Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

K novému zákonu o poľovníctve - diskusia

autor: off dedo
pridané: 26.4.2008 7:11
Nový zákon , tak ako je navrhnutý hovorí o tom , že o prenajtí revíru rozhodnú majitelia revíru a to dvojtretinovou väčšinou hlasov podľa vlastníctva ha pôdy.To bude dobré tam, kde je na celý revír pár vlastníkov,ale čo s tými revírmi,kde je aj niekoľko sto vlastníkov.Bolo by iste dobré,keby sa táto hranica znížila na nadpolovičnú väčšinu podľa vlastníctva ha pôdy.Ináč mnoho združení nebude prenajatých.
počet zobrazení: 34 728
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 6.6.2014 o 22:11

goret, dobre naznacujes, ty stary pes bolsevicky. Samozrejme, ze musi z niecoho zit aj "samosprava". Ale nech to platia ti, ktori maju pocit, ze bez toho nemozu zit.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rys2, 16.9.2009 o 22:06

Toto je § 65 – zakázané spôsoby ( z platného zák. č. 247/2009 o Poľ. )

d) lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení, ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,

a chcem poradiť. Tých 5 km/h je myslené len na tie loďky a člny, alebo na CELÝ TEXT? Ako pohybujúcich sa rýchlejšie jako 5km/h?????? Ako tomu rozumieť? Lebo dá sa to chápať dvojzmyselne, teda podľa mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.9.2009 o 23:29

Ok sporko . V čom ? Môže poľovná stráž požadovať občiansky preukaz ? Respektíve ako môže dokladovať napríklad fotografa ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 11.9.2009 o 21:18

edo nesuhlasim s tebou s dokladovanim osoby ktora je kontrolovana polovnou strazou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.9.2009 o 13:55

Ešte dodam poľovnícka stráž ta nemá pravo ani dokladovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.9.2009 o 13:53

Polovnícka stráž nemá kompetenciu vykazovať fotografa z revíru a už vôbec by nemalo padnúť slovko o tom , že tu môže poľovník niekoho zastreliť . tiež nemá kompetencie robiť ospbné prehliadky a veci podobné. Takže takemuto strašiačikovi by som zobral odznak a papiere nech si mindraky lieči inde nie na ludoch ktorí prišli do prirody relaxovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 9.9.2009 o 11:39

Ahoj Edu. Poľovník nie ale poľovnická stráž áno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2009 o 20:37

miko na poľovníctve odkaz som si ju stiahol a myslím ,že je i na stránke SPZ a veľa iných vecí okolo nového zákona si tam môžeš vo wodrde alebo HTML stiahnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 7.9.2009 o 19:37

Cawte, chcem sa opytat si uz je aj Vyhlaska platna k tomuto zakonu.
Dakujem!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2009 o 22:13

poľovník ťa nemá kompetenciu zastavovať ,dokladovať ani bububu robiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 6.9.2009 o 22:06

Edu ďakujem za názor.Aj ja som tajne dúfal, že to naši ,, páni poľovníci" tak zoberú ako píšeš, no nestalo sa.Žiaľ Bohu už mám vlastnú skúsenost, po ktorej som napísal na túto stránku. Poľovníci ma zastavili na poľnej ceste, pýtali ma povolenie o vstupe do poľovného revíru s motocyklom. Potom samozrejme bububu, že mi hrozí trest odnatia slobody do jedného roka.A nebola to lesná cesta, o ktorej hovorí cestný zákon, ale opakujem poľná.A nejazdím na žiadnej hlučnej rakete, ale na tichučkej simsonke ktorú si už o strom v lese žiaľ Bohu asi neopriem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2009 o 22:06

dodo129 do lesa sa začalo vo veľkom premavať na motokrosových motorkách ,štvorkolkách a džípoch .Polovníci a zákon o poľovníctve to nerieši . Rieši to cestný zákon . Vstup autom a motorku do lesa bol zakázaný vždy. Nový zákon iba upravil postih za tento čin . Nemyslím si že dedko na pionieri ktorý si odparkuje motorku na okraji lesa a pride po poľnej ceste by sa niečo dopustil taktiež Ty nie . Alebo sa potrebuješ voziť krížom krážom po lese ako 25 ročný ? Takže neviem či je ľudské revať motorkami a štvorkolkami po lesoch alebo je ľudské aby toto bolo nadalej zakázane ako bolo doposial . Ja som robil vodičák v roku 1984 už vtedy bol vjazd motorových vozidiel do lesa zakázaný !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 4.9.2009 o 21:33

Zdravím všetkých prítomných
Reagujem na nový zákon o poľovníctve, konkrétne na časť v ktorej je uvedený zákaz vstupu do poľovného revíru motorovým vozidlom.Neraz som sa nad ním pozastavil.Často chodievam do lesa za oddychom, pričom si so sebou zoberiem fotoaparát.Tento relax ma však stojí asi 2 hodiny kráčania poľnou cestou a pre krátkosť času dnešnej hektickej doby som použival malý motocykel.Opakujem malý motocykel nie veľkú motorku ( cross štvorkolku), ktorú počuť až na tretí chotár.,,Páni kompetentní" nechýba tomu zákonu niečo ,,ľudské"?A čo naši dedovia, nemobilní ľudia a malé deti.Oni nemajú právo vidieť krásu majestátneho lesa či rozkvitnutej lúky?Či počkáme si ešte na zopár rôčkov na to, kým vôńu lesa zakážu dýchať všetkým nepoľovníkom?Veď stromy kríky a kvety rástli a dúfam, že budú rásť pre každého z nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2009 o 9:21

celé česko sa trasie ,že im ujdú cigáni a nebudú mať na koho robiť odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 16.7.2009 o 1:07

Kdesi som sa dočítal ( môžem to nájsť ), že najlepší cigáň je cigáň hompáľajúci sa vo vetre na lane.....:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2009 o 0:57

Práve sledujem situaciu v Česku . Je smutné ,že Kanada označila Česko za krajinu kde Cigáni musia pre porušovanie ľudských práv emigrovať do Kanady ): Schvalujem že Česko sa ohradilo . Raz už treba nazvať fakty !!! Že ni len česi ale i Slováci sme šikanovaný cigánmi ! Preto je moja otázka : Sme horší ? Musíme trpieť ? Len preto lebo máme inú /bielu/ farbu pokožky ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.7.2009 o 23:41

Jaaaj fotky predávam a cenu neupravujem :) Nie sú to však pálky hodné veľkých penazí ! Za statisíce mám však techniku ,asi ako každý blázon čo prepadol fotografii :)
Nie však z politiky mojej :) To skôr naopak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 15.7.2009 o 13:25

Za kvalitnú a poctivú prácu - fotky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 15.7.2009 o 9:45

Nový zákon o poľovníctve vyšiel v zbrierke zákonov pod číslom 274/2009, čiastka 96. Tak nám pán Boh pomáhaj! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.7.2009 o 6:37

rys 2 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.7.2009 o 23:05

Ospravedlňujem sa dávno som tu nebol, časová tieseň. rys2 ale všetci to tu nečítajú od začiatku. Ja som len chcel vedieť či sa dokáže zopakovať, a stáť za tým čo už raz dal na plac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.7.2009 o 15:08

:-) však prednedávnom tu v ktoromsi príspevku spomínal, že získal niekoľko stotisíc korún...:-))) tak sa netreba stále vypytovať :) DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.7.2009 o 12:54

Edu ďakujem za vysvetlenie. A v tom ostatnom s tebou v podstate súhlasím. Akurát s tým že na obecnom urade sa nedá nabali? Ako povieš. To ste tam nič nebudovali? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2009 o 11:49

bleskj ja som bol iba v komunálnej politike ako starosta . Kradnúť som nemal čo ba za posledný rok som nedostal vôbec žiadnu výplatu . Takže som veľmi nezbohatol . Napriek tomu sú kauzičky od politikov USA cez rusko či Nemecko všade na svete . Sú však štáty kde sa nesmie o chybáb politikov písať Kuba,Severný korea,Venezuela atd. Ludia potom majú pocit ,že je všetko ok . Nemyslím ,že by sme mali horších politikov ako napríklad Česi alebo iné štáty. Každý štát má takú vládu akú si zaslúži .Vo vrcholnej politike sa nabaluje na informáciach . Samozrejme len tý múdrejší :)
Nikdy viac znamená ,že by som za žiadnych okloností a za žiadne peniaze už do politiky akejkoľvek nešiel . Politika vrcholná je podľa mňa veľká drina v prvom rade, život bez súkromia ,každodenné kopanie do riti od novinárov plné klamstiev a klebiet . Aj to je politika . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.7.2009 o 10:44

Edu v žiadno prípade ťa nechcem uraziť, a neber to čo teraz napíšem osobne. Ale to vykrikujú všetci. Vieš ja žijem tiež na slovensku, tak ma prosím ťa nepresviečaj aké to tu je perfektné, alebo aké by to tu bolo perfekté keby vládli niektoré iné strny.A ešte dosť dobre nerozumiem tomu záveru príspevku "Nikdy viac!" To ako nikdy ciac už nechceš byť v polityke, alebo nikdy viac už nechceš nepodvádzať a nekradnúť. Ked môžeš upresni, aby som si to špatne nevysvetlil. To by som nerád. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2009 o 8:36

bleskj nemyslím ,že by mala byť politika špinavosť . Ja som v politike pôsobil pár rokov a nekradol som ani nepodvádzal . Nikdy viac ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 29.6.2009 o 8:14

Edu máš pravdu. Ale polityka je celá jedna veľká špinavosť. Tak žiadny s tých popredných si nemajú čo vyčítať. A to vykrikovanie to my nie to tý prednami. Ved to je najpoužívanejšia fráza od prevratu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.6.2009 o 23:39

rys 2 kedy si mohol strielať poľovné plemená psov ???

Akože streliť na poľovné plemeno to by malo čo za význam pre ochranu zveri ??? To ako na spoločnej poľovačke by si niekomu odpálil psa ??? Alebo nerozumiem čo vlastne chceš aký krok do predu ??? Naozaj niekedy sa nestačím čudovať . Akože na spoločnej poľovačke u susedov ujde niekomu kopov po diviakovi do vášho revíru a ty mu ho odbachneš lebo durí zver ???Tak by si to chcel zo zákona ??? Alebo ako nerozumiem !!! Popíš to v praxi ako by si chcel strielať tie poľovné plemená . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.6.2009 o 23:31

bleskej tu nejde o to či sa pred rokom 2006 kradlo alebo nie . Tu ide o to či si niekto myslí ,že súdruh Fico cíti socialne a je neomylný . Keď sa kradlo mala na to opozícia poukazovať v tom čase . Nie ako teraz každú vetu začne sudruh Fico slovom opozícia a opozícia . Nech si pozametá pred vlasným červeným prahom má tam špiny dosť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.6.2009 o 20:07

Prvoradým cieľom poľovníctva, ktorým sa poľovníctvo hrdí a v zákonoch tak často uvádza, je mimo iného aj ochrana zveri, z ktorej vyplýva povinnosť loviť zvieratá škodiace poľovníctvu, ako napr. aj lov pytľiačiacich túlavých psov a mačiek. Myslím si, že zákon č. 23/1962 Zb a novelizovaný zákon NR- SR č.99/1993 Z.z. o poľovníctve v doteraz platnom znení jasne a zrozumiteľne ustanovuje, za akých podmienok sa takáto zver môže uloviť a preto ich pokladám za správne. Správne aj z dôvodov, že nepoľovnícka verejnosť si nemohla robiť zo psom v lese to, čo chcela a poľovník ich mohol aspoň upozorniť hlavne v kritických mesiacoch pre zver, hlavne v čase vyvádzania, resp. vodenia mláďat poľovnej, ale aj inej zveri. Nový zákon o poľovníctve, ktorý má platiť od 1.9. 2009, vypustil z tohto ustanovenia kopu dobrých vecí a v príslušnom ustanovení zakazuje strieľať na všetky poľovné plemená a pritom je jedno, či tieto zver budú duriť, preháňať, štvať zver, zadrhnúť malú zver – skrátka poľovník na ne nemôže strieľať a bude sa len prizerať. Prizerať a vlastne nemôže ani nič povedať majiteľovi takéhoto, aj keď poľovného plemena psa. Poľovných plemien nepoľovníckej verejnosti pribúda čoraz viac a títo si už môže v lese robiť čo chcú, pretože budú tiež poznať zákon. Toto sme chceli? Toto je ochranou poľovníctva, ktorou sa poľovníctvo tak hrdí? Je to výsmechom a krokom späť. Ja osobne pokladám toto ustanovenie zákona za zmätočné, neprofesionálne a tvorcovia zákona mali konať a vyjadriť to tak, aby toto nebolo v príkrom rozpore s ustanoveniami o ochrane a starostlivosti o zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 26.6.2009 o 22:47

Edu, a pred rokom 2006 sa nekradko? Potom nechápem prečo takých čestných odborníkov a ludomilov ludia nevolili. To sú ale hlupáci že? Ani nevedia o čo sa pripravili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.6.2009 o 9:54

hups Nezbednícka - oprava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.6.2009 o 9:53

Nebedíčka a toto pomôže komu ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.6.2009 o 16:18

Nebednícka nič sa neboj žiaden Poľský polystyrén nebude :) Ja mám zateplené nobasilom . Tak ako šrotovné pomohlo asi 20 000 ľudom na Slovensku sa zadlžiť a českej škodovke popredať autá tak i zateplenie je jeden z nesystemových krokov . Hodiť niekomu trocha žradla a kričať myslím socialne je veľmi nešťastné riešenie. Ľudia by sa mali zamyslieť nad tým prečo sme pred tromi rokmi mali najlepšie podnikateľské prostredie vo vyšehradskej štvorke a teraz máme najhoršie ako i všetky ekonomické ukazovatele včetne nezamestnanosti idú dole vodou . Ja mám rád praktické ukazovatele .Reč typu socialne cítim je pre mňa veľmi málo. Niekomu to však stačí keď mu Mečiar zaspieva bludy alebo iný súdruh . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nezbednicka, 24.6.2009 o 9:42

Edko zatepľovanie je nesystematické opatrenie ale pomôže niektorým ľuďom. Určite kým ho spustia, tak Slotovci ešte nebudú mať vlasnú fabriku. Pomôže však firmám, ktoré budú mať robotu a ľuďom, ktorí do teraz na zateplenie kašľali. My čo nám to nebolo jedno na to doplatíme, lebo už to mame bez výhod za sebou. No najhoršie bude ak to budú robiť poľské firmy a bude sa dodávať na náš trch nekvalitný poľský polystyren ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 23.6.2009 o 21:55

Edu ja to všetko chápem, dokonca aj niečo z toho viem, Ale ja som to zdôraznil aj v príspevku, " to je len môj názor." Ja viem že nikdy to tak nebude. Ale čo už narobýme. Ba dokonca to je možnoo takto aj lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 15:27

Nezbedníčka ja uznám inému pravdu .Neuznám však keď sa snaží silou mocou klamať a zavádzať to proste nemám rád . Ano fabrika sa ešte iba stavia a zateplovanie a štátna podpora sa ešte iba chystá . Čo sa spustí skôr ukáže čas . Fakt je , že sa ešte nezačalo jedno ani druhé a socialne cítiaci súdruh premier a jeho mančaft nás už ošklbal o miliardy . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nezbednicka, 23.6.2009 o 14:36

Typický Edko, neuzná inému pravdu. Tu fabriku Slotovci ešte len stavajú, ak mám dobré správy. A o zakázkach predsa rozhoduje trh až na tie štátne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 14:13

Nj nemusí byť najväčšia ale stavil by som sa že bude mať viacej zákaziek ako Polyform .:) Čo mi samozrejme neprekáža. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM