Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

K novému zákonu o poľovníctve - diskusia

autor: off dedo
pridané: 26.4.2008 7:11
Nový zákon , tak ako je navrhnutý hovorí o tom , že o prenajtí revíru rozhodnú majitelia revíru a to dvojtretinovou väčšinou hlasov podľa vlastníctva ha pôdy.To bude dobré tam, kde je na celý revír pár vlastníkov,ale čo s tými revírmi,kde je aj niekoľko sto vlastníkov.Bolo by iste dobré,keby sa táto hranica znížila na nadpolovičnú väčšinu podľa vlastníctva ha pôdy.Ináč mnoho združení nebude prenajatých.
počet zobrazení: 34 682
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 6.6.2014 o 22:11

goret, dobre naznacujes, ty stary pes bolsevicky. Samozrejme, ze musi z niecoho zit aj "samosprava". Ale nech to platia ti, ktori maju pocit, ze bez toho nemozu zit.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 12.2.2010 o 20:05

apple ja som v tej najlepšej téme . Ty si priniesol nejaké slovenčinárske perličky tak som zareagoval . Inak súhlasím s tvrdením sniper100 ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 12.2.2010 o 19:25

si v dobrej téme? alebo je nejaký problém? alebo to je zo zákona o poľovníctve? nečítaš naraz aj o psíčkovi a mačičke a len si zle klikol?
nediv sa, že tak píšem, lebo je urážajúce, ak na vecnú debatu niekto takto reaguje. ak nemáš čo povedať k veci, radšej mlč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2010 o 19:09

Apple keď im budeš písať Pridám tiež pár viet na rozlúsknutie . Keď už ten orol tej čiarke nerozumie slovenský zákon nepozná lodku ani čln . Tak poprosím .
1. Výr skalný krúžil nad vodným vírom .Zrazu oba v?re zmizli .Jeden v?r však predsa musel byť rýchlejším !Ktorý v?r to bol?
2Krtko mal holú riť a začal ryť . Zrazu krtko vyskočí a kričí R?ť!!! R?ť !!! R?ť !!!
3 V hore vyli vlci a na lúke vili dievčatá vence .O pol noci už nikto nev?l !!! Kto prestal prvý v?ť ???

Ak chceš môžem pokračovať :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 12.2.2010 o 18:44

skúsim to ešte raz. treba si pomaly prečítať, čo píše odborník na slovenčinu a zistíte, že sa nesmie strieľať z pohybujúcich sa vozidiel, plavidiel, lietadiel. na tom nikto nič nezmení. a druhá vec:ak to má byť vykonateľné, musí to byť merateľné a definovateľné. zadefinujte mi loďku, čln! žiadny zákon to nepozná. ale ešte raz som si to tu všetko prečítal a zas ma ohýbalo od smiechu nad upaľujúcou loďkou...... a tá citácia je z dotazu na jazykovedný ústav ľ. štúra. odpovedal jeden z riadiacich vedeckých pracovníkov. ale na stránke MP SR si nájdite odbor poľovníctva, jedného z tvorcov zákona a spýtajte sa. šikovnejší ich oslovia mailom a dajú citáciu sem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janK, 12.2.2010 o 18:27

To je tak,kto klame sa sám zamotá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2010 o 18:20

Orol ved hej. Vieš poznáš toho nemca čo mi stále kľuče schováva :)) Preto som sa pýtal či sa niečo nezmenilo ako pri tých desiatkach ulovených psov :)) zrazu zostal jeden . Tak som myslel ,že by to mohlo fungovať i pri dvoch nickoch . Strany sa zlučujú, reku zlúči sa aj Orol s Rysom 2 . Samozrejme či ste jednen nick alebo dva mi je jedno . Len si sa sekol lebo Ty Orol si mi nič nepísal o rysovi . To rys o tebe písal že si tuším švagor :)) Tak dávaj pozor aký si zrovna predátor !Či v perí alebo srsti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.2.2010 o 14:49

sniper, veď sa rozumieme. Edu, odpoveď si dostal z mojej strany v minulosti už dvakrát. Vyjadril som sa úplne zreteľne, kto je rys a kto orol. Prvýkrát sám verejne a bez vyzvania, druhýkrát na tvoju otázku. Zalistuj si v starších príspevkoch, ak to teba zaujíma. Mňa neobviňuj z toho, že starneš:-) Ponamáhaj sa a nájdeš, na čo sa pýtaš :-) ja ti tú radosť neurobím:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2010 o 13:50

Stále som nedostal odpoveď . Je nick Orol a Rys 2 totožná osoba ???
Orol mňa neobviňuj z toho ,že Ty si sa rozhodol ignorovať čiarku v zákone :)
Prisahám bohu ja za to nemôžem .
:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 12.2.2010 o 13:13

Orol, ale apple uvádza stanovisko jazykového ústavu, nie tvorcov zákona ani právne vysvetlenie. Podľa mňa jednoznačne zákaz lovu zo všetkých spomenutých mot. prostriedkov + zákaz lovu z pohybujúcej sa lode či člna. Je to preto tak. pretože z ukotveného člna či lode (resp. pohybujúceho sa rýchl. nižšou ako 5 km/h) sa loviť môže. Preto je to samostatne a oddelené, lebo z tých uvedených pred tým sa loviť nemôže ani keď stoja, tobôž nie ak sú v pohybe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.2.2010 o 12:52

Podstata veci je úplne inde a zbytočne strácaš svojim príspevkom čas a energiu na užitočnejšie veci. Toto si už totiž napísal už dávno predtým a tak sa myslím netreba opakovať! A k tvojej prvej vete, kto je kto sa nevyjadrujem- je to zbytočné. Na tejto stránke si už obvinil niekoľko desiatok ľudí a tak ma to od teba vôbec neprekvapuje – ale ani vonkoncom nezaujíma:-)
P.s- edu, ešte raz si prosím pozorne prečítaj príspevok appleho To je stanovisko SAV na základe podania podnetu – podľa mňa. Usudzujem tak aj z toho, že o tomto bola debata aj na Pid ( papo ). Ale keď je tebe hneď všetko jasné, prosím. Mne to jasné nebolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2010 o 11:49

Orol veď priznaj ,že rys 2 a Orol je jedna a tá istá osoba :))
zakazuje sa :

d) lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení, ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,

Nuž ja ti to vysvetlím ked teda máš záujem :))
Keď si myslíš ,že si to zle vysvetlujem môžeme si to zopáknuť u právnika . Zadaj mu otázku a on ti odpovie .

Nuž pomiešal si tak ako rys 2 aj ty niekoľko vecí dohromady . Možno pre teba by bolo prijatelnejšia verzia :
Zakazuje sa

d) lov z motorových vozidiel zakazuje sa lov poľnohospodárskych mechanizmov zakazuje sa lov z iných mechanizmov zakazuje sa lov z lietadiel zakazuje sa lov z helikoptér a iných lietajúcich zariadení zakazuje sa lov aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h.

Keby si však rešpektoval čiarku nevysvetloval by si si
motorové vozidlá s poľohospodárskymi mechanizmami ,
lietadlom by si nemyslel len helikoptéru ,
Inými lietajúcimi zariadeniami by si si nepredstavoval loďky a pod pojmom zakazuje sa lov z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h by si si nepredstavoval traktor ani kombajn ani lietadlo . Taže čiarka plní náhradu slov zakazuje sa !!! Neviem prečo tie prdchádzajúce chápeš len tú poslednú odmietaš pochopiť ???
Takže zakazuje sa loviť z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h
Neviem čo je na tom zmätočné ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.2.2010 o 21:27

Edu, nemáš pravdu a neodvolávaj sa na rysa :-) Toto ustanovenie je také, aké je - podľa mäňa zmätočné a jednoducho nejasné. Je preukázané, že v zákone je takýchto zmätkov viac a zákon sa šil horúcou ihlou. Toto, čo píše apple, je podľa mňa správne. Pokiaľ si napr. pozrieš debatu na pid, nejasné to bolo a stále je viacerým poľovníkom. Inak ja som toto, ako píše apple už kdesi čítal. Myslivecký zákon u susedov je konkrétne v tomto ustanovení zrozumiteľnejší. Aj apple píše, že MOHLA BYŤ ZROZUMITEĽNEJŠIA, resp. MALA MAŤ INÚ PODOBU TEXTU! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2010 o 20:55

apple ja som zákon vysvetloval tak isto ako ty ale rys 2 mal s tým problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 11.2.2010 o 17:54

EDU....Je to zákon o poľovníctve ! Ak si myslel iba tento odsek tak tiež nie je zbytočný . Zamedzuje strielanie z ľodiek a člnov preháňajúcimi sa často obrovskou rýchlosťou po jazerách .....
a už si videl takú loďku uháňajúcu šialenou rýchlosťou? ide ma prekotiť od smiechu.
a nechýba ti tam trebárs vodný skúter?
je to zákon, ktorý je nezmysel! pozri do zákona o vodných cestách, či pozná nejakú loďku alebo čln. nepozná! čiže je to právny nezmysel, a ako takým sa ním netreba ani zaoberať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 11.2.2010 o 17:48

zadanie:
Formulácia písm. d) ods. 1 § 65 zák. č. 247/2009 Z. z. o poľovníctve sa môže interpretovať dvojako, a to tak, že 1. zákaz lovu sa vzťahuje na lov zo všetkých vymenovaných prostriedkov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h, 2. zákaz lovu sa vzťahuje na lov z prostriedkov vymenovaných v prvej časti výpovede pred spájacím výrazom ako aj a na lov z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h.

stanovisko:
Predpokladáme, že zámerom tvorcu zákona nebolo obmedziť lov zo stojacich prostriedkov (motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a pod.), preto sa prikláňame k prvej interpretácii textu. Aby sa vyhlo dvojakej možnej interpretácii textu, príslušná formulácia mohla mať napr. takúto podobu: Zakázaným spôsobom lovu je – lov z dopravných a iných prostriedkov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h, ako sú motorové vozidlá, poľnohospodárske mechanizmy a iné mechanizmy, lietadlá, helikoptéry a iné lietajúce zariadenia, ako aj loďky a člny.
S pozdravom za jazykovú poradňu ......... JÚĽŠ SAV ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 10.2.2010 o 9:51

Chlapi
Ja ked som cital novy zako o polovnictve tak je mi do placu...az na par veci je to tragedia. A este ked vidim ze vznikla nejaka slovenska polovnicka komora ... tak uz nemam slov. je jasne ze to schvali cerveny psi ... pokial nevymrie stara cervena generacia tak asi to bude stale v prdeli.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.10.2009 o 14:13

Bleskj nie je zbytočný . Je to zákon o poľovníctve ! Ak si myslel iba tento odsek tak tiež nie je zbytočný . Zamedzuje strielanie z ľodiek a člnov preháňajúcimi sa často obrovskou rýchlosťou po jazerách . To bol účel zákona . Nie merať 4 alebo 5 km rýchlosť . Ak čln ani ľoďku nemáš samozrejme že sa to teba netýka . Sú však revíri kde môžu takýto piráti pekne znepriemňovať život iným preháňaním sa po jazerách a následou strelbou ,nadhánaním vtactva atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.10.2009 o 13:46

Edu ďakujem za vysvetlenie a poučenie. Ale z tvojho príspevku som pochopil asi toľko: (čo sa týka zákona o ktorom tu diskutujeme) ďalší zbytočný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.10.2009 o 13:21

bleskj tá čiarka nie je moja :) Porušenie zákona o poľovníctve nie je trestný čin .Trestný čin je porušenie trestného zákona :) Žobrácke krajiny boli a sú krajiny ktoré zdevastoval komunizmus . Slovensko patrí k 10% štátom na svete ktoré majú najväčšiu životnú úroveň . Pred rokom 1989 sme tam žial nepatrili . Vybrali sme sa správnou cestou ktorú si zvolil väčšinou ľud tejto krajiny. Mali sme možnosť Ukrajinskej či Bieloruskej cesty alebo zostať ako Severná korea či Cuba. Ľudia si zvolili v slobodných voľbách slobodu a demokraciu a s tým ja ani Ty ako jednotlivci nič nenarobíme . Komu sa páči niečo iné treba si zvoliť v slobodných volbách to čo sa mu páči . Aby však o veciach verejných na Slovensku rozhodovala menšina alebo nebodaj Sovietsky zväz považujem za nenormálne .
PS : za žiadnu čiarku ťa nikto nebude súdiť ani keď si budeš veslovať 7km/h ťa nikto nebude trestať . Ono by ani nebolo za čo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.10.2009 o 13:07

Edu dobre maj tam tu svoju čiarku, ja ťa o ňu ukrátiť nechcem. Píšeš tu že merať rýchlosť nikto nebude, konštrukčná tá tam nepatrí. Ale porušenie zákona rovná sa trestný čin. A trestný čin treba nejako dokázať. To dúfam vieš že bez dôkazov by nemal byť nik súdený, a už vôbec nie odsúdený. Takže myslím že vedieť ako tie parametre (ktoré sú týmto zákonom dané) dodržiavať je o niečo dôležitejšie aby sme sa nedostali do zbytočných problémov. Ale určite je tam dôležitá aj tá ČIARKA!!!! Akurát za ňu ťa nik nebude chcieť súdiť. Ale možno pre teba je tak dôležitá že by si za ňu dokázal aj odsúdiť, nielen súdiť.
A tí žobráci? Tých je teraz ďaleko viacej. Síce je viacej aj bohatých, akurát že som nepostrehol že by sme boli niekedy nejaká žobrácka krajina. Až si to myslel aj na nás. Ale to je len môj názor. Možno to bolo úplne inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.10.2009 o 11:16

OK pohybovať sa 5 km rýchlosťou a mať 5km maximálnu konštrukčnú rýchlosť sú odlišne veci .
Takže:

ČIARKA :) !!!
AKO AJ !!! z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,
To znamená napríklad z nezakotvenom člne ,ktorý sa pohybuje .To že to platí iba pre loďky a člny je samozrejme uplne jasné ! Nikto nebude nikomu merať rýchlosť . Bolo by to uplne bezpredmetné . Je ošetrené najmä to aby sa neprehánali motorom poháňané strielajúce člny .Doteraz to nebolo potrebné v zákone riešiť ,ako ani štvorkolky atď . Lebo proste neexistovali pre žobrácke krajiny ako i motorové ľode . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.10.2009 o 10:01

Edu ja som nič nevyhodil. Ja som len napísal môj názor a rozpísal prečo si myslím že to tak je. Vieš pri tých zákonoch je to asi tak: je znenie zákona, a výklad zákona. Ale to ty určite vieš. A to že rys2 chce loviť z helikoptéry som bral ako žartovné spestrenie. Ale aj tak ďakujem za usmernenie, a poučenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.10.2009 o 15:28

Bleskj si pre zmenu vyhodil pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,
a nahradil slovami : Ktorých konštrukčná rýchlosť nepresahuje 5km/h :)
Cestný zákon a používanie motorových vozidiel napríklad na dialnici totiž pozná tento pojem :)
rys 2 ty si proste odnegoval čiarku ,ktorá odelila motorové vozidlá a iné od lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h :) Ale ok keď si myslíš ,že je to tak a čiarka či bodka vlastne nič neznamená lov po svojom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.10.2009 o 15:22

rys 2 zákon si môžeš vysvetliť ako chceš samozrejme . To ,že si zákon vysvetluješ po svojom však neznamená ,že ho môžeš i porušovať :)
zakazuje sa lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení,
ČIARKA :) !!!
ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 10.10.2009 o 12:48

rys2 beriem to podľa toho že aj napríklad keď ťaháš príves za autom do 750kg tak si v pohode. Ale ak máš vozík napr. na prepravu koní alebo aut tak nevadí že je prázdny a váži menej ako 750kg. Jednoducho má uvedené v techničáku že môže vyjesť viacej a to je smerodatné , a basta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 10.10.2009 o 9:05

K bleskj – 1709/21:45
Citujem: Ale tých 5km/h je určite najvyššia rýchlosť daná výrobcom, ktorá je uvedená v každom tachničáku. A myslím že všetky cestné dopravné prostriedky ju majú vyššiu. Ale člny môžu ísť aj pod ňú. – koniec citátu.

Bleskj, zdá sa mi to byť tak, jako píšeš, ale ja si nemôžem pomôcť. Stále to chápem tak, že od 1.09. môžem loviť zver aj s helikoptéry, auta a pod, ktoré sa nepohybujú v čase lovu, konkrétne streľby, väčšou rýchlosťou, ako 5km. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.10.2009 o 7:53

Lanštiak ako každý zákon tak i tenot poľovnícky sa bude stale novelizovať a vylepšovať . Je len na poľovníkokoch či sa budú snažiť ho vylepšovať správnym spôsobom. Ja som vrtal a vrtal až som vyvrtal zrušenie povinného jarného ščítania dvojdňového :)) Podal som si s prezitentom českých a nasledne slovenských poľovníkov ruku v Antone a život ide ďalej ,aj keď trocha nedôveri som cítil :)) Ale od toho sme aby sme robili veci lepšie nie horšie . LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 9.10.2009 o 22:30

O cca. 5 rokov uvidíme čo ten zákon doniesol, či viac plusu, alebo mínusu..nechajme sa prekvapiť!
L&L Zdar a dopísania o 5 rokov.....:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2009 o 13:27

Či to bude 50%alebo terajších 66 % to už nehrá žiadnu úlohu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2009 o 13:25

dedo revíri budú prenajaté žiaden strach vôbec nič sa nemení . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.9.2009 o 6:00

rys 2 je to normálne . Nestriela sa z lodky na ktorej zapneš motor a frčíš elektromotorom 12 km/h . 5km je ludská chôdza . Tj nemusíš byť zakotvený aby si mohol strielať . Ale nemal by si strielať keď sa pohybuješ . Či je to 5 ,6 alebo 7 km je jedno ako 4 . Je to iba pomôcka ktorú nikto nebude merať . Zákonodárca asi myslel ,že je človek myslivec ! Preto pridal pomôcku rýchlosti ľudskej chôdze . Aby sa niekto nechytal slovíčok ,že ale jeho loďka sa pohla trestajte ho porušuje zákon :) Ver mi našli by sa aj takí poľovníci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.9.2009 o 22:15

Ty počuj, keby si aspoň nekecal... inak prečítaj si tvoje písmo, čo si vypotil, citujem: Normálny človek pochopí že strielať môže z lodky ktorá stojí alebo takmer stojí .Prípadne ju unáša prúd alebo sa pohne jemne veslom ( koniec citátu ), no je to normálne??? :-)))) DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.9.2009 o 14:53

Ano hrať si zo slovíčkami je v debate kde je v zákone napísané zakazuje sa loviť zver z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h .Je to uplne zbytočné + kontraproduktívne a umyselne zavádzajúce voči poľovníckej verejnosti ako i vymýšlať si klamstvá ohladne konštrukčnej rýchlosti ktorá mimochodom nebola vôbec nikde spomenutá . Tiež si vymyslieť že možno strielať z kombajnu ktorý ide menšou rýchlosťou ako 5 km :)) a iné úmyselne zavádzajúce veci . Tak ja ako Ty či Rys 2 vieme , že zakazuje sa lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení,
ČIARKA :) !!!
ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,

Umyselne klamať a vymýšlať si kto si čo a ako vymyslel a ako porozumel je naozaj nie len zbytočné ale hlavne úmyselne falošné voči čitateľom , ktoré ich má navádzať na porušovanie zákona . Potom môžu vysvetlovať ako si to vysvetlili :) Neznalosť zákona a jeho chybné vysvetlenie neospravedlňuje !!! Kto má seriozny záujem o vysvetlenie veci súvisiacich zo zákonmi má možnosť položiť otázku právnikovi ktorý mu odpovie ! Tu však niet nejasnosti .

atď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 18.9.2009 o 21:47

Edu pardon. Nezakazoval si len si napísal že: Hrať sa so slovíčkami je podľa mňa zbytočné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.9.2009 o 22:11

bleskj ja som nikomu nezakazoval hrať sa zo slovíčkami !!!
Takže zakazuje sa lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení
ČIARKA :) !!!
ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,
Nieviem čo je na tom nejasné a načo treba debatu okolo toho . Lodky su obyčajne vybavené elektromotorom ktorý ide 12 km /h alebo spalovacím motorom ktorý ide ešte viac . Normálny človek pochopí že strielať môže z lodky ktorá stojí alebo takmer stojí .Prípadne ju unáša prúd alebo sa pohne jemne veslom. Z ostatných mechanizmov a lietadiel sa nemôže strielať ani keď stoja . To je cele . Kto to ešte teraz nechape nech položí otazku pravnikovi . Máme tu pravnu poradňu takže kto chce zo seba robiť blba má na to uplné právo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 17.9.2009 o 21:45

Edu zakazovať sa hrať zo slovíčkami je od teba dosť divné. Veď na tom je postavené celé právo. Ale tých 5km/h je určite najvyššia rýchlosť daná výrobcom, ktorá je uvedená v každom tachničáku. A myslím že všetky cestné dopravné prostriedky ju majú vyššiu. Ale člny môžu ísť aj pod ňú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.9.2009 o 17:34

No konečne som pri počítači tak sa ospravedlňujem za slovenčinu :) Takže Rys 2 to že Ti je jasné že sa tých 5 km /h sa vzťahuje na všetko je smutné a pevne verím ,že iba žartuješ respektíve úmyselne zavádzaš :)
Takže zakazuje sa lov z motorových vozidiel, poľnohospodárskych mechanizmov a iných mechanizmov, lietadiel, helikoptér a iných lietajúcich zariadení
ČIARKA :) !!!
ako aj z lodiek a člnov pohybujúcich sa rýchlejšie ako 5 km/h,
Teda ja som to pochopil uplne presne a hlavne logicky :)
Môžeme sa však opýtať právnika na lovu zdar a tiež na poľovníctve com. Uvidíme komu je to jasné a komu nie. Prípadne či je to zle štylizované . Podľa mňa je to v naprostom poriadku ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.9.2009 o 13:44

Rys 2 ako aj lodiek a člnou pohybujúcich sa rýchlosťou menšou ako 5 km/h . Takže strielať nemôžeš z uvedených mechanizmou ako aj z lodiek ktore sa pohybujú rýchlejšie ako 5 km za hodinu. Hrať sa so slovíčkami je podľa mňa zbytočné , tak ako ja vieš celkom isto i ty čo znamená ako aj z lodiek :) lodka neni kombajn :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.9.2009 o 12:03

Edu, stále tomu nerozumiem a vo vykonávacej vyhláške k zákonu, na ktorý si poukázal nie je k zakázaným spôsobom lovu ( §65 ) žiadny komentár. To, že sa zákaz vzťahuje na celý text zo všetkými slovami, je mi už jasné, len mi nie je stále jasné, citujem: - pohybujúcich sa rýchlejšie, ako 5km/h. Ako tomu rozumieť??? Ako tomu rozumieť v praxi??? Poprosím čitateľov o ich názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.9.2009 o 8:28

Rys 2 neviem čo na tom citujem ako aj lodiek pohybujúcich sa rýchlosťou nad 5 km sa dá chápať dvojzmyselne ? Veta nie napísaná sposobom že je zakázaný text pohybujúci sa 5 km a viac ani vrtulnik ani nič ine. K novemu zakonu je vydana vyhlaška ktora vysvetluje zakon podrobnejšie . Ohladne lodiek pohybujúcich sa rýchlosťou nad 5 km/h však podľa mňa niet čo vysvetlovať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM