Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sauer 101 poprípade 100 - diskusia

autor: off bakchus
pridané: 26.8.2013 20:39

sauer 101 alebo 100 Poprosil by som majitelov o skusenosti,rady a postrehy s praxe. Dakujem.

počet zobrazení: 39 449
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 19.8.2015 o 20:35

Prosim ťa človeče nepruď, Nikto tu nevraví, že je zlá alebo zle strieľa, na kľudné poľovanie to musí byť dobrá zbraň, ale pre pracovnú flintu, ktorá spraví denne s majiteľom zopár km v čase nečase, má určité nevýhody a to je technický fakt na tom nič nezmením. Pracovná flinta musí byť bud lacná a tak povediac spotrebný tovar, ku ktoremu sa patrične aj správaš. Alebo kvalitná robustná a hlavne dobre servisovatelná zbraň, čo S 101 nieje hlavne v oblasti servisu ( za tepla nalisovaná hlaveň) Robustnosť do určitej miery tiež postrada, o kvalite nepochybujem. Mogonar, prajem ti veľa loveckých úspechov z novou puškou a nech ti dlhé roky slúži. Varuj sa predávať po pár rokoch, každý bude vidieť riziko že ak mu začne rozhadzovať hlaveň tak flinta skončila, ale na dobro. Nová hlaveň bude drahšia ako výmenná na S404 a bez zbrane budeš zopar mesiacov. Takže nič pre ludí čo chcú len jednu zbraň. Môj názor je, že S101 je kvalitná, uživatelsky prívetiva zbraň, ale technicky prešlap. Ak si potrebuješ dokázať, že si nespravil zlé rozhodnutie nemusíš - je to tvoje rozhodnutie a nikto ho nekritizuje

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 7.3.2016 o 19:03

durell práve tá poistka bude asi problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 7.3.2016 o 18:18

Neplašil by som, ak dali výkladnú cenu 1200 € realne sa bude dať kúpiť niečo okolo 1000-1050 €. Čo si už myslím stojí za to. 3 ozuby - 60°otváranie, poistka pri kontrolovanom pohybe tichá. Myslím, že to bez problemov môže konkurovať Tike. Pri najbližšej príležitosti si to osahám a vyskúšam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kody, 7.3.2016 o 9:47

S101 LH by měla být v prodeji do půl roku. Další novinky v LH jsou Mannlicher SM12 a CL II ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 7.3.2016 o 9:35

S101 v ľavorukom prevedení sa ani náhodou nechystá? Som prekvapený, že ju doteraz nepustili na trh v žiadnej verzii, LH strelcov nie je až také zanedbateľné množstvo...(tikka napr.ponuka x modelov v LH prevedeni a to je tiez len "low-cost" Saka) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 7.3.2016 o 9:21

pacenko cena na 101tku už bola na IWE niečo pod 1700 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 7.3.2016 o 9:19

TataOrosova - Musim povedat, ze si mala pravdu, len ja som sa bohuzial mylil pri odhade ceny.. :D Cena okolo 1300 euro je podla mna dost vysoka za to co ponukaju, pocital som nieco okolo 1000. Tymto padom nemam na co cakat a zrejme mi pribudne v skrini S101. Co sa tyka pusky do pohonu, urcite si viem predstavit v plaste aj nieco lacnejsie skoro na tej istej urovni, ked nie na tej istej.. napr. Tikka T3 Light, vyzera celkom sikovne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 7.3.2016 o 8:23

Tata beriem, ale už len pre tu značku a pre tu cenu to mala byť flinta na urovni niečo medzi tikkou a sakom a nie na urovni CZ (mali sme na IWE s motaqom jednu neprijemnu skusenosť v stánku Sauer) s cenou na úrovni .... Presne to vystihol stagstalker. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 6.3.2016 o 20:12

V USA ma cena saueru S 100 zacinat niekde na 699 dolarov. Kazdopadne clovek co ma v saueri na starosti "inovacie" by mal dostat padaka. Absolutne sa nepoucili z S101, ja rozumiem, ze aj premiova znacka chce mat svoje lacnejsie varianty, ale v tomto by sa mali poucit od Zeissu. Ten tiez robi lacnejsie verzie puskohladov ako napr. Conquest, ale ked to uz pusti na trh, je to v danej oblasti a cenovej kategorii spicka. Pri saueroch skor prepadak. Ako dlhorocneho saueraka ma sklamali opat, prijemne ma prekvapili len so S404. Na Saueri som mal rad to, ze nerobili masovo, zbrane mali hlavu a patu a boli robene s dorazom na kvalitu a detail. To stale plati, avsak len pri S404. Namiesto vymyslania low-costovych variant, ktore sa maju tvarit ako premiove, mali zhodit par stovak na cene S202, ktora bola vymyslena, oblubena a dlho na trhu a bolo by. Nestihali by doplnat regale. Viem, ze americky trh to vnima rozdielne, tam nemaju take naroky na kvalitu prevedenia zbrani, avsak v Europe je to na smiech. To uz mohli vymysliet USA verziu a EU verziu, ktore by boli kvalitativne a cenovo prisposobene konkretnym regionom, podobne ako to robia automobilove koncerny. Alebo ked nie, mala tato zbran atakovat cenovu hladinu do 700 eur, bola by to primerana cena za takyto produkt. Vsetko navyse su len peniaze za znacku, ktora sa vypustanim takychto modelov sama zabija. Jedna vec je totiz spolahlivost, ktora bude urcite dobra, druhou je vsak celkovy feeling a dojem zo zbrane, ktora ma logo sauer a cenu cez 1000,-eur. V tomto pripade totiz vobec nedosiahnu myslienku "jasnej volby" v danej cenovej kategorii, ale len dalsi element do rebricka "ci radsej par stovak nepridat" a nekupit nieco o triedu lepsie (sako, manlicher a pod.). Navyse LH verzie su taktiez dostupne len pri S404, co pri znacke ako Sauer vnimam ako silne minus v poli marketingu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off TataOrosova, 6.3.2016 o 20:08

Arnys101 - mne už oveľa viac ako pred mesiacom osobne potvrdili, že bude pre EU trh na 100% ;) preto som to aj napísala...keby to neviem na isto ani sa neozvem :) Pandur - ano sú lacnejšie zbrane, ale myslím že už len pre tú značku na tej zbrani je to drahšie.. ja osobne by som už určite radšej išla do S 101 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 6.3.2016 o 20:02

Oni vychadzali z objednávok. Ked si americania objednaju tak to je naozaj vo velkom. U nich pri tych množstvach stojí cca 700-800 USD. Ale pravdepodobne sa o to tak nebijú. Sauer dokaže denne vyhotoviť cca 15-20 KS. z jedneho modelu !! ... čo je dosť málo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 6.3.2016 o 19:45

Arnys a co by tym sauer ziskal ked by to nepustil do europy. Garantujem ti ze v amerike s takou flintou za taku cenu sa nepresadi. A to ze to bude aj pre europsky trh bolo jasne uz po shotshou, treba citaj vzjadrenia aj medzi riadkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 6.3.2016 o 19:41

TataOrosova, možno si to vravela ;-) ale ešte pred mesiacom nám do mailu písali že bude len pre americký trh. Samozrejme sme radi že bude aj u nas na trhu. Teraz je to ale 100 %. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 6.3.2016 o 19:17

Tata pracovnú zbraň v plaste si viem predstaviť aj za inú cenu ako 1300 eur, a určite v lepšom prevedení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TataOrosova, 6.3.2016 o 19:16

Arnys101, pacenko - nevravela som Vám?predsa by som neklamala.. mala som to potvrdené už dávno.. :) Ano Sauer na tejto zbrani šetril dosť, ale myslím si že vyrobil celkom dobrú pracovnú zbraň, ktorú si budú môcť dovoliť aj nie najbohtaší ludia, myslím že aj kvôli takýmto luďom bola vyrobená hlavne a ak je človek v pohone a chodí kade tade so zbraňou, tak si myslím že ho nebude až tak trápiť keď poškriabe alebo niekde odrie plastovú S100 ako S404 alebo niečo iné drahšie a nedajbože ešte aj v peknom dreve..samozrejme ak má niekto naviac investuje do niečoho lepšieho.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 6.3.2016 o 18:12

Lanus moze byt. Niekto ano niekto nie. B-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.3.2016 o 14:13

Jager68 - Je mi ľúto ,ale ja ten "prasačí chrbát" fakt nemusím !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 6.3.2016 o 13:42

Lanus...Browning Eurobolt je este lepsi..Sauer za cca 1200€...?..dakujem...syn ma X Bolt...na lavaka..otec Eurobolt.v cenovej skupine..1200€ nie su lepsie flinty v pomere cena kvalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 6.3.2016 o 12:46

harad24, 5.3.2016 o 21:24 ďakujem za tvoju doplňujúcu odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 6.3.2016 o 9:10

Kdybych byl pravák s rozpočtem na střední třídu zbraní. Šel bych do Mannlicher CL II v plastu. Cenově skoro stejný jako Tikka s napínáčkem a miřidli,levnější než S101 a měl bych kvalitní zbraň ,pažbu by si člověk mohl udělat časem na míru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 5.3.2016 o 22:42

Sauer 100 pre mna obrovske sklamanie. Celkove spracovanie nezodpoveda zdaleka cene ktoru odprezentovali..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off harad24, 5.3.2016 o 21:24

Samozrejme vyššie. Je to dobre spracovaná puška, v tejto cenovej kategorii velmi dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 5.3.2016 o 21:20

harad24 a kde je kvalitatívne X-Bolt ? Dačo načneš a nedokončíš.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off harad24, 5.3.2016 o 21:17

X-Bolt je síce cenovo porovnateľný, ale kvalitatívne je uplne inde. Aj ja som zostal nemilo prekvapený úrovňou S100. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 5.3.2016 o 18:23

Jager68 - Ja by som skôr za rovnocenného ??? konkurenta považoval Browning X-bolt ; to Sako Grizzly je už výrazne drahšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.3.2016 o 17:33

Chvala bobu..B-) cenovo dostupnejsia zbran ..to je aj CZ atd ..pred S 100 by som uprednostnil SAKO Grizzly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off arnys101, 5.3.2016 o 13:43

Okey mame to z IWI potvrdene .. SAUER 100 sa bude predavať aj na Slovensku. Chvala bohu ... cenovo dostupnejšia zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 5.3.2016 o 12:17

Na S100 je na první pohled vidět že se šetřilo....dřevěná pažba mi přišla jako neošetřená, skoro to budilo dojem jako kdyby ji někdo natřel štětcem na požadovaný odstín a nechal být bez jákekoliv další úpravy. Pojistka na boku mi taky nepřijde jako dobré řešení, je tam velký prostor do kterého budou padat nečistoty. Chod závěru mi přišel horší než u 101 a dokonce závěr na vystavované zbrani už nesl známky reznutí. Je to pouze můj názor, možná že ostatní mi budou oponovat ale byl jsem z ní tedy tak zklamaný že jsem ji hned odložil a dál se o ni nezajímal...abych jen nehanil, musím pochválit S101 s označením Artemis určenou pro ženy, ta se jim podle mého povedla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pacenko, 5.3.2016 o 11:11

Aj vies blizsie popisat dovod tvojho sklamania? Uvazoval som nad kupou sauer 100, ale ako pozeram, tak nejaky velky cenovy rozdiel medzi S100 a S101 nevidim. Preto by som bol vdacny ak by tu niekto vedel popisat kvalitovy rozdiel medzi tymito dvoma flintami.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 5.3.2016 o 11:03

Tak jsem si byl prohlédnout S100 na výstavě IWA. Velké zklamání, skoro bych řekl, že nechápu jak tohle vůbec může Sauer prezentovat. Hlavně varianta s dřevěnou pažbou mi přišla jako špatný vtip. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 5.3.2016 o 9:17

Takze vyzera to tak, ze nova S100 uzamyka do puzdra zaveru, co je velka skoda. Avsak marketing nepusti, ak by zamykala priamo do hlavne, tak by likvidovala ine modely vlastnej zbrojovky, najma S101...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 4.3.2016 o 23:06

odkaz uz bola predstavena aj pre europsky trh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 3.3.2016 o 14:23

Môj názor je, že ak to Sauer nepustí na EU trh, píli si pod sebou konár, minimálne na ekonomicky slabších trhoch ako u nás. Lebo viem sipredstaviť, trebárs za 5 rokov, keď mi dorastie syn , že pôjdem len tak okolo obchodu kuknem a kúpim- ako slušná flinta pre chalana na spoločne strávené chvíle na strelnici jak stvorená. Teda okrem iného, využitia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 3.3.2016 o 10:58

Nooo až tak istý by som si tým nebol .. či bude vyrobená aj pre EU trh. IWA je teraz .. mudrejsi budeme ked sa vratime z výstavy . ale dufam že sa bude dať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TataOrosova, 19.2.2016 o 22:40

Neni zač.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 19.2.2016 o 20:28

Dik za info ;) Zrejme tam este dovozcovia do norimberskej vystavy maju nejake informacne embargo a mozno maju len plne sklady S101 ktorych sa potrebuju zbavit :) Prislo mi minimalne trosku cudne, ze puska by bola vyrobena vyhradne pre americky trh.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off TataOrosova, 18.2.2016 o 14:03

Pacenko - NIE JE to pravda, máš zlé informácie!! U.S. bude jeden z hlavných trhov predaja S 100vky, kde bol Sauer teraz predstavený na SHOTSHOW 2016 v Las Vegas.. Pre Európsky trh bude predstavený teraz na IWE, a bude sa predávať celosvetovo, nie len pre americký trh..takže žiadny strach ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pacenko, 18.2.2016 o 13:34

Pekny den, dneska som sa dopocul informaciu, ze sauer 100 je vyrobena cisto pre americky trh a v europe by sa predavat nemala. Na druhej strane mi bolo povedane, ze sa este mam prist poinformovat po IWE niekedy v strede marca. Myslite si, ze je realne to, ze puska by bola vyrobena cisto pre americky trh a na ten europsky by sa vobec nedostala?! Pripada mi to ako nezmysel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 14.2.2016 o 9:36

Zábeh je trochu časovo náročnejší a chemicky treba čistiť po každej rane v revíri a pri zábehu 5x1 rana po každej čistiť, 5x2 rany po každej druhej čistiť, 3x3rany po každej položke čistiť. Tato schema nieje jediná správna a má variácie ale princíp je obdobný. Pri loveckej zbrani by som aplikoval 5x1 + 2x3 s nastrelením.Potom po streľbe v revíri a vždy použiť robla sol na aspoň 10 úlovkov ( 1-2 rany ) Po 50 ranách ( 3 -10 rokov bežného poľovníka) je už trochu neskoro na chemické čistenie, to už máš v hlavni malý galvanický članok z medi a železa zalisovaný v mikronerovnostiach vývrtu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off arnys101, 13.2.2016 o 12:43

Taak je pravda že sa o pušku treba starať ... základom je zabehnutie hlavne a po prvych cca 50 ranach ju treba riadne chemicky vyčistit :) :) ale to su veci no ... malo ludi to robi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.2.2016 o 20:56

Mám S202. Tá garancia je pekná vec ale tak ako už písal Turbi, treba to brať total s rezervou. Vydržia hodne, o tom žiadna , o dosť viac ako lacné zbrane. Ak však prestane strielať požadovanú presnosť tak sa začne preberať čistenie a údržba. Dokázať koľko bolo z hlavne vystrelené naozaj je viac menej nemožné. Sú zdokumentované prípady hlavní 308W , ktoré majú 15000 výstrelov a stále presne, no presne u tých malých magnumov 6,5-7mm je to výrazne menej. Keď tie hlavne robia v jednej hale - Blaser R8 6,5-284 jedného severana držal LR - lov presnosť do 3000 rán potom už to išlo so stále dobrou presnosťou na naše podmienky lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 41-80 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov