Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Preukaz zbrane-rozšírenie ZP-predĺženie ZP-Psychotesty, nákupné povolenie - diskusia

autor: off Brianxxx
pridané: 30.1.2014 10:19

Všetko čo sa týka zbrojného preukazu, rozširovanie, skúšky testy , zdravotná spôsobilosť, psychologické testy a všetko okolo toho, skúšky......

počet zobrazení: 37 769
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 18.11.2013 o 13:29

Ja len doplním a najmä poopravím, ak nájdete niekto niekde nelegálnu zbraň, hoc i vášho deda, nič na polícii osobne neodovzdávajte, ale políciu o náleze vyrozumte- §63 ods.2 zákona 190/2003 Z.z., oni si pre zbraň prídu a musia ju podľa príslušného zákona zaistiť. V opačnom prípade riskujete spáchanie trestného činu nedovoleného ozbrojovania podľa § 294 ods.2 Trestného zákona, ten totiž nespočíva len v držbe, ale vo výrobe, dovoze, vývoze, preprave, zadovážení alebo držbe strelnej zbrane, jej súčasti alebo komponentu bez povolenia alebo bez označenia zbrane určeného na jej identifikáciu podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná alebo v sprostredkovaní takejto činnosti. Dávam do pozornosti alternatívnu spojku alebo. Ak by to bola zbraň legálna a máte na zbraň danej kategórie povolenie, avšak nemáte doklady od tejto zbrane či potvrdenie o prenájme danej zbrane, taktiež prepravou riskujete minimálne priestupok na úseku zbraní a streliva(to, že aj pre takúto zbraň si má prísť polícia nepriamo odkazuje § 60 zákona 190/2003 Z.z.). Legálne držaná zbraň po niekom, ktorá by bola neskôr nájdená by však bola dodatočne zaradená do dedičstva a prebehlo by na ňu dodatočné dedičské konanie z dôvodu novoobjaveného majetku, čiže jej zapísanie by do úvahy pripadalo. Avšak si neviem predstaviť preukazovať, že nezapísaná, nelegálna zbraň bola môjho deda, (na základe čoho sa to dá preukázať?)- treba si dať nato pozor, prakticky sa to veľmi ťažko dokazuje, aby vám nejaké nedovolené ozbrojovanie neostalo na krku. Takáto zbraň, pokiaľ by sa nenašiel jej pravý majiteľ, alebo by jej zlegalizovanie nepripadalo do úvahy, by pravdepodobne prepadla štátu. Čiže nič také ako "da sa to tym istym sposobom ako pri amnestii" neplatí, keby to platilo, nebola by potrebná zbraňová amnestia. Preto odporúčam každému kto si tu nejakú radu prečíta, nech si ju aj overí, pretože sa ľahko môže stať, že kvôli zlej info dopoľuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 401-440 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off brandys, 18.3.2012 o 11:26

Pekne ta chce niekto z policajtov odrbat o peniaze,nič iné v tom neni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off lovecccc, 12.3.2012 o 8:06

samozrejme že existuje literatúra k psychotestom ...napr. psycho testy od Iain Maitland...celkom schopná publikácia...A tiež pi písaní psychotestov by si mal byť oboznámený z ich obsahom a mal by si si ich najprv precvičiť až potom písať naostro...brat bol zhruba pred dvomi týždňami na psacháčoch ...k určitým testom dostal nejaký čas aby si to vyskúšal sám v klude a až potom isli na-isto ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Jager68, 12.3.2012 o 7:34

Syn plati 80 eur a akurat s nim doktorka pokecala,nejaký dotaznik,zopár logických prikladov a par otazok a hotovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off horar1992, 11.3.2012 o 21:53

Prebieha to v uplnej pohode,nie nedá sa nato pripravit aspoň ja o tom neviem ja som platil 70 ečka a doktorka bola rada :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off spito270, 11.3.2012 o 19:45

ako prvy som mal IQ test, na ten sa tazko pripravis. Dalej reakcny test, to tiez nie velmi ovplyvnis pripravou. A este test osobnosti, na toto by ta zhruba psycholog vedel pripravit, no ako pise archer, nebude to zadarmo. Pokial nemas znameho. Ak ti smiem poradit, len bud kludny a netsresuj. Drzim palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off archer, 11.3.2012 o 19:26

Zigi: predstav si že existujú ludia, teda doktori, ktorí ťa pripravujú na psychotesty, ak si samozrejme za takýto kurz zaplatíš ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off goret, 11.3.2012 o 19:12

netreba, len tam nechoď psychicky vyšťavený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off FLATretriver, 11.3.2012 o 19:11

sranda :D :D :priručku si kúp :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Zigi9, 11.3.2012 o 18:52

Chceš se naučit psychotesty? Tak to je dobré teda :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off nils22, 11.3.2012 o 18:30

Ja by som tiež rád vedel ako to prebieha lebo robím kurz , nám rozprávali že to stojí cca 80€ asi tiež zaleží na doktorovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 1.2.2012 o 17:59

nooo, záhada to nie, nemôžeš predsa do zákona o zbraniach odpisovať iné zákony, ktorých sa to tiež týka. aj zákon o poľovníctve je taký. potrebuješ k nemu tiež správny zákon, obč. zákoník, trestný zákon, zákon o lesoch, ochrane prírody a neviem čo ešte. je to bežné. no problém vyvstane tomu, kto hľadá všetko v jednom zákone a nemá všeobecný rozhľad vo veci. preto vo vážnejších prípadoch je lepšie sa poradiť s niekým, kto to trochu ovláda. a pri vybavovačkách na polícii, pokiaľ sú nejasnosti a máš dojem, že si nejako navyše zaťažovaný kadečím.. napr. notárom... daj si ukázať, na základe čoho to žiadajú. a nejaké precedentné konanie? to nemajú radi, zvlášť správny zákon býva vykladaný rôzne a tam sú tie rôzne prístupy. pokiaľ nevyjde jednotná metodika z ministerstva, tak to bude všade ináč a každé PZZ bude mať svoju pravdu. a kedže oni majú štempel v rukách, tak majú pravdu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off sokol127, 1.2.2012 o 14:27

Asi to bude tak ako hovorí pandur 1 a apple, ked je vôľa má to oporu v občianskom zákonníku, keď nie je vôľa, v zákone o zbraniach a strelive niečo také neexistuje. A to je apple záhadné, dosť smutné a už vôbec nie jednoduché. Asi to treba na miestach kde nie je vôľa podať oficiálne poštou, a postupne ich konfrontovať z inými prípadmi príp. zo samotným MV SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 31.1.2012 o 21:58

amigo, sú to jednotné tlačivá zo stránky MV SR, a pokiaľ hľadáš súvislosti o spoluvlastníctve v zákone o zbraniach, hľadaj ich skôr v občianskom zákonníku. aj zbraň je len vec. nehľadaj nejaké záhady, je to jednoduché. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Edu, 31.1.2012 o 21:16

žiadne tlačivá ani chytáčiky chod si dať napísať otcovu zbraň a užívaj v pokoji . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 20:26

amigo myslíš tie čo dal apple do odkazov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 31.1.2012 o 20:19

Riso, to je jasne ako je to zauzivane, ja mam podobnu skusenost aj ked mne stacilo ist na moje PZ samemu vyplnit tlacivo, ktore sa da stiahnut tak ako pisal aj apple, a toto som nasledne so zbranov odovzdal novemu majitelovi a ten si to uz sam riesil u seba na policii. to je prakticka skusenost. ale zakon tak ako si napisal aj ty a ako som uvadzal aj ja hovori ze v podtste ty na svoje PZ ako povodny majitel a teda predavajuci nemusis chodit ale musis oznamit prevod zbrane policajtom v mieste bydliska noveho majitela. to hovori zakon, ze prax je ina je druha vec, no v kazdom pripade som zvedavy ci a co sa ti podari zistit. nech v tom mame jasno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off amigo, 31.1.2012 o 20:18

Stále sa pýtam, kde majú tie tebou doporučené tlačivá apple oporu v zákone o zbraniach a strelive ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 31.1.2012 o 18:27

pandur, v príspevku o 17:02 si celkom slušne pomenoval prvú polovicu riešenia, ale i problému zákona. snáď sa ti zajtra podarí aj tú druhú. napriek novelizácii zostala trochu nedokonalosť, ale je zvládnuteľná za pomoci iných zákonov. samo, spoluvlastníctvo vo všeobecnej rovine riešia iné zákony, no mv sr to má vyriešené tiež odkaz a ešte tu odkaz a máš postreh, ja som nastavil malý chytáčik, zdá sa, že si mi naň prišiel. máš pravdu, nad vecami treba rozmýšľať, netreba ich brať ako slovo božie... obom díky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 18:13

Feri ja viem že zaužívané na väčšine oddelení PZ je to že obaja prídeme na políciu k starému majiteľovi, tam sa zbraň odhlási, nový majiteľ si zoberie papiere a prihlási si ju u seba, ale dá sa aj naopak, idú obaja k novému majiteľovi a na polícii u nového majiteľa vybavia aj odhlásenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Edu, 31.1.2012 o 17:24

pandur1 ja nevlastním žiadnu našťastie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 31.1.2012 o 17:18

Riso ved to je to v com sa z applom rozchadzame, ja tvrdim, ze podla zakona povodny majitel nemusi nic nahlasovat u seba na policii, ale na policii noveho majitela. a jeden zo sposobov ako to moze urobit je ze to tlacivo da novemu majitelovi a ten ho tam odovzda. to pise zakon. to ze to mozno nie vsade tak funguje to je uz ina pesnicka....skus ked sa ti bude dat nech v tom mame jasno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 17:16

Edo aj ženu Ti niektorí dajú do spoluvlastníctva a niektorí aj do vlastníctva :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Edu, 31.1.2012 o 17:10

aj ženu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 17:05

... ALE, zajtra sa budem snažiť zistiť, čo si o tom myslia na PPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 17:02

Feri niekde to ide a niekde nie, podľa mňa by to malo tak fungovať u "súkromníkov" ako keď kupuješ zbraň z obchodu. Je to presne to isté tlačivo. V obchode keď kúpiš zbraň, tak Ti predajca vypíše tlačivo o prevode zbrane "C" a Ty si do 7 dní resp. 5 pracovných povinný si ju zaevidovať v mieste trvalého bydliska. To isté by malo byť aj vtedy, keď predávaš zbraň ako súkromná osoba. Tak ako píše apple, príde k tebe kupec a ak máš tlačivo doma, alebo si ho vieš stiahnuť z netu, tak toto doma vypíšete, podpíšete Ty dáš kupcovi preukaz zbrane a on je povinný to do 7 dní na polícii zaevidovať. Jemu zbraň zaevidujú, odovzdá preukaz zbrane, bude mu vystavený nový a už policajný útvar by sa mal vysporiadať s tým, že zbraň bude zo starého miesta odhlásená. TAKTO BY TO MALO PODĽA MŇA FUNGOVAŤ, ALE.... :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Finist, 31.1.2012 o 15:20

Osobne mám v spoluvlastníctve /v spoločnej držbe/dve zbrane. Ide vlastne o zmluvu o spoluvlastnicte zbrane kategórie"B,C" Stačilo priamo pred policajtom vypísať do tlaciva osobné údaje a údaje o zbrani a následne podpísať. Následne bol zrusený starý preukaz zbrane a vydaný novy kde v INE ZAZNAMY O ZBRANI je napísané ...zbraň v spoluvlastníctve s držitelom ZP serie XX č.123456 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 31.1.2012 o 15:16

pandur1: Riso prosim ta vedel by si preverit toto §12 bod (3) hovori nasledovne: Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C (takze povodny majitel, teda predavajuci), je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane (to je novy majitel). podl mna by malo stacit ak das novemu majitelovi k zbrani vyplnene tlacivo o prevode zbrane, a ten si k tomu este doplni tlacivo na novu registraciu zbrane a oba papiere spolu so zbranov predlozi do 7 u seba na policii. tym by mala byt splnena povinnost vyplyvajuca povodnemu majitelovi zo zakona ohladne pisomneho ohlasenia prevodu zbrane...alebo je treba odhlasit zbran na PZ povodneho majitela? na zaklade coho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 31.1.2012 o 15:13

apple a na zaklade coho to ides ty odhlasit na svoj PZ? zakon nic nehovori o tom ze to mas odhlasovat na svojom PZ. zakon jesne hovori ze si povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane. nadobudatel vlastnictva zbrane je novy majitel. nikde sa nepise, ze mas zbran odhlasit na svojom PZ. a okrem toho, je zaujimeve, ze ked to tvrdil mibe, ze musi ist zbran odhlasit si bol zasadne proti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off samo7227, 31.1.2012 o 14:49

myslím, že v nižšie uvedenom príspevku, kde som citoval z platného zákona je to uvedené dosť jasne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 14:47

sokol127 vlastník zbrane môže byť len jeden spoluvlastníctvo Zákon o zbraniach a strelive nepozná, ale držitelia zbrane môžu byť viacerí. Ak chceš zajtra Ti pozriem presne aj výklad zákona, mám to v robote. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off sokol127, 31.1.2012 o 14:29

Ano, zaujímavá diskusia, len sa trochu dostala na vedľajšiu koľaj. Dosť podstatnú pripomienku k téme mal však Amigo, na ktorú nikto nereagoval, a to že predmetný zákon niečo také ako spoluvlastníctvo zbrane nepozná. Chcel som tiež riešiť podobnú vec na polícii (spoluvlastníctvo), kedže viem o takých prípadoch, a len sa ma opýtali na základe akého § to majú vydať, a či vôbec ovládam tento zákon ked som držiteľom zbrane a že ma môžu veľmi rýchlo preskúšať a pod. tak som kašlal na to. Ale je zaujímavé že niekde to ide a inde nie, asi niake oblastné zákony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 31.1.2012 o 14:06

zaujímavá diskusia :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 31.1.2012 o 13:28

motaq, čo stále vymýšľaš za konštrukcie? zorientuj sa, nešír hlúposti. ja si idem odhlásiť zbraň ku svojmu PZ, kde je na mňa zbraň evidovaná. tí ju mne v systéme odhlásia a uvedú údaje nadobúdateľa. ten si ju môže následne prihlásiť. to je moje oznámenie PZ nadobúdateľa, čo tebe nejde do hlavy. a nešpekuluj, nemotaj. doštuduj si to. ak mám ja v tom hokej, tak ty si hotové kompletné reprezentačné družstvo. ...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off samo7227, 31.1.2012 o 12:57

7) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie môže vypožičať alebo prenajať zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C inému držiteľovi príslušnej skupiny zbrojného preukazu len spolu s preukazom zbrane a potvrdením o vypožičaní alebo prenájme zbrane, ktoré potvrdí policajný útvar, ktorý zbraň eviduje; túto zbraň je možné vypožičať alebo prenajať len na účely výkonu práva poľovníctva alebo na športovú streľbu. Potvrdenie sa nevyžaduje v prípade vypožičania alebo prenájmu zbrane od prevádzkovateľa strelnice, na ktorej sa streľba zároveň vykonáva. Držiteľ zbrojného preukazu, ktorému je zbraň vypožičaná alebo prenajatá, je povinný mať pri manipulácii so zbraňou okrem zbrojného preukazu aj preukaz zbrane a potvrdenie o vypožičaní alebo prenajatí zbrane. Držiteľ zbrane, ktorý vypožičal alebo prenajal zbraň, odovzdá po vrátení zbrane potvrdenie na policajný útvar, ktorý zbraň eviduje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 31.1.2012 o 11:54

co nie je mozne? je jedno kde mas zlozku, podla zakona mas ty hlasit prevod zbrane na policii ktora vydala zbrojny preukaz nadobudatelovi...to je to co som sa ta pytal, ze kam to budes nahlasovat ty (odpovedal si mi vyhybavo, ze v sulade so zakonom, ale tusim ti to nie je celkom jasne) a to je to na com som sa aj ja pomylil. §12 bod (3) hovori nasledovne: Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C (takze povodny majitel, teda predavajuci), je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane (to je novy majitel). dolezite slovo je nadobudatelovi. tusim mas v tom tiez trosku hokej a nie si si az taky isty tymi citaciami co si nam chcel podlozit nimi svoje tvrdenia. ale presne v tomto bode som sa poplietol aj ja. podla zakona teda ty ako povodny majitel vobec nemusis nic na PZ ktory ti vydal zbrojny preukaz nic hlasit. povinnost mas nahlasit to na PZ noveho majitela. predpokladam, ze oznamenie tvojmu PZ zabezpeci PZ noveho majitela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 23:31

nie je to možné, lebo zložku máš podľa trvalého bydliska ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 23:04

ano je to tak mozu to vyzadovat, zakon im to umoznuje, ale nemusia...to je ta aktivita co som pisal...ale maju na to pravo. a k tomu nahlasovaniu, v zasade podla zakona by malo postacovat nasledovne, ty predas zbran a vyplnis tlacivo C, das ho zo zbranou novemu majitelovi, ten si vypise ziadost na zaevidovanie zbrane a oba papiere da u seba na policii a je vsetko splnene co ma byt, ty si si splnil povinnost, lebo si pisomne oznamil prevod do 7 dni (sposob dorucenia totiz zakon neupravuje) a on ju prihlasil do 7 dni, ziadne komplikacie a stres a ani nervozita nemozu vzniknut, jednoduche a novy majitel ta zarucene nepredbehne v tom, ze by bol rychlejsi ako ty....ale to som uz raz pisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 22:58

nahlasovanie v zmysle zákona... zvyknem si to dať na poriadok, aby nebola u kupujúceho nervozita, to platí aj naopak... lehota 7 dní, výhoda je, že to môžeteš spraviť naraz oba úkony v jednu hodinu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 22:55

plne s tebou súhlasím! je to ono, čo cituješ. aj mv sr toto uvádzalo, že podľa tohoto postupujú. súhlasím s tebou úplne, no argumentujú neodolateľne....:). práve kvôli tomu čp som dával dotaz a uviedli, že je to v poriadku, lebo sa neriadia len zákonom o zbraniach, ale i ďalšími zákonmi. ak to nevyžadujú, tak ok, no majú plné právo to vyžadovať, takže sa tomu netreba diviť. vo viacerých okresoch to chceli... a tak sa pred dverami vypisovalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:54

a dokonca ani pri kupej novej zbrane nic podobne nevyzadovali, a ani ucet o kupe zbrane nechceli vidiet, stacili vypisany papier C vypisany predajnou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 401-440 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM