Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Preukaz zbrane-rozšírenie ZP-predĺženie ZP-Psychotesty, nákupné povolenie - diskusia

autor: off Brianxxx
pridané: 30.1.2014 10:19

Všetko čo sa týka zbrojného preukazu, rozširovanie, skúšky testy , zdravotná spôsobilosť, psychologické testy a všetko okolo toho, skúšky......

počet zobrazení: 37 915
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 18.11.2013 o 13:29

Ja len doplním a najmä poopravím, ak nájdete niekto niekde nelegálnu zbraň, hoc i vášho deda, nič na polícii osobne neodovzdávajte, ale políciu o náleze vyrozumte- §63 ods.2 zákona 190/2003 Z.z., oni si pre zbraň prídu a musia ju podľa príslušného zákona zaistiť. V opačnom prípade riskujete spáchanie trestného činu nedovoleného ozbrojovania podľa § 294 ods.2 Trestného zákona, ten totiž nespočíva len v držbe, ale vo výrobe, dovoze, vývoze, preprave, zadovážení alebo držbe strelnej zbrane, jej súčasti alebo komponentu bez povolenia alebo bez označenia zbrane určeného na jej identifikáciu podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná alebo v sprostredkovaní takejto činnosti. Dávam do pozornosti alternatívnu spojku alebo. Ak by to bola zbraň legálna a máte na zbraň danej kategórie povolenie, avšak nemáte doklady od tejto zbrane či potvrdenie o prenájme danej zbrane, taktiež prepravou riskujete minimálne priestupok na úseku zbraní a streliva(to, že aj pre takúto zbraň si má prísť polícia nepriamo odkazuje § 60 zákona 190/2003 Z.z.). Legálne držaná zbraň po niekom, ktorá by bola neskôr nájdená by však bola dodatočne zaradená do dedičstva a prebehlo by na ňu dodatočné dedičské konanie z dôvodu novoobjaveného majetku, čiže jej zapísanie by do úvahy pripadalo. Avšak si neviem predstaviť preukazovať, že nezapísaná, nelegálna zbraň bola môjho deda, (na základe čoho sa to dá preukázať?)- treba si dať nato pozor, prakticky sa to veľmi ťažko dokazuje, aby vám nejaké nedovolené ozbrojovanie neostalo na krku. Takáto zbraň, pokiaľ by sa nenašiel jej pravý majiteľ, alebo by jej zlegalizovanie nepripadalo do úvahy, by pravdepodobne prepadla štátu. Čiže nič také ako "da sa to tym istym sposobom ako pri amnestii" neplatí, keby to platilo, nebola by potrebná zbraňová amnestia. Preto odporúčam každému kto si tu nejakú radu prečíta, nech si ju aj overí, pretože sa ľahko môže stať, že kvôli zlej info dopoľuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 361-400 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off samo7227, 10.12.2012 o 10:33

prečo ? ...toto je práve jedno z veľmi, veľmi mála ustanovení zákona, ktoré sa tým šašom z parlamentu podaril /§ 56/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off plidinsky, 10.12.2012 o 10:16

tak ja toto nechápem... celé kocúrkovo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off samo7227, 10.12.2012 o 10:08

môžete ju používať obaja - keď ju bude mať otec, stačí mu preukaz zbrane, keď ty, tak preukaz a potvrdenie od polície ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off plidinsky, 10.12.2012 o 10:01

ale pokiaľ to budem mať vypožičané na dobu neurčitú, tak ich otec nemôže používať. A my používame zbrane podľa aktuálne lovenej zveri (nemáme to vyhranené, že táto je moja a táto tvoja) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off samo7227, 10.12.2012 o 9:31

nie je to komplikované, zober otca, zbrane a na polícii ti spravia doklad o vypožičaní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off plidinsky, 10.12.2012 o 9:13

no len ono to nie je len jednorázová akcia :) a každý raz si požičiavať zbraň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Európsky zbrojný pas + spoluvlastníctvo zbrane (autor: plidinsky).

off goret, 10.12.2012 o 9:06

existuje: požičať si zdraň tam kde ideš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 9.5.2012 o 20:14

Hekler :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Hekler, 9.5.2012 o 15:04

som hrdý že som sa mohol zaradiť do šíku úspešne psychologicky vyšetrených slovenských poľovníkov, aj to že som prispel do rozpočtu SR v tejto finančnej mizérii (teda dúfam že pani doktorka odvedie dane aj keď jej zodpovednosť skončila založením mojej zložky do kartotéky tesne pred mojim odchodom z ordinácie)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Rempo, 23.4.2012 o 9:40

Psychotesty pre zbrojny preukaz spravené, peniaze vyhodené...))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Hekler, 23.4.2012 o 9:27

veď Ti to povedali správne, len poniektorí si mýlite zbraň kat. A s povolením na nosenie zbrane (teda s vyznačeným A v ZP) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off cunes, 22.4.2012 o 21:19

aj mne bolo povedane že stačim ked budem predlžovat,kým nemam sapík netreba aj ked mam A ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Edu, 20.4.2012 o 18:49

Ešte že som ten samopal predal :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off stevo742, 20.4.2012 o 7:08

mirob1 to co za debilita ,to myslis vazne.to uz im drbe nacisto.oni by mali robit tie testy.cloveku sa rozum zastavi ked to cita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 19.4.2012 o 22:59

mirob1 to máš nejaké zaujímavé :) ja som musel psychotesty, som prvožiadateľ o zbrojný preukaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off mirob1, 19.4.2012 o 22:56

hm..aj ja som tam bol asi 1 1/2 h...lenže dnes mi povedali ,že som tam asi ani nemusel (mam S 303 a aj skupinu A)...naozaj mi nevedia povedať...a klinec bol to ked mi povedali ,že ked si budem obnovovať zbroják (končí mi v 2015) tak aj napriek tomu že som robil psycho testy 2/2012 a mali by platiť 10 r. ,tak budem musieť znova...lebo k žiadosti o ZP je potrebné doložiť potrebné doklady ktoré niesú staršie ako 3 mesiace...dobré ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 19.4.2012 o 20:24

Psychotesty mám úspešne za sebou. Bolo to také hranie. Hneď ako prvé mi dala nakresliť postavu človeka a potom listnatý strom. Nasledovali testy v pozornosti, niektoré i na čas a strašne veľa otázok. Na konci bol IQ test. Úplná pohodička, veľmi príjemná pani, trvalo to hodinu aj štvrť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Rempo, 16.4.2012 o 18:58

Admin, daj potom info čo a ako.. Ja sa idem len teraz objednať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off goret, 16.4.2012 o 14:35

growler, možno "na prkne" :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off growler, 16.4.2012 o 14:34

s odpovedov - nie nedokazal,zbran potrebujem na polovne ucely - by som bol kde? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off goret, 16.4.2012 o 14:27

ak by si sa ocitol v úzkych, predstav si, čo by asi odpovedal priemerný slovenský politik :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Hekler, 16.4.2012 o 14:26

najrozumnejšie áno, ale otázky nekladieš Ty ale psychológ a ten má svoje štvorčeky pre odpovede nie výhovorky, to vieš noty nepustia, už sa teším ja idem na testy v pondelok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off goret, 16.4.2012 o 14:13

asi najrozumnejšie bude odpovedať akoby šlo o 2 samostatné otázky: 1. Na čo vám je zbraň? 2. Dokázali by ste zastreliť človeka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Hekler, 16.4.2012 o 14:08

nie taktiež budeš v prde.., lebo je to výhovorka a nie odpoveď na otázku..., skús odpovedať, neviem, lebo zatiaľ som sa nedostal do takej životnej situácie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 16.4.2012 o 13:23

Dobrééé goret ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off goret, 16.4.2012 o 13:14

Schnierer, ak by som odpovedal "v prípade krajnej núdze a primeranej obrany áno" tak by som bol kde? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 16.4.2012 o 13:02

Schnierer - možno by som reagoval, že prečo zastreliť človeka? Môžem poraniť, vystrašiť, ochrániť sa, nie hneď zabiť. Neviem :) ale očakávam, že tam budú takéto haluzné otázky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Schnierer, 16.4.2012 o 12:44

Prvá otázka "Na čo Vám je zbraň, dokázali by ste zastreliť človeka?" A teraz si vyber: Ak ano si v prd.. ak nie, tak načo ti je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off stevo742, 16.4.2012 o 12:35

Admin hahahah nebojiš sa pri tom strese čo tu maš na lovuzdar,prajem štastne nervy mna to čaka tiež..ak budeš chcieť tak mi napiš do pošty co to obnaša dakujem štefan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

správca admin, 16.4.2012 o 12:34

Ja idem vo štvrtok do Nitry a stojí to 60 €. Za potvrdenie od obvodného lekára som platil 21 €. Nepripravujem sa vôbec, buď som alebo nie som psychicky vhodný ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off riso11, 23.3.2012 o 16:32

Edu pokiaľ číta je to dobré väčší problém je keď sa stratí v lese, kde ho vysadili kolegovia nech si uloví niečo... a potom ho tri dni hľadajú že kde je... Tak my mladý by sme to mali zmáknuť celkom v pohode... samozrejme ak ti to v mozgu ide ako má :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Edu, 23.3.2012 o 16:20

Sťažka deduško ,ktorý vie len slabo čítať urobí psychotest ! Avšak v konečnom dôsledku štempeľ bude mať i keď ho bude stáť polovicu dôchodku ! Cieľ bude splnený a deduško ktorý poľuje 50 rokov bez problémov si splní svoju nezmyselnú povinnosť !!!Možno by mali poslať poľovníkom len šeky na 100€ a nemuseli ich časom márniť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off riso11, 23.3.2012 o 13:00

Edu stačí v skratke že máš o starosť viacej... nestačilo im na papieri tri štemple teraz ich už treba päť ... Takže tak si myslím a tiež aj to že keď má ten psycholog všetky koľečka ta ti dá dajaké šmišne testy aby nemal veľa robotý dá ti štempeľ a má o 80 eur viac vo vrecku a takisto aj tvoj lekár... proste vláda to bohovsky vymyslela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Edu, 23.3.2012 o 8:43

Logické by bolo kto to na vymyslel mal by to i zaplatiť lekárovi i poľovníkom ušlú mzdu ! Uplne nezmyselný je dôvod zavedenia psychotestov . Zavedené boli po tom ako strelec v Devínskej ktorý mal niekoľkokrát absolvovaný psychotest podotknem VŽDY ÚSPEŠNE zastrelil pár cigáňov ,ktorí mu tam strpčovali život desaťročia . Čiže keď urobíme skúšku správnosti keby boli psychotesty zavedené povinne pred strelbou v Devínskej nebolo by sa nič zmenilo ako sa ani nič nezmení . Vlastne zmení sa ošklbú nás o 100 milionov € . Počet tých poľovníkov ktorí boli neúspešní pri psychotestoch ked to nejaký mudrlant zaviedol v 90 siatych rokoch bolo 00,00% asi taký význam mali vtedy a taký istý budú mať i dnes !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Edu, 23.3.2012 o 8:32

Stojí to 80 € + 20€ potvrdenie od obvodného lekára . Test nie je ťažký a každý normálny človek s nim nebude mať potiaže . Otázky sú približne asi takéto odkaz na konci testu na ktorý som dal odkaz chcu sms poslať ja som neposlal takže som sa výsledok nedozvedel :-D Na ukážku otázok to však postačí . Psychotest som absolvoval viacejkrát zatial vždy úspešne . Na koľko % som bol však úspešný mi lekárka nepovedala . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off riso11, 22.3.2012 o 22:06

čiže to nie je nič strašidelné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off gotrek, 22.3.2012 o 12:33

.........obyčajná fraška za 80 €........... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Psychotesty pre zbrojny preukaz (autor: pipo112233).

off Teo25, 22.3.2012 o 11:08

Nachystaj si 80e, už to tu bolo spomenuté, s chladnou hlavou a nestresovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off dlhydavy, 18.3.2012 o 18:31

S kratkou gulovou raz za 10 rokov,brokova raz za 15,dlha gulova 20rokov u kombinovanej 20. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nový zbrojný preukaz vs. Nový zákon o zbraniach (autor: trpazlik).

off frido, 18.3.2012 o 13:33

Nie je to pravda treba sa na postup dotyčného sťažovať u nadriadeného a ked nepochodíš tak vyššie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 361-400 z 509 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM