Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer 404 - diskusia

pridané: 2.2.2015 22:47
Možno ste to už zachytili viacerí, značka Sauer uvedie na trh ďalšiu zbraň z radu opakovacích guľovníc a to sauer 404. Aj keď praktické skúsenosti s ňou ešte asi nebudú v súčasnom čase žiadne, zakladám túto tému nato, aby sa tu postupne mohli pridávať dojmy a skúsenosti s uvedenou zbraňou.

ešte pár linkov:

stránka výrobcu: odkaz
brožúra sauer 404: odkaz
video produktu sauer 404: odkaz
počet zobrazení: 36 182
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 13.2.2015 o 17:17

jáááááj to bola sranda. To by bol iný kšeft tri krát za viac ako 11.000.- eur. :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.2.2015 o 16:14

A potom že sa nebude predávať....(bullystaford sleduješ ???) Načo by ju asi vyrábali keby nebol záujem o nový model... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 13.2.2015 o 13:32

Trubiak: a preto si radšej kúpim u Fraňa. Tu na Slovensku nemáme nemecké platy, aby som nejakému smiešnemu obchodu platil zamestnancov :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Turbiak, 13.2.2015 o 12:56

Ceny su prijatelne , ak sa niekomu zdaju vysoke tak by mal sam zacat vyrabat konkurencny vyrobok v rovnakej kvalite a najlepsie tak za polovicnu cenu :) len nieco mi hovori ze to by zrejme nefungovalo,kedze tradicia a znacka sa buduju aj desiatky rokov.. lovec84 : Frankonia nie je Frano,maju 10tky kamennych obchodov a v nich 10tky zamestnancov ktorym musia platit cuduj sa svete niekolko nasobne vyzsie platy a odvody ako povedzme bezny obchodnik zamestnancovi na SK ,tak ako co cakas ?? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 13.2.2015 o 8:19

Ceny ako na Blaser...(jedna firma...kupis Blaser Mauser Sauer..€ idu do jednej pokladničky-) ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 13.2.2015 o 1:11

No na frankonii to maju riadne prisolene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 13.2.2015 o 0:41

Chlapi kľud, teraz je S202 na frankonii v akcii a je o cca 500-600 € drahší ako som ho kúpil na slovensku, a verím, že situacia sa bude opakovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.2.2015 o 22:19

už mam objednané tri avantgardy :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 12.2.2015 o 20:03

Tak to su predbezne ceny z jedneho nemeckeho fora ,S 404 Classic od 3496 € ,S 404 Elegance od 4111 € ,S 404 Classic XT od 2895 € ,S 404 Synchro XT od 3360 € ,Montážne SUM dispozícii od 469 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 6.2.2015 o 19:49

Durell - súhlas, tiež to tak vnímam vôbec nemám pocit prehnaného kopírovania, ale ako postaviť zbraň aby nemala prvky konkurencie ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 6.2.2015 o 19:20

Neviem , okopírovali by to čiňani a zmenili len názov, ale použili vlasné riešenia a už znamych principou. Holé kopčenie by ich hodilo hodne hlboko. To je ako povedať napr. AUDI kopiruje BMW - veď obe majú klimu a volant . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 6.2.2015 o 18:24

fanda-píšeš mi z duše ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 6.2.2015 o 16:50

No z mého pohledu považuji od saueru za nejpovedenější modely s80 s90 a 200 mám rád klasiku tohle už je jenom hračkárna pro kutily, ale chápu to, aby se udrželi na trhu tak musí neustále inovovat, ale ono to podstatné už je dávno vymyšlené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 6.2.2015 o 16:39

Sauer predsa uz patri pod Blaser. Rovnako ako Mauser.Takže žiadne viťazne ťaženie sa nekoná a nikdy nekonalo.. A nejaký ten FACELIFT už bol potrebný. Ta plast.verzia ale vyzera velmi slušne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xxxxx, 5.2.2015 o 23:22

sauer nezačal vitazné taženie...sauer okopčil čo sa dalo, z každého rožku trošku....od takej zbrojovky by jeden čakal aj nejaké vlastné nápady, niečo fresh.....jediná inovácia je asi len ich cena.....mne sa tá puška aj tak osobne páči, len tie dramatické výroky niekedy komicky vyznievaju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off namreh, 5.2.2015 o 22:52

Trocha od témy,mám anschutz 1780 ma polohovatelnú spúšť a je to výborná vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dlhydavy, 5.2.2015 o 22:52

Sauer začal vitazne taženie už s 200-kou ,202-kou pokračoval a teraz jetu 404-ka dokonaly triumf. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 5.2.2015 o 22:16

Presne ten plast mám v mysli aj ja . Taká lahká posedovo prechádzková flinta v 8x57 JS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 5.2.2015 o 21:53

Ja to vnimam obdobne, mozno kvoli nej pojdem na iwu do Nemecka. Tiez mam obavu z odporu napinania handspannungu, toto je vec co mi napr. na blaseri velmi prekaza, najma ak clovek potrebuje rychlo odistit. Montaze asi nebudu tak skoro, bude tam podla mna podobna patentova ochrana ako mal blaser. Kazdopadne saueru 404 davam sancu, oslovila ma na prvy sup a novinky vobec nepovazujem za "kurvitka" skor za skomfortnie pristupu k funkciam, ktore zbran aj tak mala (z vynimkou polohovatelnej spuste). Velmi som zvedavy na pultovu cenu u nas. Ono ak ma skutocne stat 3500e v holom zaklade, tak uz len konkurenciou v ramci znacky je S202 v zaklade s dobrym puskohladom, dufam, ze trh da tej cene po papuli, rad by som ju niekedy vlastnil. Ale neviem aky dovod by som si vymyslel sam pred sebou, ze prave taku dalsiu pusku v takej cene potrebujem :D Ono totiz za 3500e clovek kupi napr. aj zachovaleho pojazdneho samuraja ci ine 4x4, ktoreho pridana hodnota je pri vyuziti v ramci polovnictva vacsia. A to nepocitam montaz a optiku. Ak by ju v plaste stlacili cenou na 2000e, tak je to moj favorit na nakup. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 5.2.2015 o 21:42

Myslím, že budúcnosť S404 nestojí na Slovenskom trhu, Predsa len pre nemca je kúpa takej zbrane menšia investícia ako pre slováka. Kladne hodnotím spúšť jak nastavenie odporu tak aj polohy - pre mňa dosť významné. Demontáž a montáž pažbenia pre čistenie úplne super. Ten bajonet bude myslím OK . Orechy ma nejak neberú ale je to tiež k plusu. Montáže budú zachvíľu v ponuke aj od kvalitných výrobcov ( Innoo mount, ERA ....)a nielen sauer. K ručnému napínaniu - len vyskúšať ak to nepôjde konfortne tak nič pre mňa , ale čo som vypozoroval tak dráha napínania je dosť dlhá, čo dáva predpoklad pre nižší odpor napínania . No poistka S202 mi stále pasuje. Výmena hlavne - ak to pôjde do 2-3 cm na 100 m tak polovník nemá čo riešiť do 150 m. Bolo by krásne ak by to držalo na chlp. Celkový dojem veľmi dobrý, chod záveru klasika Sauer - samet. Fakt sa teším keď si ju niekde budem môcť osahať, a potom sa bude zvažovať. M03 ani R98 ma neoslovili - ale to je na dlho. Zobrali to najlepšie z týchto dvoch zbraní ešte to trochu vylepšili na " mauser záver " . Neviem asi som Sauer pozitív. :-))) Je to presne ako s autami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 5.2.2015 o 15:30

....vraj nemci prehrali vojnu len preto ze mali zbrane postavene s minimalnym tolerancnymi vôľami zlyhavajucimi v polnych podmienkach - blato prach mraz....oproti ruským :o)))))))))...ale nie, podla mna je S202 technicky dostatocne premysleny, S404 je fakt marketingovy tahak lebo uz tu niet co vymysliet, pricom zhrnul do jedneho veci z S202TD, MO3, R93-R8. Ak by Helix nemal nelogicky debilne riesené upevnenie hlavne bol by dnes neprekonatelny. Takze stacilo by aby Sauer vyradil z vyroby model S202 - co nema logiku a neostava nic ine len kupit kazdemu 404rku. Osobne si myslim ze kto je len trosku technicky zameraný vie ze 202jka je jednoduchsia a tym padom aj "lepsia" a silu predaja tychto dvoch modelov ukaze do roka cas - v prospech 202...lenze ak vyrihali love do vyvoja a vyroby 404 nedovolia to. Takze je mozne ocakavat rovnaky osud ako u Sauera 200 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 5.2.2015 o 14:56

Jedna vec v tomto biznise je ista...Sauer sa v ziadnom pripade nemusi obavat zeby prisiel o zakaznikov - z mojho pohladu modelom 404 si ich ziskaju este viac , co sa tyka Strasseru tak je to riadny prepadak , alebo poznate nejakeho uzivatela tejto pusky ?? Jeden je verejne znamy - ten ktoremu to rozbilo tvar .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 5.2.2015 o 14:53

Bully..... na polovanie mi iste staci moja zkk aj ked mam na sauer 202 ktora sa mi najviac paci no tema je o inom. Na 404 sa mi paci jazycek spuste, ktory si prisposobia strelci s roznou dlzkou prstvu. Ostatne a aj to su na zbrani "kurvitka" navyse. No kazdemu podla jeho gusta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 5.2.2015 o 13:53

bullystafford - našťastie takých ako ty nie je veľa. Fabriky by potom bolo treba pozavierať.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SPIBY, 5.2.2015 o 13:42

pekna puska len aby nedopadla ako strasser ta je tiez prespikovana podobnymi vychytavkami ktore clovek v podstate ani nevyuzije...ale ako komplet to vyzera pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 5.2.2015 o 13:41

blud...mam na to aby som ju kupil... ale nenecham sa doslova okradnut za nie co bez coho sa da v pohode zit a polovat rovnako ako za polovicnu cenu a co tu uz davno vymyslene bolo. /uzamykatelny zasobnik, kluc v nose a davno vymyslena poistka/ a s drevom č. 9 aj tak nebude strielat lepsie. Sžiť sa s jednou zbranou a mat v ňu doveru je o polovnictve aj ked ma opriskańu povrchovku po rokoch ...ostatne je o narcizme a dokazovanie si niecoho :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 5.2.2015 o 13:25

Motaq určite sa nájde dosť záujemcov...z vlastných skúseností ako predajca viem že ľudia s obľubou vymieňajú svoje staré veci za nové pokiaľ majú k dispozícií prostriedky aj keď sú s nimi spokojný. Veď na tom je založená celá ekonomika...inak by tento systém nefungoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 5.2.2015 o 11:57

Zbraň je to krásná což o to a určitě se najde zase dost bláznů nato, aby si ji koupili, ale na druhou stranu nic nového pod sluncem, osobně tyhle lega moc nemusim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 4.2.2015 o 12:57

Podľa mňa je cena značne premrštená. Vhodná by bola niekde o 1000 euro nižšie. Preto si myslím že sa veľmi predávať nebude. A čo sa týka výmeny 202 za 404 tiež neplánujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rempo, 4.2.2015 o 12:20

Aj tak podľa mňa cena bude taká, že veľa ľudí siahne po inom produkte. Popravde nad sumu 3 500€ je už z čoho vyberať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 4.2.2015 o 11:55

...motaq, presne...prave mne osobne vyhovuje ta "diskutabilna" poistka a ostatne vychytavky mi nepridu az tak nutne prevratne za dalsich cca 3.300-3.600 evri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.2.2015 o 11:05

sumcar, podla mna az tak vela nebude, uz som sa o tom s niekolkymi majitelmi S202 bavil a min. 2 mi potvrdili ze neplanuju vymenit. Hlavny dovod je ze im velmi vyhovuje poistka na S202, hlavne rychlost jej ovladania... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off sumcar, 4.2.2015 o 10:03

to bude 202jek na predaj :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.2.2015 o 14:16

Konecne gulovnica SAUER za ktoru by som dal €... Ale..a to odradi pomerne znacnu cast nasej polovnickej pospolitosti..CENA...ked si pozriem SAKO Grizzly alebo Brown Bear za cca 1800€..co su velmi dobre zbrane..je to v cene sialeny rozdiel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 3.2.2015 o 13:14

zbran zaujmava, co sa tyka montaze nic nezvycajne aj Blaser a aj Mauser maju vlastne montaze, ktore nie su prave najlacnejsie. Tak to zaviedol aj Sauer, preco by mal stracat na pouzivani lacnejsich montazi roznych vyrobcov, ked to moze urobit takto a zapytat peknu sumicku. Blaser mal do minuleho roka montaz chranenu patentom, az minuly rok skoncila ochrana a dalsi vyrobcovia mohli zacat robit montaze pre Blaserr, ale tiez nie su zrovna lacne. Co sa handspanung, bude zaujimave aky odpor bude mat, napr. pre ludi z mensimi rokami resp. nensou silou v palci (napr. zeny) je handspanung dost neprakticky, nakolko maju problem ho natiahnut (napr. Blaser R8). Takze pre tychto uzivatelov bude asi lepsia volba S202. Ale uvidime na IWE ju snad ukazu :-) inak zbran je to pekna.... som na nu zvadavy nazivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 3.2.2015 o 12:33

nepochopil som z toho jedineho videa S404 ako to tam vlastne predpazbie drzi ale S202 to ma pritahom cez ocelovy drat...takze aj po 10000 snimaniach predpazbia to viem stale pritiahnut ale nehadam sa lebo dokopy sa neda na S404 momentalne nic studovat...co sa tyka drzania nastrelu-pleties uplne odlisne systemy S202TD a M03 - jedine to konecne uzamknutie do hlavne....a pri S202 co to isti este 3 imbusmy...som sa mohol aj posrat ale vzdy sa posunul pri vymene hlavne bod zasahu v kruznici 5cmm niekam a to je pre mna osobne - neviem ako ostatnym, neprijatelne. Ci uz som najprv zamkol zaver a tak dotiahol imbusy alebo aj nelogicky naopak, tie mikropohyby tam skratka boli. S202 TD ma hlaven osadenu na bajonete a tam nejake min vole musia byt aj ked zamknes zaver. Inak by si ju tam ani nenapasoval ak by sa to nemalo hybat. A MO3 aj ked sa mi osobne velmi paci povazujem za poslednu ktora to dokaze, lebo ma samostatne osadenu optiku na oddelenom puzdre a tie "cerviky" na hlavni odspodu by si musel dotahovat k lôžku minimalne očislovanym momentakom na stale rovnaky pritah a nie jak na promovideu halabala od oka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 3.2.2015 o 11:53

Tak aj S202 drží predpažbie prakticky na jedno šróbiku, síce je k nemu iný prístup, ale princíp bude viac menej rovnaký. Čo sa týka držania nástrelu po rozmontovaní a opätovnom nahodení hlavne, keď to funguje na S202 take down a tiež na mauseri M03, myslím, že to bude aj tu, každopádne až prax ukáže. Čo sa týka dĺžky hlavní, myslím, že rozšírenie ponuky bude len otázkou času, stačí sa pozrieť koľko modelov ponúka S202 teraz a koľko ponúkala pár rokov dozadu. Čo sa týka prezentácie na stránke, mám pocit, že S404 bude asi len vo variante s púzdrom záveru z ľahkých zliatin, čo však ako problém nevnímam, keďže uzamyká priamo do hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.2.2015 o 10:33

Konecne poslali do vecnych lovist tie hrozne lomene pazby , napinaciky , otocne montaze a ine artefakty historie :) Vyzera to naozaj dobre + vsetky tie vychytavky co tu spomenul Stagstalker ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 3.2.2015 o 10:33

politika skopčacka, rovnaka ako u Blasra R93 a potom R8 -nedopasujes skoro nic, ta donutia kupit novu zbran....jedine co ma tesi je individual nastavenie odporu spuste az na 550gram...ale inak to "chabe" pripevnenie pazby z predu a zo zadu po jednom srobiku na nejakom bajonetovom systeme nic moc aj ked viem ze to maju namakane ale doveru to u mna nevzdbudzuje. Tiez drzanie nastrelu po vymene hlavne tomu neverim. Vymena zaverovej hlavy ala MO3 - zbytocne viac dalsich "hybnych" častí" Pazba OK, ale co ma odrovnalo su kratke 56cm laufy pre standard klasicke raze....tak nech si to strcia do prdele...ostavam pri overenej klasike S202 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM