Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vaše postrehy a skúsenosti s ďalekohľadmi FOMEI - diskusia

autor: off BasakNM
pridané: 24.5.2013 14:11

Zdravim, má niekto skusenosti so značkou Fomei?


počet zobrazení: 13 877
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-150 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Edu, 23.1.2013 o 0:08

ano tá delta je tiež fajná a má výhodu že nemá až 10x priblíženie . Priblíženie 10x je už naoazj strop väčšie nekupovať . Najlepší by bol samozrejme 8x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off borza222, 22.1.2013 o 22:44

Prípadne ešte alternatíva je tentoodkaz svetelnosť zaručene lepšia ako u 10x50. Ale aj ten Nikon je veľmi slušnú voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off borgeo, 22.1.2013 o 22:01

Ten Nikon co pisal Edu, je v tejto cene najlepsie riesenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Edu, 22.1.2013 o 21:42

Za 130€ je dobrá volba tento odkaz možno ho nájdeš aj za požadovaných 110€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Fehir, 22.1.2013 o 21:05

slotik : no ten prví odkaz čo si dal tak ten si nekupuj , tedak ak chceš na večer a šero tak aspon 50 až 56 , u tých drahších je dobre vidno za šera aj v 42 ako napríklad ten čo má Admin. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off slotik, 22.1.2013 o 20:59

ja viem ked budem dospely kupim si nekaky kvalitny ..... borza222 ja chcem taky dalekohlad na pozorovanie lesa cez den a na večerne posliedky takže aby mal dobru svetelnost za šera a finančny rozpočet je od nejakych 90e do nejakych 110e... a tento ????odkaz alebo ešte tento odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off borgeo, 22.1.2013 o 20:20

Pre teba, vzhladom k tvojmu veku je vyber v pohode. Len na bezne pozorovanie prirody by ti bol lepsi 8x56. Ma vyssiu svetelnost (aj ked pri dalekohlade v tejto cenovej relacii to je asi jedno), ale v kazdom pripade ma vacsie zorne pole. Potom, ked vyrasties, kupis si naozajsny dalekohlad :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off borza222, 22.1.2013 o 20:10

Aký máš finančný limit a za akých podmienok ho budeš používať (v noci, alebo cez den) ? Podľa toho je možné poradiť pri výbere vhodného modelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off jozef, 19.9.2012 o 23:26

pridaj foto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off sailormoon81, 19.9.2012 o 20:49

dneska priešil 7x50 jenoptem, vypadá ako nový a je v ňom vidieť krásne, som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off 357AS, 14.9.2012 o 15:28

sailormoon81,Tento je výborný,ak kúpiš v zachovalom stave je určite lepší ako všakovaké iné značky odkaz ak máš na niekoho kontakt kto takýto predáva a je v dobrom stave daj mi vediet,kúpim si aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off sailormoon81, 14.9.2012 o 14:12

uvažujem o kúpe staršieho ďalekohľadu carl zeiss jena, DDR, 7x50 alebo 10x50,alebo 15x50 hlavne na posaed, slabšie svetelné podmienky. Nevyzná sa niekto v tom, sú značené jenoptem, binoctem,binoctar, dekaris, dekarem, multicoated. Nemá v tom niekto jasno, čo z toho je fakt stare a čo je novšie, či sa dá orientovať len podľa výrobných čísel? Predpokladám, že tie novšie typy by mohli byť celkom OK, čo by bolo lepšie na šero 7x50 alebo 10x50 al. 15x50? Dá sa to zohnať za 200 -300 E, má to cenu ísť do toho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off jarodt, 25.7.2012 o 6:17

Fomei 8x56 ED je do 300 € vydarená voľba, vysoko vyčnieva nad ostatnými Fomei modelmi a nad väčšinou konkurencie v tejto cenovej hladine, čo poznám Minox je to nepochybne kvalitná optika, aj keď tento model je už o 100-ku drahší, ale priame porovnania s Fomeiom nemám, takže nemôžem robiť jednoznačné závery, môžme to pokojne uzavrieť s tým, že Fomei 8x56 ED je výborná voľba do 300 € a Minox BV 8x56 do 400 €, podľa toho kto sa ako cíti a aké má predovšetkým finančné limity, ani s jedným človek určite nešľapne vedľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off borza222, 24.7.2012 o 16:56

Ale už keby som mal dať 300 Eur za fomei tak radšej beriem tento odkaz a to už je trošku iná trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off borza222, 24.7.2012 o 16:17

Jarodt, plne s tebou súhlasím aj ked si myslím že 8x56 od Delty je celkom vydarená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off MarianJ13, 23.7.2012 o 22:16

súhlasím s nižšie napísaním, mám ho viac ako rok, prakticky každý víkend ho používam po celý rok, keď som ho kupoval mal som ruke oba a ten s ED dával ostrejší obraz, tak som si doplatil....ja som kupoval tu:odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off jarodt, 23.7.2012 o 20:07

emo1 - mal som možnosť asi pred týždňom oba ďalekohľady priamo porovnať. Z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že Fomei ED je na tom podstatne lepšie, má viditeľne vernejší obraz, farby, ostrosť, náhľad do okulára, spracovanie, dizajn. Cenový rozdiel 30-40 € v prospech Fomeia odkaz nieže stojí za to, ale aj keby to bolo 100-200 € tak by to stalo za tento konkrétny model, ktorý je asi ich najvydarenejší. Ináč pre mňa je to zaujímavé zistenie, na začiatku som išiel do toho s predstavou, že to bude veľmi vyrovnaný súboj, ale nebol. Zaujímavé je to aj z hľadiska, že puškohľady Delta sú naopak podstatne lepšie ako Fomei, okrem iného asi aj preto, že sa robia priamo v Japonsku a ďalekohľady robí úplne iná fabrika niekde v Číne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off vivatvikend, 23.7.2012 o 19:53

mam presne ten dalekohlad (Fomei) bez ED skiel...myslim,ze za tu cenu je to super dalekohlad, za znizenej viditelnosti ziaden problem...tiez si myslim ze rozdiel volnym okom nespoznas, resp. bude zanedbatelny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off borza222, 23.7.2012 o 19:26

V prospektoch od výrobcu Delty som našiel zlepšenie ED voči obyčajnej 8x56 o 5 až 7 %, ked som ich porovnával v reále tak som žiadny rozdiel nenašiel. Aj tento používam na postriežky aj v noci výborný výkon za šera porovnatelný s drahšími dalekohladmi a aj cena prijatelná. odkaz Ale samozrejme každý má iný vkus, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off emo1, 23.7.2012 o 18:49

Zdravim. Vie niekto porovnat fomei leader pro ed 8x56 a delta titanium 8x56 tiez ed? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off Daniel8, 8.6.2012 o 10:08

Dakujem. Takze za tu cenu je to teda velky rozdiel, medzi Fomei Leader 8x56 a Fomei Leader "ED" 8x56. teda sa to oplati radšej kupit ten EDčkoví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC (autor: Daniel8).

off jarodt, 8.6.2012 o 6:07

ED skla u Fomei 8x56 sú veľmi slušné skla. Za tú cenu len veľmi ťažko zoženieš niečo lepšie. Bol som zvedavý na priame porovnanie so Steinerom Ranger Pro odkaz v sťažených svetelných podmienkach, Steiner bol o niečo lepší, aj keď cena je tiež o niečo vyššia, kvalita je priamo úmerná cene, v každom prípade u oboch každý cent, ktorý zaplatíš je dobrou investíciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off borza222, 8.4.2012 o 17:05

Skús Delta Forest II 8x42 v cene cca 120 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off matuskal, 28.3.2012 o 20:51

dik za vas nazor :) nakoniec som si objednal dalekohlad Hawke natur trek 10x50 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off bezek, 25.3.2012 o 20:22

skus minox 8x42.mne sa osvedcil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie môj prvý ďalekohľad (autor: matuskal).

off keny, 25.3.2012 o 16:25

pred nedavnom som kupoval aj ja dalekohlad a vybral som si nikon sporter ex. 8x42. takze podla na co to chces ale podla mna je univerzany rozmer 8x42.. je ľahky ale ak to che sna posed skor nejaky 8x56. s tychto dvoch by som ja volil skor ten pentaflex.. nemam s nimi skusenost ale fomeie su mi neni vobec sympaticke.. skus ale pozrieť este minox alebo ten nikon tiez su dobre a za dobre ceny.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pozorovaci dalekoihlad (autor: sniper7x57).

off motaq, 27.4.2011 o 14:44

no na sero odporucam objektiv 56, zvacsenie ideal 8, 8.5 pripadne 10x. do 250 Eur, to si chvilu este nechaj ten FOMEI a posetri. ked budes mat tak okolo 400-500 tam uz sa da kupit dobra optika. ale o tom je tu uz niekolko tem, skus si ich precitat. napr. tu odkaz alebo tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pozorovaci dalekoihlad (autor: sniper7x57).

off turista1980, 27.4.2011 o 14:08

tak ako píšem, tých tém je tu viac, aky fomei presne máš, aku radu mam namysli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-150 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov