Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sauer 101 poprípade 100 - diskusia

autor: off bakchus
pridané: 26.8.2013 20:39

sauer 101 alebo 100 Poprosil by som majitelov o skusenosti,rady a postrehy s praxe. Dakujem.

počet zobrazení: 39 610
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 19.8.2015 o 20:35

Prosim ťa človeče nepruď, Nikto tu nevraví, že je zlá alebo zle strieľa, na kľudné poľovanie to musí byť dobrá zbraň, ale pre pracovnú flintu, ktorá spraví denne s majiteľom zopár km v čase nečase, má určité nevýhody a to je technický fakt na tom nič nezmením. Pracovná flinta musí byť bud lacná a tak povediac spotrebný tovar, ku ktoremu sa patrične aj správaš. Alebo kvalitná robustná a hlavne dobre servisovatelná zbraň, čo S 101 nieje hlavne v oblasti servisu ( za tepla nalisovaná hlaveň) Robustnosť do určitej miery tiež postrada, o kvalite nepochybujem. Mogonar, prajem ti veľa loveckých úspechov z novou puškou a nech ti dlhé roky slúži. Varuj sa predávať po pár rokoch, každý bude vidieť riziko že ak mu začne rozhadzovať hlaveň tak flinta skončila, ale na dobro. Nová hlaveň bude drahšia ako výmenná na S404 a bez zbrane budeš zopar mesiacov. Takže nič pre ludí čo chcú len jednu zbraň. Môj názor je, že S101 je kvalitná, uživatelsky prívetiva zbraň, ale technicky prešlap. Ak si potrebuješ dokázať, že si nespravil zlé rozhodnutie nemusíš - je to tvoje rozhodnutie a nikto ho nekritizuje

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-147 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mogonar, 9.6.2015 o 22:51

Zdravm pani... Mam 101 v 8x57JS asi 3. mesiac a jeden mesiac ju strielam. Zatial strielam Geco Plus a nabojnice vyhadzuje bez problemov, bakchus neviem ako je to u tvojej pusky, ale ja som s povrchovkov spokojny na 100%... Nastrel je cisty trojlistok na 120 m. Puska je lahka, kratucka a nekope! Zaver a poistka super... Vravite ze 202 je ina kvalita no neviem, sauer je znacka ktora si urcite nedovoli vypustit na trh nekvalitny, alebo menej kvalitny vyrobok... tot moja skusenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off nordwind28, 9.4.2015 o 8:07

zdravím má ešte niekto skúsenosti s týmto typom zbrane? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.3.2015 o 17:17

Turbiak-u vybíjacích nábojov pozor-sú medzi nimi obrovské rozdiely!Tá istá zbran a ten istý záver mi nevytiahne napr.Mega Line-červené,ale hliníkový bez problémov,detto aj A-zoom-to je absolútna jednička.Chcem len na to upozornit,lebo som si tým prešiel a bol som z toho velmi prekvapený,ale po detailnom preskúmaní Mega Line zistíš,že vytahovač jednoducho takmer nemá začo tahat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arbor, 17.3.2015 o 13:15

Ahojte. Všade čítam, že Sauer spravil chybu so 101, že ju uviedol na trh. Prečo? Je menej kvalitná ako 202? Predajca mi na moju otázku na čom ušetrili v S oproti 202 povedal, že na dreve. Myslíte, že šetril aj inde? Mali ste s nou viacerí problém ako bakchus? Pýtam sa lebo mi celkom sadla a nechcem ju kupovať len kvôli tomu že je to Sauer. Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 12.3.2014 o 20:25

No že vraj nie! Treba kúpiť Sauer... sa idu všetci posrať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Turbiak, 12.3.2014 o 19:32

bakchus : Tak to je aj na reklamaciu nie ?? Ja som daval vybijaci naboj do S101 a tiez vytahovac nezaskocil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 12.3.2014 o 5:25

Buď nezaškočí alebo sa zareže a ide ťažko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 11.3.2014 o 21:28

Trošku out ja som mal podobný problém so sauerom 303, ale opačný S&B mi nevyťahovalo a dokonca som zlomil vyťahovač. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 11.3.2014 o 20:39

Ako to myslis ze nepasuju nabojnice?? ze medzi celom zaveru a vytahovacom je tak mala medzera ze vytahovac nezaskoci a tym padom nedokazes vytiahnut naboj z komory??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 11.3.2014 o 20:36

Mám ju v plaste. Spúšť je nastavená dobre a aj keď som mal napinak, s S101 ho netreba. Na pažbu si musím ešte zvykať ale dá sa. Záver je super. Moje mínusy: nepasuju všetky náboje, resp.: nábojnice od rôznych výrobcov pre hrubšiu drážku. Hrubšie sú geco, federal, rws. Najlepšie pasujú s&b. Dá sa ešte norma. Pre mna je to nepochopiteľné ale sú rôzne hrubé. A druhý mínus je že až nenormálne hrdzavie aj s použitím nenormálne drahého originál "kremiku" sauer... Staré dobre Z-ky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 11.3.2014 o 19:53

bakchus : Tak ako si spokojny ?? kupil si verziu v dreve?? co hovoris na tu spust,zaver a na priamu pazbu ? resp. lomenu smerom hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 5.9.2013 o 8:28

Tie nástrely boli robené s Gecom T-mantel.Neviem ,aké má toto strelivo účinky na zvery, nemám ho odskúšané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 4.9.2013 o 23:11

V prvom rade nie v sustrele, ale v rozptyle, su to dve rozdielne veci. A samozrejme lacnejsie strelivo moze mat horsi rozptyl, velmi to zalezi na presnosti laboracie prachov, type pouzitej strely, rozdielmi medzi roznymi seriami tych istych nabojov atd. Toto mam preverene v praxi. Krasne to vidno aj na malorazkovych nabojoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 4.9.2013 o 22:44

richardd99, co je to lacne strelivo? Podla mna je rozdiel v strelive len na ucinku na zver ale tazko na sustrele. Ale mozno nemam pravdu a rozdiel je v mm... a este neviem kde by sa dalo osetrit drevo po mojom pouziti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 4.9.2013 o 9:10

Jager 68 101 v dreve stojí u fraňa1680,-eur, včera som tam bol,má aj plastové prevedenie, kde je úprava soft, avšak táto úprava aj u 202 sa pri oškretí o nejaký tvrdší premet zotiera a ostáva pod ňou len obyčajný plast. Drevo sa dá vždy ošetriť. Inak aj ja som chcel plast, ale po tomto poznatku by som išiel do dreva.Puška má super spúšť a robia s ňou slušné nástrely aj lacným strelivom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.9.2013 o 8:56

S 101 je v dreve cca 1750 a u Frana ako je zname sa da Classik 202 jka kupit okolo 2000... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 4.9.2013 o 8:09

Rempo, medzi S101 a S202 je asi taky rozdiel ze za S202 by si mal ks S101... cena S101 Cl. XT- plast je asi 1500€, u S202 predpokladam cenu nad 2500€... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 3.9.2013 o 14:42

Neviem nezdá sa mi moc veľký rozdiel medzi S101 a S202. A určite by som si priplatil a šiel do S202. Tak isto ako je malý cenový rozdiel medzi M12 a M03... Neviem prečo, ale rozdiel pár euro a máš už vyššiu radu. Nekupuješ pušku na rok. Teda aspoň ja nie :-) Ako ťa vychádza tá S101.? +/- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 3.9.2013 o 12:21

Uz som sa ta chcel opytat ci si nasiel pod nejakym vyvratom kyblik so zlatom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 3.9.2013 o 11:33

pred rozhodnutim kupit sauer som mal moznost skusit novu cz 550 a 557. Su to urcite kvalitne zbrane ale preco ich osadzaju do "klady opracovanej sekerou" tomu nerozumiem... proste mi tie pazby nevyhovuju. ja mam dost velke ruky ale ako chlap s mensou dlanou chyta tu rukovat tak to neviem. mal som potom taku moznost kupit len zelezo a pazbu si dat urobit ale nakoniec som sa rozhodol pre drahsiu pusku a asi budem dlho jest iba chlieb s maslom ale stoji to za to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 3.9.2013 o 7:31

V poslednom časopise "Myslivost"ste možno čítali recenziu na Mauser M12.Neviem ako vy,ale ja som bol po prečítani tohto článku mierne sklamaný.Nedá sa povedať žeby zo zbrane ,ale z toho ako autor opisuje uvedenú zbraň.Keď som čítal podobnú recenziu pred pár mesiacmi o CZ557,tak mi to pripadalože že čítam o momentálnom vrchole zbrojárskeho priemyslu.Proste je zrejme že ide o Český časopis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bakchus, 3.9.2013 o 6:05

jozef, ospravdlnujem sa ale nebol v tom ziadny zly umysel, este som nevedel kde ju kupim. Normalne nakupujem v Lesone BB ale hladal som podla ceny... pravdepodobne kupim u Frana NR. Myslel som tym len ze ojazdenka sa este asi neda kupit. Staci? Urcite su obe kvalitne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.9.2013 o 21:52

bakchus lišiak sa normálne spýtal tak načo to robíš...obe zbrane sú si kvalitovo podobné je to na osobnom cítení čo ti viac oku lahodí.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 2.9.2013 o 21:23

Stagstalker, neviem presne cenu toho m12 ale asi bude podobna a sauer ma asi lepsiu a praktickejsiu poistku a zaver ale mauser je tiez asi dobra volba. lisiak, z obchodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 2.9.2013 o 8:55

Porovnával si si ju pred kúpou s Mauserom M12? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 2.9.2013 o 7:02

Odkiaľ ju berieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 2.9.2013 o 6:19

Takze som sa vela nedozvedel. Dnes idem po flintu a potom napisem ako som spokojny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-147 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM