Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Preukaz zbrane-rozšírenie ZP-predĺženie ZP-Psychotesty, nákupné povolenie - diskusia

autor: off Brianxxx
pridané: 30.1.2014 10:19

Všetko čo sa týka zbrojného preukazu, rozširovanie, skúšky testy , zdravotná spôsobilosť, psychologické testy a všetko okolo toho, skúšky......

počet zobrazení: 37 665
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 18.11.2013 o 13:29

Ja len doplním a najmä poopravím, ak nájdete niekto niekde nelegálnu zbraň, hoc i vášho deda, nič na polícii osobne neodovzdávajte, ale políciu o náleze vyrozumte- §63 ods.2 zákona 190/2003 Z.z., oni si pre zbraň prídu a musia ju podľa príslušného zákona zaistiť. V opačnom prípade riskujete spáchanie trestného činu nedovoleného ozbrojovania podľa § 294 ods.2 Trestného zákona, ten totiž nespočíva len v držbe, ale vo výrobe, dovoze, vývoze, preprave, zadovážení alebo držbe strelnej zbrane, jej súčasti alebo komponentu bez povolenia alebo bez označenia zbrane určeného na jej identifikáciu podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná alebo v sprostredkovaní takejto činnosti. Dávam do pozornosti alternatívnu spojku alebo. Ak by to bola zbraň legálna a máte na zbraň danej kategórie povolenie, avšak nemáte doklady od tejto zbrane či potvrdenie o prenájme danej zbrane, taktiež prepravou riskujete minimálne priestupok na úseku zbraní a streliva(to, že aj pre takúto zbraň si má prísť polícia nepriamo odkazuje § 60 zákona 190/2003 Z.z.). Legálne držaná zbraň po niekom, ktorá by bola neskôr nájdená by však bola dodatočne zaradená do dedičstva a prebehlo by na ňu dodatočné dedičské konanie z dôvodu novoobjaveného majetku, čiže jej zapísanie by do úvahy pripadalo. Avšak si neviem predstaviť preukazovať, že nezapísaná, nelegálna zbraň bola môjho deda, (na základe čoho sa to dá preukázať?)- treba si dať nato pozor, prakticky sa to veľmi ťažko dokazuje, aby vám nejaké nedovolené ozbrojovanie neostalo na krku. Takáto zbraň, pokiaľ by sa nenašiel jej pravý majiteľ, alebo by jej zlegalizovanie nepripadalo do úvahy, by pravdepodobne prepadla štátu. Čiže nič také ako "da sa to tym istym sposobom ako pri amnestii" neplatí, keby to platilo, nebola by potrebná zbraňová amnestia. Preto odporúčam každému kto si tu nejakú radu prečíta, nech si ju aj overí, pretože sa ľahko môže stať, že kvôli zlej info dopoľuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:50

apple a este si mi neodpovedal, kam budes ako predavajuci nahlasovat prevod zbrane? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:49

uz ti rozumiem, asi myslis zakon 71/1967, odiel 2 §32 bod + a 2 Podklad rozhodnutia § 32 (1) Správny orgán je povinný zistiť presne a úplne skutočný stav veci a za tým účelom si obstarať potrebné podklady pre rozhodnutie. Pritom nie je viazaný len návrhmi účastníkov konania. (2) Podkladom pre rozhodnutie sú najmä podania, návrhy a vyjadrenia účastníkov konania, dôkazy, čestné vyhlásenia, ako aj skutočnosti všeobecne známe alebo známe správnemu orgánu z jeho úradnej činnosti. Rozsah a spôsob zisťovania podkladov pre rozhodnutie určuje správny orgán. ale ani tu sa nic nehovori o tom ze cp potrebujes, organ to moze vyzadovat ak je potrebne pre overenie...ale kedze mas riadne vyplnene tlacivo C a obaja ste si splnili zakonnu povinnost tak ho moze a nemusi vyzadovat, v kazdom pripade odo mna ho pri ziadnom prevode zbrane nepozadovali ani ked som zbrane kupoval a ani ked som zbrane predaval, a to som nemal ziadnu zmluvu a ani ziaden iny doklad o kupe (hovorim o kupe a predaji zbrane vlastnenej fizickou osobou nie novej zbrane z predajne). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 22:37

motaq, ak som sa pomýlil, prepáč. nie som zaujatý, ale ani nezorientovaný. to čp sa používa už dávno. je mi divné, že to niekde nevyžadujú. a žiadna vyhláška, ale zákon o správnom konaní to žiada. a MV SR mi to potvrdilo. nenúť ma hľadať ten §, prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:36

zakon hovori jasne ten co zbran predava musi do 7 dni od predaja pisomne oznamit na policii, ktora vydala zbrojny preukaz nadobudatelovi (teda novemu majitelovi) prevod zbrane to hovori §12 bod 3., novy majitel ma povinnost nahlasit nadobudnutie zbrane rovnako do 7 dni od nadobudnutia zbrane. nieviem kde si videl komplikaciu v mojom prispevku kedze som s tebou suhlasil. spravny zakon, to je nejaky cudny vyraz, ak uz tak sa to vola vykonavacia vyhlaska, a co sa tyka cp, alebo kupnej zmluvy, v obcianskopravnom konani nie je potrebna pisomna kupna zmluva ak sa predavajuci a kupujuci dohodnu ustne, zakon nevyzaduje ziadne cp, ani kupnopredajnu zmluvu, keby cp moze sluzit ako doklad o dohode ale zakon ho nevyzaduje, zbran ti predsa nemusim predat ale mozem ti ju aj darovat....odo mna pri prevode zbrane nikdy cp nepozadovali...ak to od teba niekto pozadoval, podla mna to bol jeho vymysel, pripadne bol aktivnejsi ako bolo treba. priznavam, zle som si povodne precital §12 bod 3. a chyba bola v tom, ze som bol v domneni, ze ako povodny majitel mas hlasit prevod zbrane na svojej policii ale to nie je spravne, co som uz uznal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:36

apple, skus si pozorne precitat, moj prispevok bez toho aby si bol zaujaty, ja som suhlasil v poslednych dvoch prispevkoch s tebou. este jedna otazka: KAM BUDES TY (ako povodny majitel) NAHLASOVAT PREVOD ZBRANE? lebo bud v tomto nemas jasno alebo si zle cital co som napisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 22:21

motag, nepatrím k tým, čo si vymýšľa a komplikuje život. pokiaľ si pamätám, tak to čp tuším jednoducho nahrádza kúpnu zmluvu, či čo. proste správny zákon to úradu káže, tak to majú robiť. a nehľadaj nové výmysly. je to tak. ale čítaj ma pozorne. zas komplikuješ život. neviem, ako to mám ešte jasnejšie napísať. ja ti dám do ruky zbraň, vypíšeme C a čp, a ber sa domov aj nedeľu. ja v pondelok, alebo stredu odhlásim zbraň a zavolám ti, že si ju môžeš prihlásiť. aby si nezmätkoval a neprihlasoval ju skôr, ako to bude v systéme. je to moja zbraň, predám ju kedy chcem bez policatov. následne im to oznámim. ja viem, kto ma môže kontrolovať, len či to ty vieš.... nie je to žiadny policajtík ani funkcionár spz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:13

mibe nemal som pravdu, apple ma ciastocne pravdu ale len pokial sa jedna tlaciva C. cestne vyhlasenie nie je potrebne. apple zakon netreba posielat, kazdy si ho vie pozriet na nete, len mi nie je celkom jasne, aku citaciu mi posles na to cestne vyhlasenie a na tu povinnost do ť dni nahlasit na tvoju policiu prevod zbrane. ja som to riesil tak ako som popisal, bolo to jednoduche ale mas pravdu da sa to aj jednoduchsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 22:10

no kontrola, to by si mal vediet kto ta moze kontrolovat. ale v jednom so sa mylil, podla zakona §12 bod (3) hovori nasledovne: Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja. Takze v zasade staci stiahnut to tlacivo "C", to je to tlacivo co pisal mibe a co mu dali vypisat na policii, vyplnit ho a ten co previedol zbran, teda povodny majitel ma do ý dni oznami prevod zbrane na policiu noveho majitela...ako to uz je na nom takze staci ked da to tlacivo novemu majitelovi do ruky a ten ho odnesie na svoju policiu. ziadne cestne vyhlasenie pri prevode zbrane zakon neuvadza takze to je asi len vymysel pravdepodobne nejakeho aktivneho policajta, ktory to vyzadoval. takze ta kontrola nebola na mieste....a podla zakona povodny majitel nema ani povinnost ohlasovat prevod zbrane na svoju policiu. samozrejme hovorime o prevode zbrane C. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off orol, 30.1.2012 o 22:08

V tejto prejednávanej veci so skúsenosťami... majú iba tie, ktoré zažili :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 22:03

aha...:)... chlapci, môžete mi veriť, je to mnohokrát overené a nielen mnou. a žiadne problémy, žiadne nedovolené ozbrojovanie. ja mám doklad, že som zbraň niekomu predal, on má pri zbrani preukaz zbrane. s čím ešte máte problém? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off orol, 30.1.2012 o 22:01

Apple, netreba zbytočne plytvať cennými radami a to najmä vtedy, keď to nie je vo vzťahu k iným skutočnostiam žiadúce a užitočné. Trošku sa Ti čudujem...:-o)) keď píše mibe 74 a motag, že je to tak a nijako inak, tak je to tak a nijako inak :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 21:57

priatelia, dajte maily, ja vám pošlem zákon o zbraniach a prečítajte si ho. o čo sa v zákone opierate? vaše tvrdenia sú nesprávne. ja vám moje doložím aj citáciami a vy svoje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 21:53

motaq ma recht-celkom spravne. Apple-ty si predom nevypises ziadne papiere, lebo az na policii sa zbran odhlasuje-doma si mozes pisat akurat do kalendara vies co....predat skor ju nemozes, lebo ten druhy by to mal jak nedovolene ozbrojovanie-neni o tom ziadny doklad a zbran je este registrovana na teba. daj si povedat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 21:52

motag, ja doklad predsa mám! ,,C,, a čestné prehlásenie o prevzatí zbrane, čo ešte chceš? málo ti je to? a len bokom, mimo tému... aká kontrola? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off motaq, 30.1.2012 o 21:43

apple a co ak ti v pondelok kontrola a zbran nebudes mat doma a nebudes mat ziaden doklad kde sa zbran nachadza? ja ked som predaval zbran to bolo tak ako pisal mibe. zobral som si udaje o novom majitelovi zasiel na policiu tam vyplnil tlacivo podpisal, jedno ostalo policajtom druhe mi dali do ruky a so zbranou som ho odovzdal novemu majitelovi a ten si ju isiel do 7 dni prihlasit. takto ti kontrola nepride a keby aj na policii je evidovane, ze zbran sa uz u teba nenachadza. tvoj sposob je sice pravdepodobne mozny ale ak zbran odovzdas novemu majitelovi v nedelu ako pises a nebudes mat o tom relevantny doklad v pondelok pri kontrole mozes mat problem...zbran nie je auto aby si ho len tak hala bala posuval kade sa ti zachce bez evidencie. rovnako aj ked davas zbran puskarovi ten ti vystavi doklad, ze je zbran unho aby si mal v pripade kontroli doklad o ulozeni zbrane.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 21:01

jednoducho je to tak, že ju predám, vypíšem papiere a následne idem odhlásiť. ty píšeš, že ju ideš najprv odhlásiť, teda ideš najprv na políciu a potom predáš. ty ju nemôžeš kedy chceš, ja áno. čo je jednoduchšie? ty vymýšľaš, komplikuješ si život. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 20:53

sak ja neviem, preco vymyslat---sak to ide uplne jednoducho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 20:53

nedovolené ozbrojovanie???? podľa zákona máš 7 dní!!!!!!!! a ku zbrani musíš mať i preukaz zbrane, čo to vymýšľaš? doštuduj zákon. je naprosto normálne, že si môžem od kolegu požičať zbraň na poľovačku, ak som prišiel nepripravený... čo je na tom???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 20:50

ja idem v pondelok na políciu odhlásiť zbraň, urobia preregistrovanie a následne si ju nový majiteľ môže zaregistrovať. naozaj jednoduché, načo si to komplikovať vymýšľaním iného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 20:50

ja som tiez mal v rukach dva dni skorej brokovnicu a dotycny ju az potom odhlasil-po dvoch dvoch, co ju nemal doma-ale to je nedovolene ozbrojovanie-keby ma chytili na ceste policajti-fuuuha... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 20:49

pre istotu - ja ti dám trebárs v nedeľu do ruky flintu a lajsrá a až potom pôjdem na políciu. a nie najprv ... čo koho do toho, kedy predávam zbraň. rozhodnem sa v nedeľu a v nedeľu ju aj predám. a aj si ju odnesieš. veď je to jednoduché. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 20:43

dokonca ti ani nemusia dat nijaky papier, lebo na policii si v pocitaci ihned zisti, ci zbran bola odhlasena z prislusneho policajneho zboru. az potom ti ju moze prihlasit. Neskusaj ma...robil si prevod niekedy? ja uz viackrat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 20:41

tak to sa mylis... cez telefon ty nic meprihlasis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 20:39

mibe, poprosím ťa, kukni si to, možno sa bavíme o tom istom, ale v modrom. ja si stiahnem ,,C,, zo stránky ministerstva, a šp z netu, je ich dosť. vypíšem, strčím ti to do ruky aj so zbraňou a je to. ja s papierom pôjdem odhlásiť, zavolám ti a ty v momente telefonátu prihlasuješ. aké papiere od policajtov stále spomínaš? čp policajti vyžadujú. lebo im to prikazuje naviazanosť majetkového na správny zákon. hotovo. už som to tu raz písal, že policajti to jednoducho neovládajú. čo ešte dodať? musíme si ich postupne vychovávať. a keď už tomu rozumie, zas ide na iný flek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 20:33

sak oni z policie ti daju len papier, ktory odovzdas druhej osobe-tej, na ktoru prevadzas zbran-a ta druha osoba s tym papierom a so zbranou pojde na policiu si zbran prihlasit. skade mate tie zmluvy, overenie popdisu notarom, cestne prehlasenia a pod. bludy??? ja som zbran uz prevadzal niekolkokrat a aj ja som tak prihlasoval a nikto ziadne prehlasenie nepytal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off amigo, 30.1.2012 o 20:01

Spoluvlastníctvo zbrane zákon č. 190/2003 Z. z. nepozná len zapožičanie a prenajatie zbrane, ak máte iný názor napíšte mi číslo paragrafu tohto zákona v ktorom sa hovorí o spoluvlastníctve zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 19:55

mibe, čestné prehlásenie je v zmysle správneho zákona. to je v súlade so všetkým. majú na to právo, ba povinnosť. proste je to tak. s tým nespravíš nič. tak to má byť v zmysle zákona. nechce sa mi hrabať sa v papieroch, mám kdesi aj stanovisko z ministerstva práve k prevodu zbraní na ,,C,,. darmo tu budeme nad tým meditovať, nič nezmeníme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 19:07

ziadne cestne prehlasenie nie je potrebne-to mas skade? ale nic si z toho nerobim, ja som si z jednym chlapikom z humenneho menil zbrane a chybu urobili u nich na policii. inde napr. vyzaduju pritomnost obidvoch osob-vsade inak. u nas to ide maximalne jednoducho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off orol, 30.1.2012 o 19:05

mibe, podľa mňa je to JEDNOZNAČNE tak, ako to uvádza aplle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 18:40

mibe, nerozumieme si trochu. poviem príklad. prídeš ku mne a ja ti predám zbraň. vystavím ,,C,,, vypíšeme čestné prehlásenie a ty si odnesieš jedno ,,C,, a jedno čp a zbraň so sebou. ja s jedným ,,C,, následne cez úradné hodiny zájdem na políciu a odhlásim zbraň na teba. potom si ju môžeš prihlásiť ty. dôležité je, aby som ju aspoň 5 min skôr odhlásil. zbraň predložíš na kontrolu spolu s papiermi a je to. žiadne behanie dopredu a pod. lehota je spomínaných 7 dní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 18:13

orol, pokial chces od niekoho kupit zbran, predavajuci ohlasi na policii prevod zbrane na prislusnu osobu. Od tej osoby, na aku bude zbran prevadzana potrebuje udaje z obcianky a zbrojaku. policia predavajucemu vystavi papier s udajmi a ten nasledne so zbranou preda osobe kupujucej zbran-a ta si ju musi prihlasit na policii do 7-mich dni podla zakona. ziadne cestne prehlasenia, zmluvy a pod. nie su potrebne pre policiu vobec. inak pri prevode nie je povinne nosit zbran so sebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 18:00

mibe, správne, tu som orlovi odpovedal na prevod zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 30.1.2012 o 17:47

nic take odo mna nevyzadovali-len vypisat jeden papier priamo na policii s udajmi majitela a spolumajitela zbrane. tie zmluvy co pisete su len medzi sebou a nemaju nijaku hodnotu. proste na zadnu stranu preukazu zbrane sa napise-zbran v spoludrzbe so ZP serie XX xxxxxx ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 17:42

orol, áno... vyžadujú ešte čestné prehlásenie podpísané aj treťou osobou -je to v zmysle správneho zákona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off orol, 30.1.2012 o 17:10

Apple, tým "naznačením" poslednej vety chceš povedať, že keď chcem od Teba zakúpiť dlhú zbraň, stačí keď u Teba, napr. doma vypíšeme spoločne príslušné tlačivá, odkontrolujeme si platnosť dokladov ( ZP, OP, PL ) vyplatím Ťa a beriem flintu domov? Potom už len v zmysle zákona do 5, či 7 dní u mňa prihlasovacia povinnosť, odovzdanie vypísaných tlačív a u Teba odhlasovacia povinnosť a odovzdanie tlačív? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off apple, 30.1.2012 o 16:41

treba kuknúť zákon o zbraniach a správny zákon... notára tam nevidím. na overenie totožnosti a vlastníctva, či spoluvlastníctva policajt predsa nepotrebuje notára, to by sme si ho tam museli zobrať so sebou, aj ku každému inému preukazovaniu totožnosti. dvaja vyjadrili vôľu, sú prítomní, a vlastne stačí aj pôvodný majiteľ. je predsa na ňom, ako naloží so svojím majetkom. problém je skôr v tom, že policajti to nedostatočne ovládajú. u nás sa menia na oddelení ako zelená na semafore, neviem, ako inde. ministersvo vnútra by už mohlo spracovať jednotný metodický materiál. divili by ste sa mnohí, aké jednoduché je zbraň napr. prepísať na nového majiteľa aj bez jeho prítomnosti a zbrane tam, kde ovládajú zákon. to samé je pri spoluvastníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off subaru, 30.1.2012 o 16:19

Solirov ma pravdu. Aj ja mam v spoluvlastnictve otcovu zbran (pre kazdy pripad) a museli sme tlacivo podpisovat obaja pred notarom. Az nasledne ma zapisali v spoludrzbe. Takto to bolo v Kosiciach a nemyslim, ze iny zakon plati niekde inde na Slovensku. Ale su tomu uz asi dva roky, takze nieco sa zmenit mohlo od vtedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Solirov, 30.1.2012 o 14:21

aj to som ich na to ako to spravit musel naviest sam, lebo sami nevedeli aky postup je v takomto pripade. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off tajfi, 30.1.2012 o 11:14

Môžu. Jeden bude vlastník a druhý bude spoluvlastník. Spoluvlastníková adresa bude zapísaná na preukaze zbrane. Ja to mám tak urobené s manželkou.Naposledy, pred 4-mi mesiacmi som tak evidoval brokovnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off conty, 30.1.2012 o 9:55

solirov, neviem ci sa daco zmenilo ale ja som pred 1,5 rokom vyplnal iba tlacivo na policii spolu s vlastnikom zbrani a spolocnym podpisom na obe listiny to bolo vsetko, a to ze si musel podpisovat pred notarom mi je cudne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-480 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov