Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia

autor: off jongo
pridané: 31.12.2013 15:18

Prosím o radu.aké strelivo používate v tomto kalibri?

počet zobrazení: 85 932
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.1.2014 o 8:23

V prvom rade chcem podakovat adminovi za opatovne spustenie tohto vlakna a tak mozem reagovat a nadviazat na diskusiu co sa tu zvrhla inym smerom ako bola urcena a uviest to faktami na spravnu cestu. Diskusia je o tom aby si kazdy mohol povedat ake ma s danym strelivom skusenosti a co by poradil alebo vedel odporucit aby sa ini ci uz mladi alebo menej skuseni mohli poucit pripade vyvarovat chyb! JAGOS budem sa opakovat ale to len preto, ze si ma nepochopil, ze aky je medzi nami rozdiel: ano s tebou suhlasim, verim, ze ty strielas S&B SPCE a si s nimi spokojny ,ale preco? lebo to nevies s nicim inym porovnat. Ja som uz vyskusal minimalne 10 roznych municiek a viac ako 25 roznych striel v praktickych testoch a to nielen do papiera a balistickeho gelu, ale aj na rozne druhy zveri pri roznych podmienkach mam zdokumentovanu celu terminalnu drahu strely ci uz v pisomnej forme, tak aj kompletnu fotodokumentaciu, preto to viem porovnat . A tu je medzi nasimi tvrdeniami rozdiel!!!! a toto je co pisal BLEIKER, ze na fore treba podavat RELEVANTNE informacie, lebo potom to straca odbornost a zavadza to citatelov a je to len taka taranina, aku si vypustil tu ty a zacal tvrdit ludom to co tvrdis a co je horsie, priamo odporucas, preto sa tu do teba par ludi obulo a vyvracia tvoje tvrdenie, lebo uz maju prakticku skusenost aj s inymi strelami co ty zjavne nie, inak by si nemohol pisat toto. Preto ta tu prosim a vyzyvam k tomu, aby si nabuduce napisal, ze sice mas skusenosti so strelivom S&B SPCE a si spokojny, ale nakolko si nic ine nevyskusal nevies to porovnat s nicim inym! Vies ja som to strelivo skusil a testoval dost dlho a TVRDIM a to ozaj neprehanam, ze SPCE je najhorsia strela, ktora kedy bola vyrobena. Mam to s cim porovnavat, preto ostatnych citatelov tejto diskusie ODRADZAM od pouzivania a kupy tejto strely a usetrili si tak peniaze a sklamanie a utrpenie zveri a dehonestovanie od devastacneho poranenia a znehodnotenia diviny. Je mnozstvo dobreho a cenovo ozaj dostuneho streliva, preto nechapem kto aj v tomto case pouziva tieto strely a teba prosim, aby si vyskusal aj nieco ine a potom mozno pochopis, ze o com to tu pisem a zistis kde si spravil chybu. Pani polovnici vsetkym vam zelam v novom roku, aby ste k sebe boli tolerantni a aby ste pouzivali dobre strelivo, ktore je co najhumannejsie k zveri a zvazili vsetky tuto spominane skusenosti a vedomosti a akceptovali to ako radu a nie dajaky marketingovy tah predajcov. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 88

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 9.3.2020 o 8:54

Reakcia na príspevok od robo29, 8.3.2020 o 21:15 :
S&B 12,7 g super strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off robo29, 8.3.2020 o 21:15

Reakcia na príspevok od jelienca, 24.1.2018 o 23:20 :
geco plus alebo norma vulkan do 8x57 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 243WIN, 31.1.2020 o 14:51

Jak napsal Eriann, je to hraniční vzdálenost pro výborného střelce s kvalitním vybavením. Je to také o jednom výstřelu, protože po několika vteřinách není na takovou dálku přesná oprava možná. Já používám RWS-ID Classic, nebo Brenneke-Tig, což je to samé, jen pod jiným obchod. názvem a jsem spokojený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 31.1.2020 o 8:23

Reakcia na príspevok od Eriann, 30.1.2020 o 21:10 :
Len otázkou je aká gulova kozlica a aký to bude mať aj sústrel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 30.1.2020 o 21:10

Kaliber 8x57JRS je vo všeobecnosti vcelku obľubený aj keď v dnešnej dobe trocha podceňovaný kaliber. Vďaka nižšim tlakom a relativne ťažšimi strelami ma aj trocha strmšiu balistickú krivku, a neviem či streľba s nim na 200-250m je to ,, pravé orechové,,. Ale určite sa s tým streliť dá. Možno by som odporúčal srtrelu ktorá má niečo okolo 11-12g. Možno by som osobne uvažoval nad: Blaser CDC 11g -Energia 200m - 2320J RWS - SpeedTip professional 11.7g -E200m - 2156J RWS - ID Classic 12,8g - E200 - 2300J Avšak je jasné že skôr ako na par jouloch hore alebo dole záleží na perfektne umiestnenom zásahu. Energia hore menovaných stiriel je na zhruba na zákonnej hranici. Je však dosť kvalistných striel v danom kalibri s ktorými sa dá úspešne loviť aj za hranicou 200m. Nech kolega ešte trocha poštuduje balistické tabuľky, verím že si nájde strelu ktorá naplní jeho očakávania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off purdey, 30.1.2020 o 9:56

8x57 JRS jaké střelivo - Zdravím,měl bych dotaz pro kamaráda, který má kulovou kozlici v 8x57JRS. Doposud lovil s s Oryx, ale jen černou zvěř do 120m. Tento rok má jet na jelena a počítat se střelbou na 200-250m. Poradíte mu co do toho naládovat, aby to fungovalo a mělo i dostatečný účinek, resp. aby střela se ještě deformovala a předávala energii, tak jak se očekává a i na tu vzdálenost? Díky za odpovědi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marianmach65, 7.11.2018 o 20:55

Používam Blaser CDP v 8x57Js uz par rokov (vystrelených cca 250ks).Max.spokojnost!! Strieľam od stnčaťa az po ťažké diviaky.Viac info cez postu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Samo740, 7.11.2018 o 17:54

Blaser CDP - Dobrý deň chcel by som sa spýtať na strelivo Blaser CDP v 8x57js kto ju používa(l) práve v tomto kalibry ake ma skusenosti či tie zle alebo dobré vopred ďakujem za postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukra, 28.10.2018 o 14:35

Ja používam Blaser CDP a fakt veľmi veľmi dobré strelivo, používal som Lapua, Geco, RWS . je síce drahšie ale oplatí sa. Poškodenie diviny minimálne, zver do 20 m leží čiže nedohľadávam. Strelených cca 40 kusov diviakov, vysoká. Osvedčilo sa mi aj Geko aj keď trošku rozbíjala divinu. Po Lapue veľké poškodenie diviny neprestrieľavalo čiže farba nebola skoro žiadna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 27.9.2018 o 12:23

Mirecko22 ,priplať si a kúp brenneke tog,určite top strelivo do 8x57JS viac nemám čo dodať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mirecko22, 26.9.2018 o 21:23

Naboje 8x57JS - Dobry den pani.Chcem sa spytat ake je podla vas najkvalitnejsie strelivo 8x67JS..Dakujem za info a vlastne skusenosti...Pouzivam NORMA VULKAN..chcem ale zmenu..Vdaka za odpovede... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 11.8.2018 o 14:56

Chlapi ocenil by som ak mate nejake skusenosti so strelami H-mantel od RWS. Na forach toho vela o tejto strele nieje. Katalogove poucky ma nezaujimaju, ide o prakticke postrehy pri love ciernej a vysokej, dakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 6.8.2018 o 18:18

Zdravím Vás, kúpil som Sako 85 M bavarian v 8x57JS, chcel by som začať prebíjať túto 8 čku, no potrebujem poradiť od čoho sa odpichnúť. Najprv chcem skúsiť prebiť strelu hammerhead 13 g. Nemohli by ste mi poradiť aký prach by bol ideálny pod ten hammerhead, pripadne aké strely s akými laboráciami prebíjate Vy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off doky222, 26.7.2018 o 21:08

Skus ppu strelu grom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GreenFox, 17.7.2018 o 9:53

no tak SPCE ani keby mi mali za neho zaplatiť...HPC som strieľal 2 roky, v osmičke v pohode, poškodenie na kusoch od 50kg viac minimalne...to že by sa to chovalo ako celoplášť som nezaznamenal ( niekde som čítal ). Priestrel vždy, až na jeného diviaka streleného na chrbát. Jediné čo mi vadilo je, že zver veľmi slabo farbila...vašcinou kompletne vyfarbená dnu a na srnčiu zver sa tiež nehodí. Teraz mám Hornady Interlock a nemôžem sa na nič sťažovať...značenie, farbenie, odbeh, aj poškodenia za 1! HPC mam už len na škodnú a na strelnicu, majú rovnaķý nástrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastokuban, 11.7.2018 o 14:37

S&B 12.7g spce alebo hpc. Nieje čo riešiť Lovu Zdar!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off GreenFox, 14.4.2018 o 22:00

Adam16,kamarát strielal na strelnici Geco TM, nevystrelene 2 rany,zbraň Rossler Titan 6 8x57...ja mam cz557 a nikdy som nemal problem...s&b,hornady...nedal by som si ju za nič, zatiaľ uplna spokojnosť, tiež 8x57...a tie čo mu vystrelili, boli slabo otlačené ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 3.3.2018 o 22:53

Zdravím Vás, máte nejaké skúsenosti so strelivom Brenneke Basic 13 g v 8x57JS? Každá pozitívna aj negatívna skúsenosť je vítaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 25.1.2018 o 7:36

Tiež používam do 8x57js IDcka a nezdajú sa mi byt príliš tvrdé no na novú sezónu plánujem kúpiť brenneke tog ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelienca, 24.1.2018 o 23:20

8x57js strelivo - Ake strelivo používate do 8x57js? Aké máte skúsenosti strelivom do tochto kalibru? Ja používam RWS id classic 12,8g ale je to príliž tvrdé.. čo by ste odporučili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off icvokcem, 5.1.2018 o 22:17

podla mna geko plus a solidne sa sprava aj evolusion no tam neviem ci ta cena zodpoveda kvalite ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 3.1.2018 o 14:25

Diky za info Daniel8, uz mam kupene Vulkany, i tak mi tie Geca velmi nesadli. Uvidime na strelnici, mozno Saku to bude viac chutit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 3.1.2018 o 13:37

Adam16. Kolega ma ten isty problem v CZ 557 8x57JS s gecom plus. Tiez mu to obcas slabo klepne a nevystreli. Takze to bude zrejme Gecom v tomto kalibri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam16, 3.1.2018 o 12:54

Dobry den, tak mam aj prve zle skusenosti neviem ci sa to teraz tyka nabojov alebo pusky. 3x nevystrelene naboje, 1 v pohone a 2 na strelnici co som potom skusil opakovane vystrelit a bez uspechu. Je vidiet, ze udernik neudrel poriadne. Zmeral som nabojnice a nevystrelena mala 56,5 namiesto 57 mm, ale neviem ci to ma vplyv. Puska: Sako 85 Bavarian a naboj: Geco Plus 8x57 IS. Co si myslite v com bude chyba? V pohone nevystrelila asi 4ta v rade a na strelnici prve dve potom som vystrelil 5 a dal spat tie nevystrelene, ale tak isto slabo udrel udernik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 21.12.2017 o 21:39

Bibi tvoj otec ma veľké skúsenosti a má toho veľa odpolovaného čiže absolútny súhlas a pozdrav ho odomňa. Karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 19.12.2017 o 22:26

V 8x57 môj tatko používal Blaser CDP a potom brenneke TOG a nevedel si ich vynachváliť. Tvrdí že nosler partition je veľmi dobrá strela ale nie od S&B, oni podkročili laborciu a tým doslova dehonestovali túto strelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off matus229ab, 18.12.2017 o 21:49

Zdravim vas pani skusenosti s 8x57 js,S&B nosler partition 12,96g??? Dakujem Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mysho22, 6.11.2017 o 14:52

Adam16: Gratulujem k prvým úspechom pri Gecu som zistil ,že vždy drží pekne po kope a netriešti sa za tie peniaze celkom slušný náboj. K absencii farby záleží kde si strelu uložil keď bolo vyššie nediv sa logicky chvilku trvá kým sa komora naplní farbou a kus začne farbiť pokial sa mu pomali neupchá otvor belobou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam16, 6.11.2017 o 14:29

Som cerstvy polovnik, ktoremu sa minuly tyzden postastilo strelit svojho prveho diviaka teda hned dvoch. Strielal som zo Sako 85 8x57 s Geco Plus. Vzdialenost 40 metrov. Prva prasnica cca 70kg na komoru, prestrelene srdce, pluca, naboj na druhej strane pod kozou vo forme hribu, odbehla na 50 metrov pricom prvych 20 metrov bez kvapky krvi. Druhy diviacik cca 60kg na komoru prestrelene pluca, pecen, naboj tentoraz presiel odbehol na 100 metrov pricom prvych 30 metrov bez krvi. Tak toto su moje prve skusenosti, ta absencia krvi na zaciatku urobili neskutocny stres pre mna :D. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.11.2017 o 14:44

Samo je tu tolko príspevkov že ked si prečitaš všetko i tak nebudeš vedieť čo tam dať,treba skušať každej flintičke vonia niečo iné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Samo740, 2.11.2017 o 11:57

najvhodnejšie strelivo do 8x57js - Poprosil by som vás o radu keďže som začínajúci poľovník a stále sa neviem rozhodnúť čo budem do mojej "osmičky ladovať "aké máte skúsenosti z rôznymi strelami či už je to monolit alebo "poloplašť"čo "ladujete" do vašej osmičky a ako ste z rôznymi strelami spokojní.. Vopred ďakujem za postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Geronimo11, 18.8.2017 o 7:29

Ahoj Matoo87, podľa mňa celoplašť neodovzdá dosť energie a usmrtenie nieje dostatočne rýchle. Ak chceš polovať na líšky a nepoškodiť kožu najlepší je brok. Ale na druhú stranu. Ak chceš kože ako trofej nevidím problém použiť klasické lovecké strelivo do 8čky. výstrel je síce vačší ale dá sa to zošiť a nebude to vidieť. Hlavne ked je trofej stiahnutá ´´na vreco´´ čiže nie je pozdĺžne rozrezaná. Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Matoo87, 17.8.2017 o 16:00

Geronimo11: Urcite nechcem sposobit ziadnemu zvieratu krutu smrt.Mozno mam hlupe otazky ale som neskuseny novacik a radsej sa poradim so skusenejsimi ako urobit nejaku hlupost. Preto mi prosim este vysvetli ze preco by to bola kruta smrt. Myslel som si ze celoplast ju praveze moc nepotrha a 8mm je celkom dost velky priemer na lisku aby ju to rychlo usmrtilo. ps: aku strelu by si odporucil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geronimo11, 17.8.2017 o 15:30

Matoo87, celoplášť určite nie. Aj líška je živí tvor a celoplášť podľa mňa aj pri komorovej rane môže spôsobiť krutú smrť. Môj názor 8čka na výstrele vytrhne síce viac ale dá sa to zošiť a v zimnej srsti ak to miesto nehladáš tak ho nevidíš. Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matoo87, 17.8.2017 o 13:10

Caute. Aku strelu 8x57js by ste si vybrali kebyze idete na lisku a chcete co najmenej poskodit kozuch? Nejaky celoplast? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 27.11.2016 o 22:36

semjan: kazdy predajca ma moznost ho objednat od dovozcu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 27.11.2016 o 21:39

Jarko94: lapua naturalis nema kazdy predajca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarko94, 27.11.2016 o 13:55

Lapua Naturalis v 8x57IS je dobra strela, poškodenie minimálne, prestreľuje, zatiaľ však odskúšané len na jednom kuse, ale myslim že naturalisom nič nepokazíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BRUNO632, 21.10.2016 o 13:54

Pozdravujem páni.Neviete my niekto poradiť kde by som kúpil,alebo kde by boli dostupné 8x57IS Sellier Bellot Siera Game King 14,26g,nikde ich neviem zohnať,doposiaľ čo som zisťoval,tam buď ich nemajú skladom,alebo ich nedodali,alebo sú na ceste z Ameriky a budú dostupné niekedy v novembri.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 18.10.2016 o 22:21

dede-cez husté prekážky nestrieľam, takže neviem na tvoju otázku odpovedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM