Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Weatherby VANGUARD - diskusia

pridané: 27.11.2013 23:19

Vie mi niekto na základe svojich skúsenosi povedať niečo o týchto zbraniach ?


počet zobrazení: 51 631
počet hlasov: 0
Weatherby VANGUARD - diskusia
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 17.3.2015 o 19:39

Jednoducho rozptyl spôsobený kmitmi voľnej TENKEJ hlavne (do spomínanej kontúry č.3) je väčší, než keď je podopretá. Ide už len o to, že ako je podopretá. Napr. v USA známe O'Connorove uloženie znamená, že tenká hlaveň sériovej zbrane je na konci predpažbia podopretá vtmelenými podperami, ktoré vytvárajú predpätie 10-20 libier. Vertikálny moment na konci puzdra záveru sa tým zmenší o cca 50%, čo znamená signifikantné zredukovanie kmitov hlavne a tým aj rozptylu..... CT308W, len sa na to pokojne pozri, literatúry je až-až. Free-floating uloženie má zmysel u TUHÝCH (rozumej hrubých) hlavní, ktoré spomínaš (súťažné) a to je trocha mimo. Tu je reč o sériových loveckých zbraniach. Ale možno si u Weatherby nechajú poradiť, len treba skúsiť.....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-353 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 24.1.2014 o 22:45

Lanus je to vec pohladu, ja mam QRW a ziaden problem, a kedze pouzivam optiku a na spolocne kolimator tak to zmysel ma. Ale je to kazdeho vec, ja osobne zase nevidim zmysel weaver zakladne a weaver kruzkov ak to ma byt pevna montaz a nie rychlo upinacia...ale ako vravim je to kazdeho vec a nazor nikomu neberiem.. PRW je kazdopadne vyborna montaz.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.1.2014 o 22:19

millos - Všade; zachytáva to o porast o oblečenie o výplň púzdra o čalúnenie auta ... ešte na flinte s mieridlami a pevnou optikou to viem pochopiť ,ale inak rozhodne nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 24.1.2014 o 22:05

Lanus a kde ti to zavadzia? Mne to ani nepríde, že ich mám. Asi vec zvyku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.1.2014 o 21:51

V pohode, PRW je ok len ak chces menit optiku napr puskohlad + kolimator tak QRW je praktikejsie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.1.2014 o 21:41

Ferko - Ja viem,že sú zameniteľné, ale tá páka mi zavadzia !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.1.2014 o 21:30

Lanus, ano chybicka sa vloudila samozrejme je to vx-6 3-18x50, a QR montaz a QRW preto aby sa dala menit optika....a okrem toho PRW a QRW kruzky su velkostne rovnake rozdiel je len packa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 24.1.2014 o 21:28

Lanus: Asi sa to ide testovať...tak mi bolo oznámené, asi to bolo poruke, tak som zvedavý na rozptyl. Mimochodom QRW mám na snajpe,nie som jediný...a vyzerá to normálne,a funguje to bezchybne, no Lanus dal si mi teraz chrobáka do hlavy, hneď som vybral flintu z puzdra...pozrel som na to,je to dobré, som skonštatoval. Ďakujem ti za vyprokovanie v dobrom, aspoň som sa od posledných pretekov v novembri pozrel na pušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.1.2014 o 21:15

pandur1 - Chybička sa vloudila : cit.:"puškohľad Leupold VX-6 4-18x50 "? Prečo dávaš na flintu bez mieridiel páčkovú !rýchloupínaciu montáž ? Leupold montáž PRW je nenápadnejšia a "hladšia" . :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.1.2014 o 14:47

No prvé dva komplety mám zložené, WBY Vanguard S2 v dreve, 270 W, montáž leupold QR, puškohľad Leupold VX-6 4-18x50 (vyzerá to veľmi dobre :-) ) a WBY Vanguard YOUTH v plaste, montáž Leupold QRW, puškohľad Leupold VX-r 1,25-4x20, inak neporovnateľne lepšia a nie moc cenovo drahšia alternatíva rem. 770. Viac komentu a fotky pridám neskor, nestíham :-))). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.1.2014 o 23:55

Myslel som neznalost kupujucich, aby to nevyznelo zle v predoslom prispevku. Ta pazba na tej 6,5x55 vyzera lakavo, hned udrie do oci dizajn, snad sa vam podari to dostat na pulty predajne v tejto krajine zazrakov. A pri tej cene tychto pusiek aspon cloveka nemrzi nejaky skrabanec, pazbu od Ram-Line kupim za 120eur aj s postovnym z NEMECKA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.1.2014 o 22:25

Ani by som nerozmýšlal a bral dlhšiu. Tá 7-08 si to zaslúži...perfektná balistika, perfektný výber striel v tomto diametri...radosť pre prebíjačov, tam by sme sa vedeli vyhrať s vyladením nejakého "rýchlika". Vyladiť spúšť a sypalo by to jednou dierou. Mimochodom, tie Wth ráže by som objednával opatrne, starších konzervatívnych poľovníkov odradí už aj tvar toho náboja...no neznalosť je nekompromisná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 23.1.2014 o 21:59

millos, 6m5x55 maju nori v ponuke, ale zatial neviem ako sa k nej dostali lebo v oficialnej ponuke ju weatherby nema, po IWE budem mudrejsi. Co sa tyka 7mm-08 je to ozaj zaujimava 7. uvazujem nad tym ze ju do nasledujucej licencie zaradim a nejake 2ks na zaciatok doveziem. ponukaju ho v dvoch hlavnich a to 61cm a 51cm len neviem co bude ziadanejsie. co by si zvolil ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.1.2014 o 21:44

dúfajme že aj toto bude odkaz :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 23.1.2014 o 21:12

škoda, že nerobia aj niečo v ráži 6,5x55, ale zase ponúkajú flintu vo výbornej ráži 7mm-08Rem. Chlapi túto nebudete mať v ponuke? Možno by som si nadelil túto štipľavú sedmičku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2014 o 19:12

V tejto prvej zasielke su len standatdne kalibre 308win., 270win. a 30-06spr., magnum zatial nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.1.2014 o 17:51

Rempo: Treba kúpiť matrice a poprebíjať si to, alebo to dať niekomu prebiť ...všeobecne nábojnice od Wtb sú kapánek drahšie, samozrejme je to originál, napr.Remington, jeden z viacerých, ktorý ich tiež pre nich robí je poviem príklad 300wm a 300wth.mag rozdiel približne 20-25percent, ale na počudovanie tvrdá RWS je pomerne lacná. Motaq: Myslel som, či budú tie magnum kalibre aj teraz na sklade? Či zatiaľ len bežné v štandarde? Ľudia budú trošku skeptický voči, dá sa povedať novinke u nás, bude to trvať dosť dlho, kým sa to rozbehne, ale zase cena pušky je chytľavá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2014 o 11:54

aj na tom sa pracuje, len to je trosku zlozitejsie kvoli certifikacii....ale snad sa to podari poriesit.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 23.1.2014 o 11:34

A strelivo do wby mag bude tiež? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.1.2014 o 22:19

millos, ano robia aj magnum, s u nas znamejsich kalibrov 7mm rem mag a 300 ein mag, no a samozrejme ich vlastne u nas menej zname (myslim tym ze ludia ich sice poznaju ale malo kto ma prakticku skusenost) a pouzivane magnum kalibre weatherby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 22.1.2014 o 22:16

Za mlákou sú to veľmi oblúbené zbrane...kvalita a výborná cena...veľa američanov ich nazýva pracovnou puškou, je to otrok, ktorý znesie veľa a pritom strieľa veeeľmi slušne. Ak ich porovnáme s Howou,s ktorou sú ako vravia múdre hlavy spoza Atlantiku ako dvojčatá, nový majiteľ pri správnej laborácii streliva to dostane hravo do 10-15mm rozptylu. Môj názor, opakujem "môj", radil by som ich pred značku CZ. Mimochodom, chlapci nájde sa tam niečo aj v magnume, lebo som iba narýchlo prebehol ponuku na stránke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.1.2014 o 22:12

Marian, vyraba sa aj v tomto kalibri v dalsej dodavke urcite budu aj ine kalibre napr. 243Win., 22-250, a aj v inych prevedeniach napr. toto je celkom zaujimave odkaz ale su aj dalsie odkaz, no a samozrejme postupne aj MAEK V co je ich legendarny model, len to je uz ina cenova kategoria... vsetko zavisi od toho aky bude o zbrane zaujem a ci svojou kvalitou presvedcia slovenskych zakaznikov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 22.1.2014 o 21:53

Vyzerá to byť veľmi slušná zbraň za priaznivú cenu. Ak by bol iný kaliber (22-250) tak ju beriem okamžite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.1.2014 o 20:35

zatiaľ nie, dúfam že cez víkend jednu otestujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vivatvikend, 22.1.2014 o 20:28

pandur,vies byt trochu obsirnejsi s tou S2 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.1.2014 o 20:18

aby som to dal na spravnu mieru, info o zbraniach weatherby a teda aj o Vanguard Series 2 sa da najst na odkaz, ceny sa daju najst tu odkaz. Zbrane su este v BA na colnici, zajtra by mali byt prepustene z colnice, treba este vybavit skusobnu (kvoli tomu ze sa jedna o zbrane s US - take su predpisy v EU, je to len formalita), predpoklad zaciatku predaja je od 1.2.2014. V prvej dodavke su Vanguard Series 2 v kal. 308Win, 270Win a 30-06Spr., plast a aj drevo....viac info do posty.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.1.2014 o 19:49

je to veľmi slušná flintička za podľa mňa dobrý peniaz. Mal som možnosť vyskúšať S1 a S2 je ešte trochu lepšia. Su aj v plaste aj v dreve, aj krátka aj dlhá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 22.1.2014 o 19:45

No, už som našiel stránku. S2 vzhľadom na jej ospevovanie v USA by som si chcel osiahať. Som zvedavý... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.1.2014 o 19:32

MieN za pol roka? reálna doba tak cca 9-12 mesiacov. A jednu sa určite objednávať fy. neoplatí, takže ak nemá na sklade takú čo si zákazník praje, tak bude musieť čakať na ďalšiu objednávku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.1.2014 o 19:29

Presne už sú na Slovensku, začiatkom februára budú v predaji. Rôzne modely v rôznych kalibroch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 22.1.2014 o 19:26

A kdeže sa dajú vidieť? Zatiaľ iba jedna firma ich ponúka, posledne ale v packu za hodne vysokú cenu a dovezie ich zrejme po zložení zálohy najskôr o polroka. Možno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 21.1.2014 o 22:38

weatherby vanguard series 2 su uz na Slovensku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.11.2013 o 12:32

nick motaq, napíš mu, určite ti bude vedieť viac povedať. Ale ja súhlasím s peťom. Sú to veľmi dobré za rozumné ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ppeter29, 28.11.2013 o 7:51

Na zaklade svojich asi tazko neviem ci ma nieto tuto znacku zbrani. Hlaven a zaver , puzdro zaveru poistka su v urcitych modelou Weatherby vyrabane od japonskej Howa. Mozno aj spustovy mechaniznus je ten isty. Daju sa zakupit nejake nahradne diely aj pod znackou Howa. U nas niesu na trhu tak znami. Skor v USA ,ide o dost precizne zbrane co som mal moznost len pozistovat pouzivaju sa na lov v Afrike kedze dokazu znasat fakt nesetrne zaobchadzanie. Pazby maju z vsemoznych materialou bud su ich vlastne alebo Bell a Carlson. Tiez kalibre Weatherby VANGUARD pouzivaju take ktore mi europania ani nepozname. Osobne si myslim .ze su to spickove lovecke pusky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-353 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov