Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Sauer 404 - diskusia

pridané: 2.2.2015 22:47
Možno ste to už zachytili viacerí, značka Sauer uvedie na trh ďalšiu zbraň z radu opakovacích guľovníc a to sauer 404. Aj keď praktické skúsenosti s ňou ešte asi nebudú v súčasnom čase žiadne, zakladám túto tému nato, aby sa tu postupne mohli pridávať dojmy a skúsenosti s uvedenou zbraňou.

ešte pár linkov:

stránka výrobcu: odkaz
brožúra sauer 404: odkaz
video produktu sauer 404: odkaz
počet zobrazení: 36 281
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off chery, 16.3.2015 o 21:56

odkaz Pekná rýchlosť a presnosť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 14.3.2015 o 22:09

Apple myslim ze prve na Slovensku budu az koncom mesiaca. A co sa poistky na S 202 tyka tak mam 3 pusky co maju handspanung a 2 S 202. Mal som najprv jednu a tak som si na poistku zvykol ze som si kupil dalsiu. Osobne v handspanungu nevidim nejake extra pozitivum. Ako uz bolo spomenute odistim a uz mam ukazovak v luciku. Nemusim na odistenej zbrani hladat na posede po tme spust. Vseko je o zvyku. A na kazdu zbran si treba zvyknut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 14.3.2015 o 19:59

Na zkk sa to moze stat, pretoze ako som uz napisal, tak u zkk sa poistka odistuje opacne. Apple, vykasli sa teraz na S 404, poistky ta nezaujimaju? :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.3.2015 o 19:50

a vôbec sa to nemaže že to nema s temou nič spoločne:):):):): ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 14.3.2015 o 19:07

čítam to tu napätý ako guma v trenkách.... kedy sa konečne niekto ozve, že z toho 404 čuda vystrelil aspoň jednu ranu. ale ináč debata družná :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 14.3.2015 o 19:03

Cergovtulak mne sa na zkk odistila poistka už niekolkokrát,samozrejme pri prechode húštinou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 14.3.2015 o 18:37

rozeberáte tu priam až zázračné témy fakt,, poľujem 20 rokov, a ročne som tak približne na 20 spoločných poľovačkách ale ešte som nezažil niečo taká ako že mu pušku odistil konárik na žiadnej zbrani,,, to skôr nejaký víkendový poľovník zabudol zaistiť zbraň a potom mu to vystrelilo a aby nevyzeral ako čistý debil tak sa vyhovoril, na poistku,, zásadne v pohone nosím náboj v komore ale so spusteným záverom, teda v prípade potreby len krátky pohyb kľuky a je to ,, praktizujem to už takto x rokov a je to v pohode,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 14.3.2015 o 18:13

presne tak a to este podotykam, ze na ZKK sa poistka odistuje OPACNE, ako na CZ-to uz je co povedat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 14.3.2015 o 18:06

mibe plne s tebou suhlasim mne za 23rokov co polujem sa moja zkk nikdy samovolne neodistila a to som sa do honu nachodil dost ale kto chce najst problem tak ho najde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 14.3.2015 o 17:49

ja mam tiez cz-tu a aj dost s nou chodim po kriakoch, cez hustiny a nikdy sa mi nestalo, zeby sa mi odistila poistka...logicky vzato-idem s puskou na pleci cez hustinu-predsa idem dopredu a poistka sa odistuje smerom k hlavni-tedaa ten konar by musel byt napruzeny v opacno smere :-D a trafit PRESNE poistku v smere odistenia s dostatocnou silou, zeby ju odistil...a ked idem cez huste kriaky, pusku mam pred sebou v rukach a neni mozne, zeby mi to dajaky konarik odistil... za dalsie-brani v tom aj tubus puskoladu, konar sa najprv otre o optiku...a zvlast na sauerke s 202 neni mozne, zeby to odistil konar...podaktori tu uz vymyslaju take velke chujoviny, ze to nema obdoby...davam este fotku, co som odfotil teraz na svojej gulovnici nech mi niekto vysvetli, jak sa mu mohla odistit zbran-pokladam to za tak mizivu sancu, ze nema zmysel sa s tym zapodievat.... Sauer 404 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fanda, 14.3.2015 o 16:45

No není to sranda s těma pojistkama, al ejá to také nechápu na S90 je palec na klice závěru a po zmáčknutí jde závěr otevřít a flinta vybít proč to nedali i na 202 je promne záhadou. Jinak ta pojistka na 202 je parádní, ale přiznávám, že ten pocit jistoty při vybíjení tam zkrátka chybí, ale co se pohotovosti týká tak opravdu nemá konkurenci měl jsem Highlanda a nyní mám S90 takže mohu srovnávat. Handspanungu obecně nefandím jde podle mě pouze jákési žvanění o bezpečnosti, ale po praktické stránce je to úplně na h...o, navíc nejde o nic nového viz.brokové i kulové lankasterky, winchestrovky, marliny apod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 12.3.2015 o 10:31

Kurňa zas som pichol do osieho hniezda. Na CZ 550 mam trojpolohovú a mať zaistené len v prvej polohe je pri pohybe lesom skoro iste že sa zaver zachytí ( odev krík.... ) a otvori. Stalo sa mi to na dvoch CZ 550 aj na starej M98. Presviedčanie sa navzájom je náročné a prirovnal by som to k pokusu presvedčiť pápeža aby konvertoval na islam - tiež asi nemysliteľné. :-)) Každopádne intuitívnosť ovládania je u tej poistky nespochybniteľná. Keď vybíjam S202 držím zbraň v skoro zvislej polohe pred sebou v lavej ruke tak, že ústie mám nad hlavou a pravou rukou odistím a odomknem záver prehmatávam a pätku opieram o pás a zachytávam náboj . Bezpečné zbraň stále smeruje do bezpečného priestoru a možnosť omylu je nepravdepodobná Lebo je to len " čierne alebo biele " ako pri iných veciach všetko medzi je len priestor pre nevhodné činy . Na rovinu žiť sa dá so všetkým čo striela správnym smerom a vtedy kedy ja chcem a nie kedy sa zachce zbrani ( zdokumentovaný prípad rosleru povolená spúšť). Všetko ostatné je vec zvyku a preferencii človeka a ja preferujem S202 a 404 zhodnotím keď ju budem mať v rukách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 11.3.2015 o 22:09

ja neviem ty si bengalo alebo co? primarne gro debaty je: poistka 202 vs 404 (posledny prispevok Durell) a niekym spominanom pripade o nepochopitelnom odisteni zbrane 202 v poraste - asi pri dohladavke a skoro nahodnom vystrele v nadvaznosti na predchadz. polemiky o novom zaistovani 404rky a uz vobec nie o napinaku. Kedze pri tebe stracam energiu len sebecky a slepo dodam ze samozrejme potvrdzujem co si napisal, ako majitel 202 si nepriznam nedokonalost jej poistneho systemu ,inak by som si ju logicky ani nekupil a ani takeho ineho cloveka zmyslajuceho v medziach normalnosti nepoznam. A ked ju nemas tak ako to mozes pochopit? :o))))) takze tvoje tvrdenie vybijania a o tejto genialite zbraní v "nizsich cenovych hladinach" prave prevysilo predajnost nad firmou Sauer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 11.3.2015 o 20:47

len potvrdzuješ to ,čo som napísal-majitel S202 si to neprizná,ani za ...Dobre si to napísal-100 rokov dozadu sa tak vybíjali a nabíjali zbrane,to len ja hlupák si myslím,že vývoj by mal íst dopredu....Stále píšeš o odistovaní pri strelbe a ja hovotím o vybíjaní a nabíjaní zabezpečenej zbrane,až si to raz vyskúšaš,možno pochopíš ten rozdiel-a možno aj nie....Napr.AZ1900-poistka má dve polohy-žiadna vetvička ani nič také ju neodistí,v zaistenej polohe nie je šanca,napináčik sa dá natiahnut len po odistený,ak nestrielam,zaistím a napinák sa sám vyradí a ak chcem vybit zbran zatlačím tlačidlo pred poistkou a VYBIJEM ZAISTENU ZBRAN-GENIALNE.Tomu hovorím zbran 21.storočia,aj ked niekomu stačí systém minulého storočia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bullystafford, 11.3.2015 o 20:04

som ti to skopcil..bullystafford, 10.3.2015 o 9:31 jarodt - nech zdochnem do zajtrajsieho rana ak toto co pisem nie je pravda....cca 5-6rokov dozadu som siel po lese s Tikkou a nieco za mnou cinklo - presne na kamienok, za sebou som na zemi nasiel svoj naboj so zbrane. Civel som jak prasa po prvej rane. Asi po minute mi doslo ze tym ze som bol polovackou unaveny prehadzoval zbran "nepolovnicky" po vojensky hlavnou nahor z pleca na plece sa mi musela posuvom po batohu najprv packova poistka odistit vpred - logicky a dalsim prehodenim na ine plece - opacnu stranu sa uz s lahkostou zaver otvoril a vyhodil naboj. Tikku som vsak nepredal. :o)))) U S202 sa mi toto stat nemoze ani náhodou hoc ju ponesiem akokolvek. Pravdepodobnost ze idem nejakym trnkovym krom alebo černicnakom tak ze sa mi v konkretnom kolmom uhle dostane do lucika "konar" o konkretnej sile - hrubke a mozno aj o minimalnej pruznosti aby dokazal po celej tejto pohybovej drahe cca 0,5cm v rovnakom nemennom uhle zatlaciť tento količek do maxima nad zaver je o 99.9% mizivejsia ako v mojom pripade s Tikkou....pre mna - ak uz odistim ukazovakom v priestore lučika je vzdy bezpecnejsie ked uz ho tam mam a je pri spušti...ako ked napinam na krku a pcham palec niekam do priestoru luciku "hladam" dotykom spust a bojim sa ze ju ako prvu odpalim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 11.3.2015 o 19:58

"100 rokov" sa 99% zbraní vybíjalo odistených a teraz je to pomaly abnormita? cim viac poloh poistky tým vacsí predpoklad pruseru ze sa uzivatel trafi do nespravnej polohy. Nehovorim o momente pred vystrelom s pohladom upretym na zver - v ktorej polohe vlastne som a ci som uz vlastne odistil. Tak ci tak maju byt oci pri manipulacii s poistkou resp. spustou prilepene na nej. Si zisti od ktoreho roku sa 202jka po 200vke zacala vyrabat (bolo to davno pred r. 2000) a ta poistka bola pre kazdeho v norme. Ak by som mohol dal by som si ju aj na tikku a ostatne typu R700, sako, tikka a pod okrem "šupatkovych" by som celosvetovo v prospech bezpecnosti zakazal. z dovodu prihody ktoru som popisal v sekcii IWA...a mozem vlastne dakovat Bohu ze mi ten naboj vyhodilo a nedpalil som to niekomu nechtiac medzi parohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 11.3.2015 o 15:29

Genialita sem,genialita tam-na všetko sa dá zvyknút a ak niekto má S202 len tažko bude na nej hanit poistku.Jeden neodškriepitelný fakt však je,že dnes v 21.storočí nabíjat a vybíjat gulovú zbran odistenú a nemat možnost to zmenit,je pri cenovej hladine S202 priam choré.Zbrane ako R700,AZ 1900,SAKO a pod.v nižších cenových hladinách to majú bez problémov vyriešené,toto u S202 NIKDY NEPOCHOPíM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 11.3.2015 o 9:07

Presne to odistenie až v smere strelby bez prehmatu je genialita S202. a mám ju už zopar rokov a vždy odisťujem zbraň až v pleci alebo na spoločnej keď ju už držim " v streleckej pohotovosti " pred nahodením do pleca. Skušal som R8 nedokazal som napnúť bez prehmatu a pre moje návyky z 202 skoro nebezpečné lebo som sa smažil mať prst v lúčiku, ale to je môj problem . M03 tiež nesedí a chod záveru jasne S202. No toto bolo trochu bokom . Každopádne musím skúsiť a osahať. A tá kontroverznosť R8, S202, M03 veď to je na tom krásne, že si každý najde to svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Stagstalker, 11.3.2015 o 0:07

Vzhladom nato, ze mam skusenosti s viacerymi zbranami viem to porovnat objektivne. Opakujem, poistka v luciku tak ako ju ma sauer 202 nie je o nic menej bezpecna ako hociktora ina, kritizuju ju zvacsa ti, co ju skusili len v predajni. Vzhladom nato, ze umoznuje odistit za kazdej situacie bez prehmatu az pri namiereni na ciel, resp. tesne pred vystrelom, eliminuje tym manipulaciu s odistenou zbranou mimo smeru strelby. Keby to nefungovalo a ludia by zomierali, tak by sa to tak dobre nepredavalo, vies o potvrdenom zraneni z dovodu sauer202 poistky?. Ja nie. Je to nieco ako vybuchujuci zaver blaseru, pri tych x kusoch sa stat nieco moze, ale predaj to akosi neznicilo. Kto nema bezpecnostne navyky, je hrozbou pre seba aj okolie a nepomoze mu ani handspannung, ten je dobry na eliminaciu zlyhania materialov ci pri pade zbrane z echt velkej vysky, ale ma aj vela nevyhod v podobe odporu natahovania a pohotovosti. S202 ludsky faktor eliminuje dostatocne, su poistky, ktore sa svojim umiestnenim dokazu pri pohybe napr. krovinami odistit aj lahsie, staci si precitat prispevky v inych temach. Ale tato tema nie je o presviedcani, ktora poistka je top najbezpecnejsia. Kto sa obava zlyhania a vlastnej zbrane, nech nabija tesne pred vystrelom alebo nosi zamok na lucik spuste, to je super poistka, ludsky faktor eliminovany kompletne :). Ja nemam problem nosit obtiahnutu kratku zbran a to mechanicku poistku ani nema. Pokial verim konstrukcii zbrane, zvysok je o zodpovednosti majitela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off misko11, 10.3.2015 o 23:22

Trúfas si dobre, ale trosku nedomyslene.....konštrukcia poistky je vtedy geniálna, keď v maximálnej možnej miere eliminuje ľudsky faktor. A toto kus nestimuje s poistkou v luciku - nemyslíš? Odpor napinania a spôsob napinania je určite najpohodlnejši na Blasery. Presne ako sa píše nižšie, na 404ke to je celé nejaké divne kvôli tomu cudliku a jednoducho to bez tréningu nefunguje tak spoľahlivo ako by človek od pušky za tie peniaze očakával. Chod záveru oproti m03 pocitovo horší. Tiež som nezatazeny....nakoľko ja mám v tejto veci jasno.....;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Stagstalker, 10.3.2015 o 22:45

Evidentne kolko ludi, tolko chuti :) Za svojim si napr. ja osobne stojim, napinanie som porovnaval priamo ja spolu s dalsim, sauero-blasero-mausero konkurencnym bojom nezatazenym clovekom a zhodli sme sa, blaser a mauser su horsi, mauser ani nie tak odporom ako pre mna absolutne nevhodne vymyslenym vypustanim handspannungu. Do uvahy prichadza aj moznost, ze rozdiel moze byt aj v jednotlivych kusoch saueru, niektore mozu mat vyssi, ine nizsi odpor, co by vsak samozrejme nebola ziadna vyhra. Je to surova novinka, prax ukaze. 9 rokov polujem s 202 co ma tu super nebezpecnu poistku, ktoru odisti aj konarik v pohone a preto jediny subjektivny dojem z pocitu z niecoho, ktory akceptujem, je ten moj a to vzhladom nato, ze len maloktora puska ma podla mojho nazoru pohotovejsiu a hmatom preveritelnejsiu poistku ako prave s202. Bezpecnost je pri tychto zbraniach najma otazka kusu za pazbou, trufam si povedat, ze az 95 % nahodnych vystrelov a nestasti ma povod v ludskom faktore a nie v mechanike ci poistke zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 10.3.2015 o 21:23

Durel este nemusis. Az koncom mesiaca. Bol som tam v piatok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 10.3.2015 o 20:30

najkontroverznejsia flinta na trhu uz je, a to Blaser R93 a R8 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 10.3.2015 o 20:05

No tolko protichodných názorov, že budem volať Nitru či tam už nejaká vzorka je a pofrčim vyskúšať . No, ale jedno im vyšlo na 100 % - postavili zase najkontroverznejšiu flintu na trhu, ktorá bude mať hlavne zarytých vyznávačov a odporcov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 10.3.2015 o 11:09

Tak som mal moznost primo porovnat napinanie 404 s konkurenciou a som velmi sklamany. Tato zbran ma prvotne celkom zaujala a velmi som sa tesil, ze konecne aj SAUER ma Handspanung - origo od vyroby. Ak niekto, tvrdi, ze je lepsi ako ma napr. Blaser, tak sa musi jednat o ucelovu kritiku alebo je tak strasne zalubeny do SAUER, ze on to tak skutocne pocituje. Napinaci odpor nie je podla mojho nazoru mensi ako na konkurencii a navyse napinanie a spustanie nie je tak intuitivne - nakolo je tam ten priblbly gombik, ktory ma velmi iritoval....SAUER 404 asi nie....ked opakovacku, tak jedine mauser M03. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 16.2.2015 o 21:20

minimalne rok uz priplatok ma aj Sauer.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 16.2.2015 o 19:47

Rempo, lebo ked som kupoval S202 priplatok za LH prevedenie nebol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.2.2015 o 19:26

JE to uz jedna firma...do jednej pokladnicky idu €..ci si kupime Blaser,Mauser,Sauer..cena je o.k....malo zarabame..to je problem...-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rempo, 16.2.2015 o 16:12

Mauser aj Blaser majú príplatok, prečo by ho S404 nemala.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.2.2015 o 15:19

Jasne,ze s priplatkom...500€ minimalne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 16.2.2015 o 10:19

...mozno je to prave tým, že je potrebné aj na ten stredový "poistný" kolíček v bežci poistky zároveň tlačiť počas celej dráhy posuvu, pokým to celé v hornej polohe zaskočením nezaistí....ale mne ide aj o to ze poistka na 202 pri odistení nevydáva absolut ziaden zvuk PS: a appropo, model LH pre nas lavorukych "vraj" termin august-oktober 2015 ...ale ci aj s priplatkom som nedostal odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 15.2.2015 o 22:35

Pekne zhrnuté, ak to napínanie je ako píšeš tak budem aj zvažovať do budúcna, ale skúsiť si to na vlastné ruky je na nezaplatenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.2.2015 o 20:17

Tak absolvoval som Fehovu a samozrejme som si nenechal ujsť ani stánok Saueru, kde bol prezentovaný aj nový Sauer 404. Nemal som veľa času obhliadnuť si ho detailne, pretože v čase keď som tam bol bol na neho celkom slušný rad, ale skúsim aspoň pár postrehov. Puška pôsobí veľmi kompaktne až subtílne, aj keď subjektívne, narozdiel od bullystafforda som mal pocit, že pažba je mierne dlhšia ako pri S202, ale presné rozmery neviem, mohol to byť len dojem, ktorý robila aj krátka hlaveň. Každopádne spúšť sa dá posúvať po dráhe cca 8mm a celkom to poznať, najmä rozdiel medzi zadnou a prednou polohou, myslím, že prípadné dlhšie rozmery pažby budú touto vychytávkou pri "kratšierukých" strelcoch potlačené. Tá skrutka, ktorou sa povoľuje a následne sníma predpažbie je pravdepodobne na rovnakom, resp. obdobnom princípe ako to má Blaser R8 professional success (skrutka je na rovnakom mieste). Predajca dal predmetné predpažbie dole, trvalo mu to cca.8-10 sekúnd(z hľadiska čistenia zbrane super), pozrel som si aj nastavenie odporu spúšte, naživo vyzerá menšie ako na prezentačných videách, ale je prehľadné a dobre dostupné. Čo sa týka handspannungu. Keďže stánok saueru, mauseru aj blaseru bol praktický spoločný, porovnal som handspannungy jednotlivých zbraní takmer súbežne a dal som si na čas. Najhorší, resp. najmenej mi vyhovoval systém na zbrani Mauser M03. Skúšali sme to 2ja a nesedí mi vôbec, najmä jeho vypúšťanie. Druhý najhorší ho mal podľa mňa Blaser R8, išiel dosť tuho a vypúšťanie chce troška praxe. Sauerácky ma veľmi milo prekvapil. Má podľa mňa asi o 1/3 slabší odpor pri napínaní ako spomínané 2, je veľmi intuitívny či pri napínaní alebo jeho spustení do zaistenej polohy, mne vyhovoval. Pri odisťovaní s odlícenou zbraňou to ide veľmi ľahko, pri zalícenej zbrani treba vzhľadom na inú polohu ruky vyvinúť troška sily pričom mi obrazom v puškohľade mierne "zatriaslo", ale pri odistení som nestratil kontakt so zámerným bodom. Tu som prekvapený pocitom čo mal bullystafford, bol som na Fehove s kolegom a nezávisle na sebe sme sa dojmom z handspannungu zhodli, sauer ho mal užívateľsky najpríjemneší. Samozrejme to nie je poistka ako pri sauer 202, ktorá nekladie odpor žiadny, a je oveľa pohotovejšia, ale napríklad pri Blaseri sa mi pri zalícenej zbrani odisťovalo veľmi zle, v tomto bol sauer o level vyššie. Troška praxe vyžaduje akurát vypustenie zásobníka pri saueri 404 (maglock), tlačidlo treba posunúť mierne k lúčiku spúšte a zatlačiť, avšak pohyb vypúšťača je takmer neznateľný, nevedel som vycítiť kedy ho mám v polohe, že mi bude umožnené stlačiť tlačidlo vypúšťania a zásobník uvoľniť a kedy nie. Každopádne to fungovalo vždy, po asi minúte hrania mi to prišlo celkom prirodzené, pri náhodnom stlačení vypúšťača zásobníka jeho vypadnutie nehrozí. Milo ma prekvapil aj Zeiss conquest DL 3-12x50, za tie peniaze super sklo, neviem síce ako je na tom mechanicky, ale do 1000 eur jednoznačný favorit na puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bullystafford, 15.2.2015 o 19:47

...no, mal som ju vcera v ruke - i rozobratu: flinticka celkovo na prvy pohlad dobrá, aj ked sa nemozem zbavit pocitu ze pazba je kratsia a "tensia" ako u 202 - ja mam skoro 2m takze pre mna jak detska hracka, spust fakt super - kratka, skutocne nastavitelna ako na videu - jemna na 550Nm. V podstate ako celku jej niet co vytknut ( z technicky inovačného hladiska) - avsak - ta poistka, ta poistka - podla mna krok spět....stredom bežca poistky ala Blaser prechadza količek...tymto sa da bici mechanizmus - jeho stlacenim jednoducho vypustit...napnutie je totozne sa Blaserom...vsak mam domienku ze pre niektoru zenu to bude dooooost tazke a ak ma nalakovane pazury detto, dokonca som mal pocit ze sa napina tazsie ako u R8...a zaroven mam pocit (subjektivny) ze dost pri tom cvakne. Pri predstave tichej noci na posede nic moc aj ked fakt jemne ale ten zvuk tam skratka je a ovplyvnit sa to nedá...co sa tyka montaze, mohla byt robustnejsia. Pod zadnym kruzkom su dost na moju predstavu "subtilne" recoil zubky a to je tak vsetko. Neviem ci tam napr. HTčko od zeissa alebo ina tazka optika okolo 1kg pri noseni na ramene dolu hlavou nebude mat mikropohyby i ked s tym nekde ťuknem.... ale chcem tomu verit ze nie a majú to namakané....teraz uz spokojne viem ze za mna jednoznačne hraje S202 - hlavne vdaka tej poistke PS: tvrdil mi manik ze hlaven pri opatovnom nasadeni drzi nastrel na 100% vdaka vystredovacej pake pod laufom ...avšak doistuje sa 3 imbusmy ako u S202 a tam to po pritiahnutí musi nastrel zmenit - moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 14.2.2015 o 16:50

Peťko aj by som, ale mám len dve ľadviny :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 14.2.2015 o 14:02

Rišo objednaj aspon jeden...pridem ho pozrieť :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.2.2015 o 11:38

Ceny Arms CZ, ktorych oficialne ceny boli takmer vzdy nizsie ako Franove oficialne ceny. Sauer 404 Classic ........................... 96 900 Kč ..... 3 496 Eur Sauer 404 Elegance ....................... 114 500 Kč ..... 4 111 Eur Sauer 404 Classic XT ....................... 79 900 Kč ..... 2 895 Eur Sauer 404 Synchro XT ...................... 93 500 Kč ..... 3 360 Eur Sauer 404 Avantgarde Grande Lux ... 320 000 Kč ... 11 495 Eur dat 2900 za plast je pomerne dost aj ked nakolko je to novy model tak to nie je az take strasne. ked to porovnam s R8 v plaste tak ten na cenu 2750 Eur (zdroj Dynax SK - dovozca Blaser do SR). rozdiel 150 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 14.2.2015 o 10:48

Ceny su nastavene ako ma Blaser...+ - par eur.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 13.2.2015 o 19:14

odkaz pre zaujímavosť tento predajca predával pred nedávnom Sauer 202 Classic v kalibroch 30-06 a 308 Win v prepočte za cca. 1 750,-€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 13.2.2015 o 18:24

Aké budú teda reálne ceny u nás? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel