok. nemyslim si, ze ked niekto doteraz poloval jednou zbranou (akoukolvek, ci uz GB, alebo ZKK alebo cimkolvek) tak to je najlepsia zbran a treba sa k nej klanat. vyvoj pokrocil, moznosti sa rozsirili. nemyslim si ani, ze ked je niekto bohaty je aj automaticky idiot a nepolovnik. myslim si, ze aj medzi menej majetnymi je vela hajzlov, pytliakov a pecienkarov. myslim si, ze dodrziavanie tradicii posuva polovnictvo dalej a nemyslim si, ze automaty k tomu patria, nech si to moze ktokolvek dovolit. takze suhlasim aj nesuhlasim s Blaserom. automaty sa mi nepacia a je to o hospodaroch, ked sa robi poplatkova polovacka, mozu to uviest v pozyvacom liste, alebo to ustne dat ako podmienku, ze ziadne automaty a vybavene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2009 o 11:23

Zbytočné urážanie sa !!!Blaser má kus pravdy . Mať zbraň na 3 rany je lepšia voľba ako drahý guľový dvojak ktorý je ešte k tomu veľmi ťažký . Minimálne si vážim od Blasera že napísal to čo si myslí . Mám pocit že niekoľko členov sa nechalo uniesť predsudkom - / Keď má niekto peniaze musí byť hlupák a zlý človek dokorenilo sa to závisťou či už vedomou alebo nevedomou. Od nás s PZ si tu urobilo zopár členov tajné nicky teraz tu chodia poľovať na moje slovká a potom zasadajú na výborových schôdzach kde za mojim chrbtom preberajú moje slová . To je naozaj úbohe .Tam by som nechcel klesnúť do takejto tragikomédie komunistických praktík /o nás bez nás / Tiež som si znepriatelil veľa ľudí len preto ,že som im v kľude a bez emócií povedal pravdu do očí . Naozaj je lepšie hľadať čo nás spája a nie rozdeľuje . Faktom však zostáva keď príde niekto na tereňaku vytiahne blasera dobre náboje a je nahodený v dobrom oblečení oheň je na streche. Chalani vo vojenských zvrškoch a obuvi ktorí sa dovezú na škodovke a vytiahnu otlčené Zhčoko alebo storočné prerobené vojenské zbrane sú zväčša dosť nervózny . Našťastie nemám podobné sklony a ľudí si vážim rovnako . Mám priateľov ktorí sú miliardári ešte korunový ,a taktiež poznám bezdomovcov . Nemám rád do očí bijúcu lož faloš a pokrytectvo . Prajem všetkým lovu zdar . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misino, 9.2.2009 o 9:20

Určite je vhodná nie len pre začiatočníka ale aj pre pokročilích poľovníkov...ja som s takou tiež začinal a mám ju dodnes.Teraz zima-jar lepšiu zbraň do lesa ani nepoznám, ale to je len môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 14:56

Aj Ty sa maj pekne :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 8.2.2009 o 14:42

blaser idividuum si tu asi ty skus sa okolo seba poobzerat a potom nieco napis dufam ze nabuduce to uz bude nieco rozumnejsie (a to ze mas plno penazi a si mozes dovolit x zbrani mne je to fuk ale neodsudzuj ostatnych a hlavne neotravuj tu s tymi tvojimi somarinami. Este raz, si ubohy!!!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 14:37

ked myslis...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 8.2.2009 o 14:22

blaser si strasne ubohy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 8.2.2009 o 13:53

Blaser-ja nezavidim ale sa mi zda ze sudis polovnika podla zbrane.ale to je tvoj nazor ked mas nato tak si to kup a neodsudzuj tu ludi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 13:39

Jurajko nebud pokrytec, nechapem, preco by som mal chodit smutny na platene polovacky s automatom. Ked si nieco zaplatim, tak si to aj veselo ulovim. A Pytliak je vybrane slovo po cely rok aj v decembri a nezavid. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brigo, 8.2.2009 o 13:33

guľobrok je v pohode zbraň..mne osobne sa páči... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jurajko, 8.2.2009 o 13:28

Blaser300VM sorry ale čo tu píšeš su samé somariny a to že chodíš na poľovačky s automatom, tak to je dosť smutné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 8.2.2009 o 13:21

Blaser300VM- aha takze my co mame GB sme pitliaci alebo podobne individua.hm pan ma kopec penazi moze si kupit co chce tak je aj super polovnik.gratulujem:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 12:18

Lesnyk- mna nezaujima, co ma kto s gulabrokom nalovene. Museli polovat s tym co bolo. Dnes si zoberiem na posed Blaser, na platenu spolocnu na diviakov automat Benelli Argo, na bazantov automat Benelli brokovy, ked som pozvany na drobnu, tak Perazzi a nemusim brat vsade gulabrok s vymennymi hlavnami. Ten je dobry pre takych, co nevedia co stretnu, ako lesnici, pytliaci a podobne individua. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 8.2.2009 o 11:07

blaser zatial co som cital tvoje prispevky tak to boli samé hluposti. Poznam ludí co celý zivot polovali s gulobrokom a mali toho teda uloveného viac ako sme my dvaja dokopy videli zvery. A je zaujímavé ze si na tie GB nedali dopustit. Ja ti neberiem tvoj nazor ale povedat nieco tak ako ty si povedal je podla mna minimalne scestné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 9:21

Gulabrok je zla gulovnica a este horsia brokovnica, nezalezi na znacke ani na kalibri. Ked si nemozes dovolit brokovnicu aj gulovnicu, tak si radsej kup jedno, co viac vyuzijes a poriadne. Gulabrok ta urcite neuspokoji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 8.2.2009 o 8:02

iboo-sak to je problem.kazdemu vadi ta 16.na cene sa da stale dohodnut:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.2.2009 o 1:09

december - Keby si mal nie kal. 16 ale 12 a chcel by si za to 500 € tak aj hneď teraz :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 7.2.2009 o 22:46

ano chcem to predat.nemas niekoho??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.2.2009 o 22:26

december - čo ich chceš predať? okolo 500-600 € ako tak pozerám inzeráty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off december, 7.2.2009 o 21:08

aka je cena gulobroku 7x57r/16?????+brokove hlavne.dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.1.2009 o 11:55

ech asi ten accubond nebude, jeho cena sa mi moc nepáči.poznáte Remington Core-lokt? sú za špičkovú cenu, neviem ako sa budú chovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 29.1.2009 o 7:49

stevie_y - strelivo PTS u nás zohnáš bez problémov , ale tá cena je okolo 1200sk za krabičku ! Za túto cenu by som rozhodne doporučil NOrmu Vulkán . Je to strela univerzálnejšia ako PTS . PTS ktorá je skôr vhodnejšia na ľahšiu zver .
Do 7x57Rmáš na výber čo-len chceš . Najlepšia by asi bola voľba RWS strela ID(TIG) cena za krabičku je okolo 1600sk . Poprípade dalšie zbožie od RWS skoč na ich stránku a vyber si odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevie_y, 29.1.2009 o 6:45

IBOO OK tz budes skusat Sierra SBT 200gr. a Nosler Accubond 180gr. . Ja mam CZ 7x64 a neviem sa royhodnut pre strelivo. Chcel by som skusit SB PTS 10,5g ale neviem ci ich u nas dostanem kupit. Potom mam este uvedenz GB 7x57/16 ktory prilis casto nenosim, ale zrejme manzelka ho bude tento rok vetrat castejsie. Tu je pravdepodobnost horsieho zasahu vyssia, preto tam chcem nieco "ostre". Co bz si odporucal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 22:02

popozeraj výber je naozaj exkluzívny ceny podľa mňa smiešne :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 21:56

hups som to poplietol tak pokus 2 :))))
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 21:55

polovníkrv pozri za čo sa tie česke guľovnice predávajú v USA odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 21:24

Iboo to maju s tých kruhoviek :))) Do kruhuuuu :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 21:22

Rado2404 - nikto tu nespomína komunizmus, nemá význam sa o ňom baviť, nikdy tu nebol. A viem o ňom viac ako si myslíš, najviac z "druhej strany" , nie ako väčšina čo to zažila medzi luďmi. ženatý niesom, nemyslím že mi to pridá na múdrosti. Pokojne sa obracaj na starších a skúsenejších ak si myslíš že je to zaručený recept na úspech. Poznám podobne zmýšlajúcich ludí no ale namiesto pokroku u nich badám bludný kruh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 20:21

mna to prave vobec nezaujima a ani o tom nechcem debatovat na tejto stranke uz vobec takze radsej nieco z polovnictva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 20:17

Rado 2404 komunizmus som zažial druhú svetovu nie a predsa viem o nej dosť . Možno viac ako ľudia čo ju prežili . Ale ak ťa zaujíma stručný popis a odpočet komunizmu tu je dostupný : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 20:15

Edu. diki . dufam ze to vyjde aby som v tom reviri bol castejsie a hlavne sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 20:13

iboo . a co ty vies o komunizme??? ja o nom vela neviem a ty si mladsi odo mna ako vidim 7 rokov takze s toho usudzujem ze ani ty ...a si zenaty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 20:11

Držím palce Rado . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 20:09

vedomosti niesu skusenosti...a samozrejme som nemal na mysli take typy ako opisujes ty edu .ale davam ti za pravdu ze v reviri treba byt co najcastejsie ako sa len da. nase zdruzenie ma vyrocnu 14.2 a dozvedel som sa dnes ze ma maju prijat za clena tak dufam ze odhlasuju dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 20:03

Rado 2404 nuž roky praxe hmm .Sú ľudia ktorí idu do revíru ročne 200 x iný zasa idú na 2 spoločné polovačky a to je všetko čo v revíri absolvujú . Potom sa stavajú také tragikomické veci že poľovník so 40 ročnou praxou ide obchadzať obnovec a zistí ,že je vojdená vysoká . Po ukazaní stôp som oboznal kunu . Takže 40 ročná prax zlyhala . Mnoho starých poľovníkov nepozná dokonca hranicu revíru a to poľujú desaťročia o vzdelávaní sa internete ,a zákonoch nebudem radšej ani hovoriť . Kývnu rukou obleču si starý prešívak alebo hubertus ,nabijú S&B SPCE a neprekročia svoj vlastný tieň v svojej konzervatívnosti . Keď čítam prispevky od mladých poľovníkov ako sú Iboo,lovecccc a iný musím povedať ,že sa vyznajú a majú o poľovníctvo naozaj záujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM