Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Preukaz zbrane-rozšírenie ZP-predĺženie ZP-Psychotesty, nákupné povolenie - diskusia

autor: off Brianxxx
pridané: 30.1.2014 10:19

Všetko čo sa týka zbrojného preukazu, rozširovanie, skúšky testy , zdravotná spôsobilosť, psychologické testy a všetko okolo toho, skúšky......

počet zobrazení: 37 615
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 18.11.2013 o 13:29

Ja len doplním a najmä poopravím, ak nájdete niekto niekde nelegálnu zbraň, hoc i vášho deda, nič na polícii osobne neodovzdávajte, ale políciu o náleze vyrozumte- §63 ods.2 zákona 190/2003 Z.z., oni si pre zbraň prídu a musia ju podľa príslušného zákona zaistiť. V opačnom prípade riskujete spáchanie trestného činu nedovoleného ozbrojovania podľa § 294 ods.2 Trestného zákona, ten totiž nespočíva len v držbe, ale vo výrobe, dovoze, vývoze, preprave, zadovážení alebo držbe strelnej zbrane, jej súčasti alebo komponentu bez povolenia alebo bez označenia zbrane určeného na jej identifikáciu podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná alebo v sprostredkovaní takejto činnosti. Dávam do pozornosti alternatívnu spojku alebo. Ak by to bola zbraň legálna a máte na zbraň danej kategórie povolenie, avšak nemáte doklady od tejto zbrane či potvrdenie o prenájme danej zbrane, taktiež prepravou riskujete minimálne priestupok na úseku zbraní a streliva(to, že aj pre takúto zbraň si má prísť polícia nepriamo odkazuje § 60 zákona 190/2003 Z.z.). Legálne držaná zbraň po niekom, ktorá by bola neskôr nájdená by však bola dodatočne zaradená do dedičstva a prebehlo by na ňu dodatočné dedičské konanie z dôvodu novoobjaveného majetku, čiže jej zapísanie by do úvahy pripadalo. Avšak si neviem predstaviť preukazovať, že nezapísaná, nelegálna zbraň bola môjho deda, (na základe čoho sa to dá preukázať?)- treba si dať nato pozor, prakticky sa to veľmi ťažko dokazuje, aby vám nejaké nedovolené ozbrojovanie neostalo na krku. Takáto zbraň, pokiaľ by sa nenašiel jej pravý majiteľ, alebo by jej zlegalizovanie nepripadalo do úvahy, by pravdepodobne prepadla štátu. Čiže nič také ako "da sa to tym istym sposobom ako pri amnestii" neplatí, keby to platilo, nebola by potrebná zbraňová amnestia. Preto odporúčam každému kto si tu nejakú radu prečíta, nech si ju aj overí, pretože sa ľahko môže stať, že kvôli zlej info dopoľuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-509 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Solirov, 30.1.2012 o 9:05

ja som musel s otcom podpísať zmluvu o spoločnom uživani veci (teraz neviem ci zmluvu alebo dohodu) az na zaklade toho mi to na policii akceptovali.. podpisana u notara... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 22.1.2012 o 16:43

neni to nic strasne-dotycna osoba, ktora ti bude na policii zbran prihlasovat ta uz navedie-nemaj strach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 22.1.2012 o 16:43

povies to len na policii a musis mat udaje toho, s kym chces spoluuzivat zbran. Ja mam tak s otcom zbrane poriesene. on ma moje v spoluuzivani a ja jeho. kolok myslim ze stoji jeden 4,5 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Filip112, 22.1.2012 o 16:40

to im stačí na polícii povedať ked to budem prihlasovať že to chcem mať v spoluvlastníctve s otcom tak mi to tam napíšu alebo treba ešte kolky dokupovať a tlačivá navyše? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Filip112, 22.1.2012 o 16:37

a ako sa to u policajtov prihlasuje? ako tam treba postupovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off mibe74, 22.1.2012 o 16:36

da sa to v pohode-na policii povies, s kym chces zbran spoluuzivat a dozadu na preukaz zbrane ti napise: zbran v spoludrzbe so ZP serie XX 123456 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off Chiko, 22.1.2012 o 16:27

zákon umožnuje aby bol vlastník iba jeden, ale spolumaitelia resp. užívatelov môže byť aj 20... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off orol, 22.1.2012 o 12:25

Prečo by nemohli? Mám delo v múzeu a vlastníme ho dvaja - vlastnícke práva máme obaja :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Môzu vlastnit jednu zbran dvaja majitelia ?? (autor: MiroSR).

off pandur1, 22.1.2012 o 11:33

vlastniť ju môže len jeden, držitelia môžu byť viacerí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

on lanus, 17.3.2011 o 9:15

22 - Ubezpečujem Ťa ,že to nie je sprostosť ale "fabrička na peniaze",rovnako ako periodicky opakované psychotesty ! Jedno aj druhé by sa malo vykonať štandardne len raz a ďalšie opakovanie len na základe relevantnej potreby ! Pričom by sa za ňu nemal pokladať čas ani peniaze !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off sniper7x57, 17.3.2011 o 6:22

22 to co mas za odpovbed??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off 22, 16.3.2011 o 22:11

je to pravda a je to sprostos ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off namor676, 7.2.2011 o 10:55

Tu je to tlačivo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off motaq, 7.2.2011 o 10:55

to by bolo fajn, keby si sem vedel hodit to tlacivo, je jasne, ze pre zbran treba ist osobne, to neriesim, len by som rad aby boli vsetky info kompletne a myslim, ze nie len ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off namor676, 7.2.2011 o 10:47

Ja to viem z osobnej skúsenosti doviezol som zo zahraničia vrátane Nemecka už niekoľko zbraní (pre vlastnú potrebu) a toto sú potrebné informácie na jeho vydanie, samozrejme musia tam byť uvedené aj všetky údaje o predajcovi či už ide o právnickú osobu alebo súkromného predajcu. Môžem oskenovať tlačivo a dať ho do fotiek aby bolo vidno všetky kolónky. Ale pozor za rok sa zmenili podmienky a to, nie je možné uzatvárať zmluvu na diaľku a zbraň si musíš ísť vyzdvihnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off motaq, 7.2.2011 o 10:36

namor, ja som nasiel k predchadzajucemu suhlasu toto odkaz, nic sa tam o identifikacii zbrane. Ked som to zistoval, vlani ked som rozmyslal doviest trojak z AT tak mi policajt povedal, ze staci typ zbrane. Ak mas iny zdroj daj ho prosim ta sem, zaujimalo by ma to aby som bol v obraze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off namor676, 7.2.2011 o 10:25

motaq máš pravdu, ale bez údajov o zbrani Ti nevydajú predchadzajúci súhlas a práve ten potrebujú v zahraničí. Zbrojný sprievodný list existuje len u nás a v Čechách a v podstate je tlačivo ktoré potrebuješ iba kým dovezieš tú zbraň na políciu a tam Ti vystavia kartu zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off motaq, 7.2.2011 o 10:09

trosku poopravim namora, znacku, kaliber a seriove cislo nie su podmienka, staci druh zbrane uviest do sprievodneho listu, je lepsie ked vies aj ostatne udaje ale nie je to podmienka. Inak ostatne plati tak ako napisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off zviro, 7.2.2011 o 9:42

aaa3:vedel by si popisat postup pri kupe zbrane a naslednom dovoze z Nemecka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off ceiro, 13.1.2010 o 19:47

namor díky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off namor676, 10.1.2010 o 15:38

ceiro máš to v pošte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off borza222, 10.1.2010 o 14:08

opytaj sa martina203 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off aaa3, 10.1.2010 o 14:06

Bohuzial neviem ako to je v Rakusku.
V Nemecku je to o dost prisnejsie s prenosom zbrane a aj celkovo s vlastnictvom zbrane.

Z Česka to je s dovozom presne ako pisal namor676.

Zajdi na policiu , kde sa prihlasuju zbrane a informuj sa. Nemaju dovod neporadit.

Su ludia co sa na dovoz z AT, D specializuju - takze to nebude nic zlozite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off ceiro, 10.1.2010 o 13:42

namor dakujem za info. čo sa týka reklamácii tak z toho obavy nemám, kedže tretim rokom vybavujem reklamácie za jednu firmu.

aaa3 nevieš či je potreba k nakupu z Rakuska nejaké špeciálne povolenie alebo je v rámci EU postup rovnaký ak pri nákupe z ČR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off magyaricsd, 9.1.2010 o 23:11

Kamarát kupuje v Rakúsku vedľa hraníc .Omnoho lacnejšie ,ako u nás ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off aaa3, 9.1.2010 o 18:50

Problem v pripade reklamacie by nemal mat - zaruka plati.
Aj na second hand.
Su s tym len pripadne dodatocne cestovne naklady.
Pozri si Rakusko tam je kramov habadej.
A za lepsie ceny...

s kym s cim sa pise. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie nákup zbrane zo zahraničia (autor: ceiro).

off namor676, 9.1.2010 o 13:04

Tak, na začiatok musíš vedieť všetky údaje o zbrani a predajcovi, tzn že musíš vedieť druh, výrobcu, kaliber a výr.číslo zbrane o predajcovi meno resp. obchodné meno. V príslušnom mieste podľa bydliska potom na polícii požiadaš o ,,Predchadzajúci súhlas na dovoz zbrane alebo strliva" a ,,Zbrojný sprievodný list" v zahraničí ti predajca potvrdí a vyplní uvedené tlačivá, s tým pôjdeš na políciu kde ti dajú súhlas na trvalý vývoz zbrane a potom na polícii doma zaregistruješ zbraň. Aspoň takto funguje pri dovoze zbrane z ČR, ale musíš si uvedomiť riziko s takto dovezenou zbraňou v prípade reklamacie, niekto to tu už spomínal a mal s tým pomerne veľký problém, no ja som si takto doviezol už viac zbraní a zatiaľ chvála bohu bez problému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off paloOo, 21.6.2009 o 11:46

prepáčte že píšem mimo témy ale nevedel som kde mám zaraďiť moju otázku prosim vás ako často treba ísť s guľovou zbraňou na tlakové skúšky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-509 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov