Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
IBO výpredaj

Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia

autor: off jongo
pridané: 31.12.2013 15:18

Prosím o radu.aké strelivo používate v tomto kalibri?

počet zobrazení: 86 465
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.1.2014 o 8:23

V prvom rade chcem podakovat adminovi za opatovne spustenie tohto vlakna a tak mozem reagovat a nadviazat na diskusiu co sa tu zvrhla inym smerom ako bola urcena a uviest to faktami na spravnu cestu. Diskusia je o tom aby si kazdy mohol povedat ake ma s danym strelivom skusenosti a co by poradil alebo vedel odporucit aby sa ini ci uz mladi alebo menej skuseni mohli poucit pripade vyvarovat chyb! JAGOS budem sa opakovat ale to len preto, ze si ma nepochopil, ze aky je medzi nami rozdiel: ano s tebou suhlasim, verim, ze ty strielas S&B SPCE a si s nimi spokojny ,ale preco? lebo to nevies s nicim inym porovnat. Ja som uz vyskusal minimalne 10 roznych municiek a viac ako 25 roznych striel v praktickych testoch a to nielen do papiera a balistickeho gelu, ale aj na rozne druhy zveri pri roznych podmienkach mam zdokumentovanu celu terminalnu drahu strely ci uz v pisomnej forme, tak aj kompletnu fotodokumentaciu, preto to viem porovnat . A tu je medzi nasimi tvrdeniami rozdiel!!!! a toto je co pisal BLEIKER, ze na fore treba podavat RELEVANTNE informacie, lebo potom to straca odbornost a zavadza to citatelov a je to len taka taranina, aku si vypustil tu ty a zacal tvrdit ludom to co tvrdis a co je horsie, priamo odporucas, preto sa tu do teba par ludi obulo a vyvracia tvoje tvrdenie, lebo uz maju prakticku skusenost aj s inymi strelami co ty zjavne nie, inak by si nemohol pisat toto. Preto ta tu prosim a vyzyvam k tomu, aby si nabuduce napisal, ze sice mas skusenosti so strelivom S&B SPCE a si spokojny, ale nakolko si nic ine nevyskusal nevies to porovnat s nicim inym! Vies ja som to strelivo skusil a testoval dost dlho a TVRDIM a to ozaj neprehanam, ze SPCE je najhorsia strela, ktora kedy bola vyrobena. Mam to s cim porovnavat, preto ostatnych citatelov tejto diskusie ODRADZAM od pouzivania a kupy tejto strely a usetrili si tak peniaze a sklamanie a utrpenie zveri a dehonestovanie od devastacneho poranenia a znehodnotenia diviny. Je mnozstvo dobreho a cenovo ozaj dostuneho streliva, preto nechapem kto aj v tomto case pouziva tieto strely a teba prosim, aby si vyskusal aj nieco ine a potom mozno pochopis, ze o com to tu pisem a zistis kde si spravil chybu. Pani polovnici vsetkym vam zelam v novom roku, aby ste k sebe boli tolerantni a aby ste pouzivali dobre strelivo, ktore je co najhumannejsie k zveri a zvazili vsetky tuto spominane skusenosti a vedomosti a akceptovali to ako radu a nie dajaky marketingovy tah predajcov. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 88

komentáre

zoradiť
zobrazené 401-440 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 3.5.2012 o 8:39

FOXMEN potom SAKO bude asi naj. volba. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 3.5.2012 o 7:20

- shooter400 - trošku si se spletl ,ale v pohodě nejde mě o nejlacinějš střelivo ,kdyby mě šlo o nejlacinější střelivo tak nebudu psát částku 40 euro což je na naše 1000,-kcz.a nejlacinější střelivo stojí okolo 400 stovek.....myslím si že za 1000,-kcz se dá koupyt už solidní střelivo---proto jsem dal podnět pro tuto diskuzi - co se týče zadní komory ...tak jsem psal že poslední dva zásahy šli na zadní komoru a né že na ní střílím - ale to už také není pravda protože v pondělí jsem střílel a to byla komara čistá! a jestli se mě třesou ruce ??? tak musím přiznat že ano - ale to jen v případě že mám v kříži dobrého srnce nebo jelena...věř mi > kdýž má někdo uloveno přesc 220 . prasat tak už to s ním nic nedělá ...a co se týče podlitých dvou kil - to mě opravdu nevadí . je potřeba si jenom uvědomit že u nás dáváme zvěřinu do legálního výkupu - takže opravdu je potřeba aby to k něčemu vypadalo - proto vzniklo toto téma - hold ale někteří si to přebrali po svém ...já nemíním na střelivu šetřit ...ale smozřejmě nemíním ani přeplácet....a nejvíce se mě líbí názory borců kteříti píší ":- - nešetři na střelivu " jsi chudák ?" proč do toho neinvestuješ víc?!!" .....a sami potom cpou své flinty S@B za 21,-kcz. ale tím jako samozřejmě nemyslím tebe.....taková je opravdová realita.....!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shooter400, 3.5.2012 o 0:20

foxmen- uz od nadpisu mi je jasne, odkial vietor fuka. Co najlacnejsie, zadna komora, aby nebolo maso nahodou dve kila podliate...ked sa ti trasu ruky a potrebujes cigaretku, nestrielaj na hlavu...netrufas si-nestrielaj, alfa omega... nehovoriac o tom ze rana na hlavu je najhumannejsia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 2.5.2012 o 21:01

3006sprg - Strieľať diviaky na hlavu nie je dobrá voľba pre jej pohyblivosť ako aj možnosť skĺznutia streli na silných "šikmých " kostiach ! Kto ho však nedokáže na 100 krokov (z posedovej polohy) zasiahnuť na stred krku ten by mal výdatne streľbu trénovať !!! taký totiž má problém aj z presným zásahom na komoru a väčšinou strieľa "na stred tela" !!! Preto v záujme vyselektovania takýchto "trýzniteľov" treba čo najskôr náležite upraviť vyhodnocovanie "kontrolných strelieb" t.j. nahradenie limitu 40%,limitom 80% !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.5.2012 o 16:37

Pepies- viem ako je to unás v SR, chcel som vedieť ako je to v ČR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.5.2012 o 16:36

Zbinek - ja som Ťa počúval pozorne len som nerozumel reči Tvojho kmeňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 2.5.2012 o 16:14

Neda mi este sa nevyjadrit k tomu ci strielat na hlavu alebo na krk, pokial mi vyjde podvecer lanstiak 30 m od posedu, mam oprete lakte, viem ze som dobry strelec, tka nevidim dovod preco by som nemohol vystrelit na hlavu, samozrejme su aj taki co pokazia aj takuto istu ranu, ale vsetci by sme mali poznat svoje hranice a neprekracovat ich... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 2.5.2012 o 16:13

Dede aj u nas v polnom PZ nemame kmenove stavy diviacej lebo nemame dostatocnu vymeru lesa a preto prasa,lanstiak lovime cely rok bez omedzenia nakolko sposobuju škody na poľnohospodarskych plodinach.Kanca a svinu len na zaklade vynimky a tak je to aj s vysokou a dančím.V lesnom mame kmenove stavy a tam mame urcené koľko diviakov možeme ulovit po splneny plánu odstrelu diviačej zvery nemajú nám navýšit počty odstrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 2.5.2012 o 13:23

Dede já jsem ti to jistě tenkrát vysvětloval. Jen jsem byl mladý a ty jsi mě nepočuval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 12:53

pro DEDEHO :...aby si to lépe pochopil...u nás je ( se týká pouze černé zvěře)...normovaný stav černé zvěře - celolrepublikový což činí -11 000 ks černé......jednotlivá myslivecká sdružení mohou mít zvláště normovány stavy černé..> pokud ale mají více jak 1000 ha souvislého lesa - což u nás moc není protože - ( minimální víeměra honitby je u nás 500 ha)......a daslší důvod proč je černá na volno : odhadovaný stav v ČR.. k roku 2011 je mezi 300 - 400 000 ks černé - v roce 2011 bylo uloveno u nás 144 000 ks černé.....jenom pro porovnání v SRN v roce 2011 bylo uloveno 600 000 ks černé......takže jakjsem psal -kdybych jich u nás na 860. ha ulovil 1000 > budou všici jenom rádi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 12:23

jak jsem psal.........kmenový stav u černé - podmínka 1000ha souvislého lesa - přesto nejede vlak........a jestli jich u nás ulovím 1000 za rok....tak se nic neděje...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 12:10

..jo a co se týká toho mrazáku....tak myslivost nedělám prot abych měl plnej mrazák....nedělal to pro to ani můj děda ani můj otec...tak nevím proč já bych to měl preferovat u sebe.....ale jestli ti jde o kus zvěřiny tak klidně přijed´ ...rád tě uvítám na naší lovecké chatě - pohostím tě zvěřinou - popijeme dobrou domácí slivovici - vystavím ti povolenku na černou a můžeš ukázat co je v tobě za lovce - když jich střelíš za týden pět - jedno ti dám....!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.5.2012 o 12:00

FOXMEN- každopádne ďakujem za odpoveď ale aj tak tomu nerozumiem, každá zver sa obhospodaruje a uvás nie, tak lovíte diviačej koľko chcete ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 11:51

narozdíl od jiných hladovců by mě nevadilo kdybych musel sáhnout do své kapsy...a svědomí mám v tomhle směru čistý.....ale ty zřejmě nejsi schopen pobrat realitu a ovládat se.....a za toho Pičmena dík!!!!..ale fakt si mě tím nedostal.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 11:46

předepsaný kmenový stav na černou zvěř nemáme - protože nejsme honitba která splńuje podmínku - v Č.R.- je podmínka 1000 ha souvislého lesa....tuto podmínku u nás na okrese splńuje jenom 1. myslivecké sdružení ...loví se u nich kolem 120 kusů černé zvěře ročně.....u nás můžeme lovit jenom selata a lončáky.......dospělou černou zvěř pouze na požádání příslušného okresního ůřadu - což každoročně žádáme o 1. kńoura a 1.dospělou bachyni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.5.2012 o 11:10

FOXMEN - mňa by záujímalo, aké máte predpísané normované kmeň. stavy diviačej na výmeru 860 ha, keď lovíte ročne 50 - 60 ks ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 2.5.2012 o 10:17

" TO PIČMEN " to už ti ani do mraziaka neostane, treba šetriť na tie naboje. To je katastrofa keby si nedajbože musel ešte zo svojho platiť za najom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 9:16

jenom abych podotknul a uvedl některé v obraz.....za rok ulovíme 50-60 prasat ....letos máme plán 8 .srnců + holá......naše honitba má 860 hektarů a naše celoroční náklady jsou okolo 4000 euro...i takhle může vypadat myslivost.......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 9:12

....no právě že v revíru jsme jen tři kteří lovíme........a ono 60 ooo,- je docela dost.....+ dalších 40 ooo,- režije(škody,krmení ,pojistky,léčivo,sůl,atd) a jsi na 4000 euro...zvěř máme černou a srnčí......každý rok musíme ulovit okolo 50-60 prasat abychom utáhly nájem...já jako lovec mám právo na jeden kus divočáka za rok, zbytek prostě chtě nechtě musíme prodat abychom to utáhly a pokud tu myslivost provozovat chceme......tak to prostě takhle dělat musíme.....jo hold takhle nám to páni zákonodárci narísovali..tak podle toho ta myslivost vypadá.....a s tím střílení na hlavu.....nakonec každej at´ dělá jak umí a jak se mu to líbí...ale jedno mě to není a zaujímám vůči tomu negativní postoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 2.5.2012 o 9:10

Jager68 - to už tu je, ak vlastníci prenájmu revír súkromným záujemcom a nie PZ a domácim tak inkasujú od 7 do 15.000 € za ca 2000 - 3000 ha revír. Netvrdím, že to je všade tak, ale čo poznám prípady, tak ceny sa pohybujú v tomto rozmedzí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.5.2012 o 8:56

FOXMEN..to pride aj na Slovensko....ze sa budu platiti poriadne sumy za revir. 60 tis CZK je este v pohode..pokial nie ste v rev. len 3 ja. SOSON to tak nemyslel ako to vyznie v texte...nepiše že ortodoxne striela diviaky na hlavu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.5.2012 o 8:05

" TO SASON " .........takovýhle frajeřiny mám opravdu rád ....kolik si střelil prasat na hlavu za svou mysliveckou kariéru???????.....chytrácký nadnesený řeči a pak běhaj po lese prasata s ustřelenejma čelistma vypadaj jak žebřińák a co neseberou lízákem to nemaj!!!......pak je chudáky dostřeluješ ve stavu zbýdačeném kdy i několik týdnů trpý hladem....ve tvém věku by si měl jít příkladem mladým myslivcům učit je etice ,mysliv. poctám a tradicím a ty tady preferuješ rány na hlavu.....to seš teda borec .....pak má ta myslivost k něčemu vypadat.....píšeš o prodávání masa a nemáš šajnu jak to asi chodí ...tak za 1. já sem prasata nenechal rozmnožit do neůnosných stavů....(moje generace na tom nenese takový podíl) a za 2. mi musíme každý rok vydělat 60 000 ,-kcz na nájem honitby ( trofejovou zvěř nemáme abychom mohli zvát skopčáky).....tak hold musíme lovit ty prasata abychom měli z čeho platit....zemědělci nás neustále bombardujou ze všech stran....hold lovit se prostě musí.....ale ty prostě nevíš kde seš....zajímalo by mě kolik prosedíš hodin v lese že můžeš takhle kázat????......myslím si že ani né polovinu toho co já....." střílet na hlavu a přirovnávat myslivost k masu" hm.......ještě že jsi starší.....ke starším mám ůctu..i když s nimi nesimatizuju - myslím jako těd s tebou...ostatním kolegům se omlouvám děkuju za rady a možná bude lepší tuto diskuzi ukončit...už je mimo téma .......( ale bohužel takovíto lidé a silácké řeči mě nenechávaj chladným a jsem rád že je kolem sebe naštěstí nemám )." LESU LOVU KOLEGOVÉ" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 1.5.2012 o 22:12

sniper7x57 - to je vžitý omyl, že buď ostane v ohni, alebo odíde a nič sa jej nestane, nejako si pozabudol na tretiu možnosť, ak trafíš dýchaciu trubicu, alebo pažerák, alebo sánku zver sa trápi ešte niekoľko dní, možno aj týždňov, kým zdochne. Rana na krk, alebo hlavu je nepoľovnícka, pretože trafiť malý mozog, alebo miechu je všeobecne pre priemerného poľovníka podstatne ťažšie ako trafiť pľúca a väčšinou to nekončí dobre. Môže si to dovoliť len málo strelcov a aj v tomto prípade by som sa s tým nechválil a nikomu to neodporúčal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rossler8x57js, 1.5.2012 o 18:24

o tej rane na krk to je dost polemicke odstrelene sanky a rany na trn a zver po chvilke odbieha a viac nieje dohladana . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 1.5.2012 o 13:32

ja pouzivam normu ako som uz pisal a strielam na krk, hlavu samozrejme zavisi od situacie a na aku vzdialenost a ked trafim tak ´viem ze zostane v ohni ked nie mam aspon ciste svedomie ze som neporanil lovenu zver ,, aj zb´ver potrebuje sancu a nie za kazdu cenu ju dostat" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 30.4.2012 o 21:22

Do 8x57 IS da da vybrať dost dobrého streliva....na€ by som nehladel. Streľba na hlavu: ja osobne nikdy. ....videl som ,,par" diviakov bez čeluste....rana na komoru so strelivom s dobrou ranivosťou a je po starosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 30.4.2012 o 15:39

Dosť ťažké čítanie,ale aby si niekto vyberal streliť na hlavu a ešte podrezať tak to je už nie polovačka,ale že na strelive sa neoplatí šetriť to je pravdaja ja strielam RWS ID CLASSIC,Normu Vulkan,zaťial nemením i keď je to v 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 30.4.2012 o 15:13

Jedna vec je ako to znie kruto, na druhej strane keby som si mal vybrať tak radšej gulu do hlavy ako na komoru, lebo tu do hlavy by som ani nepočul a lyžicu by som odovzdal, bohuzial lanštiak na vyber nema a ked natrafi na myslivca tak musi vytrpiet hold trochu viac. Moj nazor napriek tomu že odporuje mysliveckým tradíciam. Samozrejme že jeleňa v ruji na hlavu strielať nebudem. A takisto aj myslivec by mal zver usmrtiť tak aby čo najmenej trpela a ta rana na hlavu je asi lepšia pre lanštiaka, ale ako som už pisal lanštiak nema na vyber. Celkovo mi vadí prístup, čim lacnejšie strelivo, optika, oblečenie, na druhej strane čím viac predať mäsa a k tomu blabol o tom že nie som prase ale myslivec. Ďakujem neprosim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 30.4.2012 o 14:05

vsetko je lepsie ako S&B nie koli tomu ze ten naboj podlieva a devastuje divinu dokonca aj dobre padala ta zver ale koli tomu ze S&B sa tak pokazili pri plneni pusnym prachpm ako keby to davkovali od oka proste sa neda na ten naboj spolahnut raz too lieta tam inokedy inde proste HNUS. co sa tyka geco lieta velmi presne len skoda ze sa zlakomili len na lacnejsiu strelu co si sice plni celkom slusne svoj ucinok len nechce po nej farbyt zver ale to nechce ani po norme orix este skus ten vulkan to je asi taka lepsia volba alebo RWS ID dam ti radu na nabojoch nesetri a vrati sa ti to 100 krat a ze nestrielas do hlavi je tvoja vec ale ked predavas divinu by si mal nemas ziaden odpad a cisty predaj mam ludi ktory ani inak nechcu kupit len co je strelene na hlavu a hned na to podrezane nech to stecie s krv nech to znie ako kolvek kruto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 30.4.2012 o 13:07

Vlani som skušal v osmičke (8x57) Geco,klasicky poloplašť a velmi dobru robotu odvadzal,tento rok skusim hornady a normy vulkan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 30.4.2012 o 13:03

FOXMEN, všetko si dohladal, čo si strelil na zadnu komoru ? Na strelive ideš šetriť a zverinu predávaš. Každý máme o prasati inú predstavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.4.2012 o 12:53

Foxmen ak chceš vyskúšať NP, neskúšaj od S&B, ja s nimi osobne nemám skúsenosť, ale už ich dvaja od nás zo združenia vymenili. Borza to síce dobre napísal, ale to podstatné, čo by som ocenil aj ja a to je jeho skúsenosť v praxi, tak to tam chýba. Ja na tvojom mieste by som skúsil Sako Hamerheath, Normu Vulkan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 30.4.2012 o 10:33

TO SEM ZASE ČEKAL takovýhle ohlas.........s prominutím na hlavu nestřílím( nejsem prase ale myslivec) a přes plece taky ne-----veškerou zvěřinu prodávám..potřebuju zaplatit honitbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 30.4.2012 o 8:24

Foxmen - na 50 metrov sa da aj inde posadiť rana a nepotrebuješ ani farbu ani dohladavať. Samozrejme záleží od výbavy, okolností a schopností strelca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 30.4.2012 o 7:45

děkuji za komentáře ještě nejsem rozhodlej.......zkusím asi ty noslery nebo tu normu......jinak pro Jagera 68- není mě líto dát 120 euro za dvě krabice ročně ale nevím proč bych je měl dávat-když finální výsledek je na pováženou -poslední čtyři náboje rws -tig.( dvě prasata 45-49kg ) vzdálenost 50 metrů rána -zadní komora obě odešli 80 -100 metrů( to mě ani tak nevadí)- ale naprosto bez byrvy a to mě sere!!!....nejhorší je že to nebylo poprvé.....to se mě třeba s spce nestalo( ale zase ten šmel u srnčího)......proto se ptám na vaše doporučení za rozumné peníze.......nebudu platit nadstandard když finále je mizerné nebo alespoń srovnatelné s průměrem....žádné nejlepší ani nejuniverzálnější střelivo na světě nexistuje...a věřte že už jsem toho za svůj krátký myslivecký život ulovil dosti..takže mám právo porovnávat a měnit ( a vím co je dvouhodinouvá dohledávka v -15˚c o půlnoci)..párkrát jsem jí zažil..loni v srpnu jsem udolal své 200. prase a když se podívám po svém revíru tak myslím že s tím lovením rozhodně končit nebudu.proto vám děkuju za rady .....akorát mě mrzí že není odezva na to eXergy..(nezdá se mě být špatná to střela). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 29.4.2012 o 11:31

ja ti tiez odporučam Normu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 29.4.2012 o 9:20

tiez odporucam NORMU !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 28.4.2012 o 22:46

Norma Oryx alebo Vulkan.. 42 eury.. mierne cez limit :D a mas do osmičky super strelivo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 28.4.2012 o 14:34

Ja používam SaB so strelou Nosler Partition 12,96 g. Je to jedna z najuniverzálnejšých striel na svete a v celkom dobrej cene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 28.4.2012 o 12:51

Peťo ja nešpekulujem, ale prečo nevyskúšať niečo nové?! Môj názor na KJG poznáš... ;)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 401-440 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM