Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vhodné strelivo do 8x57 JS a 8x57 JRS - diskusia

autor: off jongo
pridané: 31.12.2013 15:18

Prosím o radu.aké strelivo používate v tomto kalibri?

počet zobrazení: 86 231
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.1.2014 o 8:23

V prvom rade chcem podakovat adminovi za opatovne spustenie tohto vlakna a tak mozem reagovat a nadviazat na diskusiu co sa tu zvrhla inym smerom ako bola urcena a uviest to faktami na spravnu cestu. Diskusia je o tom aby si kazdy mohol povedat ake ma s danym strelivom skusenosti a co by poradil alebo vedel odporucit aby sa ini ci uz mladi alebo menej skuseni mohli poucit pripade vyvarovat chyb! JAGOS budem sa opakovat ale to len preto, ze si ma nepochopil, ze aky je medzi nami rozdiel: ano s tebou suhlasim, verim, ze ty strielas S&B SPCE a si s nimi spokojny ,ale preco? lebo to nevies s nicim inym porovnat. Ja som uz vyskusal minimalne 10 roznych municiek a viac ako 25 roznych striel v praktickych testoch a to nielen do papiera a balistickeho gelu, ale aj na rozne druhy zveri pri roznych podmienkach mam zdokumentovanu celu terminalnu drahu strely ci uz v pisomnej forme, tak aj kompletnu fotodokumentaciu, preto to viem porovnat . A tu je medzi nasimi tvrdeniami rozdiel!!!! a toto je co pisal BLEIKER, ze na fore treba podavat RELEVANTNE informacie, lebo potom to straca odbornost a zavadza to citatelov a je to len taka taranina, aku si vypustil tu ty a zacal tvrdit ludom to co tvrdis a co je horsie, priamo odporucas, preto sa tu do teba par ludi obulo a vyvracia tvoje tvrdenie, lebo uz maju prakticku skusenost aj s inymi strelami co ty zjavne nie, inak by si nemohol pisat toto. Preto ta tu prosim a vyzyvam k tomu, aby si nabuduce napisal, ze sice mas skusenosti so strelivom S&B SPCE a si spokojny, ale nakolko si nic ine nevyskusal nevies to porovnat s nicim inym! Vies ja som to strelivo skusil a testoval dost dlho a TVRDIM a to ozaj neprehanam, ze SPCE je najhorsia strela, ktora kedy bola vyrobena. Mam to s cim porovnavat, preto ostatnych citatelov tejto diskusie ODRADZAM od pouzivania a kupy tejto strely a usetrili si tak peniaze a sklamanie a utrpenie zveri a dehonestovanie od devastacneho poranenia a znehodnotenia diviny. Je mnozstvo dobreho a cenovo ozaj dostuneho streliva, preto nechapem kto aj v tomto case pouziva tieto strely a teba prosim, aby si vyskusal aj nieco ine a potom mozno pochopis, ze o com to tu pisem a zistis kde si spravil chybu. Pani polovnici vsetkym vam zelam v novom roku, aby ste k sebe boli tolerantni a aby ste pouzivali dobre strelivo, ktore je co najhumannejsie k zveri a zvazili vsetky tuto spominane skusenosti a vedomosti a akceptovali to ako radu a nie dajaky marketingovy tah predajcov. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 88

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 28.4.2012 o 11:25

Lubo tie Interlocky som strielal dve sezony a spokojnost neviem ci su tu bezne dostat prebijal som si ich.Odkedy som vyskusal KJG nešpekulujem nad inym strelivom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 28.4.2012 o 10:42

Tie Hornady už niekto vyskúšal?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 28.4.2012 o 10:41

Federal SP sa mi v osmičke neosvedčil...síce vždy priestrel(odlovená srnčia, vysoká a diviačia zver), ďaleké odbiehanie po dobrých komorových ranách, veľmi málo farby. Rýchla, tvrdá strela, čo je následkom nedostatočného odovzdania energie(slabá deformácia)- môj názor...Jeden príklad: Diviak strelený šikmo na krk, strela prešla stavcami a skončila pod kožou na protiľahlej lopatke. Strela si zachovala takmer 90% hmotnosti a slabá deformácia. Nato , že strela prešla stavcami som čakal väčšiu deformáciu. A to ma presvedčilo o tom, že táto strela je veľmi tvrdá. Prešiel som na CDP...LLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on 308Winchester, 28.4.2012 o 9:52

Buď tie Hornady, alebo Sako Hammerhead 13g a nebudeš mať problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 27.4.2012 o 21:48

Chiko vyskusaj si ten Federal v 8x57 a garantujem ti ze ten naboj v živote nikomu nedoporuciš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.4.2012 o 21:14

Chiko...tie Fderal co si hodil odkaz...su nanase podmienky do 8x57IS totalny šmejd.....Ani energia ani rýchlosť....prepocitaj si to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Chiko, 27.4.2012 o 20:56

lanus ak vies dobre strielat a dobre umiestnis zasah staci ci hocake FMJ. Uznavam tie federali su trosicku pod beznou osmickovou vahou, ale myslim ze mozu byt dobre pretoze su trosku rychlejsie ako bezne osmicky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.4.2012 o 17:16

na strelive za rok chces usetrit 20 eur??? to ti je rocne vela? zo zmetkov mas prvi partizan a S&B. kvalita-norma, federal, rws atd.. na strelive nesetri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lovec84, 27.4.2012 o 16:12

Norma Vulkan, Oryx, alebo čo odporúča Peťo - Sako Hamerhead ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 27.4.2012 o 15:45

Sako Hammerhead 13gr.a budes maximalne spokojny a strelivo je dostupne aj u vas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 27.4.2012 o 14:33

Chiko - keď niečo doporučuješ tak daj poriadny odkaz !!! a hlavne si ho dobre prečítaj!!! Potom sa nestane také "fair-pax" ako teraz !!! Myslíš ,že bežný "osmičkár" bude spokojný s takýmto podvyživeným strelivom ?!?! :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.4.2012 o 14:05

To mas cca 2 krabicky streliva...40ks nabojov...a to je ti vela dat cca 120€rocne za kvalitne strelivo?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.4.2012 o 13:45

prví partizán odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 27.4.2012 o 13:26

RÁŽE 8X57JS - SOLIDNÍ NÁBOJE DO 40 EURO??? -

KOLEGOVÉ PORAĎTE ......NÁBOJE DO 8X57JS ....ALE VĺC JAK 40 EURO UŽ NEDÁM.ROZMÝŠLĺM SE MEZI NOSLERAMA A EXERGY ...STŘELĺM 20-25 KUSŮ ČERNÉ - 6 KUSŮ SRNČĺ A 2 KUSY VYSOKÉ ZA ROK......STŘĺLEL JSEM SPCE -GECO - BLASERY CDP- (ALE TO UŽ JE NA MĚ MOC)........POTŘEBUJU ZLATOU STŘEDNĺ CESTU......VAŠE DOPORUČENĺ?????? - DĺKY.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

správca MMasska, 21.4.2012 o 18:06

juross,, kup si nove balenie a potom uvidis aky budes spokojny maju problem z davkovanim pusneho prachu rozoberali sme kazdy naboj z skatule a daju sa podelit do troch kategorii pri vazeni od 166 az po 173 gr tak parada ak mas stare balenie tak mozno ale teraz to proste lieta kam chce a kontrolovali sme viac skatul roznych razi a vsade nepresnosti takze ver comu chces ale vaha neklame ale ked ti staci presnost 10cm na 100m tak potom som nepovedal nic,ale ja nikdy viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

off juross, 21.4.2012 o 17:39

ja ich používam a som spokojný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

správca MMasska, 21.4.2012 o 14:34

kazdemu odporucam vzdat sa S&B ide to snimi dolu vodov stratili u mna dvoveru nemaju patricnu presnost rozhadzuje to uz v skatulke nieto ked kupis novu seriu v poslednej dobe sa tak pokazili ze sa to uz neda strielat tak to zahod do jarku a kup daco ine ale uz nikdy viac S&B ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

off Jager68, 28.3.2012 o 14:30

ZAbudni na CZ monolit. KJG...ak chces monolit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

off BUBU92, 28.3.2012 o 14:07

a čo Exergy do .300 Win. Mag. ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Sellier & Bellot - náboj se střlami eXergy (autor: FOXMEN).

off Mareno29, 28.3.2012 o 12:45

nepouzivam ine strelivo okrem Sellier&Bellot osobne mam stym dobre skusenosti mam gulovnicu 30-06spring.ranivost smrtelna a nemam problemy s dohladavkou po presnom zasahu.Toto strelivo je kvalitne a presne co sa tyka mojich skusenosti snim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 11.8.2010 o 22:22

Pepies: je strieľam vulkan a doteraz mi nič z nástrelu neodišlo ani pri strele na mäkko na srnu ktorá o mne vedela a odskakovala, ani srnček ktorý o mne vedel a každú chvíľu sa chystal odskočiť. Možno bude rozdiel vo vzdialenosti streľby, ja strieľam väčšinou do 50m. Iboo: presne pre to čo som napísal očakávam, že zver mi pri tejto kombinácii ostane v ohni. Teraz sa chystám vyskúšať Oryx či mi zver bude odchádzať tých 20-50m ako sa popisuje. Potrebujem potrénovať psíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 10.8.2010 o 21:08

Diky.použivam oryxa .len som čital na forach chvalu na tuto strelu tak som chcel vyskušat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 10.8.2010 o 20:16

Rossler,Solimkenaj má pravdu strelu Lapua Mega 13gr.8x57JS prestali vyrabat pred pár rokmi robia len Naturalis do 8x57JS.Doporučujem strelivo SAKO Hammerhead 13gr. velmi dobrý náboj do 8x57JS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 9.8.2010 o 19:38

rossler na slovensku asi nikde :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 9.8.2010 o 18:46

Kde sa da zohnat lapua mega 8x57js. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 15.3.2010 o 7:18

Tak sem si dnes kůpil 60tku(23,5Kč/Ks),vyskůšám a dám vědět co to bude dělat...-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 24.2.2010 o 7:24

pstružík...kušček za hranicama na moravě toto majů...Kozap Bánov( u Uh.Brodu)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pstruzik2, 23.2.2010 o 12:27

aj ja som pocul len chvalu na GECO, len mam problem ho na SR zohnat v 8x57IS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.2.2010 o 9:29

5y57 JS Geco pouziva kamarat.Je maximalne spokojny.
Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 23.2.2010 o 9:23

A co 8 x 57 JS GECO...píšů že je to stejná kvalita jako u matřskéj RWS...akorát sa jedná o jeden druh střely-klasick poloplášť...máte někdo zkušenosti se střelivem GECO ??? Děkuji... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 23.2.2010 o 8:45

Asi som sa zle vyjadril, ja som nechcel ukázať, že sú SaB špička, práve naopak, chcel som povedať, že s týmto strelivom mám minimálne skúsenosti, samozrejme viem, že po zasiahnutí mozgu akoukoľvek strelou zostane zver v ohni. Šlo mi hlavne o to aby som poukázal na fakt že strelivo SaB je suverénne najrozšírenejšie strelivo v ČR a na Slovensku, takže bude vykazovať aj najviac chýb (v absolútnych číslach), a že by bolo dobré objektívnejšie zhodnotiť jeho (ne)kvalitu a (ne)spoľahlivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 23.2.2010 o 8:14

bez urážky, ale info o rane na hlavu ozaj nemá žiadnu výpovednú hodnotu o strelive, akurát o strelcovi že zver trafil ale tému minul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.2.2010 o 5:12

Schvalne mi vysvetli, po akom kalibri, po akej strele, zver po zasahu hlavy(mozgovej casti), nie sanky, nezostane v ohni. Ja si myslim, ze v takom pripade staci aj 8-čka matka. Takze , kde je ta vypovedna hodnota? Robil som statistiku nevystrelenych nabojov S&B v brokoch. Mali aj taku seriu, ze zo 100 nabojov 2 nevystrelili a to som mierny. To este nespominam tie zvuky pri vystrele, po ktorych si pre istotu musel kontrolovat, ci vyletel aj kosik, alebo sa vygulalo len olovo z hlavne. Takze mi vyslo, ze je to smejd, ako nakoniec vsetko, co vytvorili tie zbrojarske fabriky za riekou Moravou. Minuly rok museli zacat kupovat zapalky, lebo ich nedokazali vyrobit v pozadovanej kvalite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 23.2.2010 o 0:27

Bol to príklad, s adekvátnou výpovednou hodnotou. Ak si to pozorne prečítaš, tak zistíš, že som to nezovšeobecnil. Radšej mysli na to, čo som napísal v tej prvej časti. Lovu zdar. Blaser som rád, že si ma presvedčil, že ti došli agrumenty a jediné čoho si schopný je primitívna reakcia. Škoda, čakal som, že budeš lepší partner do diskusií. Možno otázka nestojí tak, či si ja niečo šlahám, ale či si ty vzal večer lieky na tvoju panickú poruchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.2.2010 o 19:06

Ja to uz davno tvrdim, ze si nieco slaha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 22.2.2010 o 18:57

mrlian - tak to bol klinec do rakvy (strela na hlavu a kus ostal v ohni) výpovedná hodnota nula bodov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 22.2.2010 o 16:40

chlapi už fakt serte na to! Máme si poradiť nie sa hádať. Na hádky je súkromná pošta, tak si to posielajte tam. Tu by to malo byť kalibri 8x57.....o osmičkách som trošku viac čítal a z ponúkaného materiálu sa do užšieho výberu dostali Norma Vulkan, Blaser CDP a RWS ID, zatiaľ mám praktické skúsenosti len so SPCE, lanštiak, strela na hlavu, zostal v ohni. V 7x65R tiež používam SPCE, brat ulovil srnča, ale rana bola značne devastovaná, tak neviem. Je možné, že čo je dobré v osmičke (strela), nemusí vyhovovať iným kalibrom. Ja si myslím, že problémom SaB by nemusela byť ich nespoľahlivosť (aj keď o zápalkách by sa dali napísať celé litánie). Problém je v tom, že poruchovosť a ďalšie muchy nikdo nevyhodnocoval štatisticky. Veď českých a slovenských poľovníkov je dohromady ca 150000, z nich väčšina má viac než jednu zbraň a pravdepodobne väčšina z nás prišla do kontaktu so SaB, to dáva celkom slušný súbor a je jasné, že v tak veľkej skupine je aj absolútny počet chýb väčší,než v skupine poľovníkov používajúcich napr. SAKO, tak ťažko povedať ako si vlastne vlašimská munička na tom stojí...Možno medzi úplnú špičku nepatrí, ale úplný shit to asi tiež nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.2.2010 o 16:28

Iboo dosť si ma znepokojil svojim postrehom s cal. 9,3x62 a začínam pochybovať či ta 300WM čo som kupil mi na srnca bude stačiť....ak nie kupim si 375H&H :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 441-480 z 513 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov