Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia

autor: off jongo
pridané: 31.12.2013 15:18

Prosím o radu.aké strelivo používate v tomto kalibri?

počet zobrazení: 86 119
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.1.2014 o 8:23

V prvom rade chcem podakovat adminovi za opatovne spustenie tohto vlakna a tak mozem reagovat a nadviazat na diskusiu co sa tu zvrhla inym smerom ako bola urcena a uviest to faktami na spravnu cestu. Diskusia je o tom aby si kazdy mohol povedat ake ma s danym strelivom skusenosti a co by poradil alebo vedel odporucit aby sa ini ci uz mladi alebo menej skuseni mohli poucit pripade vyvarovat chyb! JAGOS budem sa opakovat ale to len preto, ze si ma nepochopil, ze aky je medzi nami rozdiel: ano s tebou suhlasim, verim, ze ty strielas S&B SPCE a si s nimi spokojny ,ale preco? lebo to nevies s nicim inym porovnat. Ja som uz vyskusal minimalne 10 roznych municiek a viac ako 25 roznych striel v praktickych testoch a to nielen do papiera a balistickeho gelu, ale aj na rozne druhy zveri pri roznych podmienkach mam zdokumentovanu celu terminalnu drahu strely ci uz v pisomnej forme, tak aj kompletnu fotodokumentaciu, preto to viem porovnat . A tu je medzi nasimi tvrdeniami rozdiel!!!! a toto je co pisal BLEIKER, ze na fore treba podavat RELEVANTNE informacie, lebo potom to straca odbornost a zavadza to citatelov a je to len taka taranina, aku si vypustil tu ty a zacal tvrdit ludom to co tvrdis a co je horsie, priamo odporucas, preto sa tu do teba par ludi obulo a vyvracia tvoje tvrdenie, lebo uz maju prakticku skusenost aj s inymi strelami co ty zjavne nie, inak by si nemohol pisat toto. Preto ta tu prosim a vyzyvam k tomu, aby si nabuduce napisal, ze sice mas skusenosti so strelivom S&B SPCE a si spokojny, ale nakolko si nic ine nevyskusal nevies to porovnat s nicim inym! Vies ja som to strelivo skusil a testoval dost dlho a TVRDIM a to ozaj neprehanam, ze SPCE je najhorsia strela, ktora kedy bola vyrobena. Mam to s cim porovnavat, preto ostatnych citatelov tejto diskusie ODRADZAM od pouzivania a kupy tejto strely a usetrili si tak peniaze a sklamanie a utrpenie zveri a dehonestovanie od devastacneho poranenia a znehodnotenia diviny. Je mnozstvo dobreho a cenovo ozaj dostuneho streliva, preto nechapem kto aj v tomto case pouziva tieto strely a teba prosim, aby si vyskusal aj nieco ine a potom mozno pochopis, ze o com to tu pisem a zistis kde si spravil chybu. Pani polovnici vsetkym vam zelam v novom roku, aby ste k sebe boli tolerantni a aby ste pouzivali dobre strelivo, ktore je co najhumannejsie k zveri a zvazili vsetky tuto spominane skusenosti a vedomosti a akceptovali to ako radu a nie dajaky marketingovy tah predajcov. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 88

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dede, 18.10.2016 o 22:15

Peter 10 - mal som na mysli to, že strela prešla cez predtým popisovanú prekážku a následne zasiahla telo zvieraťa. Ako vyzerala strela, rozbila sa, a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Peter10, 18.10.2016 o 21:37

dede-ja keď strelím do hustého tŕnia, tak zvyčajne strelu nehľadám - ty áno ? Dúfam, že nie tak naľahko, ako si na profilovej fotke :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 18.10.2016 o 15:03

Peter 10 - mňa by zaujímalo, či si strelil so strelivom S-B, 12,7 gramu, 8x57JRS do hustého trnia alebo dozretého žita? Ak ano, ako vyzerala strela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 17.10.2016 o 20:32

Musím súhlasiť s petjanom. V ničom inom strelivo SB nepoužívam, iba v jednuške 8x57 JRS. Vyskušal som BLaser CDP,Nosler Partition,Norma Vulkan a skončil som pri SB SPC. Nízka rýchlosť a mäkka strela sa javí, ako dobrá kombinácia. Minimálne poškodenie, výborný stop efekt. A ešte jedná drobnosť. U mojej Brno Efect, je citeľný aj spätný ráz a práve pri nábojoch SB, je najnižší, oproti už vyššie spomínaným nábojom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off petjan, 17.10.2016 o 8:50

Tak SPCE v 8x57JRS na vzdálenosti cca 50m chová celkem solidně. Odlamují se z ní sem tam nějaké střepiny, ale jinak drží po hromadě. V zásadě se mi podobně ( spíše o dost hůř ) chovalo Sako HH v 9,3x62. Na subtilnějších kusech je poškození krapet větší. Teď jsem pořídil Sako HH tam je v této ráži lepší účinek. V 9,3x62 jsem od Saka přešel na Lapua Mega, ale tam na úlovek stále čekám. Proč to píšu, spousta z vás tu píše, že SPCE stojí za prd, ale odkazují se na jiné ráže nežli je v zadání a to 8x57, no a tam to samozřejmě může fungovat úplně rozdílně s ohledem na rychlost a průměr střely. Za mě v 8x57JRS SPCE určitě chybu neuděláš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 16.10.2016 o 12:23

Balance, na tom fote čo si dal ide o špecialitu S-B ! Je to jednoznačne kompaktná strela. Keby sa tak radi a rýchlo vyzliekali dievčence ako sa rada vyzlieka táto strela ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off balance, 16.10.2016 o 11:07

Prikladám foto - SB SPCE 8x57JS, lanštiak cca 60 kg, vzdialenosť cca 70 m. Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 14.10.2016 o 22:06

V této ráži SPCE fungujou bezvadně možná jsou lepší náboje ale SB mě žádné tříštivé střepy nevytvářela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ForestSK, 14.10.2016 o 19:57

MMasska nerozumiem tomu váženiu, čo ste vlastne vážili, celé náboje alebo prach? (po rozoberaní zrejme prach) ale do 8x57 v žiadnom prípade nenaláduješ 166 ani 173 gr (grain) prachu, max tak 50-52 grain, podľa druhu prachu, čo je asi tak 3,3 gramu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balance, 12.10.2016 o 9:24

zubzero - ja mám s SB SPCE v 8x57JS dobré skúsenosti. Na lov na kŕmovisku stačí až, až. Je pravdou, že nestrieľam cez hrubé kosti, ale za lopatku. Výborná ranivosť, podliatiny malé a s popisovanou mimoriadnou fragmentáciou strely som nestretol. Je pravdou, že olovo sa vyzlečie z plášťa, ale mám nafotený v podstate ideály hríbik po tejto strele, akurát, že to olovo na plášti nedržalo, ale bolo to spolu. Mne to tak vychádza, že tento typ strely bol skonštruovaný pre kaliber 7x57 a iné pomalšie kalibre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 11.10.2016 o 13:15

Zdravim pani, ja mam prerobenu IZH 18 v kalibri 8x57 JRS a zatial maximalna spokojnost.. Pouzivam prebijane strelivo, najprv som zacal s norvmou vulkanom strelene 3 kusy vysokej, 2 v ohni jedno odislo na cca 20m. Vsetko komorove rany za lopatku, strielane okolo 70m, poskodenie diviny bolo iba v jedno pripade (podliatiny) .. teras strielam Hornady RN 170gr a je to parada, ulovene dva kusy srncov tak isto na cca 70m, jedna komorova rana a odskok na cca 15m za vydatneho farbenia a druhy rana na pecen ale tak isto odskok na cca 25m a potom zalahol divina neposkodena .. streleny aj daniel spicak na cca 100m, komorova rana, poskodenie diviny ziadne a za vydatneho farbenia odskocil iba okolo 15m. Podarilo sa mi zohnat aj Hornady SST 170 gr tak uvidime ako sa bude spravat ... Co sa tyka S&B SPCE tak jedine do papiera urcite nie na zver. Kolega s touto strelou na 50 m v kalibri 7x65 neprestrelil daniela, strela sa uplne rozbila na male kusky ked chytila cast lopatky, dost znacna devastacia diviny a druhy kamarat v 8x57 js strelil srnca na 80m na zadnu komoru a vystrel mal velkost vacsiu ako moja past.. zaver nech si urobi kazdy sam.. lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonspelec, 8.10.2016 o 21:13

So strelivom 8x57JS S&B mám dobré skúsenosti. V praxi - love mám vyskúšaný NSR 200/12,96. Balistika na výbornú. Všetko zostalo v ohni. Vyskúšal som zo S&B v podstate všetky druhy v 8x57-ke. SBT 220/14,26 už dosť kope a na menšiu zver je už silný, doslova mlynček. Na strelnici mi S&B SPCE a S&B exergy lietali rovnako, čo by mohlo byť dobrou kombináciou lacného cvičného streliva SPCE a dobrého poľovného streliva XRG. Tieto však nemám vyskúšané pri poľovačke, ale kamarát nedá dopustiť na XRG a to je skúsený poľovník. V 8x57 IS som testoval na strelnici v podstate všetko dostupné strelivo, no čo ma na posledy dosť nemilo prekvapilo to je HIT od RWS. Sústrel na 100m som nešiel dostať do 6 cm kruhu. To sa nedá porovnať so strelivom S&B, ktoré šlo do slova jedna do druhej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonspelec, 8.10.2016 o 20:45

Odporúčam knihu: Náboje do ručních palných zbraní od Jindřich Hýkel a Václav Malimánek, str. 261, odstavec 139. Ide o náboj zo špicatou strelou v tom čase (r.1905) označovaný S - Spitz. Ide o predchodcu 8x57 JS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vivatvikend, 14.7.2016 o 12:26

poprosim o nejake info, poluje niekto s LAPUA NATURALIS v 8x57 IS 11,7g ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 16.5.2016 o 22:12

Strizo1: dobra volba Haenel! Sam mam popri R8 ako druhu pusku!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 16.5.2016 o 13:22

Zdravim pani, prosim mate niekto skusenosti so strelou Hornady SST 170gr v tomto kalibri ?? vopred dakujem a lovu zdar !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strizo1, 11.5.2016 o 14:22

Prosim o radu pri vybere streliva.Zvazujem kupu haenel jaeger 10 ,8x57IS, puskohlad Meopta MeoStar R1r 3-12x56 RD .Revir 80% les. Lovena zver od srncieho, diviak ..az po vysoku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 3.1.2016 o 20:17

Má niekto sksenosti s Lapua Naturalis?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 26.12.2015 o 14:38

Mal som na mysli novu strelu CDC,nie CDP.CDP je odskusana a viem,ze je dobra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 26.12.2015 o 12:25

CDP podla mna funguje v každej ráži ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 21.12.2015 o 15:49

Zdar chlapi,ma niekto skusenost so strelou CDC od Blasera v osmicke(8x57JS)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.12.2015 o 8:13

fanda suhlas,mal som tam prebijane od kamarata ,ale 12,7g od SR SPEC jej sedia super,žiadne velke straty na mese ani podliatie ,moj posledný muflon je toho dôkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off janci1955, 5.12.2015 o 19:49

Geco plus, dobre strelivo do tohto kalibra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 4.12.2015 o 22:00

Trošku to tu oživím, vyzkoušel jsem také minimálně 10 různých střel a nalovil mnoho kusů spárkaté v mnoha rážích, ale musím konstatovat, že SB SPCE v 8X57JS funguje velmi dobře a není to dle mých osobních zkušeností tak zlé jak zde mnozí píšete, nepotřebuji to nikomu dokazovat prostě mě to funguje a podotýkám, že nemám problém dát za náboj 4E, ale proč bych to dělal, co se týče přesnosti pro mě je víc než dostatečná, spolehlivost hodnotím na jedničku ještě mě žádný neselhal na rozdíl např. od normy. Tento názor je můj nikoho o něm přesvědčovat nebudu a nehodlám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 29.11.2015 o 19:44

Ako piše Dano...Geco plus funguje tomto kalibri velmi spolahlivo v každej situácií ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 28.11.2015 o 7:55

Neskúsil si puškára - za pár € upraví nábeh zo šachty do komory, a nebude to ostrihávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miko, 28.11.2015 o 7:24

Hornady SPF GMX 180gr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off joki15, 27.11.2015 o 22:57

Mauser 98 vyber streliva 8x57js - Lovu zdar ! chcem sa poradiť ohľadom streliva k tejto zbrani ?! mam taky probemm u tejto zbrani že podavac naboja do nábojovej komory mi osekáva z guli hmoty a druhy naboj sa sprieči momentale tam mam geco tiemantel a druhy náboj ani nezasunie do komory a oseká z guľky olovo čo potom už robí aj na presnosti odchýlku, celoplastove strely idú bez problémov lebo to bola niekedy stara vojenská puška kde isli len celoplastove strely :( !!! od kamarátov som dostal dve rady Selier belot Sierra alebo Norma vulkán :) aky mate názor alebo rady vy ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.7.2015 o 6:30

Najskôr to bude strela Nosler Partition. Ak sa to už nevyrába, dá sa prebiť. Drahšia, ale dobrá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 10.7.2015 o 19:36

Ako pise baranovo....TOG... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 10.7.2015 o 15:32

Vynikajúce strelivo ale už ho nezoženieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 9.7.2015 o 17:52

Zdar chlapi,nahodou som sa dostal k tomuto strelivu ale len 10ks.co je to za strelivo? oplati sa ho vyskusat a popr.da sa este kupit,zohnat? Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off baranovo, 6.7.2015 o 19:33

To už asi radšej tog. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kapon, 6.7.2015 o 15:46

brenneke 8X57jrs basic - ..ma niekto skusenosti s touto strelou...dakujem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 2.6.2015 o 9:32

Tak sorry Hujer, prebíjané - robené zodpovedne, má spravidla o mnoho lepšiu uniformitu ako fabrické lovecké - rozmery, rýchlosti presnosť. To že to padá je prirodzené. Doležité je aby to padalo vždy rovnako a aby to strelec vedel kompenzovať podľa vzdialenosti a ak chceš strielať cez 200 m treba dialkomer alebo inú strelu alebo kaliber . Toť asi vsjo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hujer, 2.6.2015 o 2:51

Ja som pouzival sako 13g no malo dost velku klesavost.... skusil som dat 10nabojov vedla seba a neboli rovnakej velkosti tak neviem ci ich prebijaju,alebo co...a asi preto to aj rozhadzuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 30.06sprg, 1.6.2015 o 21:52

kolegovia poprosil by som o radu vlastním flintu ráže 8x57 a newem sa rozhodnuť aké strelivo mám zvoliť, Sako alebo Hornady.Vopred dakujem za každý postreh... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 20.3.2015 o 14:47

Zdravím "osmičkári", prosím o vysvetlenie kalibru 8x57 S..., pozor nie 8x57J, ani nie 8x57JS. Stretol som sa totižto na spoločnej poľovačke s jedným starým pánom, ktorý lovil starou puškou "Česká zbrojovka a.s. Brno vzor 24", čo by mala byť stará vojenská puška. Doteraz som si myslel, že sa z nej strieľa strelivo kalibru 8x57J, ale on mi ukázal krabičku streliva S@B 8x57S, kde pod týmto označením bol aj nasledovný údaj (8,2x57), alebo červeným zvýraznený údaj "(Ráže 7,89/8,20mm min.)". Stretli ste sa s týmto niekto? Neviem, či píšem správne, ale vojenská puška vz.24 sa údajne vyrábala s univerzálnym priemerom vývrtu v poliach 7,85mm, ktorý umožňoval použitie streliva 8x57J a 8x57JS..., áno, nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM