Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer 404 - diskusia

pridané: 2.2.2015 22:47
Možno ste to už zachytili viacerí, značka Sauer uvedie na trh ďalšiu zbraň z radu opakovacích guľovníc a to sauer 404. Aj keď praktické skúsenosti s ňou ešte asi nebudú v súčasnom čase žiadne, zakladám túto tému nato, aby sa tu postupne mohli pridávať dojmy a skúsenosti s uvedenou zbraňou.

ešte pár linkov:

stránka výrobcu: odkaz
brožúra sauer 404: odkaz
video produktu sauer 404: odkaz
počet zobrazení: 36 186
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Durell, 31.3.2016 o 19:08

No neviem , je to už dávno čo som ju mal v rukách a asi som mal šťastie, ale naťahovanie išlo vcelku ticho - nič čo by vzbudilo moju pozornosť. Sila mi dokonca prišla nižšia ako u R8. Skôr ma zaujal vaklajúci zásobník a ten divný čudlík na čele púzdra - zatial som nedostal uspokojivú odpoveď na čo slúži.( usudok - tlmenie dorazenia záveru ) K S202 - mám ju a je to moja srdcovka ale nenamazaná poistka ide bezhlučne len kontrolovaným protitlakom . DO 100 m to je k smiechu - ja som to chcel na 200 + :-))) Bez urážky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Kely, 31.3.2016 o 8:21

Nebudem sa tu hádať a reagovať na Vaše komentáre, bola to moja skúsenosť, ktorú som sem napísal. Nepísal som či ide ľahko, či ťažko, písal som, myslel som na ten gombík v strede hitspanungu ktorý musíš stlačiť, aby si to natiahol, a ked si to skušal, určite vieš, že ten gombík musíš pustiť keď si maximálne natiahol hitspanung, no a presne to, keď to pustíš, ti vtedy ten gombík cvakne. Blaser R8 nespomínaj ten gombík nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 31.3.2016 o 7:53

Potesil som sa ze je novy prispevok v tomto vlakne a ze sa dozviem nieco uzitocne, ale prepac Kely, koli takejto konine mi bolo skoda oci drat a teraz prsty na klavesnici aby so zareagoval. Netvrdim ze natahovanie udernika ide nejak extremne lahko a jemne ale nejde o nic horsie ako na R8, mam to odskusane. A hlucnost? uf neviem, ale ak si to natahoval palcom na nohe tak suhlasim.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 30.3.2016 o 22:51

Komentár možno vzbudí reakcie ale čo riešite stále ´´hlučnosť´´ poistiek..? ´´Zver do 100 metrov ulovíš len brutálnym šťastím´´ To ti po odistení začne hrať prvá sloha katuši? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Kely, 30.3.2016 o 22:16

Pekný večer kolegovia moji, mal som dnes čas, a prečítal som si Vaše komentáre. Česť výnimkám, ale tu zopár ludí rieši fakt bludy. Poľujem so sauerom roky, začínal som S200vkou a teraz už 6ty rok polujem s S202kou v kalibri 270 win. Durell, s prepáčením a s úctou, prosím neuraz sa, ale 404ka na posed? Ten hitspanung s tým gombíkom v strede dokážeš natiahnuť v totálnej tichosti? Prepáč, ale držal som ju, strielal z nej, ale ešte ani jednu 404ku som nedokázal natiahnuť bezhlučne, a predstav si ani saueráci na Fehove to nedokázali. Zver do 100 metrov ulovíš len brutálnym šťastím, alebo čakáš zver natiahnutou zbraňou a to by som neodporúčal. Kvalitu hlavne a ostatné veci ako záver , ergonómia, strielanie z nej je všetko ako má byť. A bohu žial, práve S 202 bola zbraňou ktorá bola vlajkovou lodou pre firmu Sauer, ktorú teraz vlani v júni potopili. Sauer, Blaser a Mauser majú jedného majiteľa, a tu vidíme čo je pre nich najvacší trhák, R8 ( minimálne náklady s maximálnym ziskom). A predtým ako by ste ma tu blaseráci ukrižovali, zamyslite sa nad tým a troška poglooglite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.3.2016 o 12:07

Tak aktual info - do S404 sa dajú objednať kalibre aj mimo štandard -včetne 6,5-284 . S krížkom po funuse objednal som pred vyše mesiacom R8 . Škoda S404 mi sadla. :cry: A další nový kusok do trezoru za ( 6000 komplet ) minimálne 2 roky neukecám. Aj priority sa tlačia do popredia iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 11.2.2016 o 17:50

Zmenili toho viac, Hlaveň na závite 3 uzamykacie ozuby ..... Povedal by som cugrunt nová flinta. S101 bol omyl a zaplatila ho S202. Blázni. Toto už v amerike možno uspeje - jednoduchý servis a výmena hlavne za novú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 11.2.2016 o 9:59

Ludia pripravte sa a môžete komentovať to čo ešte na slovensku ani nebolo a to SAUER 100 :) odprezentovana bola zatial len na Shot Show (Las Vegas, NEVADA). ináč všetko po starom len poistný sistém zlepšili, prisli na to ze na S101 sa o trošku horšie ovlada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 15.7.2015 o 13:43

Ano, od jula koncia s vyrobou S202. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.7.2015 o 13:15

dnes sa mi dostala do ruk informacia o tom ze Sauer planuje ukoncit vyrobu S202 a ostanu len S101 a S404. Pocul o tom este niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 4.6.2015 o 5:21

...no jak cumim tak cumim na video kde meni manik lauf...tak je to nakoniec koncepcne detto aleze cisto detto 202 - ziadny iny vystredovaci, aretacny ci vymedzovaci poistny kolik, pačka. Ta co tam je teraz asi vymedzuje len koncentricitu voci puzdru? alebo co...a ja ked som testoval nastrel pri vymene laufu na svojej 202...mi to lietalo v okruhu 5cm - po troch opatovnych vymenach hlavne. Tu to nemoze byt ine hoc by som chcel verit ze je. Mozno ak by som tie 3 imbusy dotahoval momentakom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 3.6.2015 o 9:43

Info z druhej ruky - Na Prezentačnej akcii Saueru S404 vybrali hlaveň osadili ju späť za použitia momentového klúča a s loveckým strelivom RWS bol posun cca 1 cm, čo je pre lovecké účely do 300 m zanedbateľné a v podmienkach lovu je chyba strelca väčšia. No kým toto nevyskúša výborný strelec a nespraví to aspoň 3x po sebe a neotestuje aspoň 5 ranami, bude to lem marketingova informácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off brblos, 2.6.2015 o 22:52

Durell , ako je to u S 404 s držaním nastrelu , keď vyberieš a vložíš tú itú hlaveň do puzdra ? Treba prestrelovať ,ako u S 202 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 2.6.2015 o 22:45

Stagstalker...nepritahuj predpazbie "dokrvi" a malo by ti predpazbie zakazdym byt v centri. 202 mi subjektivne pocitovo pripada kompaktnejsia, masivnejsia a hlavne akoby "bitelnejsia". 404 je pekna, lahka, skoro bez tolerancnych hodnot ale to mi do lesa nejak nesedi. Mam rad pracovne ale kvalitne flinty t. j. bez rytín a vyssich tried dreva ktore mi na presnosti a spolahlivosti aj tak nepridaju ale len na cene. Durrel ja ta "nasledujem" S202 Thumbhole 308 kanelovana+9,3x62 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 2.6.2015 o 22:27

O predaji S202 ani neuvažujem, v 9,3x62 veľmi dobrá na spoločné. O 404 uvažujem v pažbe Synchro XT. Ta ergonomia ma nadchla a spúšť je fakt dobrá . Základ kontura 19 dlžka 560 8x57 JS + ešte nejaká hlaveň ak spravia tak 6,5-284. Uvidím čo budú za to pýtať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 2.6.2015 o 21:09

Kamoš kúpil S404, predal S202 highland, zatiaľ je spokojný nadmieru a rozhodnutie neľutuje, nevie si vynachváliť presnosť zbrane. Slovo jednoznačne by som nechal bokom, je to individuálna voľba podľa preferencií jednotlivca, je skupina ľudí čo S202 nechcelo napríklad kvôli poistke. Ja si ju na posliedku či posed predstaviť viem, práve s odľahčeným púzdrom záveru, každopádne si S202 nechám, pretože mi vyhovuje poistka a celá zbraň ako taká. Deriem ju už 10 rok, striedam plastové pažbenie s drevom a ešte nikdy ma nesklamala. Síce som si všimol, že keď nahodím drevo niekedy nemám hlaveň v predpažbí "vycentrovnú" (čiže niekedy je bližšie k ľavej alebo pravej časti predpažbia), ale to beriem len ako kozmetickú vadu, ktorú som si všimol len vďaka môjmu puntičkárstvu na zbrane. Jedná sa o milimetríky a závisí to asi na tom ako predpažbie pridržiavam počas doťahovania a asi je to aj celkovo dané spôsobom ako sa predpažbie na S202 nasadzuje a doťahuje. Na presnosť to vplyv nemá, hlaveň sa dreva nedotýka v žiadnej časti, každopádne som zvedavý či to na S404 posunuli ďalej(najmä keď je tam ukrytý menič odporu spúšte a je predpoklad častého zhadzovania predpažbia). S404 som síce v ruke mal, ale tento detail som neskúmal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 2.6.2015 o 15:00

...jednoznačne S202, 404 nepriniesla az taky oslnivy progres ako skopčaci mali v plane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 2.6.2015 o 11:05

Tak S404 som si dôkladne prezrel a na sucho vyskúšal. S404 Synchro Xt ako aj clasic. Prvý dojem krásna elegantná zbraň už základné drevo bolo pekné . Synchro - príjemný na dotyk po celej ploche - nenadobudol som dojem zníženej odolnosti, mal som v rukach aj S202 synchro a je to malý rozdiel , pogumovanie na úchopových plochách perfekt. Ergonómia synchro XT je bez najmenších pripomienok . Nastaviteľná poloha spúšte je výborná vec, ktorá zbraň dopasuje pre rôzne dlhé prsty. Úchop pištoľovej rukoväte mi nanajvýš vyhovuje - zbraň držím pevne no nie krčovito - pevný úchop vytvára dostatočnú reakciu pre spúšťanie bez sklonu k strhávaniu. Spúšť - výborná , krátky chod a potom sa zlomí. Štyri úrovne odporu sú super, no realne by stačili dve, predpokladám, že 90% uživatelov použije I a IV ( možno III ). Pri zbežnom odskúšaní je odpor medzi jednotlivými susednými stupňami ťažšie rozoznatelný ( nie som klavirista ani gynekolog )- no toto by sa dalo potvrdiť po dlhšom praktickom používaní , každopádne 4 je viac ako 2 a zvyšuje prispôsobivosť zbrane,každopádne napináčik nechýba ba skôr by bol na obtiaž . Servis ,čistenie nastavenie ( okrem polohy spúšte ) je za pomoci klúča v putku - pokladám za super. Zmena odporu spúšte je operácia tak na 20 -30 sekund. Napínanie - napnutie klasicky potlačením do hora. Vypustenie - treba zatlačiť aj to tlačítko. Vo vypustenom stave poistený záver - jemným vysunutím napínacieho tlačitka sa odomkne. Chod záveru - výborný a používaním sa ešte " zlepší " porovnávam s mojou už dobre zabehnutou S202. Čo som mal v rukách nové M03 a R8 tak nechodili tak hladko, ale to je stav nových zbraní bez zábehu. Výmena hlavne rýchla a jednoduchá - držanie nástrelu som nemohol vyskúšať, no pokiaľ to bude tak ako vravia 1 cm na 100 m , tak je to na lov úplne v pohode. V základe je púzdro z duralu - ja osobne uprednostňujem ocel. Zásobník je dobre profilovaný a tuhší ako u S202 no výtka je za volný plast dna zásobníku. Podávač je zaujmavo profilovaný. Tlačítko vypúšťania zásobniku sa dá uzamknúť jednoduchým pohybom. Záverom za mňa - S404 vidím skôr na posede a posliedke, na spoločné isto S202 ( tá poistka ) Plusy - nastavitelný odpor spúšte , nastavenie ergonomie spúšte. Minus - napínanie bicieho mechanizmu ako princíp - pre mňa. Takže budem zvažovať a rozmýšlať. PS: toto nieje objektívny test, ale môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 28.5.2015 o 9:22

On už asi nie - takýto zážitok človeka poznačí a od vtedy si dáva extra bacha. Veľa z nás o tom vie svoje, že aj malé nesústredenie môže viesť k takejto alebo obdobnej udalosti v ideále bez následkov. A s tou poistkou je to tak ako píše. Ja som zatiaľ nemal v rukách nič , čo by mi viac vyhovovalo ako S202 poistka. vyskúšam S404 a uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 28.5.2015 o 0:00

chlape, ty to raz dotiahnes do KRIMI novin ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off ivanhorvat, 27.5.2015 o 19:32

Dobrý deň chcel by som sa pridať a popísať moje skúsenosti vlastním asi 8 guľovnicu tak možem porovnávať k poistke u savera s202 by som povedal že je to podľa môjho názoru najbezpečnejšia poistka akú v praxi používam keď som na posede alebo na spoločnej poľovačke veľmi rýchlo a intuitívne viem skontrolovať že mam zaistene, vlastnim aj cz 550 a musím sa priznať za 15 rokov co som poľovník sa mi raz podarilo vystreliť si v aute do podľahli dieru od vtedy dva krát kontrolujem či ju mam zaistenú nie veľmi strašne vyriešené zaistenie na boku . Možem ešte tak porovnať aj s blaserom r93 ale myslím že pre mna najbezpečnejší a najprehľadnejší systém pre mna ma sauer . Nie som zástanca jednej značky a myslím že len používaním a cvikom si človek vypestuje rutinu v zaisťovaní zbrane . Lovu zdar Ivan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off arnys101, 26.5.2015 o 12:53

Volné uzamknutie funguje aj z napnutým úderníkom, a kružkovanie je aj dizajn ale aj to pomáha... vôle su tam minimálne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 26.5.2015 o 12:48

Prepáčte na Iwe som nebol takže neviem ktorú pažbu ste tam videli, ale všetky sú z toho istého materiálu ako má S202 black velvet. Úchopové prochy majú samozrejme vkladanú gumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 26.5.2015 o 12:40

Ale to volné uzamknutie ide asi len bez napnutého úderniku. Ako z tuha ide to napínanie ? Krúžkovanie je skôr dizajnová záležitosť. Hladký chod robí tolerancia medzi púzdrom a záverom, ako aj samotná konštrukcia, keď skoro v celom púzdre je záver obopnutý viac ako cez 180°, čo mu nedovoluje kvedlať " ako napr u CZ 550 " O drsnosti povrchu už ani nejdem rozprávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 26.5.2015 o 11:54

arnys101 : Nemas nahodou nejake info o tej pazbe synchro XT ?? soft touch vs. ten polymer ktory bol na Iwe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 26.5.2015 o 11:21

Pandur1.. pažba sa drží perfektne, je rovná americká a má menšie lomenie dobpredu . Tým sa zbraň chová veľmi príjemne a čo sa týka chodu záveru tak behá pekne tým že je krúžkovaný a dokonca skonštruovaný tak aby sa dokonca sám dokázal uzamknúť a navyše uzamkne 6 ozubov až do hlavne!! bezpečnosť prvoradá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 24.5.2015 o 16:57

No a presne na tu sa chystam pozrieť pri najbližšej ceste okolo Nitry. Dufam, že to nebude tragedia ten povrch . Nuž čo uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 24.5.2015 o 15:54

Mna by napriklad zaujimalo...preco sa 404 Synchro XT predava s tym hnusnym neodolnym Soft Touchom vid. : odkaz , ked na vystave som v rukach drzal odolny a na pocit perfektny elastomer ako ma aj 303 jka odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SIAD, 24.5.2015 o 10:40

ak sa nemýlim frajer Luke je predavač od Fraňa, asi dorazil z marketingového školenia v Isny ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.5.2015 o 8:50

arnys101 tak Ťa poprosím daj tvoje skúsenosti so 404rkou. Držanie pažby, chod záveru, pocit pri strelbe a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 24.5.2015 o 7:34

Durell palec hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

off arnys101, 23.5.2015 o 17:41

Strašne veľa múdrych ľudí po kope!! Na slovensku držalo Sauer 404 asi tak 20 ľudí z toho typujem ani nie 1 % komentovalo .. komentuju najmudrejší ktorí doma nemaju nič len ZKK. Ludia ktorý sa do toho nerozumejú nech láskavo nič nepíšu lebo 80 % toho čo napísali su úplné hlúposti !!! smejem sa na tom .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.5.2015 o 9:53

Gratulujem. Veľmi sa teším na obsiahlu recenziu s fotodokumentáciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dimatteo, 15.5.2015 o 6:22

Pozdravujem tak prvu 404som kupil vcera u frana = prva predana na Slovensku. Optiku Zeiss v8 1.8- 14x50 v kalibri 8x57. V sobotu idem testovat....tak potom tu nieco hodim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 20.4.2015 o 16:59

Nejaké info je aj v tomto článku odkaz sortiment sa bude postupne rozširovať podobne ako to bolo pri S202. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 20.4.2015 o 16:50

...je mi to jedno...dnes som u Frana pre seba objednal dalsiu 202 v plaste :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 20.4.2015 o 15:28

Inak má niekto info aké budú ešte kalibre? A vlastne či budú .-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 17.3.2015 o 7:22

S202ky hlavne tie co su v obehu a starsie padnu s cenami, tak ako to bolo s jazdenymi R93kami.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 16.3.2015 o 23:07

Veľké pozitívum vidím v S404, že S202 bude v zľave :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM