Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnica remington - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 27.7.2013 20:17

zdravim chcel by som sa Vas kolegov spytat co by ste povedali na zbran remington 770 upravenu puskarom (vyladenie spuste,pridanie cielniku a musky so svetlovodnymi vlaknami + kompenzator a, troska upravit zaver aby nezadrhaval) v kalibri 300w magnum ako na pracovnu zbran a spolocne polovacky...oplati sa to ? ak by som vosiel do tych 800-1000 eur tak by to mozno stalo za pokus co poviete :-)

počet zobrazení: 19 504
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-101 z 101 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off majko82, 27.6.2012 o 12:17

presne tak , dobre si to pochopil ale tá vôla pri otvorenom závere nemyslím že je nevýhoda alebo závada , takú istú vôlu má aj ZKK , ČZ550 alebo dokonca som videl velkú vôlu záveru aj na niektorých flintách steyr a ako píše Edo , je to moc muziky za málo peňazí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off Toxi, 27.6.2012 o 12:06

V prvom rade vám ďakujem za rady. Takže to zhrniem... Podľa toho čo som čítal má dve nevýhody a to: Vôľa pri otvorenom závere a zasekávajúce náboje. Takže stačí používať všetko okrem strižnej hrany? Dobre som to pochopil? Ja mám zálusk na 308WIN ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off Leon, 27.6.2012 o 9:38

za ty prachy má jedinou konkurenci a to je marlin X7,s remingtonem 770 308win. jsem si docela dost zastřílel na střelnici a žádný problém jsem nezjistil munice sako winchester a barnaul všechno přebíjel v pohodě a za dva roky co ho kámoš má byl jediný problém že upadla krytka rukověti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off motaq, 26.6.2012 o 23:10

preto som napisal, ze je tam vola chodu zaveru, samozrejme zaver ak je zatvoreny tak je pevny bez problemov. je to pomerne spolahliva zbran...za tu cenu je to OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off Edu, 26.6.2012 o 23:02

Ano pri otvorenom závere je tam vôla po zatvorení je však pevný . Výborná je i poistka praktická a tichá. To spracovanie je také pri tej pažbe ako popísal motaq . Nie je to plast ako má blaser napríklad samozrejme ani cena . V USA je veľa guľovníc s cenou dokonca hlboko pod 200 € Neviem ako to robia ale taká je realita :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off motaq, 26.6.2012 o 23:01

tuto zbran ma kamarat v kalibry w243, kupil si ju hlavne na lisky. je snou velmi spokojny v priebehu tyzdna od kupi streli dve lisky na 150 a 200m. zbran je presna, za dobru cenu. trosku vacsia vola chodu zaveru ale na to naco ju kupil on uplne super. je to lacna aleternativa, ktora ak dokazes tolerovat niektore nedostatky nesklame. presnost je velmi dobra, jedine co mne osobne trosku vadi je spracovanie, vola zaveru, zaver pri prebijani trochu hrkoce. ale za tie peniaze viac ocakavat nemozes.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off Edu, 26.6.2012 o 19:27

Má ju kamarát síce v kalibri 3006 tak sme ju testovali. Strižnú hranu nepoužíva našťastie . Možno s takým nábojom v USA nerátali :-D Predpokladám ,že sa tiež zaobídeš bez najhoršieho náboja na svete . Každopádne v cene niečo cez 400€ kúpiť funglovku guľovnicu s lištou weaver a celkom slušnou optikou je výborný pomer kvality a ceny . Nebude to samozrejme blaser s zeissom ,ale ako praktická pracovná guľovnica je fajn . Ten plast je zdrsnený a celkom v pohodičke sa drží v rukách . Lícnica je stavaná pre strelbu cez optiku . Mne osobne by pre túto zbraň najviac pasoval kaliber W308 ,ale ani 3006 nie je zlá voľba . Zbraň je naozaj presná to môžem len potvrdiť . Spúšť je bez napináčiku ako je zvykom pre americké zbrane. Je však veľmi jemná a dá sa ešte zjemniť čo ja nepovažujem za potrebné . Takže aby som to zhrnul je to veľa hudby za málo financí . Zbraň + montáž + puškohľad sú dostatočne zladené . Osnova na bushnel 3 - 9 x 40 je príjemná . V tejto cenovej triede je naozaj ťažko hladať konkurenciu . Jednoranová IŽ + montáž + puškohľad by mohla cenovo konkurovať tejto zbrani . Žial iba cenovo :-D . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Remington 770 kal 308WIN (autor: Toxi).

off majko82, 26.6.2012 o 18:28

má ju kamarát , spokojnosť , presná spolahlivá , dobrá spúšť lahký chod záveru , jediná chybička že sa zasekávajú náboje zo strižnou hranou , resp . ťažko idú do komory , strižná hrana sa niekde zasekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off jancigas, 11.6.2012 o 12:27

Remington 700 XCR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off glen, 8.2.2012 o 22:43

Zaujímavé video pre majiteľov guľovníc Remington mod.700, hlavne od 04:43. odkaz# ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off semo, 20.11.2011 o 23:56

mam sps ss 270wsm presnost na ten model s povodnou pazbou a spustou az vynikajuca(O,4moa) len spust som doladil na nanajmensi odpor ako to slo aby to nespustalo samo ako pise peter1985 aj tikka t3 ma lepsiu spust a vytahovac na remingtone to je jeden nepodarok ktory aj na ruskej haksni je lepsi da sa sice lahko vymenit ale tazko zohnat a modely do 2006 ho mali nitovany no za tu cenu som s nim spokojny keby som este raz mal kupovat remiho tak len sendero ma to uz fabricky bedding v pazbe varmint lauf ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off pa3ki, 19.11.2011 o 18:25

Ahoj, kamoš ma 700 VTR 308. win puškohlad Meopta R1r 3x12-56. Je s ňou spokojní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off xwolf, 16.11.2011 o 14:13

Tak konkretne: mal som ako polovnu pusku bez uprav Remington 700 XCR, kaliber 300WM, tu mas moj opis: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off FOXMEN, 16.11.2011 o 12:18

jde jenom o to jak na to nahlížíme.......vždy je něco lepší..píšeš HOWA,TIKKA,-lepší..jo určitě máš pravdu,ale v tom se ztrácím, v té poentě..otázky (aké máte skúsenosti?oplatí sa?)samozřejmě preference výrobců budou vždy jinde než preference samotných uživatelů,.někdo je spokojený,někdo zklamaný, já to beru jenom podle konečný spokejennosti uživatele.........dodnes jsou mezi náma lovci(a není jich málo)...kteří loví starými ZH,KK,MAUSER a tyto zbraně si chválí a ctí si je... samozřejmě s pohledu trhu ,zpracování,funkčnosti,poruchovosti,líbivost ti tady víjmenuju jiných 20 zbraní a výrobců které jsou lepší než tyto co jsem uvedl..........ale o to tady přece právě vůbec nejde...při dnešních možnostech a přesiceném a zasypaném trhu, zbraní všech možných výrobců a ráží bude vždycky něco lepší...tomu se prostě neubráníme,myslím si jenom že ta 700- stovka nebude špatná zbrań... vždy určitě bude nějaká lepší to máš pravdu,ale záleží z jakého pohledu lepší, v čem?stejně je to jenom nakonec nástroj který používáme. a hlavním faktorem úspěchu a neúspěchu v lovu jsme mi samotní a jestli lovím starým ZH nebo krieghoffem za 10 000 euro je ve finále jedno...jinak se omlouvám už jsem se dostal na jinou stranu řeky...to už je zjiného soudku,ale jinak peter1985 všechno dobrý!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off peter1985, 16.11.2011 o 10:57

FOxmen : ja by smo to so 700 vkou zaverom nevidel az tak stastne a slavne , momentalne , ale aj niekolko krat prebahli diskusie na tuto temu ohladom zaveru 700 vky na zahranicných forach a ja sa staviam do tej rady nazorov ( vacsina!) , ktora hovori HOWA - lepsia ,Tikka lepsia a ine lepsie samozrejme okrem CZ , sam mam SPS tactical a ak to porovnam s T3 napriklad je to o triedu nizsie. pre mna nedostatky su ako absencia SAKo vyhadzovaca , kazda spust T3 je omnoho lepsia ako X-mark, a konstrukcia tela záveru , a vždy nutnost beddovať lištu, ak remington tak jedine zaver 40-X , Pričom použitie raže 338LM tieto zavery neboli na taketo raze konstruovane vid posledny pripad kde klon rem 700 od HS precision praskol cely zaver na pol a majitel bol rad ze zije , to je len posledny pripad ale tych je kopu..... tolko moje postrehy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off FOXMEN, 16.11.2011 o 9:48

JO V POHODĚ BERU KRITIKU.........NEMÁM S TÍM PROBLÉM....CHTĚL JSEM PROSTĚ NASTÍNIT POUZE MOŽNÝ VÝBĚR A KOMBINACE.....NEMOHU VĚDĚT VŠE....JÁ HLAVNĚ FILTRUJI SVOJE ZNALOSTI A SVOJE INFORMACE........TY VJEČNÉ ODKYZI TU DEBATU OCHUZUJÍ O TO PRAVÉ OŘECHOVÉ.............TO ZACHVÍLI BUDE JENOM -----AHOJ-ODKAZ-----AHOJ-ODKAZ-----AHOJ-ODKAZ A TO NENÍ KOŠÉR...RÁD SE POBAVÍM S KAŽDÝM O VŠEM ČEMU TROCHU ROZUMÍM NEBO CO MĚ ZAJÍMÁ......NIC VE ZLÍM.(VŠECHNO V POHODĚ XWOLF!!!!). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off xwolf, 16.11.2011 o 9:39

Radsej doporucujem prestudovat stranku vyrobcu - odkaz - tam najdes vsetky tech.udaje. Tiez informacie typu ktora raz ma precizne prevedenie treba brat do uvahy "opravdu" s rezervou (neviem ako by mala vyzerat varmintova hlaven v 308W napr. na modely CDL, ktory ma klasicku, tenku konturu hlavne. Detto dlzky hlavni atd. Neupieram foxmenovi snahu poradit, ale menej je mozno niekedy viac). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off FOXMEN, 16.11.2011 o 8:47

TĚCH MODELŮ JE OPRAVDU SPOUSTA....JINAK JE TO AMERICKÁ LEGENDA KTERÁ V 70.LETECH NAHRADILA ZASTARALOU M1 A POUŽÍVÁ SE DO DNES V RÁŽI 7.62X51.... SAMOZŘEJMĚ JE POUŽÍVAJÍ ARMÁDNÍ A POLICEJNÍ ODSTŘELOVAČI PO CELÉM SVĚTĚ A TO PŘEDEVŠÍM V RÁŽÍCH 308W,300WM A 338 LAPUA MAGNUM.....OZNAČENÍ NESOU (700 POLICE ) 700 TSS (TACTICAL SNIPER SYSTEM).V RÁŽI 300 WM..PRO ARMÁDNÍ A POLICEJNÍ UŽITÍ JE TO ŘADA M40,M24 SWS....JSOU SAMOZŘEJMĚ DOSTUPNÉ NA NAŠEM TRHU.PRO LOVECKÉ ÚČELI TADY JSOU MODELI 700 VTR, 700 SPRS,700 XHR...DÉLKA HLAVNĚ U BĚŽNÝCH RÁŽÍ JE 56 CM, U MAGNUMOVÍCH 61 CM....POKUD TI MOHU TROCHU PORADIT....ODPOUTEJ SE OD RÁŽE 30 06 SPR...PRECIZNÍ PROVEDENÍ TÉTO ZBROJOVKY MÁ RÁŽ 308 W.....JEDNÁ SE TOTIŽ O VARMINTOVOU HLAVEŃ..PERFEKTNĚ KONSTRUOVANOU...STOUPÁNÍ 1.12..FLINTA JE PERFEKTNĚ VYVÁŽENÁ A JE TO HNACÍ MOTOR TÉTO ZBROJOVKY NA KTERÉM SI OPRAVDU DALA ZÁLEŽET....JINAK ŘADY VTR,SPRS,XHR.....SE DAJÍ POŘÍDIT ZA SOLIDNÍ PENÍZE VŠE KOLEM 1000 EURO.....U ODSTŘELOVACÍCH SPECIÁLŮ- TSS,700 POLICE JE TO MINIMÁLNĚ JEDNOU TOLIK....AKORÁT JE POTŘEBA SI JEŠTĚ UVĚDOMIT ŽE VŠECHNY DÍRY A ZÁVITY NA ZBRANI NEJSOU METRICKÉ A MAJÍ JINÉ STOUPÁNÍ A JE TEDY NA TO POTŘEBA MYSLET PŘI PŘIDĚLÁVÁNÍ MONTÁŽE PUŠKOHLEDU.....VŠE BY MĚL DODAT PRODEJCE ZBRANĚ..........JINAK SI MYSLÍM ŽE V TÉ 308W TO BUDE DOBRÁ VOLBA.POKUD PUDEŠ DO 30 06 TAK ASI BUDEŠ TAKY SPOKOJEN. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off jozef, 15.11.2011 o 21:40

wolf ma pravdu daj model mne sa konkretne pači VTR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off xwolf, 15.11.2011 o 21:30

Ktory Remington 700 konkretne? Lebo to je taka otazka, ako ci sa oplati napr. Volkswagen. Len ktory? Polo v zakl. vybave, alebo Touareg nalozeny komplet celym zoznamom priplatkovej vybavy..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Remington 700 (autor: jancigas).

off majko82, 15.11.2011 o 21:13

kamarát to má v 308W za tú cenu celkom dobré ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-101 z 101 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov