Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko čo sa týka Bavorských a Hanoverskych farbiarov - diskusia

autor: off max
pridané: 25.7.2008 22:13

Všetko čo sa týka bavorského a hanoverského farbiara. Vaše rady postrehy a skúsenosti s týmto plemenom

počet zobrazení: 28 818
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mlsrb, 13.4.2014 o 20:58

Ahoj na toto môžeš dostať len takuto odpoved,ostrosť je povahová vlastnosť psa a je jedno akého plemena vždy záleží na konkrétnom jedincovi.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jozef, 4.12.2012 o 19:35

cita má pravdu s praxe zlá rana na krk -dohladávka,stavanie,dostrelenie a zase naopak kde sa očakávalo odbehnutie rana na mako na črevá bez zásahu rebra ostala v ohni.Ono to je u každého kusa iné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 4.12.2012 o 19:08

Víš, není to tak jednoduché. Dvě zdánlivě stejná poranění mohou dopadnout úplně odlišně. Měl jsem postřel do kýty a byl kus zhaslý po sedmi hodinách a jen na III.c. A naopak přes měkotu do kýty a kus byl ještě po deseti hodinách duren a stavěn viz moje poslední fotka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lupty, 4.12.2012 o 18:56

Ako na IHF? -

Zdravím, chystám sa na IHF s farbiarkou a chcel by som sa spýtať skúsenejších farbiaristov ako realizovať postrel. Je mi proti srsti trápiť zver a strieľať tak aby som ju našiel po 12 hodinách živú. Radšej nebudem mať prvú cenu a preto by som sa chcel opýtať ako realizovať postrel tak, aby zver odbehla od nástrelu na dlhšiu vzdialenosť a zároveň aby sa dlho netrápila. Alebo mi prosím vás poraďte ako spraviť postrel tak aby dobre bolo :). Ďakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Manas, 22.11.2012 o 18:49

Fehir na tom DVD je vše od narození štěněte přes celý výcvik a všechny zkoušky . Josef má naprostou pravdu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.10.2012 o 15:19

Fehir neber ma zle,ale so psom počkaj,ak snim nemáš možnosť pracovať od mala tak kašli na to a čakaj,čaká ťa ešte stredná škola a iné povinosti ked budeš aspon čakatelom tak si zadováž psa aby mal možnosť aj pracovať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off britko, 9.10.2012 o 15:13

Fehir-mladý priateľu,to že chceš farbiara je pekná vec,prechádzky v revíri nemám nič proti tomu,ale spýtaj sa poľovnikov u vás,čo ti povedia na zbieranie zhodov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 8.10.2012 o 18:45

A ešte sa chcem spýtať že chcem si kúpiť Bavorského Farbiara a chcem ho využívať len tak do lesa na prechádzky revírom a hľadanie zhodou a preto lebo sa mi veľmi páči zatiaľ ho nechcem využívať na dohladavky kedže niesom polovník, som začiatočník a chcem sa spýtať či nebude vyžadovať dohladávanie kedže je na to určený ??? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 8.10.2012 o 18:06

Ale tie DVD sú nieaké podujatia a ja chcem niečo o výcviku, nevieš kde zoženie DVD z výcvikom ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 8.10.2012 o 18:04

Dakujem to dúfam aj ja :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 8.10.2012 o 18:01

Fehir - Tu si niečo hádam vyberieš : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 8.10.2012 o 17:43

Zdravím potrebujem pomôcť hladám nieakú knižku alebo DVD o Bavorskom Farbiarovi hlavne jeho výcvik . Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 5.10.2012 o 17:56

Pred pár rokmi som mal podobný problém. ale nechcel ani moc žrať, po vyšetrení sa zistilo že má zápal žaludka, ale nepomohlo ani preliečenie antibiotikami a tak som ho ,,rozmaznával" energeticky bohatšou stravou a časom to prešlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 5.10.2012 o 10:05

ako je stary?, moze mat pichntu aj osinu, zapal.... treba ist veterinarovi urcite ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 5.10.2012 o 9:04

alebo ho bolia zuby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 5.10.2012 o 7:29

kaliber pozri sa psovi do pažeráka, či nemá pichnutú kostičku v pažeráku,vtedy zvykne pes chrčať a rapidne chudne!Mne sa to už stalo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 13.5.2012 o 12:55

Pes musí mať v den zvodu vek min. 18 mesiacov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 12.5.2012 o 18:52

Psa naučeného na měření výšky a kontrolu chrupu, příslušné doklady, peníze...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 12.5.2012 o 17:56

a co tam potrebujem okrem psa ???je to prva moja bonitacia koli tomu sa pýtam dikes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 11.5.2012 o 9:02

Výber do chovu sa uskutoční 19 .05. 2012 na Fačkovskom sedle pri lyžiarskom vleku – (štátna cesta č. 64 v smere od Prievidze na Žilinu, od obce Kľačno cca 7 km) so začiatkom o 9 hod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 8.5.2012 o 23:02

Je to na klubových stránkách. Jedna bude při pořádání MFK v Tatrách, druhá myslím u Fačkova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 8.5.2012 o 21:37

bonitacia -

zdravým vie mi niekto povedat kedy je bonitacia farbiarov ???

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 28.2.2012 o 20:17

mne pes vždy schudol ked sa harali feny.. čo je prakticky teraz.. niekedy aj 3 kg.. nechcel žrať no po harani to vždy prešlo.. mal by si zbehnúť k doktorovi.. pre istotu.. nikdy nevieš.. a myslím že ked si človek vypiple psa tak tých pár euro u dr. už oželie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaliber, 28.2.2012 o 18:48

hannoverský farbiar - rapídne schudol -

prosim o radu rapidne mi schudol pes bol aj odcerveny no nepomohlo to ked mu dam zrat tak zerie len pritom akoby chrcal potahoval do seba cez nufak je naladovy

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 8.11.2011 o 11:20

nemáš zač, at se daří při výcviku!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HORAR87, 8.11.2011 o 11:16

dik za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 8.11.2011 o 11:09

toto DVD a jinou literaturu a filmy o výcviku.....seženeš na stránkách ČESKOMORAVSKÉHO KLUBU CHOVATELŮ BARVÁŘŮ......přímí kontakt na zřizování objednávky je (email - farma.stupava@lukrom.cz)........cena DVD je 300,-kcz + poštovné (cca 12euro+ poětovné). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HORAR87, 8.11.2011 o 9:44

bavorsky farbiar -

prosim vas nevie mi niekto poradit kde by som mohol zohnat české DVD z nazvom vycvik barvare (kde by sa to dalo objednat) pripadne aj ine dvd na temu vycviku bavorskeho farbiara

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 5.11.2011 o 15:27

Google nemáš? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ovis, 5.11.2011 o 15:11

klub chovatelov farbia -

Zdravim. chcem sa spitat ked je klub chovatelov farbiarov je nejaka taka stranka aj cisto o kopovoch?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 11.5.2011 o 19:28

Pozdravujem ,je viacero možností , jednoduchšia D-fence plno automatický systém aby psík neutekal odkaz treba kuk video pod produktom D-fence ,psíka systém najskôr upozornuje zvukovo ,nakoľko psík žije spomienkovo a ked tam mal nejakú zlú skúsenosť ako napr.pri preliezaní plotu kde ho to upozorní, psík sa potom výhyba takým miestam a nepokračuje v tej činnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off morena, 11.5.2011 o 14:49

úúha, vidím, že sú tu znalci, dobre vedieť.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off susibjork, 2.5.2011 o 9:56

to: hunter2010 - to ze nema tvoj pes papiere uz asi nenapravis, ale radost z neho mozes mat aj tak, zanedbany vycvik sa da dobehnut, ale bude ta to stat omnoho viac usilia, ako keby si na nom makal od zaciatku. so psikom treba pracovat kazdy den. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 1.5.2011 o 14:21

Dobry den! Asi ako 14 rocny sme s bratom dostali BF. Bohuzial na vychovu sme boli mladi a trochu sme ju podcenili. Teraz ma to strasne mrzi. Psik nema papiere, ale aj tak by sme z neho chceli nieco mat. Ma uz tri roky zakladne pokyny ovlada, ale neposucha na slovo. Na voditku strasne taha a uteka za srncou. Dala by sa nasa chyba napravit? Ak ano ako? Dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 30.4.2011 o 21:53

Benelli,tvoje riešenie je mizerné a nevhodné pre tak závažnú problematiku akou je poľovnícka kynológia. Najprv bi si si mal psíka zadovážiť a dokázať ho úspešne predviesť na skúšky,aby si si uvedomil že poľovníctvo nie je iba o love zveri a schopnosti vystreliť jeleňovi mozog pri napájadle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 30.4.2011 o 21:40

Mám psíka BF dvojročného po absolvovaní skúšok PF a IHF. Je mimoriadne temperamentný a tiež mi preskakoval volieru o výške plota 1,8m.Urobil som technické opatrenia na to aby nemohol vyskočiť.Myslím si že to je aj tvoje riešenie,pretože fenka z toho časom vyrastie. Tie výcvikové metódy čo sú Ti doporučované môžu zabrať, ale nezabrániš tomu aby si to tvoja slečne občas nevyskúšala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 27.4.2011 o 14:14

a ked nepochodis tak 3.1 brok :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoNovotny, 26.4.2011 o 23:09

Ahoj. Súhlasim s rastop. Inak ho neodnaučíš preliezat plot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strelec151, 24.4.2011 o 10:14

Marco,ja keď pokývam zavesenou raticou,ona hlási... aj na povel hlási... problém je v tom,že keď dohľadá zhasnutú zver a to hľadá s veľkou radosťou,tak tú nehlási. keď pokývam diviakovi s hlavou,tak hlási. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM