Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia

autor: off jongo
pridané: 31.12.2013 15:18

Prosím o radu.aké strelivo používate v tomto kalibri?

počet zobrazení: 85 935
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.1.2014 o 8:23

V prvom rade chcem podakovat adminovi za opatovne spustenie tohto vlakna a tak mozem reagovat a nadviazat na diskusiu co sa tu zvrhla inym smerom ako bola urcena a uviest to faktami na spravnu cestu. Diskusia je o tom aby si kazdy mohol povedat ake ma s danym strelivom skusenosti a co by poradil alebo vedel odporucit aby sa ini ci uz mladi alebo menej skuseni mohli poucit pripade vyvarovat chyb! JAGOS budem sa opakovat ale to len preto, ze si ma nepochopil, ze aky je medzi nami rozdiel: ano s tebou suhlasim, verim, ze ty strielas S&B SPCE a si s nimi spokojny ,ale preco? lebo to nevies s nicim inym porovnat. Ja som uz vyskusal minimalne 10 roznych municiek a viac ako 25 roznych striel v praktickych testoch a to nielen do papiera a balistickeho gelu, ale aj na rozne druhy zveri pri roznych podmienkach mam zdokumentovanu celu terminalnu drahu strely ci uz v pisomnej forme, tak aj kompletnu fotodokumentaciu, preto to viem porovnat . A tu je medzi nasimi tvrdeniami rozdiel!!!! a toto je co pisal BLEIKER, ze na fore treba podavat RELEVANTNE informacie, lebo potom to straca odbornost a zavadza to citatelov a je to len taka taranina, aku si vypustil tu ty a zacal tvrdit ludom to co tvrdis a co je horsie, priamo odporucas, preto sa tu do teba par ludi obulo a vyvracia tvoje tvrdenie, lebo uz maju prakticku skusenost aj s inymi strelami co ty zjavne nie, inak by si nemohol pisat toto. Preto ta tu prosim a vyzyvam k tomu, aby si nabuduce napisal, ze sice mas skusenosti so strelivom S&B SPCE a si spokojny, ale nakolko si nic ine nevyskusal nevies to porovnat s nicim inym! Vies ja som to strelivo skusil a testoval dost dlho a TVRDIM a to ozaj neprehanam, ze SPCE je najhorsia strela, ktora kedy bola vyrobena. Mam to s cim porovnavat, preto ostatnych citatelov tejto diskusie ODRADZAM od pouzivania a kupy tejto strely a usetrili si tak peniaze a sklamanie a utrpenie zveri a dehonestovanie od devastacneho poranenia a znehodnotenia diviny. Je mnozstvo dobreho a cenovo ozaj dostuneho streliva, preto nechapem kto aj v tomto case pouziva tieto strely a teba prosim, aby si vyskusal aj nieco ine a potom mozno pochopis, ze o com to tu pisem a zistis kde si spravil chybu. Pani polovnici vsetkym vam zelam v novom roku, aby ste k sebe boli tolerantni a aby ste pouzivali dobre strelivo, ktore je co najhumannejsie k zveri a zvazili vsetky tuto spominane skusenosti a vedomosti a akceptovali to ako radu a nie dajaky marketingovy tah predajcov. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 88

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-513 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 22.2.2010 o 10:57

kurt,pepies : nie a vy si kludne čakajte. čo je 8x57JS oproti 9,3x62? A po komorovej rane otcovi odkráčal gombičkár cca 25 metrov. je preto kaliber 9,3x62 na srnca zlý, slabý? je 18,5 gramová strela s úsťovkou okolo 4,6kJ na srnčie slabá ?? To vážne ste si položili až takto absurdnú otázku ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.2.2010 o 9:07

Iboo ja očakávam že 14kg Srnca po komorovej rane s Norma Vulkan v 8x57JS budem dohladavať ešte min.2km.....:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 22.2.2010 o 7:46

iboo: ty nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jono, 19.2.2010 o 18:04

Ja tiež používam strelivo SAKO Hammerhead v inom kalibri
je to dobré strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.2.2010 o 16:39

pepies - ty požaduješ od pušky a streliva ktoré používaš aby ti zver po komorvej rane ostala v ohni ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 19.2.2010 o 7:30

Dík...zkusím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 19.2.2010 o 7:27

8x57js neprebíjam kupujem hotove naboje.U vas ich predáva Detex s.ro. alebo Arms.cz.SAKO Hammerhead osadzuju 200gr. poloplaštami.zatial max.spokojnost jedine u Vulkanu sa mi stalo že srnce po komorovej rane mi odbiehali cca 30-50m.a este jedno prasa na spoločnej ale bolo strelene na nizku komoru to odbehlo cca 30m.Inač cena je u vas zaujímava cca 35-39čzk... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 19.2.2010 o 7:10

Pepies hledal sem na netu kde by sa dyli kůpit naboje 8x57 JS od Saka ale našel sem enem JRS...Kde to bereš...jakýma to osazujů kulkama..atd..Dík.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 18.2.2010 o 21:47

Lubenko dost na to aby som to mohol zodpovedne posúdit a hlavne poluju v rodine stýmto kalibrom dalsí 5 ludia tak som toho videl aj dost streleneho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.2.2010 o 21:11

pepies nemachruj a napiš kolko kusou si už ulovil myslim tych vetšich ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 18.2.2010 o 20:16

Važený nakolko polujem s cal.8x57JS niekolko rokov a mal som možmost vyskušat niekolko druhov streliva svoje poradie podla kvality by som zostavil takto:1,SAKO Hammerhead 2,Nosler accubond alebo Nosler Partition 3,Norma Oryx s Vulkanom som u menších kusoch nebol spokojný lebo sa správali ako celoplášt.A na záver všetkým fanúšikom firmy S&B dufam že si Váš zaujem firma S&B veľmi váži lebo podla mna ked vasa vekova skupina dopoluje bude S&B odkazaná vyslovene na export mino SR a ČR...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.2.2010 o 16:48

mladenci dakujem za podporu:):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 18.2.2010 o 15:12

dík..ale ta úprava néni 100%...mám to také,při rychlejším přebití sa ti može strůhat zas a podavač sa ti časem vrátí zpět...co se týče selierů.. tak mňa zatím také nezklamali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anje, 18.2.2010 o 14:53

Chtěl bych jenom říct, že nejsem starý myslivec a SB střílím, jednoduše proto že mě nezklamala a nemám sebemenší důvod hledat něco jiného. K tomu Brnu 98, stačí jednoduchá úprava od puškaře a máte po problému, zabrousil ostré hrany a upravil podavač, stálo mě to 400 Kč a je to "jiná flinta" Jedná se o nedokonalost výroby. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.2.2010 o 15:08

veroslavorlovsky - no s tými Brno 98 mám podobné skúsenosti, len yb som doplnil, že ej stavaná na špicatejšie strely, nielen na celoplášte. Kolega v 308 win nemá problémy s českými SPCE. Ja hovorím (ako kurt napísal) Norma Vulkan, oryx, alaska.Pri prebíjanom strelive odporúčam hornady interlock, alebo Nosler Accubond. Pokial ale bude ten výber smerovaný na normu, tak verím že všetky tri menované nesklamú. Šťastný výber ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 17.2.2010 o 7:56

Norma Vulkan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 17.2.2010 o 6:35

iboo a ty používáš jaké střelivo?během týdne si budu brat 8x57JS a o značce střeliva nejsu rozhodnutý,TAK BYCH BYCH SI RÁD NECHAL PORADIT KDO S TÍM MÁ ZKUŠENOSTI...doteď sem střílal s 270W SB a byl sem spokojen(asi 8 krabiček)...měl sem akorát problem s brněnků vz.98 ,která je dělaná na celopláště a poloplášť při nabýjení ostrůhá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.2.2010 o 0:30

lubenko - ty chytač! čo chceš trafiť keď ti zlyhá zápalka? (čo je bežný jav u nábojov SB),alebo trafíš, a strela sa ti rozsype v tele zveri? alebo netrafíš vplyvom mimotolerančnej strely, navážky prachu,...atd ????? nemal som pri love zlú skúsenosť so strelivom SB, len na terč a ani nehodlám čakať, kedy ma strelivo tejto značky sklame pri výkone práva poľovníctva, taký trízniteľ, šetrič a hazardér niesom. Lovu a lesu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 16.2.2010 o 20:26

:-))) smejem sa. Uz chyba iba rada - Musis trafit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.2.2010 o 20:03

iboo,teraz si len potvrdil ,že to nieje v nabojoch ,ale v rukach,ked aj po dobrom zasahu nemusiš dohladavat ani maloražkou,to zas ja pišem moje skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.2.2010 o 13:28

lovci - myslím, že to čo si vypustil je dosť zavádzajúca informácia. kvalitatívne sa Sellier-bellot hýbe na dosť tenkom ľade a jediný o koho sa môže opierať je stará generácia poľovníkov, lebo im je dobré to čo je, lebo iné nepoznacú, ajkeď cenovo Sb bude pomaly na úrovni kvalitnejšieho streliva. Samé zliepanie, kvalitatívny pokrok nula. A po dobrom zásahu nemusíš dohladávať ani malorážkou. Píšem vlastné skúsenosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 16.2.2010 o 13:06

ja nevravim ze su zle len som pocul ze niesu to co byvali predtim tak len som chcel poradit co a ako dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lovci, 15.2.2010 o 17:35

Lovec 333.
Náboje od menovanej českej firmy 12,7 g sú veľmi dobré.
S nimi poľujem takmer 30 rokov.Pokiaľ dobre umiestniš ranu,
nepotrebuješ dohĺadávku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off libor1, 15.2.2010 o 15:48

stači ked si daš do vyhladavača google nazov igman. Maš tam ponuku aj všetky potrebné informacie. Alebo skus polovnictvo Fraňo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 15.2.2010 o 9:14

nemáš nějaké stránky kde je bližší info. o střelivu igman ? Dík... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off libor1, 13.2.2010 o 17:54

Vyskušal som už vela kalibrov aj 8x57JS ale strely S§B maju velmi mekke jadro. Ja som prešiel na strelivo igman odporučil by som vyskušat. cena je skoro taka istá ak nie aj lepšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 13.2.2010 o 8:34

do 8x57JS podla mojho norma vulkan pri vlastnej laboracii na trošku menšiu rýchlosť to robí divy:)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 12.2.2010 o 18:13

Skus norma oryx vynikajuce nepodlieva prestreluje a dobre farby.SaB akurat na terč. rozpadavaju sa v tažšich kusoch a aj v srnčej robia dieru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 5.2.2010 o 16:37

a ja som zasa pocul ze nemaju rovnaku gramas a to mate prvdu ze tie stara vyroba bola dobra mal som 40 nabojov od otca a tie nemali chybu ale tie co som kupil teraz tak stoja za hovno strielaju kam chcu oni a nie ja dakujem vam kamarati ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1sakal, 5.2.2010 o 15:48

Strelivo kupované do r. 2005 ešte obstálo a veľmi dobre.
Ale teraz to kľudne môžeš vymeniť za prak...Nestojí to za tú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 5.2.2010 o 14:30

Ja mam este stare zasoby (je na nich MC 75kcs) a velmi dobre. Kazdopadne je to davam len do starej Ztky bez puskohladu, na spolocne polovacky v lese ... takze strielam do 50m. Inak fajn. Pocul som aj nazor, ze tie nove S&B uz nie su co byvali, kazdopadne do 30 06 spr. pouzivam Normy. Este som nikoho nepocul chvalit S&B v poslednej dobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 4.2.2010 o 0:03

8x57js - ake mate skusenosti z S&B strelivom 12.7g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-513 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM