Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Weatherby VANGUARD - diskusia

pridané: 27.11.2013 23:19

Vie mi niekto na základe svojich skúsenosi povedať niečo o týchto zbraniach ?


počet zobrazení: 51 632
počet hlasov: 0
Weatherby VANGUARD - diskusia
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 17.3.2015 o 19:39

Jednoducho rozptyl spôsobený kmitmi voľnej TENKEJ hlavne (do spomínanej kontúry č.3) je väčší, než keď je podopretá. Ide už len o to, že ako je podopretá. Napr. v USA známe O'Connorove uloženie znamená, že tenká hlaveň sériovej zbrane je na konci predpažbia podopretá vtmelenými podperami, ktoré vytvárajú predpätie 10-20 libier. Vertikálny moment na konci puzdra záveru sa tým zmenší o cca 50%, čo znamená signifikantné zredukovanie kmitov hlavne a tým aj rozptylu..... CT308W, len sa na to pokojne pozri, literatúry je až-až. Free-floating uloženie má zmysel u TUHÝCH (rozumej hrubých) hlavní, ktoré spomínaš (súťažné) a to je trocha mimo. Tu je reč o sériových loveckých zbraniach. Ale možno si u Weatherby nechajú poradiť, len treba skúsiť.....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca MMasska, 26.2.2018 o 20:32

Fero vyzerá to slušné za tie prachy by to šlo ak by sa doladila spúšť na strelnicu by to mohlo vcelku fungovať. Počuj vedel by si tu pažbu GRS ale v ľavom prevedení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.2.2018 o 20:12

Karol, ano cena je ako je na foto (bez toho stojanu :-)). Co sa tyka hlavni resp. zeleza tak v pripade Weatherby Vanguard ich vyraba pre Weatherby japonska HOWA. Co sa tyka presnosti zbrani WBY uvadza garantovanu presnost SUB MOA 0.99" na 100yrd. Tuto zbran konkretne nemam otestovanu ale pri testovani a pouzivani modelu s klasickou hlavnou kontura 2 s dobre zvolenym fabrickym strelivom na 100m sa da dosiahnut rozptyl pod 1cm (pri prvych testoch s hornady interbond 0.9cm), niekde v predchadzajucich prispevkoch su aj fotky, a myslim ze aj lepsi ked ma na to clovek cas. s prebijanym strelivom urcite aj lepsie to by mohol povedat Rado100 pokial viem tak si prebija aj do 223rem a aj do 308win.. tu je foto s hornady interbond spf kal. 270win. odkaz alebo barnes ttsx odkaz ale v diskusii najdes aj fotky inych majitelov tejto zbrane a v inych kalibroch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 26.2.2018 o 17:00

Otázka do pléna ma niekto osobnú skúsenosť? Fero daj viac info o tejto zbrani, kto im dodáva hlaveň a aku presnosť dosahuje, nechcem tabulkovú hodnotu ale real. Cenu máš na ňu takúto cakomprask ako je na fotke? Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 26.2.2018 o 16:31

mozem potvrdit to co tu pisali uz predomnou. Mam Vanguard Weatherguard v kal. .270 Win a zbran funguje na 1*. presnost zbrane super, chod zaveru je hladky nezadrhava, povrchova uprava pri weatherguard Cerakote je fantasticka. niekomu by sa nemusela pacit farba ale v kombinacii s tou bazbou to vyzera dobre. za seba mozem vrelo odporucit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozefkraus, 22.2.2018 o 12:42

dakujem vsetkym za informaciu a nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 16.2.2018 o 14:39

tiez mam jednu, model carbine s kratkou hlavnou. mam viacero gulovnic no tuto som si natolko oblubil, ze v podstate polujem uz len nou. odporucam ako pracovnu zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 16.2.2018 o 11:09

Aj ja sa pripájam k názoru rado100. Túto pušku mám cez dva roky, bez problémov s osadenou weaver lištou, spúšť mi plne vyhovuje mám tam od výrobcu nastavené 1200 gr. Mám ju v 308W a používam ju hlavne na posed / výhoda je krátka hlaveň, pažba nezničiteľná - nemrzí ťa žiadne poškrábanie /, strelivo obyčajne SaB SP 11,7gr. a diviaky padajú k plnej spokojnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 16.2.2018 o 10:29

rado100.....plne súhlasím. weatherby už mám 5 rokov a max spokojnosť. Čo sa týka plastu.........pomaly už ide do popredia aj ten. Ja osobne premýšľam na ňu hodiť drevenú pažbu na mieru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 16.2.2018 o 9:00

Vlastním dve guľuvnice weatherby vanguard S2 synthetic. Po 2a pol roku som maximálne spokojný. Zbraň je spoľahlivá a presná. Plast použitý na pažbe je aj napriek cenovej hladine tejto zbrane veľmi kvalitný a príjemný na dotyk. Spúšťový mechanizmus je dvojpolohový na ktorý som si veľmi rýchlo zvykol. Odpor spúšte je nastaviteľný. Moje mali spúšte nastavené na minimum čo bolo 1300 gramov. Nie je to veľa oproti podobným zbraniam ktoré majú odpor aj cez 2000gramov no na mňa bola ešte trošku tuhá. Po vyleštení dotykových plôch spúšte som si odpor nastavil na 700 gramov čo mne už plno vyhovuje. Záver chodí veľmi ľahko a nezadrháva sa. Absentujú otvorené mieridlá čo mne viac vyhovuje ako chýba. Na púzdro záveru sa dá upevniť väčšina montáži bez problémov. Ja som moje osadil montážou Leopold QR a druhú weaver lištou a Leopold PRW. Záverom asi toľko som praktický poľovník ktorý potrebuje spoľahlivú a presnú zbraň na výkon práva poľovníctva. Zbraň ktorej mi nebude ľúto ak s ňou niekde spadnem alebo udriem o strom. Ak si aj ty takýto typ poľovníka je to zbraň pre teba smelo do toho choď nebudeš ľutovať. Ak ti ide o krásu a o to aby sa na spoločných poľovačkách každý po tebe obzrel a vzdychol si na krásou tvojej zbrane tak dospor peniažky a kúp niečo v dreve lebo plast na Slovensku ešte stále nie je in. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jozefkraus, 15.2.2018 o 18:13

Ake mate skusenosti so zbranami Weatherby Vanguard. Zvazujem nad kupov svojej prvej gulovnice a jedna z moznosti, ktore zvazujem je prave tato gulovnica, najpravdepodobnejsie model Synthetic. Dakujem za akekolvek postrehy a nazory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.10.2017 o 10:28

Hornet74. Ano je to pravda. Zelezo vyraba japonska Howa aj pre Weatherby Vanguard. Su to v podstate dvojicky. Takze ano pazba by mala pasovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hornet74, 28.10.2017 o 22:09

Zdravým páni. Údajne Weatherby Vanguard vyrába tá istá firma čo vyrába Howu 1500 čo je na tom pravdy ? údajne by mali mať tú istú hlaveň aj záver ako Howa 1500. Ak je to pravda pasovala bi pažba laminated z Howa 1500 na zbrane Weatherby Vanguard ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off DominikS, 20.6.2017 o 19:08

miroorim pisal som ti v sukromnej spreve ,dal som ti telef.čislo 11.6.lepšie sa komunikuje cez telefon ako piše ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.6.2017 o 11:43

Gulovnica Weatherby Vanguard Camilla, je navrhnuta zenami pre zeny, a hlavne ergonomia pazby zohladnuje specifika neznejsieho pohlavia pri strelbe. Na fotke je porovnanie pazieb modelu Camilla a Sporter. Rozdiely su myslim jasne viditelne. posudte sami. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miroorim, 1.6.2017 o 17:26

to tu ozaj nikto nie je kto by sa podelil o realne skusenosti so zbranou Weatherby Vanguard? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miroorim, 15.4.2017 o 21:53

chcel by som poprosit majitelov tychto zbrani resp. ludi co s nou maju ci uz pozitivnu alebo aj negativnu skusenost o skusenosti a nazory. Zvazujem kupu opakovacej gulovnice s plast pazbou a tato zbran ma celkom zaujala...dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.1.2017 o 22:13

aj takto moze vyzerat Vanguard Sporter v kombinacii s Zeiss Conquest DL. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off maburak, 9.12.2016 o 13:34

tak rozhodnutie nakolniec padlo, bol som si pozriet jednotlive modely a rozhodol som sa pre Vanguard Weatherguard kal. 270Win. Este optiku a bude to pokope. rozmyslam na Delta Optical 2.5-15x56 HD SF alebo 2,5-15x50 HD SF. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 2.12.2016 o 21:45

mam ju momentálne doma, fantastická zbraň. ľahučká, presná. Chod záveru je ľahký nezasekáva sa. V kalibri 270 win. by mala byť ešte jedna na sklade u dovozcu. Zatiaľ je na nej meopta 2000. Hodil som ju komplet na váhu a má to spolu aj s leupold montážou necelé 4 kg. Druhu wetherby čo mám v dreve takisto 270 win je samotná o asi len 400 g ľahšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maburak, 2.12.2016 o 19:55

co si myslite o tomto, Weatherby Vanguard Wilderness, udajne by mala byt cena cca. 1260 Eur, kanel hlaven, hmotnost udajne 3kg. Oplati sa? Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mamilittt, 23.11.2016 o 15:59

To ty si fakt akoze myslis ze on to nevie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 23.11.2016 o 11:39

mamilittt, nie celkom rozumiem tvojej poznamke (ironickej?), len som reagoval na valdo18 kde pisal, ze 3 naboje su malo, tak aby vedel, ze mu tam vojdu 4. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mamilittt, 23.11.2016 o 10:43

Maburak koho by to napadlo ze3+1 si fakt super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 23.11.2016 o 9:14

No aj mná by zaujimalo preco je 30-06 nevhodny na spolocne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 23.11.2016 o 8:34

vlado18, kapacita pri modely DBM by mala byt 3+1 co znamena 3 naboje zasobnik + 1 naboj do komory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 22.11.2016 o 20:57

semjan, tak to by ma vazne zaujimalo preco je kaliber 30-06 Spr. nevhodny na spolocne polovacky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 22.11.2016 o 20:47

Vlado18, predo si kupil 30-06 na spolocne??? Podla mna je to nevhodny kaliber na spolocne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 22.11.2016 o 18:46

kúpil som si ju vlani na spoločné poľovačky. Plastová pažba, kaliber 30 -06.Tento kaliber kvôli širokej škále dostupného streliva. Tiež z takýchto pohnútok /variabilita/ som zvolil puškohľad - DOCTER 1,5-6x42. Na spoločné poľovačky mám 14 gramové strelivo a na "dlhšiu"streľbu 11,2 gramové. Maximálna spokojnosť so zbraňou v tejto výbave.Jediné , čo mi nesedí je malý zásobník na spoločnú poľovačku. Sú situácie , keď tri náboje nestačia. Vybehli mi tri lanštiaky a jeden ušiel... Dokúpil som si ďalší zásobník. Chod záveru taký hladký a rýchly , že kolegovia mysleli, že strieľam z automatu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 21.11.2016 o 21:10

ja som mal v rukach aj tento model, mne osobne sa pacilo klasicke cernenie, avsak ak by som si mal vybrat iba z praktickeho hladiska povedzme zbran na strelnicu tak beriem s cerakote povrchovkou. Odporucam vsak si tento model pozriet osobne,na obrazku sa mi javila inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter8, 21.11.2016 o 19:28

Maburak,cerakotta je na slovensku novinka,v amerike ju pouziva armada v roznych odtienoch,na zbraniach,blizsie ti povie motaq,je odolnejsia ,ako cernenie,ale blbuvzdorne neni asi nic,mne sa osobne paci vyhotovenie,neostavaju tam otlacky po obchytavani,ja by som isiel do cerakotty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 21.11.2016 o 17:15

to nik nema skusenost s povrchovkou Cerakote, kto by vedel aspon nieco poradit resp. odporucit ci sa oplati alebo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 12.11.2016 o 17:02

Mate niekto skusenost s modelom Weatherguard viď.foto Neviem sa rozhodnut ci zobrat model Synthetic alebo priplatit za Weatherguard s povrchovkou Cerakote. POdla toho co som sa docital na nete a videl nejake videa to ma byt udajne velmi odolna povrchovka. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 4.11.2016 o 11:11

mohli dat aspon nieco z toho .338 federal alebo .348 winchester, pripadne .375 winchester ked uz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 3.11.2016 o 13:43

Žiaľ Weatherby 9,3x62 ani vo svojích zbraniach nevyrába, taktiež ani 8x57 IS. Kalibre sú orientované na americký trh, tiež by som uvítal niečo z týchto možnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 28.10.2016 o 23:16

Skoda ze neurobili do carbine aj tazsie a pomale kalibre od 9,3x62 a hore. Stop effekt na spolocnych v hone by bol lepsi ako .308 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 27.10.2016 o 16:19

vivatvikend, daj potom vediet ako dopadlo nastrelenie, tie megy ma celkom zaujimaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 23.10.2016 o 19:13

V tychto dnoch som sa uz aj ja konecne stal majitelom gulovnice tejto znacky. Rozhodol som sa pre prevedenie Carbine, ktoru chcem pouzivat najma na spolocne polovacky. Vyber vsak nebol az taky lahky, kedze v poslednej dodavke dosli aj nove modely ktore stali za zvazenie. Verim ze tato kombinacia bude dobre fungovat. Teraz ma uz len caka strelnica tak uvidime ci puske zachutia Megy. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off agbar, 1.8.2016 o 22:41

Opat som sa uistil o presnosti zbrane weatherby vanguard ser. 2. Mam ju v 300 WM, pricom nastrielana na norma accubond/ tiez na dotyk/ ktoru vsak nemozno vraj zohnat, preto som kupil na skusku RWS HIT a hla na vysledok. Strielane na 50 m z dvojnozky z kapoty nivy a pieskom pod pazbou. Dve rany v jednej dierke. Supeeeer. Oproti accubondom idu 1 cm nizssie a 2 cm vlavo. Tie dve v strede ZKK 30-06 Norm vulkan. Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hunter8, 9.5.2016 o 19:50

Zapajam sa do disk usie a odporucam Leupold VX 6 3-18x50 German mam na svojej weather by treti rok maxi spokojnost,a Vlastnim dva kusy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 9.5.2016 o 19:21

To uz radsej tento delta-optical-titanium 3-24x56 ED Weatherby VANGUARD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 353 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM