Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

sauer 101 poprípade 100 - diskusia

autor: off bakchus
pridané: 26.8.2013 20:39

sauer 101 alebo 100 Poprosil by som majitelov o skusenosti,rady a postrehy s praxe. Dakujem.

počet zobrazení: 39 552
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 19.8.2015 o 20:35

Prosim ťa človeče nepruď, Nikto tu nevraví, že je zlá alebo zle strieľa, na kľudné poľovanie to musí byť dobrá zbraň, ale pre pracovnú flintu, ktorá spraví denne s majiteľom zopár km v čase nečase, má určité nevýhody a to je technický fakt na tom nič nezmením. Pracovná flinta musí byť bud lacná a tak povediac spotrebný tovar, ku ktoremu sa patrične aj správaš. Alebo kvalitná robustná a hlavne dobre servisovatelná zbraň, čo S 101 nieje hlavne v oblasti servisu ( za tepla nalisovaná hlaveň) Robustnosť do určitej miery tiež postrada, o kvalite nepochybujem. Mogonar, prajem ti veľa loveckých úspechov z novou puškou a nech ti dlhé roky slúži. Varuj sa predávať po pár rokoch, každý bude vidieť riziko že ak mu začne rozhadzovať hlaveň tak flinta skončila, ale na dobro. Nová hlaveň bude drahšia ako výmenná na S404 a bez zbrane budeš zopar mesiacov. Takže nič pre ludí čo chcú len jednu zbraň. Môj názor je, že S101 je kvalitná, uživatelsky prívetiva zbraň, ale technicky prešlap. Ak si potrebuješ dokázať, že si nespravil zlé rozhodnutie nemusíš - je to tvoje rozhodnutie a nikto ho nekritizuje

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off polovnik1221, 19.4.2022 o 22:58

Reakcia na príspevok od michalisko, 25.11.2018 o 10:42 :
Mám sauer 100 v cal 30 06 a som veľmi spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 14.4.2022 o 19:16

Zdravim. Sauer 100 my začal robiť jednu vec...keď chcem nabiť, potiahnem záver dozadu a počas tohto chodu,keď sa dostáva za náboj, tak nábojnícu po celej dĺžke poškriabe...je problém v zásobníku alebo v závere? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 13.8.2021 o 17:16

Reakcia na príspevok od mazzafazza, 13.8.2021 o 16:52 :
Ostatné máš v pošte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mazzafazza, 13.8.2021 o 16:52

Reakcia na príspevok od MMasska, 13.8.2021 o 12:56 :
akoo po pravde isiel som do toho aj naprik tomu ze som vedel ze to bude pruser zohnat nieco iné a ze ak nesadne strelivo bude problém este sa dufam na to ze je to cistonova zbran a ze ju treba troska zabehnut strielam cistim strielam cistim a dookola dufam ze to daco spravi napisem ohlas pri dalsej strelbe plus ked trocha doladim spust :) ... no len tie Hornday 147 su MATCH cize na zver asi nie bohvie co ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 13.8.2021 o 12:56

Reakcia na príspevok od mazzafazza, 13.8.2021 o 12:05 :
Ha ha že Norma na to zabudni! musíš hľadať Ameriku nik iný PRC proste nerobí!!! Winchester ten robí a skúšal som accubond LR ale ten je tuším ak sa nemýlim 142gr ostane ti na výber Federal a Hornady a это все. Sa čudujem ak si niekto kúpi takúto ráž musíš to mat dobre premyslené. No držím palce ze nájdeš takého fanatika čo by sa do toho pustil. Aj keb by si mu kúpil matrace a pozháňať dobrí prach, zápalky a nabojnice guľky tak je to neskutočná výzva to zalisovat na OAL hlavne 156gr strelu čo má dobrú BC a aj údernu schopnosť v termináli je to neskutočná fuška a dlhé ladenie. To prebijač sadne za stôl a spraví 100ks 308w a ma zarobené ako sa ti bude hrať s jednou škatuľkou. Nateraz ti dám radu vykašli sa na 143gr a skús 147gr hornady a to by sa ti mala upraviť prestnosť aj keď ja som na 100m nemal problém ani s 140gr. Skús opísať presnejšie nech si viem predstaviť co ti to robí na 100m až po 500m aké prestnosti dosahuješ. Na chladnú ranu a po troch ranach . S tým XT viec ako 4 rany po sebe ani nemôžu ísť. A ešte mala rada pre tých ktorých láka 6,5PRC je to neskutočne čo ta ráž dokáže ale nieje to pre každého a nikdy si nekupujte zbraň s lighte barelom ale musí tam ísť minimalne hrubostenna varmintova hlaveň . Môj osobný názor moje skúsenosti nikomu nevnucujem. S pozdravom karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mazzafazza, 13.8.2021 o 12:05

Reakcia na príspevok od MMasska, 13.8.2021 o 11:37 :
Takto zbran mam cca tyzden :) a casom chcem spravit maximum aby to islo ako malo urcite do buducna budem chciet prebijane strelivo ked sa najde niekto kto to fakt ze vie :D ale teraz mi musi stacit toto co mam plus sa snazim zohnat 6,5PRC Federal a este 6,5PRC NORMA uvidime ci sa mi to podari ale dakujem za kazde info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 13.8.2021 o 11:37

Reakcia na príspevok od mazzafazza, 13.8.2021 o 10:40 :
No lepšie ak by si mal twist 1:7 co je si myslím najlepšie pre 6,5PRC ale aj 1:8 bude spĺňať tvoje požiadavky. No ak ideš strieľať len kupované strelivo tak ta úprimne ľutujem na výber toho je veľmi málo. Ak si ideš náboje plniť sám tak ta ľutujem tiež lebo je to veľký oriešok. Potrebuješ dobrý prach ak ho chceš nadupat potrebuješ teplotné stabilný prach ale kedze je to nabojnica krátka a strela dlhá tak toho nemáš veľa na výber H1000 poprípade N565 . Pri 140gr 143 strelach žiaden problém to do nabojnice osadis a zalisujesaleš ale na polovanie niesu tak účinné. Ja som skúšal aj hornady 143gr ELD-x nebolo to to práve orechové to skôr už 147gr ELD-M držalo to lepšie. Zatiaľ ale TOP co som našiel je 156gr Berger elite. Čo sa týka stability na väčšiu vzdialenosť to drží ako blázon co sa týka účinku zatiaľ tiež ale mam veľký problém aby som tu strelu zalisoval správne a neoprel ju o prach a aby nebola príliš dlhá nakoľko mám nábojovú komoru v Match norme strela sa mi oprie do drážok ,cele zle. Hodne zdaru ale nezabudni ak niesi dobrí strelec tak žiadna 6,5 neodpustí zle položenú ranu nato si treba kúpiť 300PRC ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mazzafazza, 13.8.2021 o 10:40

Reakcia na príspevok od MMasska, 12.8.2021 o 19:40 :
To je dost málo... no zaujíma ma ze kolko gramovú strelu to asi tak zhltne aby bolo dobre. momentalne mam 6.5 PRC 143gr ELD-X Precision Hunter. pouzivat to chcem hlavne na lov. A zaujima ma ze ci je mozné ze ked na 50m mam sustrel takmer jedna v druhej a ze ci moze byt ze na 100m to uz rozhadzuje alebo robim chybu ja??? ...... A áno povodne to malo byt nieco take hrubsie sauser 100 fieldshot ale zijeme na Slovensku v krajine obmedzenych moznosti a chcem som konkretne tento kaliber takze tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 12.8.2021 o 19:40

1:8" čo by si chcel viac vedieť? Na čo chceš používať túto ráž? Ja by som volil keď už sauer 100 tak prevedenie pantera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mazzafazza, 12.8.2021 o 18:44

Sauer 100 classic XT - Zdravím, vedel by mi niekto povedať aké mam na zbrani stúpanie? nikde to neviem nájsť a takáto informácia by sa hodina. Zbraň ,,Sauer classic XT kaliber 6,5PRC hlaveň 620mm. Poprípade ak ma niekto aj skúsenosť s týmto kalibrom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michalisko, 25.11.2018 o 10:42

Chcel by som sa spýtať . Sauer 101 alebo Mauser M12, plusi a mínusy oboch zbraní. Najlepšie kto ma skúsenosti z oboma zbraňami .Kaliber asi 30 06 spr. Uvažujem nad kúpou len sa neviem rozhodnúť. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy22, 23.11.2018 o 16:08

Ahojte chcem sa spýtať na vaše skúsenosti so zbraňou Sauer 100 jej plusy a aj mínusy? Chcem ju hlavne ako pracovnú zbraň do pohonu a dohladavky so psom ale aj na klasické polovanie. Mám ešte na vyber medzi Haenel Jaeger 10 Mountain alebo Browning A-Bolt 3 composite, ktorú by ste poprípade z týchto troch zbrani odporučili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 5.6.2018 o 19:04

Reakcia na príspevok od Toxi, 5.6.2018 o 11:06 :
Super strelivo vrelo doporučujem "300 wm SSD 220 gr Lapua Scenar " mne sa to osvedčilo presná streľba aj na 1500m prepáč mi to ale aká otázka taká odpoveď! Vieš musel som ti to takto napísať kedze ty si položil otázku aku ja z duše nenávidím. Vieš teraz som ti odpovedal ale ... toto strelivo je vhodné na presnú streľbu ale guľka sa hodí výhradne na streľbu do papiera. Budem sa opakovať:Keď už niekto chce radu ohľadom streliva musí dodať viac údajov ako len kalibr, to jest. aj aká zver sa buď loviť prioritne, aké vzdialenosti ,aká je požiadavka na strelivo, aký terén, aký je strelec koľko vystrieľal do roka a koľko chce dotyčný investovať. Inak sa poradiť nedá ozaj nikomu. Ďakujem za pochopenie a prepáčte že som sa zasa opakoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Toxi, 5.6.2018 o 11:06

Zdravim Vas. Má tu niekto S101 v 300WIN MAG? Potrebujem vybrať vhodné strelivo, ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 27.12.2017 o 18:55

Prosím, chcel by som sa opýtať, či je dostupná Sauer S 101 v ľaváckom prevedení tzv. Left Handed? A ak áno tak v ktorom type? (classic, artemis...)? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 20.9.2017 o 7:43

mne osobne lepsie sadla Steyer manlicher CLII vyberal som medzi 202 sauer a 101 som vylučil z vyberu . 101 je tak viac pracovna . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 20.9.2017 o 7:11

Samozdrejme razi 270W... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 18.9.2017 o 21:50

ja by som volil Mannlicher, aj ked by som dal prednost SM12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 18.9.2017 o 20:44

Dekuji Vam za vysvetleni.Mohl bych se jeste zeptat na porovnani Sauer 101 Select vs. Steyer manlicher CLII....?Rozhoduji se mezi tema dvouma.Dekuju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 18.9.2017 o 15:40

Martin270 - okrem hlavne je rozdiel aj v pazbe. Uz samotny nazov Artemis to napoveda a je aj v popise tej zbrane. Pazba je navrhnuta s ohladom na zeny - polovnicky - lovkyne resp. ludi mensej postavy. tak ako napisal SIAD z toho su samozrejme rozdiely aj v parametroch ako je celkova dlzka, hmotnost a podobne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 18.9.2017 o 15:31

Martin270 odkaz popísané myslím si celkom jasne. Základný rozdiel dľžka hlavne a tým pádom celková dľžka a váha guľovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Martin270, 17.9.2017 o 20:38

Sauer 101 (select vs.artemis) rozdil? - Dobry den, prosim o radu.Jaky je rozdil mezi temito dvema modely Select vs.Artemis??Popr.vase zkusenosti.Dekuju! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 16.7.2016 o 21:06

Ma uz niekto uzivatelske skusenosti s S100 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 11.3.2016 o 20:40

Podľa mňa je Sauer 1O1 slušná a hlavne dostupná zbraň. Plne sa stotožňujem s príspevkom -mogonar dnes 10:26.Plastová pažba je jedna z najlepších, akú som držal v ruke. S tikkou v plaste sa to nedá vôbec porovnať. U mňa vyhráva laditeľná spúšť pred napináčikom. Nenašiel som jedinú väčšiu chybu. Dokonca aj cena sa mi zdá prijateľná.A podotýkam, že nie som vlastníkom tejto zbrane. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že niektorý prispievatelia do diskusie napíšu čokoľvek, len aby boli ,,IN " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 11.3.2016 o 20:29

Sa mi pacia tie komentare o premrstenych cenach a pracovnych puskach. Cenu aku mozu za zbran pytat urcuje dopyt a ked ju nemci kupuju tak podla toho sa aj zariaduje zbrojovka kolko krat uz Blaser zdrazoval ale stale sa kupuje. A co je to pracovna zbran? Pre niekoho to je IZ 18 pre ineho to moze byt Blaser R8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 11.3.2016 o 18:25

Durell Sauer nekopíruje ceny Blaser-u, tam určuje ceny Blaser. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.3.2016 o 18:08

Ja to nechápem - dokola to iste Cena je premrštená S101 tak ako R8 je tiež premrštená - ale toje iná téma - Na bežné polovanie slušná zbraň. Viď moj príspevok. Ak by som bol produkt manažer Saueru Konečné ceny S100 - 900 € S101 - max 1200 € S202 - kludne 1850-1950 € S404 - 2600 € Spravili veľkú blbosť, že vyradili S202 - bola to jedna z najlepších gulovníc na trhu ( teda pre mňa ) - odlišný názor je prípustný. A spúšť zo 404 by som si kludne priplatil v S202 . R8 - bude. Nič to nemení na tom že tá cena je premrštená, ale zaplatím ju. Prečo ? Lebo ten produkt disponuje po technickej stránke vlastnosťami, ktoré iný produkt neponúka . No nieje to najlepšia gulovnica na trhu. Ponukli mi to čo neponúkol ani Sauer, ani Mauser, manlicher .. . Ak by som nemal špecifické požiadavky , bol by som bral S 404. Podľa mňa S101 neponúka nič výnimočne za čo by bolo možné pýtať tú sumu . Jediné v čom je originálna je to SAUER . A však to ako to vedú uberá tomu SAUER na cvengu. Kopírujú Blaser kde sa fakt platí za ynačku dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bakchus, 11.3.2016 o 11:41

pepko28, nie každý všetko svoje chváli. Ja mam s101 a v tejto diskusii som ju veľa krát kritizoval. Je veľa pravdy v tvojom príspevku čo sa týka ceny zbrane. Platí sa za značku, to je fakt. Dá sa možno za tie prachy zohnať lepšia puška ale sekol si sa vo vyjadrení o napináčiku. Spúšť na sauery je tak kvalitná že ho netreba. Ja mám pažbu plastovú, ktorá je ergonomicky perfektná a kvalitná. O presnosti zbrane niet pochýb ani po viacerých ranách. Tá hlaveň lisovaná za tepla, to si čítal niekde tu na diskusii a zaujímalo by ma čo tebe na tom vadí. chystáš sa vystrieľať 10 000 nábojov? Na pripomenutie, ja som tu kritizoval hrdzavenie kovu. A Najnovšie sa mi rozsypal v puzdre záver nechápem ako. Zložil som ho metódou pokus-omyl ale ako sa to mohlo samé rozobrať to dodnes nechápem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mogonar, 11.3.2016 o 10:26

Pepko tie vlaky boli len na odlahcenie, neber to tak osobne... :D Ano mas pravdu, mam ju v skrini a s nou este aj dalsie 4 gulovnice...Jedine co beriem, je ta povrchovka. Ta je ozaj pod uroven tejto znacky, ale v ostatnych " parametroch" to je velmi slusna a spolahliva zbran /vaha,funkcnost,konfort strelby, spracovanie.../ a co sa tyka tych penazi co je hodna.. podla mna ani R8 nieje hodna a stoji v standarde 3,2 litra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pepko28, 10.3.2016 o 22:29

Dalsi vlastnik sa ozval,ved sme na slovensku kazdy chvali svoje, arnys 101 ukaz mi kde som napisal ze je to zla gulovnica,moj nazor bol ze za tie prachy kupil lepsiu zbran,a nikto tu neni sef,kazdy tu moze vyjadrit svoj nazor, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off arnys101, 10.3.2016 o 20:39

Pepko tu šéfuje .. ticho tu bude :D :D :D jak povie tak bule ale ta trasa vo vlaku bola asi dlhsia a aj to kukal obrazok S 101. Ak nie ste polovnik, tak logicky že sa vam páčiť nebude ale každopadne je to dobra gulovnica, aj ked jednu taku mam neberte to tak že práve preto ju chvalim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 10.3.2016 o 17:58

mogonar,a ja zase s tvojho hodnotenia usudzejem ze ju mas asi v skriny, a nedas na nu dopustit,a co tu trepes o vlakoch,neviem kto je mimo,viac ludi ti povie ze za tie peniaze urcite nestoji,zmier sa s tym!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 10.3.2016 o 16:18

Pepko z tohto tvojho hodnotenia sa mi zda, ze si 101-tku videl asi tak z rychlika na trase Kysak-Margecany... co to tu taras o napinaciku??? Spust je tak " vyladena " ze napinacik vobec nepotrebuje... o ostatnych tvojich argumentoch sa tu ani nerozpisujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pepko28, 9.3.2016 o 23:18

Zdravim drzal som v ruke sauer 101 aj strielal som z neho no musim povedat,ze prvy dojem ked som pozrel na tu zbran o nicom pazba ako na cinskej vzduchovke,povrchovka onicom,nema to napinacik co za taku cenu zbrane by som ho tam cakal,hlaven lisovana za tepla ako bolo spominane.strielalo to celkom dobre aj zaver v pohode ale za tu cenu sa da kupit lepsia zbran sako 85 napr,aj tikka t3 hunter mi viac vyhovovala ako ten sauer,pri tomto modele zaplatis len preto ze ma na puzdre zaveru vyrazene SAUER. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.3.2016 o 0:34

kody aspoň na IWE už bola cena 101tky oproti minulému roku vyššia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 7.3.2016 o 23:46

No každopádně bych teď neváhal s koupí S101. Po příchodu S100 očekávám navýšení ceny na hodnoty bývalé S202. K čemu by jim byla vlajková loď 404 a dva zástupci v nižší třídě. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 7.3.2016 o 22:37

Osobne si myslím, že keď už nič, tak S100 aspoň zdvihne predaj S101, lebo potom ako som si to dnes vyhodnotil, tých pár stovák sa asi oplatí pridať, teda pokiaľ chce človek vyslovene Sauer. Dnes som behal po nete a robil si menší prieskum zbraní v tejto cenovej kategórii (Tikka-ktorá ma mimochodom novší model T3x, steyr mannlicher CL II, Sauer S101, sako 85). Nie so všetkými z týchto zbraní som prišiel do hlbšieho kontaktu, ale prelúskal som naše aj zahraničné fóra. Čo sa týka nejakého sumáru: Kvalitou spracovania, resp. estetikou mi najlepšie vychádzajú mannlicher CL II a sako 85. Subjektívne to vnímam rovnako, Sauer S101 je popri nich také polienko, aspoň na prvý pohľad, ergonómiu teraz neriešim. Spoľahlivosť a funkčnosť bola zasa spomínaná najmä v súvislosti s S101, ktorá má zopár predností ako dobrá spúšť, 60% uhol otvárania záveru, zamykanie záveru do hlavne (90% u mannlichera mi skutočne prekáža, sako osciluje okolo 70%, tikka detto) a tiež váha, ktorú má Sauer S101 v porovnaní s ostatnými prakticky najnižšiu(bral som do úvahy kaliber 6,5x55SE). U mannlichera sa vyskytoval problém s praskaním zásobníkov, Sako malo problémy s vyhadzovaním nábojníc, pri tikke sa ľudia sťažovali na poistku a povrchovku. Problémy s nábojnicami určitých výrobcov pri sauer S101 som zachytil len na tomto fóre, je to možno výnimka potvrdzujúca pravidlo. Keď sa vrátim k váhe zbrane,samozrejme Sako aj Tikka maju ultraľahké modely, ale nie vždy si tam človek nájde požadovaný kaliber. Taktiež nie som zástancom poistky na boku, to už radšej to koliesko čo má mannlicher CL II. Ako nevýhoda Saueru S101 sa môže javiť za tepla nalisovaná hlaveň do púzdra záveru, ale rozmeňme si to na drobné. Povedzme, že bežný poľovník hľadá sekundárnu pušku, ktorá však bude zaťažovaná po väčšiu časť roka v pomere 60% posliedka, 40% postriežka. Povedzme v kalibri 6,5x55SE. Nech ročne vystrelí aj 200 nábojov. Bude takýto človek počas aktívneho poľovného života uvažovať o výmene hlavne? Asi ťažko. Áno, môže sa stať nehoda, hlaveň sa poškodí a jej výmena bude asi nemožná. Ale koľko krát sa to reálne stáva? Navyše keď si to človek aj s robotou a dôverou k opravenej zbrani, ktorá mala poškodenú hlaveň zráta, často krát radšej siahne po kúpe zbrane novej, najmä ak ho tá pôvodná nestála mailand. Záver je taký, že rozhodnúť sa je ťažko. U mňa by prím asi hral chod záveru, spoľahlivosť zbrane a celkový komfort, ktorý mi najlepšie vychádza asi predsa len u Sauer S101, rovnako ako váha medzi 3,0-3,1kg pri modeloch, ktoré sú pre mňa zaujímavé. Hoc i na úkor estetiky, mannlicher a sako a možno dokonca aj tikka predsa len vyzerajú na pohľad lepšie. Presnosť je +- rovnaká u všetkých, pokiaľ by Sauer spravil obdobné modely ako artemis aj v iných kalibroch, nemusela by to byť až taká zlá kúpa. Samozrejme pri cene do 1400 eur, cenníkové ceny nie sú totiž vždy aj tie pultové, všetko je to o dohode a vzájomne výhodnom obchode :) Karty môže ešte zamiešať browning, ale tam ako najväčšiu nevýhodu vnímam malý výber kalibrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 7.3.2016 o 20:12

V Nemecku na pulte vraj 1120€....suhlasims Risom,ze tou cenou bude konkurencia pre Brovning. Ale len cenou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 7.3.2016 o 19:27

Ak by bola cena do 1000 eur v plaste a 1200 v dreve, ešte by sa dalo uvažovať ale nejakú veľku koonkurenciu voči tikke alebo browningu.... no neviem. Mňa dosť odradzovala ta poistka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off TataOrosova, 7.3.2016 o 19:16

Súhlasím s Durellom, tak isto si myslím že tá cena pôjde dole a bude okolo tých 1000€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov