Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sauer 101 poprípade 100 - diskusia

autor: off bakchus
pridané: 26.8.2013 20:39

sauer 101 alebo 100 Poprosil by som majitelov o skusenosti,rady a postrehy s praxe. Dakujem.

počet zobrazení: 39 593
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 19.8.2015 o 20:35

Prosim ťa človeče nepruď, Nikto tu nevraví, že je zlá alebo zle strieľa, na kľudné poľovanie to musí byť dobrá zbraň, ale pre pracovnú flintu, ktorá spraví denne s majiteľom zopár km v čase nečase, má určité nevýhody a to je technický fakt na tom nič nezmením. Pracovná flinta musí byť bud lacná a tak povediac spotrebný tovar, ku ktoremu sa patrične aj správaš. Alebo kvalitná robustná a hlavne dobre servisovatelná zbraň, čo S 101 nieje hlavne v oblasti servisu ( za tepla nalisovaná hlaveň) Robustnosť do určitej miery tiež postrada, o kvalite nepochybujem. Mogonar, prajem ti veľa loveckých úspechov z novou puškou a nech ti dlhé roky slúži. Varuj sa predávať po pár rokoch, každý bude vidieť riziko že ak mu začne rozhadzovať hlaveň tak flinta skončila, ale na dobro. Nová hlaveň bude drahšia ako výmenná na S404 a bez zbrane budeš zopar mesiacov. Takže nič pre ludí čo chcú len jednu zbraň. Môj názor je, že S101 je kvalitná, uživatelsky prívetiva zbraň, ale technicky prešlap. Ak si potrebuješ dokázať, že si nespravil zlé rozhodnutie nemusíš - je to tvoje rozhodnutie a nikto ho nekritizuje

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off arnys101, 12.2.2016 o 13:25

do MOA garantuju a prv testuju strelivo na ktore bola puška testovana vo fabrike, je to v mauáli + aj z podpisom strelca ktory sa vola A. Koch v 99 % pripadoch :) a keby to nešlo skusi sa ine strelivo. Ale nejdu z nej rýchle lahké streli napr. Hornady Superformance 150 gr. GMX a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.2.2016 o 21:18

arnys101 a aku presnost po 12000 ranach garantuje? moa? sub moa? 5cmm alebo??? za akych podmienok tu presnost garantuju? pri akom strelive??? naozaj ma to zaujima, tom len aby to niekto nepochopi tak ze rypem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off arnys101, 11.2.2016 o 21:07

Ale myslím si že to je dosť nerealne tolko vystrielať, to dá možno športový strelec a nie polovník. Jedna sa o generačne zbrane z kruhu SAUER BLASER MAUSER pretože su hlavne jednakej kvality, dokonca sa to vyrába v jednej budove z toho isteho materálu a na tým istých strojoch! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off arnys101, 11.2.2016 o 21:05

Ano o to prave ide .. garantuju presnost. Na medium ráže 12000 a na magnum 10 000 :) ja som si ro nevymislel ... Vo fabrike som bol, ak toto garantuju tak si môžete byť isty že to bude ok a ak nie automaticky sa to dá riešiť reklamáciou čo sa nám ešte nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 11.2.2016 o 13:01

Zivotnost hlavne je relativny pojem , a s tym suvisiaca aj presnost.. 12 000 ran mozu garantovat na standardne kalibre , lebo neviem si celkom dobre predstavit ako by strielala 6,5x68S po 12000 vystreloch , mozno by to lietalo do 10cm na 100m, cize v ponati loveckom - ano bola by stale presna, kus by lahol :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off arnys101, 11.2.2016 o 10:39

Sauer garantuje na kazdu zo svojich hlavní 12 000 rán. Tak nemôžeme porovnávať konkurenčné značky ktore su o pár stovák lacnejšie. Ano plati sa aj za značku, ale predovšetkým za kvalitu. S100 bude dokonca lacnejšia ako S101. Ešte som sa nestretol z reklamaciou žeby nestrielala presne, stále bol problém v niekde inde. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 6.2.2016 o 11:16

roci, poistka odoláva povet. vplyvom, momentálne strieľam s puskohladom RWS a keď nahodím kolimátor tak s&b tažké gule (mám 270W). Na povrchovú úpravu som sa tu už rozpísal ale akoby sa to po čase (3 roky) napravilo. Ešte takto - RWS nastrelujem na ONV asi 170m a s&b cez kolimátor na 50m. Pri skúšobnej streľbe sa mi častokrát stalo že boli dve gule v jednej diere. Veľmi presná zbraň aj po 5-6 ranách za sebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off roci, 6.2.2016 o 0:52

Ako sa sprava poistka 101 v zime? To male okruhle tlacitko na poistke ide v pohode? Lacne strelivo 308 win S&B sa s nou kamarati alebo treba rovno po RWS a pod. ? Povrchovka je ina nez 202 ale nepostrehol som ze by mal niekto problem. Dakujem za vase skusenosti. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kerb99, 29.1.2016 o 20:36

mam SAUER 101 Classic XT vyse roka, kal. 338 win. mag., viac ako 100 vystrelov a zatial nebol kus co by odisiel, striela presne a nemam s nou ziaden problem, a to presla so mnou polku Europy, Afriku a pod. tym, ze je v plaste tak nemam problem, ci ju nikede oprem, oskrem alebo suchnem. som s nou maximalne spokojny. strielam strelivo Barnes TTSX. Kto chce kvalitu za dobru cenu, urcite odporucam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off motaq, 29.1.2016 o 19:07

Uvedena bude na IWE v Norinbergu ak som dobre cital. Ta je 4.-7.3.2016 takze predpokladam ze po tomto termine ju zacnu predavat v europe, kolko bude trvat pokial sa dostane na Slovensko je otazka na dovozcu ale pocitam ze to nebude dlho trvat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 29.1.2016 o 19:03

Aj tu niekto vie napísať kedy by sa mohla dostať na náš trh? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.1.2016 o 11:09

SHOT Show 2016 - Sauer 100: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mogonar, 28.1.2016 o 10:18

Presne ako vravi bojk. Po roku polovania mam na nu jedinu vyhradu, a to je povrchovka... puska sice nechyta lisku ani nic podobne, ale voci oderu je velice slaba... ale argument s hlavnou je podla mna total blud... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bojk, 28.1.2016 o 4:23

K argumentu nemoznosti vymeny hlavne, ktory tu tak casto odznieva. Ok, ak mam R8 alebo S202. Ale naco to riesite u pusky za 1.500€, ktorej hlaven v poho vydrzi 20+ rokov bezneho polovania (opakujem bezneho nie strelnicu x krat rocne). Ta zbran bude po tych rokoch davno amortizovana, s hodnotou max nostalgie. Ak bude mat vystrielanu hlaven, jednoducho ju dam znehodnotit. Uvedomme si, ze zijeme v konzumnej dobe. Ani vo vyjazdenom mercedese nikto nebude menit motor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 27.1.2016 o 23:34

No neviem, ta 3 polohova poistka na boku, myslim, ze tento sposob zaistovania zbrane uz bol prekonany, na S 101 je to vyriesene podla mna lepsie, ale nedrzal som, neskusal som, tak nesudim, mozno S 100 prijemne prekvapi. S 101 ma najvacsiu chybu v cene. Tych 1300-1400 eur je za nu dost, v tomto suhlasim s Durellom, myslim, ze zachovanie S 202 v kombinacii s ponukou S404 a niecoho lacnejsieho v podobe S100 by bola najlepsia alternativa. Som zvedavy ci takyto lacny variant sauerky ponuknu v lavorukom prevedeni, v opacnom pripade pre mna straca vyznam o nej co len uvazovat, ta univerzalna pazba prakticky nic neriesi. Kazdopadne ak kvalitou aspon jemne prekona CZ, A.Zoli a tikku, tak tato trieda zbrani ziska silneho konkurenta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 27.1.2016 o 22:44

neviem si dosť dobre predstaviť, čo to bude za kvalitu, keď sa to má vyrábať celé v Nemecku a v základe má stáť niečo cez 27 tis. Kč. Keď 101 stojí najlacnejšia myslím nejakých 37 al. 38 tis. Kč a dovolím si povedať že ZOLI za 900 eur je určite kvalitou na rovnakej urovni ako 101. Ale ako píše Feri uvidíme na IWE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 27.1.2016 o 22:18

Teda, nech to vyznie akokoľvek- Ja som to hovoril S101 bol krok vedľa. Tak ako vyradenie S202. Moja predstava modelov by bola S100, S202, S404. A pokryté sú všetky segmenty trhu. Jednoducho za tú 1000-ku by to mala byť veeeľka konkurencia pre CZ a tiku . S hlavňou na závit úplne super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 27.1.2016 o 16:44

no na IWE v marci uvidime... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 19.8.2015 o 20:35

Prosim ťa človeče nepruď, Nikto tu nevraví, že je zlá alebo zle strieľa, na kľudné poľovanie to musí byť dobrá zbraň, ale pre pracovnú flintu, ktorá spraví denne s majiteľom zopár km v čase nečase, má určité nevýhody a to je technický fakt na tom nič nezmením. Pracovná flinta musí byť bud lacná a tak povediac spotrebný tovar, ku ktoremu sa patrične aj správaš. Alebo kvalitná robustná a hlavne dobre servisovatelná zbraň, čo S 101 nieje hlavne v oblasti servisu ( za tepla nalisovaná hlaveň) Robustnosť do určitej miery tiež postrada, o kvalite nepochybujem. Mogonar, prajem ti veľa loveckých úspechov z novou puškou a nech ti dlhé roky slúži. Varuj sa predávať po pár rokoch, každý bude vidieť riziko že ak mu začne rozhadzovať hlaveň tak flinta skončila, ale na dobro. Nová hlaveň bude drahšia ako výmenná na S404 a bez zbrane budeš zopar mesiacov. Takže nič pre ludí čo chcú len jednu zbraň. Môj názor je, že S101 je kvalitná, uživatelsky prívetiva zbraň, ale technicky prešlap. Ak si potrebuješ dokázať, že si nespravil zlé rozhodnutie nemusíš - je to tvoje rozhodnutie a nikto ho nekritizuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

off bakchus, 18.8.2015 o 21:50

mogonar, poľuje sa s ňou výborne, nie je zlá ale 300-400 EUR platíš za písmenká na rukoväti. A ten zásobník z vrchu nabije tak moja žena ale mne tam prsty nevojdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mogonar, 18.8.2015 o 17:22

Pani ja som tu 101 kupil za cenu tikky, a za 1700€ by som ju nekupil ani ja to by som ozaj kupil tu 85, ale tu nejde vobec o cenu, lebo aj u frana ju kupite za 1500€... ide o to ze tu vsetci tliachate, ze ta zbran je zla a pritom ma 101 vela plusov a poluje sa s nou vyborne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off janohorar, 17.8.2015 o 23:05

Dnes som kupil v plaste 30-06, "zver padá ostošesť" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohler, 17.8.2015 o 20:57

sauer je sauer...ale kup si 8x57 js...nikdy to neolutujes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 16.8.2015 o 13:24

durell-zbytočne to vysvetluješ niekomu,kto kúpil 101 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 16.8.2015 o 10:31

V momente ako tá hlaveň bude na závit nemá 101 chybu a stojí za tie peniaze . Zlomenú hlaveň, nikto nespomenul - stačí aj špinka alebo trocha snehu, ladu, vody - o ktorom nevieš a následný výstrel. Cenová hladina 1100-1200 € Je podľa mňa z hora konkurenčná pre CZ, Tika. 1500-1600 je zo spodu konkurenčna pre sako. Ak by som išiel kupovať zbraň za 1600 a v akcii je S202 za cca 1900 € tak si tie 3 stovky račej požičiam . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mogonar, 14.8.2015 o 18:44

Pane boze v com az tak strasne zaostava....? Akurat ze drevo sa robi len v 1. Triede a ta povrchovka je o nieco slabsia ako ilaflon na 202.... inak je lahsia a sikovnejsie sedi ako 202, ma dvojradovy zasobnik ktory sa paradne naklada aj z vrchu... take reci, ze by mala byt v cenovej kat. CZ ma doslova uchvacuju.... co uz by ste potom hovorili? A reci o zlomenej hlavni to uz je tiez nonsens.... pozdravujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 14.8.2015 o 10:44

Jsem taky fanda saueru, ale ta 101 je hóóódně za 202 holt šetřili až příliš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 11.8.2015 o 12:21

Teda ja som Sauer pozitiv, ale Sako bude lepšia volba. Napr už len preto, že ak spadneš alebo inak ublížiš laufu ( bez diskuse ako ) , S101 ide do šrotu - hlaveň je do púzdra nalisovaná za tepla - to isté aj M12. Sako puškár vymení a nebude to v cene 80 % novej flinty . S101 by bola super flinta ak by cenou konkurovala Tike , a CZ. Tam by som to zhryzol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off mogonar, 11.8.2015 o 11:34

Janohorar co sa tyka kvality tak myslim, ze tam rozdiel asi nebude. Aj ked u 101-tky si treba zviknut na poistku. Ak mas vsak flintu nosit cely den po hore tak je ta 101 lepsia volba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 11.8.2015 o 11:29

BLEIKER ty mas sauer 101? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 9.8.2015 o 20:36

Už som to tu nedávno písal-vyberať zbraň podla toho ako mi padne v PREDAJNI DO RUKYje mýtus,ešte k tomu dávno prekonaný.V prvom rade si musíš určiť požiadavky a priority,čo po technickej stránke od nej očakávaš,niekomu stačí Mara,niekomu fara A niekto chce Maru na fare.Tak som kedysi dávno vyberal až som prišiel na SAUER202-pre mňa výborná ergonomia,super mi sadla do ruky-čo z toho,ked z poistkou by som sa nikdy nezžil a nezvykol na ňu.Pažba na mieru sa dá urobiť takmer na každú zbraň a bude x krát lepšia,ako tá továrenská,ale zásahy po technickej stránke sú bud velmi náročné,alebo nejdú urobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off janohorar, 9.8.2015 o 12:54

Pre Blieker:Aj mna by zaujimalo preco Sako je lepsia volba ako Sauer 101.Ja som pod vyrazom prac. flinta myslel to , ze ju pouzivam celorocne v praci,som lesník.Pre mna zatial Sauer v plaste kal.30-06.Uvidim, ktora mi lepsie sadne do rúk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 9.8.2015 o 9:55

pacenko-pozri poštu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 8.8.2015 o 23:03

BLEIKER, urcite nechcem pusku v plaste. V mojom pripade bude ta puska vyuzivana celorocne, ale zase pracovnou flintou sa to nazvat neda. Myslis, ze sako 85 bavarian je lepsia volba ako sauer 101 clasic, popripade sauer 101 ARTEMIS? Ak ano, tak preco? Pravdu povediac som bol viacej prikloneny k tej sauerke, ale ak si najdes cas a mozes mi tu popisat nejake klady, popripade zapory tychto pusiak budem velmi rad.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.8.2015 o 11:12

pacenko a janohorár-ak pracovnú flintu tak lepšie v plaste,SAKO85 nie je ale pracovná flinta.Ale mať dilemu ako pacenko ,tak by som ju vyriešil velmi rýchlo- 85 ka síce už nedosahuje vysnívanej kvality 75-ky,ale oproti 101 je to stále lepšia volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 8.8.2015 o 11:08

Mogonar-keby 101 dosahovala kvality 202 tak by asi nestála tolko,čo stojí,takže bakchus má pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off janohorar, 8.8.2015 o 9:33

Tiez mam dilemu ci Sauer 101 alebo Sako 85,a drevo alebo plast.Potrebujem to ako pracovnú flintu. Zatial skor Sauer a v plaste. Poradte, ktorí máte skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 7.8.2015 o 17:01

Tiež rozmýšľam nad kúpou tejto zbrane.. Máte s ňou ešte niekto nejaké skúsenosti? Rozhodujem sa medzi SAUER 101 clasic a SAKO 85 BAVARIAN. Vaše postrehy a rady? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 22.6.2015 o 19:53

Ahoj mogonar, ja poľujem aj za dažďa. Povrchovka za tie prachy nestojí a za tím si stojím. Nábojnice do nej idú len niektoré. V ostatnom máš pravdu. Ja nastrelujem na ONV a ten trojlístok sa dá ale to sa dá aj z lacnejšej flinty... stojím si za slovami, ktoré som tu niekde písal, že najviac sme vycálovali za značku sauer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM