Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Weatherby VANGUARD - diskusia

pridané: 27.11.2013 23:19

Vie mi niekto na základe svojich skúsenosi povedať niečo o týchto zbraniach ?


počet zobrazení: 51 750
počet hlasov: 0
Weatherby VANGUARD - diskusia
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 17.3.2015 o 19:39

Jednoducho rozptyl spôsobený kmitmi voľnej TENKEJ hlavne (do spomínanej kontúry č.3) je väčší, než keď je podopretá. Ide už len o to, že ako je podopretá. Napr. v USA známe O'Connorove uloženie znamená, že tenká hlaveň sériovej zbrane je na konci predpažbia podopretá vtmelenými podperami, ktoré vytvárajú predpätie 10-20 libier. Vertikálny moment na konci puzdra záveru sa tým zmenší o cca 50%, čo znamená signifikantné zredukovanie kmitov hlavne a tým aj rozptylu..... CT308W, len sa na to pokojne pozri, literatúry je až-až. Free-floating uloženie má zmysel u TUHÝCH (rozumej hrubých) hlavní, ktoré spomínaš (súťažné) a to je trocha mimo. Tu je reč o sériových loveckých zbraniach. Ale možno si u Weatherby nechajú poradiť, len treba skúsiť.....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 9.5.2016 o 18:58

Poprípade toto Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 9.5.2016 o 17:53

Kedze pri tejto razi je predpoklad vyuzivania na dhlsie vzdialenosti za lepsej viditelnosti tak nieco v tychto parametroch odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.5.2016 o 17:34

Aky puskohlad by ste dali na zbran kal. 257 Wby Mag? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.1.2016 o 19:48

Co sa tyka poistky jej chod sa pouzivanim zlepsi, a da sa s nou naucit narabat uplne potichu, chce to len trosku cviku.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 14.1.2016 o 19:02

...tak som si dnes konečne "omakal" Weatherby vanguard s2 v kal. 25-06rem s hlavnou 60cm,ja mám záujem o 308 W ale išlo mi o to,držať niečo identické a som milo prekvapený.Najviac som sa obával toho,aky budem mať pocit z tej plas.pažby. Na rozdiel od nižšie spomínaného Blazera to bolo vcelku dobré,ten rezonujúci zvuk a pocit som tam nemal a ako rado100, 31.12.2015 o 16:03 píše je to z dôvodu že plast pažby je zdrsnený nie je hladký ako lakované drevo ale to čo som počul u Blasera som u Weatherby nezaznamenal a to ma upokojilo.Poistka trocha hlučná,ale isto sa s ňou bude dať dačo urobiť,záver šiel dobre-na sucho,ak sa trocha namaže bude ok,spúšť tiež ok.Škoda, že to tam nemali aj v drev.pažbe (pozrieť si jej vyhotovenie) ale dúfam,že sa s ňou stretnem a potom si vyberiem,ktorú si objednám.Už len došporiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2016 o 11:38

Tibor, info o tom kde v KE mozrs zbran vidiet som ti poslal do posty. Co sa tyka montaze, zbran nema rybinu ale montaz sa osadza priamo na puzdro zaveru kde su styri diery na jej osoadenie, je to bezne osdenie aj u europskych zbrani napr. Sauer 202, AZ1900 a pod. Nie je podmienka pouzit weaver listu existuje niekolko dalsich alternativ od pevnej 2-dielnej montaze, cez napr. Rychloupinaciu Leupold QR, az po otocne montaze schwenk napr. Henneberger alebo Era. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 2.1.2016 o 17:21

...porovnaval som si popis k jednotlivým typom zbraní tak mi vyšlo,že sú to identické kúsky až na tú pažbu.Pôjdem si ju pozrieť,dúfam,že ju v KE budú mať.Ešte Fero otázočka,nemá zbraň žiadnu rybinu na upevnenie puškohľadu? Musí byť tam Weaver lišta ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.1.2016 o 17:11

Tibor112, rozdiel medzi tymi dvoma zbranami co si dal odkaz je len material pazby. Inak su to identicke zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 1.1.2016 o 20:15

...celú diskusiu som si prečítal asi už 2x,rozdiel medzi plastom VANGUARD-SERIES-2-CARBINE-308Win a drevom VANGUARD-SERIES-2-SPORTER-SHORT-308Win je len v cene,no nie je to až tak veľa-ten rozdiel je len z akého materialu je pažbe (DÚFAM) no zvuk-rezonancia na tom Blasere v plas.pažbe ma dosť prekvapila. Poväčšine mal z nás každí doteraz zbrane v drevenej pažbe,no po "nežnej" sa to postupom rokov menilo a už je tu na fóre dosť kolegov,ktorí majú plast.pažbu.Preto ma zaujíma ich názor.Aj pre mňa to bude aktívna zbraň-posed, pirš, pohon od jari do zimy,inak rado100 ďakujem za tvoj postreh v diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 31.12.2015 o 16:03

Tibor ja som to bol hneď vyskúšať a musím povedať že to trochu počuť je. A to s toho dôvodu že plast pažby je zdrsnený nie je hladký ako lakované drevo. Takže ak po pažbe prejdem rukou je počuť jemné šuchnutie ale nikdy som si to neuvedomoval lebo je to fakt jemné. Ak po pažbe klepem nechtom je to skoro ako klepkať po dreve. Pre mňa osobne bolo skôr rozhodujúce pri výbere ergonómia pažby a kvalita plastu čo je v tejto cenovej relácii veľmi dobré. S flintami aktívne poľujem a nikdy ma nejaký zvuk tejto plastovej pažby či už na posede, alebo na pirši nezradil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 31.12.2015 o 15:14

...chcem sa opýtať majiteľov Weatherby VANGUARD s2 s plastovou pažbou: nepočuť ju keď po nej prejdete nechtami alebo sa šuchne o niečo? Kamarát ma Blasera v plaste no tá vydáva také zvuky ako keby to bola odpadová plastová rúra... ďakujem za odpovede,viem,že najlepšie si je omakať ju pred kúpou no Vaša prax mi v rozhodnutí určite pomôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 13.9.2015 o 9:58

lanus zatiaľ len niečo takéto odkaz alebo na zimu pre líškarov odkaz, ale myslím že nebude problém ani s inými farbami a maskovaniami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 13.9.2015 o 9:23

pandur1 - "Carbine" je z ponuky Wanguard moja srdcovka; na spoločnej sa zásobník môže podaktorým zísť , avšak myslím že by pekná kôpka záujemcov uvítala zmenu farby plastu zo šedej napr.na tmavozelenú alebo hnedú, samozrejme bez zmeny farby "úchopov" ,tie pekne kontrastujú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 11.9.2015 o 23:00

Budem sa snažiť. Nosler Balistic Tip 165gr už je pripravený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.9.2015 o 19:11

Rado pekne a dobre oci si jej doprial.... Uz len nieco ulovit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 13.8.2015 o 14:24

Zabudol som dať foto tak tu je Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off rado100, 13.8.2015 o 14:22

No tak konečne aj druhá zo sestier Weatherby Vanguard s2 308 win už vidí. Dostala oči v podobe puškohľadu Kahles K624 TT 6-24x56 1mil. Weaver lišta Recknagel a krúžky Leupold PRW tak uvidíme čo to povie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off emo1, 7.8.2015 o 11:24

vanguard robi aj optiku...dalekohlady...mate niekto ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter8, 5.8.2015 o 20:21

V Agrofarme vlastnime 3 kusy guľovničiek weatherby vs2 v kalibri 308 W. strelivo RWS speed tip,Len moji dvaja parťáci ľutujú,že pri kúpe neposlúchli moju radu ,a hlavne radu predajcu a nekúpili puškohľady VX6 3_18X50 IL4german dot,ale ostali u VX3 .až prax ukázala čo jeto strieľať z posedu na 15-18X zväčšení.Ja osobne teraz prenmýšľam na kalibrami 223 rem,alebo 243Win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 5.8.2015 o 20:11

Už som to chcel napísať skôr, ale toto ma už presvedčilo. Knedlíkomet bude hrdzavieť v skrini :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 5.8.2015 o 19:39

Tak pridám ďalšiu skúsenosť s Weatherby vanguard s2 v kalibri 223rem. Zbraň s puškohľadom som nastrelil strelivom S&B MATCH strela sierra HPBT 69gr. Na 100 metgrov rozptyl troch zásahov bol 15mm a 3 cm nad stred. Na skúšku som položil 3 asfaltových holubov na vzdialenosť 230 metrov. Na každého holuba som vystrelil jeden krát a každý holub bol zasiahnutý. Strieľané zo stojana. Pre mňa spokojnosť veľká. Tak som sa vybral na srnca a miesto srnca som ulovil lišiačika. Na vzdialenosť 130 metrov z bipodu som lišiaka zasiahol presne do čela. Nechcem tejto zbrani robiť reklamu, ono to ani nemá význam ona si urobí reklamu sama v podobe spokojných majiteľov ale ja som rád že som sa stal jej majiteľom. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 16.7.2015 o 17:10

na prvy pokus je to slusne....:-) a tusim aj optika zatial drzi :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 16.7.2015 o 14:28

Už som sa nemohol dočkať nábojov HP MATCH do mojej 223ky, tak som si naozaj narýchlo urobil zo zbytkov striel a prachu čo som mal doma pár nábojov. Zmeral som komoru prispôsobil dĺžku schránke a hodil to do kompu. Vybral niečo použiteľné a tu je výsledok. Nie je to nič extra, ale je vidieť že ak sa s laboráciou pohrám tak to môže byť super. Strela Nosler Balistic Tip 55gr. Rýchlosť som nemeral. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off binka, 15.7.2015 o 9:59

Škoda, že carbin nemají ve větších rážích, ta .308 to je tak na skorce :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 14.7.2015 o 20:40

Nieco pre milovnikov zimnej polovacky na lisky. Kal. .22-250 Rem. Pazba kamuflaz KRYPTEK. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.7.2015 o 11:48

Nie nie je to stavebnica, ale niektore veci sa daju poriesit individuane, amici su dost ustretovi :-) samozrejme ako zaklad sa musi vychadzat z existujuceho modelu. Zaklad pre toto je Vanguard Series 2 carbine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 14.7.2015 o 11:10

Františku to funguje jako stavebnice? Když vidím camo, 51 hlaveň, zásobníky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.7.2015 o 10:22

motaq - Kolimátor je podľa mňa dobrá vec na pohotovú streľbu, ale na opieranie flinty o strom je nepoužiteľný ; zásobník je zas ľahko zabudnuteľná alebo stratiteľná vecička . Ja by som na pohodové nosenie u plasťaku dal predné putko remeňa aj na "čelo" nosa podpažbia resp. na hlaveň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.7.2015 o 15:36

Zasobnik uz riesim ak sa podari mohol by byt k dispozicii 5 a 10 ranovy. Len chvilku to bude trvat. Mieridla uvidime ale kolimator ich spolahlivo nahradi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 10.7.2015 o 20:17

Chcelo by to mechanické mieridlá , teda aspoň na môj vkus . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off agbar, 10.7.2015 o 16:30

Ale lepsie by to bolo v zasobnikovej verzii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.7.2015 o 14:12

takto by to mohlo vyzerat s kolimatorom napr Docter. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 10.7.2015 o 14:11

Co by ste povedali na nieco taketo, hlavne do pohonu. plastova pazba v prevedeni orange camo, weaver listou pre kolimator, kal. .308Win. dlzka hlavne 51cm. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pandur1, 8.6.2015 o 14:42

poacher ďakujem za vysvetlenie a hlavne za video. Ozaj som sa s tým výrazom ešte nestretol. Ale pri pozretí videa a hlavne ako si to opísal viem o čo ide. Dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 8.6.2015 o 12:52

Pandur, áno nazýva sa to aj riadené podávanie náboja ... Ja som použil svoj voľný preklad z AJ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 8.6.2015 o 12:46

Pandur, Kontrolované podávanie náboja je proces kedy náboj pri zasúvaní zo zásobníka, alebo nábojovej schránky do komory je uchopený hlavou uzáveru a jeho posun je teda kontrolovaný. Pokiaľ toto podávanie nie je tzv. kontrolované, náboj po vysunutí zo zásobníka, resp. nábojovej schránky putuje časť vzdialenosti do komory voľne, teda nie je uchopený uzáverovou hlavou. Tento kontrolovaný systém majú najčastejšie klasické uzávery na báze systému mauser 98. Aj Sako rado pri modele 85 uvádza že sa jedná o kontrolované podávanie náboja pri tomto modele, ale nie je to úplne tak, ten mechanizmus je trochu iný a nie je taký spoľahlivý. Tu je celkom dobré video ktoré to vysvetľuje názorne aj keď je v angličtine, myslím, že sa dá pochopiť len pozorovaním lebo to dobre a názorne demonštruje ... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 8.6.2015 o 9:40

lanus ... 5 slov a jedna číslovka ... a (: nečítal si to pozorne (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 7.6.2015 o 9:42

Hekler - Keď niečo tvrdíš tak to dokáž !!! ; prikladám originál špecifikácie zo stránky Sako : ACTION - Sako 85 actions come in six different sizes (CSA), providing reliable functioning for each caliber. All Sako 85 models feature controlled cartridge feed (RCS) to eliminate double feed or cartridge jams. The turn-bolt handle places the hand in a natural position during bolt operation, which allows for rapid repeated firing. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 7.6.2015 o 9:08

... jedine T14 má kontrolované podávanie nábojov ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM