Heming hunting
dnes je štvrtok,  16. máj 2024,  meniny má Svetozár,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:17
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

K novému zákonu o poľovníctve - diskusia

autor: off dedo
pridané: 26.4.2008 7:11
Nový zákon , tak ako je navrhnutý hovorí o tom , že o prenajtí revíru rozhodnú majitelia revíru a to dvojtretinovou väčšinou hlasov podľa vlastníctva ha pôdy.To bude dobré tam, kde je na celý revír pár vlastníkov,ale čo s tými revírmi,kde je aj niekoľko sto vlastníkov.Bolo by iste dobré,keby sa táto hranica znížila na nadpolovičnú väčšinu podľa vlastníctva ha pôdy.Ináč mnoho združení nebude prenajatých.
počet zobrazení: 34 732
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Belson, 6.6.2014 o 22:11

goret, dobre naznacujes, ty stary pes bolsevicky. Samozrejme, ze musi z niecoho zit aj "samosprava". Ale nech to platia ti, ktori maju pocit, ze bez toho nemozu zit.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 300000maragon, 23.6.2009 o 13:27

EDU najväčší závod na výrobu polysterénu na Slovensku nevlastnia Slotovci, ale sídli v Podolínci a volá sa Polyform a jeho vlasníkom sú Nemci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 11:21

•Tvorba cien u výrobcu

Regulácia cien sa uplatňuje v prípadoch nekonkurenčného prostredia, pri živelných pohromách, ak ide o ochranu spotrebiteľského a verejného záujmu a pri tzv. prirodzených monopoloch.

Skúsenosti z krajín s rozvinutou trhovou ekonomikou ukazujú, že veľké podniky, ktorých správanie sa voči zákazníkom nie je korigované konkurenciou je potrebné regulovať špecializovanými orgánmi.

V podmienkach nedokonalej konkurencie dochádza k deformácii tzv. stimulačnej funkcie ceny. Monopolný výrobca nie je nútený rešpektovať ceny porovnateľných výrobkov pretože tieto sa na trhu nenachádzajú.

V konkurenčných podmienkach tvorí cena konkurenčného výrobku akúsi maximálnu hranicu, nad ktorú sa producenti za normálnych okolností neodvážia zvýšiť cenu vlastnej produkcie z obavy zo straty zákazníkov, ktorí by automaticky prešli na konkurenčný výrobok s nižšou cenou pri rovnakej kvalite.

Preto na konkurenčnom trhu je hlavným nástrojom zvyšovania zisku znižovanie nákladov (zisk ako rozdiel medzi cenou a nákladmi podniku), čo vedie k efektívnemu využívaniu podnikových vstupov a v konečnom dôsledku k zníženiu ceny.

Cena stanovená trhom teda motivuje producentov zvyšovať kvalitu, znižovať náklady a tým zabezpečovať vlastnú stabilitu a rozvoj.

Regulácia cien je určenie ceny alebo usmerňovanie dohodovania cien cenovými orgánmi, pričom podľa zákona o cenách cenové orgány regulujú ceny ak:

•vznikne mimoriadna trhová situácia,
•dôjde k ohrozeniu trhu vplyvom nedostatočne rozvinutého konkurenčného prostredia (pri posudzovaní konkurenčného prostredia sa vyžaduje stanovisko Protimonopolného úradu Slovenskej republiky),
•si to vyžaduje verejný záujem, ochrana spotrebiteľa a trhu,
•existujú technologické, organizačné a ekonomické väzby medzi predávajúcim a kupujúcim.

V podmienkach Slovenskej republiky sú v zmysle zákona o cenách nástrojom cenovej regulácie cenovo-regulačné výmery (rozhodnutia), prostredníctvom ktorých môže príslušný regulačný orgán regulovať ceny štyrmi spôsobmi:

1. úradné určenie cien- určenie maximálnej, minimálnej alebo pevnej ceny vymedzeného druhu tovaru.
2. vecné usmerňovanie cien
1. maximálny rozsah možného zvýšenia alebo minimálny rozsah možného zníženia
2. maximálny podiel v akom možno do ceny premietnuť zvýšenie cien vybraných vstupov
3. záväzný postup pri tvorbe alebo pri kalkulácii ceny
3. časové usmerňovanie cien - regulovaný subjekt musí vopred oznámiť zamýšľané zvýšenie cien.
4. cenové moratórium - časovo obmedzený zákaz zvyšovania cien.

V zmysle zákona o cenách sa do regulovaných cien môžu zahŕňať iba ekonomicky oprávnené náklady a primeraný zisk. V § 3 ods. 1 Vyhlášky Ministerstva financií SR č. 87/1996 Z.z. z 12. marca 1996, ktorou sa vykonáva zákon NR SR č. 18/1996 Z.z. o cenách je stanovené, ktoré náklady sa na účely regulácie do kalkulácie spravidla nezahŕňajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 10:23

bleskj inak ohladne starania sa o zver . Nie je potrebné starať sa o zver . Zver prežije i bez toho aby sme ju strielali alebo jej dali trocha sena do krmítka . Zver iba prikrmujeme nekrmíme ! Tak ako prežijú plazy ,vtaky,motýle končiac pásavkou zemiakovou a florou . Tak by prežilo i pár druhov zveri o ktorú sa akože staráme :) Ver mi keby sme sa prestali starať o tú lesnú zver stav by nelkesol skôr naopak . Nehovorím o chovoch napríklad danielov a oborách . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 10:13

Bleskej i na slobodnom trhu sú tabuľkované a regulované ceny . Ceny nájomného sú regulované a majitelia bytov si nepomôžu . Ceny potravín sú regulované a dotované na celom svete . Ceny tepla ,plynu elektriny sú tiež regulované . Platia zákony o úžere v česku lichvě , vlády ručí ničím za peniaze vložené do bánk sľubujú ochranu hypo úverov pred exekútormi a veľa iných zákonov ktoré regulujú slobodný trh . Práve tieto regulácie spôsobili hospodársku krízu . No napriek tomu sa neuvažuje o zrušení kvot ,dotácii a podobných zvráteností ale sa pritvrdzuje šrotovným ,zateplovaním atď. Rozmenené na drobné berú sa peniaze nás všetkých a prehadzujú sa len tak od pasa pre uzke skupiny ľudí . Samozrejme ,že keď sa bude hromadne zateplovať bude na tom profitovať najväčšia firmy na výrobu plystyrenu zhodou náhod patriaca Slopovím deťom v Žiline. Tomu hovorí súdruh premier a súdruh prezident socialne cítenie :)) Zakon o poľovníctve robili zväčša odborníci z rád lesníkov a právnikov a urobili ho podľa mňa veľmi dobre . Vlastne nič tu nie je regulované je tu cena doporučnená lesným uradom . Kedže ani poľovníci nemusia vedieť aká je cena tiež to nevedia ani vlastníci . Môžu využiť lesný urad ktorý im ju aktualne povie . Aby nemuseli plakať ani jedny ani druhý . Keď sú však odhodlaný platiť niekoľko násobok môžu :)) Ten tvoj návrh bleskj beriem ako žart ,že by štát uplatnil nariadenie aby sa roľník ktorému urodu žerie lesná zver o ňu musel starať . Akože na konci 30 arovej role by mal každý krmitko alebo ako si to predstavuješ v praxi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 23.6.2009 o 8:49

Ked raz niekto chce robyť tabulkové ceny tak o slobodnom trhu nemôže byť ani reči. Stále nechápem prečo by mala nastupovať tabulka ked sa prenajímateľ s najomcom nedohodnú. Jednoducho ked sa nedohodnú nebude byznys, a hotovo. A nech sa zákonom ošetrí napr. že v takomprípade o zver sa musí starať majitel, ked nie dude sankciovaný. A nech si vyberie. Kontrólne orgány máme. Aké také, ale sú. Mne sa to zdá ako obmedzovanie v podnikaní. To je môj názor. Funguje to s bytmi, autami, a kadečím iným, tak prečo nie s revýrom. Myslím že by bolo treba ošetriť niektoré špecifiká, ale určite nie cenové tabulky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.6.2009 o 1:19

:))) a bez komančov to je uspech :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.6.2009 o 21:14

No konečne si napísal niečo k veci...:-) D
2404, neviem sa v tejto chvíli zodpovedne vyjadriť, ale podľa mňa áno ( aspoň na srnčiu a "mláďatá" raticovej zveri jelenej a pod ). Výkonnostné parametre na to má. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.6.2009 o 17:40

Správne si to Orol naservíroval menej zdatným :) Napriek tomu sa Rado 2404 opýtal :) Nuž odpoviem v rýchlosti bez rozvádzania :) Nebude aj bude . Všetko záleží či to bude zbraň automatická ,poloautomatická ... kua nebudte lenivý čítajte nebudú oči bolieť symbol slovenského zraku ORLA ani to by ma nesralo ale ešte i mňa :))
Aj orol si vždy myslel ,že som jeho nepriateľ a verím ,že to tak už dávno neni ani nikdy nebolo !!! I keď som niečo povedal ostrejšie vždy to bolo len v prospech Orla . Niekeda je lepšie si povedať do predu a vysvetliť ako urobiť chybu v neznalosti . Práve kritika zmobilizuje človeka plácanie po ramene nie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 22.6.2009 o 16:06

bude mozne polovat kalibrom 7.62x39 na raticovu zver podla noveho zakona ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.6.2009 o 15:23

odkaz />
ODKLEPNUTÉ a SPEČATENÉ už pár dní!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 22.6.2009 o 14:48

Edu ja som to pochopil od začiatku len sem-tam neviem násť správne slovo na to čo chcem vyjadriť myšlienkami veď to je fasa vec ako... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.6.2009 o 12:18

Bleskj asi sme sa nepochopili .Slobodný trh zostáva . Regulovaná tabuľková cena nastupuje len prípade že prenajímateľ alebo nájomník sa nevedia dohodnúť na cene a tretí záujemca neexistuje. Takže moja otázka je: Vieš lepšie riešenie ako je tabuľkové nájomné v takomto prípade???
Navrhni niečo spravodlivejšie a lepšie rád si to vypočujem.
Opakujem demkracia = vláda ľudu . Liberálny trh je tak v autokratistickej Číne pod vedením monopolu komunistickej strany ako USA či na Slovensku . Nemá nič spoločné s demokraciou!!! Preto tu nemiešaj dve absolútne nesúvisiace veci !!!

Rišo keď bude držgroš chcieť dať združeniu vlastníkov poľovných pozemkov málo môžu s tým nesúhlasiť a dať si vypočitať realnu cenu lesným úradom prípadne revír môžu prenajať inému PZ alebo tomu kto dá zaň viacej . Takže uplná sloboda . Tiež poľovníci sa môžu brániť na margo vlastníkov a vyjadriť sa chlapci žiadate priveľa a kedže nemáte o revír iného záujemcu budeme platiť menej alebo si to dáme presne vypočítať lesnému úradu . V prípade že sa obaja na cene dohodnú všetko je vyriešené . Ak sa nedohodnú a nie je tretí zaujemca po prenájom ktorý by dal viacej bude cena určená lesným úradom a PZ sa môže naďalej starť o zver ako i doteraz . Čo sa vám zdá na tom nenormálne neviem :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 22.6.2009 o 9:27

no uznajme že pre koho ako je to dobré... veď jasné, že keď zbohatlík a držgroš tak bude chcieť dať za revír minimálnu čiastku, a ty proste s tým nesúhlasíš chceš viacej... podľa mňa je to trošku antidemokratické ale i dobré lebo sa stanovila cena ktorú bude ochotný hoci nie vždy zaplatiť prenajímateľ a tebe sa stále bude zdať malá ako prenajímateľovi, ale nemôžeš zase pýtať nenormálne čiastky... takže podľa mňa by to tak malo byť, veď je to ako pozemok na stavanie tiež si pýtajú dosť veľa a tá cena sa stupňuje s exklúzivnosťou lokality a tak by to malo byť aj s prenajímaním revírov ale síce ty ho nepredávaš ale len prenajímaš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 22.6.2009 o 9:05

Edu ja to všetko chápem. Netreba to rozvádzať až na svetovú krízu, komunistov, a neviem koho ešte, kto s tou konkrétnou vecou nič nemá. A žeby som si zamenil slobodný trh z demokraciou? Myslím že nie. Lebo práve v demokracii by mal fungovať slobodný trh a nie vyhovárať sa na anarchyu, a určovať tabuľkové ceny ako za komunistov ktorí ti tak ležia v žaludku. Jednoduco mi to akosi nesedí že pri tvorbe cien niektorích komodít máme strach že by vzikla anarichya a pri iných nie. A ďalšia vec čo si spomenul verejný záujem. Dialnice, to pochopím ale poľovníctvo? Čo má pľovníctvo z verejným záujmom? A už vobec nie keď si revýr prenajíma nejaký z novodobých zbohatlíkov ktorý ho chce ako sa hovorí pre mňa a moje deti. To je od verejných zaáujmov véééééľmi ďaleko. Skorejj by som bol za lepšiu kontrolu, a tvdšie postihy pri prenajímani štátnych lesov bez dražbí, alebo výberových konaní za srandovne nízke ceny a nie určovať vlastníkovi koľko si môže najviac pítať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.6.2009 o 13:07

Tiež použitie c) strieľať na raticovú zver brokmi, strieľať na raticovú zver okrem diviačej zveri jednotnou strelou z brokovnice, strieľať na srnčiu zver guľovými nábojmi s menšou dopadovou energiou ako 1 000 J/100 m a na ostatnú raticovú zver guľovými nábojmi s dopadovou energiou menšou ako 1 500 J/100 m a s hmotnosťou strely menšou ako 6 g a priemerom menším ako 6 mm, strieľať na medvede inými ako guľovými nábojmi s dopadovou energiou menšou ako 1 500 J/100 m,

Takže použitie strely nad 6 mm považujem tiež za krok do predu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.6.2009 o 11:36

Ešte doplním ,že podobne by mohli nereálne tlačiť i poľovníci na vlastníkov ,že chcú revír nie za 100 000 ale len za 5000 ročne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.6.2009 o 11:33

bleskj neútočíš . Povedal si svoj názor ja ti vysvetlím ako som to pochopil ja . Takže v prvom rade domekratos = vláda ľudu . Tj ľud krajiny si voí svoju vládu . Čo Ti na tom nesedí ??? Kto by ju mal voliť ??? Proletariat navyššieho sovietu by tu mal cez KGB dosadiť pandrlákov ??? Alebo kto podľa teba???
Teraz k zákonu o poľovníctve . Takže aby sme si nezamienali slobodný trh a demokraciu ! Na slobodnom trhu platí ponuka &dopyt = cena. To platí i v cenotvorbe prenájmu za revír . Tak ako to bolo doposiaľ . Ja som liberál a som za plne liberalizovaný trh ! Práve nerozumné zasahy politikov a vlád do slobodného trhu dotácie ručenia hypouverov atd . spôsobili svetovú hospodársku krízu ktorá sa prejavila na celom svete od USA až po najburutálnejší vykorisťovateľský kapitalizmus pod monopolným vedením komunistickej strany v číne . Takže prečo nemôže platiť ešte plný lieberalizmus v cenotvorbe revírov ? Nuž preto lebo 3/4 vlastníkv sa dohodnú že za náš revir v ktorom poľujem už nechcú 100 000 ale 100 milonov za prenájom . Vtedy zasiahne lesný úrad a povie nemôžete chcieť nereálnu cenu lebo nikto vám ju nezaplatí . Revír má určitú cenu ktorá sa dá vypočítať tabuľkovo . Tú určí pre prenájom pokiaľ sa obe strany nedohodnú na cene . Tak ako je to pri vykupovaní pozemkov pre štát kedy sa tiež musí určiť cena lebo niekto by chcel za meter milon eur a nebola by dialnica a veci podobné . Práve preto aby nevznikla anarchia pre zopár psychopatov ktorí možno z rececie alebo iných dôvodov budú požadovať nerealnu cenu sa musí urobiť pri nedohode určitá norma ! Táto norma je relevantne vypočítaná podľa realnych vecí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 21.6.2009 o 9:41

Edu možno si budeš myslieť že na teba utočím, ale to nie le som si niečo prečítal čo mi nejako v demokrcii nesedí. itát z tvojho príspevku" nový zákon o poľovníctve uprauje cenu tak aby si vlastníci poľovných pozemkov nemohli svojvoľne diktovať cenu svojvolne ak bude privysoká bude určená lesným úradom" ved v demokrtyckom svete sa majú ceny tvoriť PONUKOU, a DOPITOM. Tak nechápem prečo túto cenu musí upravovať zákon. Alebo asi preto aby tý novodobí zbohatlíci ktorí si budú chcieť prenajať revýr od nejakého reštytuenta mu nemuseli priveľa zaplatiť? Neviem, ale mne s toho nič iné nevychádza, a to je od tej slubovanej demokracie veľmy vzdialené. A štve ma to že to u nás tak funguje skoro všetko a každý sa len skováva za demokraciu, vyhovára na krízu, atď atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 20.6.2009 o 13:27

Podľa mňa je dobré že sa to začalo meniť, ale vrátim sa k názoru kolegu Eda ja by som sčasti pomenil i tých vedúcich v SPZ keby to bolo na mne ale nie je osobne si myslím, hoci to nepoznám tam hore to vedenie, ale podľa mňa sú to všetko ako mladí zvyknú hovoriť komunistické vykopávky a bolo by dobre tam dať mladšiu krv, ktorá sa začala pohybovať vo svete demokratickom a všímajú si nové zvyklosti iných štátov moja mienka je vymeniť tam ľudí nad 45 rokov hore a dosadiť tam od 25- 40 rokov ľudí... ale to je len mienka laika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.6.2009 o 12:35

Jaro 1 preziden SR môže akurát tak :))
Nech šúcha nohami :))
Nič iné mu ani nezostáva . Česi majú na to správny výraz . Loutka :) slovenký bábka už neni to správne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.6.2009 o 12:32

Panpoľovník presne je to naopak ako si to tu popísal . Čiže nový zákon o poľovníctve uprauje cenu tak aby si vlastníci poľovných pozemkov nemohli svojvoľne diktovať cenu svojvolne ak bude privysoká bude určená lesným úradom . Takže netreba zavádzať treba si prečítať zákon je na stránke SPZ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.5.2009 o 14:15

Prezident SR vrátil návrh zákona o poľovníctve do NR SR na opätovné prerokovanie ( 22.05.09 ).
odkaz zákony - návrhy vrátené prezidentom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2009 o 18:46

Nemyslel som srnca, to zhruba až od pol júla do pol augusta. Zaváb zajačím vrešťadlom, alebo plačom srnčaťa, to počujem ďaleko v ktorúkoľvek časť roka. Ale už naozaj pálim, len baba ma stále zdržiava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2009 o 18:19

no hej Jaro 1 mladý srnci priskakuju rýchlo :) vek 9 rokov je na srnca veľa a na teba zasa málo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2009 o 18:05

jjjooo, môže byť. Idem na pivo. Ak dačo, zaváb, ja rád priskakujem. Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2009 o 14:14

Jaro 1 veď ja som iba uviedol že zmena zákona toto povolavať nebude . Nie ,že nepovoľuje . Presne o tom som písať že su veci ktoré prežili dodnes ešte s komunizmu aj keď sú často veľmi komické . Prežili preto lebo dedkovia v SpZ si rozdávajú metále ,snemujú ,zjazdujú ,schôdzujú tak ako sa naučili v mladosti . Nepotrebujujú nič meniť stačí im dokola mlatit práznu slamu ako len naše poľovníctvo bolo najlepšie na svete a netreba nič meniť . Proste na jar zratame zvieratka a to povinne dva dni ,zmerame parožky čo po samičej zveri :) tú chovať netreba atď :) To sú tie prežitky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2009 o 13:48

Edu, tak zoširoka som to nechcel, ale dobre.

Čo sa týka lovu medveďa kalibrom 222Rem, ako uvádzaš, mnoho ľudí je názoru, pokiaľ si preštudovali iba zákon zatiaľ v platnom znení o poľovníctve, že môžu loviť všetku raticovú zbraň aj 222, ( vrátane medveďa ), keďže dĺžku nábojnice má nad 40mm. Lenže uvádzaný zákon je jedna vec a netreba zabúdať, že k nemu pribudli ďaľšie legislatívne normy, ktoré sú záväzné a pojednávajú aj o energii guľových nábojov pri love zveri. V nich sa napr. uvádza, že medzi zakázané spôsoby lovu patrí aj lov raticovej srnčej guľovými nábojmi s mänšou dopadovou energiou ako 1000J na 100 metrov a na ostatnú raticovú zver s mänšou dopadovou energiou ako 1500J na sto metrov a medveďa myslím 2000-2500J ( z hlavy presne neviem ). Je to v ktorejsi vykonávacej vyhláške ( 1975, 76, - resp. boli novelizované ) k zákonu o poľovníctve. Ja viem, že nový už schválený zákon o starostlivosti o zver a o poľovníctve, ktorý by mal byť platný od 1.07.2009 a ktorý bol schválený myslím 30.04.2009 bude zrejme pojednávať aj o týchto veciach, ALE TOTO TU BOLO DÁVNO PREDTÝM. Si len myslím.
P.S. – Rem222 myslím žiadnym strelivom nedosahuje v 100m 1500J, iba ak možno nadupaným – prebíjaným. Aj o tom silne pochybujem. Rem223 dosahuje v 100m vzdialenosti iba jedným strelivom celkom tesne hranicu nad 1500J – iba o chlp. Tiež si len myslím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2009 o 11:54

jaro 1 ešte k tomu že všade miešam komunizmus . Nuž komunizmus je ako mor ktorý sa podpísal v v Slovenskom poľovníctve . Nemožno ho negovať ani obchádzať . Ani nespomenúť . K tomu či majú o prenajatí poľovných pozemkov rozhodnúť vlastníci poviem ,že to považujem za normálne . A vôbec si neviem predstaviť kto iný by mal rozhodúť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2009 o 11:48

kukon rem 222 sme mohli poľovať na medveďa pred rokom 1989 teraz to zmena zákona už povoľovať nebude . Takže sme asi naozaj pokročili :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2009 o 11:45

Jaro 1 za tzv socializmu inak komunizmu lebo zriadenie v ktorom svojvolne bez rozhodnutia ľudu vladne totalitnou mocou jediná komunistická strana zriadenie je komunizmus nie socializmus ten majú čiastočne napríklad švédi v kráľovstve a iné krajiny . U nás to bol komunizmus ako predlžená ruka Ruských otrokárov . Takže za komunizmu nepoľoval každý slušný človek a do PZ sa nedostal každý slušný človek . Do PZ sa dostali ľudia ktorý mali dobré kontakty .Vôbec nie je pravdou ,že by sa človek automaticky dostal do PZ zložením skúšok a podaním prihlášky . Poľovali absolútne notorický alkoholici čo bolo v PZ všetkým známe . Napríklad v PZ II . Stalinovej brigády v Bošáci bol nebohý Peter Jurica tzv Tuo tuo . Nuž bol v strane nechali ho :) Ale samozrejme nešlo o jednu osobu . Ako som už dolu spomenul súdruhovia uplatňovali vedúcu úlohu KSČ ktorá sa musela uplatňovať všade i v PZ . To či bol niekto vlastník normálny alebo slušný človek vôbec nikoho nezaujímalo . Slušným človekom bol straník a trto ktorý mal napríklad VUML večerné učenie marx leninizmu . Takýto slušný ľudia sa napáskovali všade ako tzv aktivisti :)) Všetci ich milovali lebo boli slušný ľudia . Obyčajne zarábali niekolko nasobne viac ako ľudia obyčajný a neslušný . Jaro 1 nerazadený su ludia preto lebo o tom rozhoduje partia ľudi ktorý sa rozhodnú ako napríklad u nas v PZ ,že nás bude 24 a viacej nezoberieme nikoho . Osobne mi je jedno či nás bude 50 alebo 20 keď mame strielať 25 ks srnčej zveri tak je jedno či ich odstiela 20 alebo 50 ľudí ale tak sa rozhodla väčšina v našom PZ a ja to rešpektujem. Naše PZ som uviedol ako príklad . Takto sme sa rozhodli a hawk ! Tak sa rozhodovalo pred 1989 a tak sme sa rozhodli i dnes . Ani pred rokom 1989 nemal nikto miesto v PZ iste ani zabespečené . Kto to vyhlasuje verejne zavadza a klame . To či bolo niečo za socíku zle alebo dobre hmmm Jaro 1 - 99% voličov rozhodlo KSS nechceme vás ani vaše dobre . Toď vsjo !!! Odkedy má ľud sa slobodne vyjadriť vo voľbách odvtedy hovorí väčšina komunizmus nie!!! Ja s tým nič nemám a výsledky volieb môžem iba rešpektovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2009 o 7:20

Edu, ale vyjadri sa prosím len K VECI, ak ťa môžem poprosiť, nie aby si tu napísal knižku o socializme, ako to mávaš vo zvyku.
Inak prajem dobrý a dariteľný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2009 o 7:17

Edu, asi sme sa nepochopili - dúfam, že nie zámerne. Teda ešte raz.

Keď tvrdíš, že socializmus bol vo všetkom taký nahovno ( aj z minulosti Tvoje vyjadrenie ) tak ja som Ti len napísal, ako aj iní. že za socializmu poľoval každý normálny a slušný človek. Dnes si urobíš skúšky z poľovníctva, si vlastníkom pozemkov, spĺňaš všetky zákonom stanovené podmienky ( aj hmotmé ) pre prijatie a nedostaneš sa do PZ. Čo nevidíš okolo seba situáciu? Nečítaš, koľko ľudí je nezaradených? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2009 o 23:44

Jaro 1 ja poľujem !!! Asi som neslúšný a nenormálny :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2009 o 23:43

jaro 1 vlastník nepoľuje lebo o tom rozhodne zopár ex straníkov ! Pýtam sa prečo by to tak malo byť ?
ex straníkmi nemyslím človeka čo mal knižku komunistu . Ved to mal každý druhý . Myslel som tých straníkov ako Majský ,Baco a iný súdruhovia zmenený zazračným prútikom na miliardárov.Podľa teba boli práve toto za socializmu slušný a normálny ľudia :)) Podľa mňa to boli presne rovnaké a totožné osoby ako aj sú nezmenila ich výmena Husáka za Havla !
Ale na druhej strane nie som za to aby mal možnosť poľovať každý žobrák . Finnačná zainteresovanosť je nevyhnutná . Nie pre etiku ale pre zver . Preto sa treba opýtať čo robíme pre zver nie pre chudobu . Ak bude nový zákon tvoriť lepšie podmienky pre zver . Je mi osobne šuma fuk či budem mať možnosť strielať zver alebo nie ! Pozorovať ,prikrmovať a hlavne fotit ju budem môcť i naďalej a to mne bohato postačuje . Ak niekto chce polovať iba pre kus žvanca a bude chcieť prísť po kus mäsa čo najlacnejšie som uplne za to aby radšej nepoľoval.
Panpolovník počkáme si potom uvidíme . Ja som už s toľkého strašenia skoro vystrašený :) Neboj sa nebude to také horúce ako sa to zdá . Revíri ktoré sú atraktívne boli sú a budú pod tlakom jednotlivcov a skupín ktoré budú tlačiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PanPolovnik, 20.5.2009 o 16:32

Edu ked sa 2/3 vlastnikov z celkovej vymery reviru dohodnu ze chcu 5 eur za hektar a nie 1euro ako podla noveho by malo za jeleni revir byt a ty tych 5 eur za hektar nebudes mat tak pride nejaky jozko mrkvicka ktory tych 5 eur bude mat tak sa to prenajme jemu a ty sa mozes ist past.ved uz cil su vytvorene financne skupiny ktore sa na nas novy zakon tesia a ako nahle vstupi do platnosti skupuju!!!trosku viem aj o vytvarani noveho zakona a viem co okolo toho bolo a poviem ti ze nieje to cista hra.polovat bude ten kto ma prachy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 20.5.2009 o 12:56

Edu, výborne - s poslednou vetou VÝRAZNE súhlasím a som rád, že to píšeš zrovna Ty.
ÁNO, za socializmu poľoval každý normálny a slušný človek a popritom nemusel byť VOBEC žiadny straník.

Teraz môžeš byť vlastníkom poľnoh. a lesnej pôdy a nepoľuješ. Edu, prečo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.5.2009 o 21:49

PanPolovnik odkiaľ to máš ,že nový zákon o poľovníctve vytvárali milionári ? 20 rokov počúvam komunistické drísty ako poľovníctvo už nebude ľudové :) Pritom sa počet poľovníkov niekoľko násobne znásobil ale drísty sa tu opakujú stáááále dokola . Doba kedy mohli poľovať iba bohatý bola pred rokom 1989 vtedy poľovala červená šlachta guľovnicami ostatným povolili brokovnicu na líšku a divú kačicu . Treba sa už trocha vschopiť a nie len plakať a malovať všetko na čierno!
Mne sa zdá zasa nenormálne keď je niekto vlastník poľovných pozemkov a nemôže poľovať lebo o tom rozhodla nejaká partia ľudí ,ktorí si povedali ,že budú poľovať oni a nik iný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PanPolovnik, 19.5.2009 o 20:45

Neviem ako to vidite vy ale ja nas novy polovnicky zakon az tak v peknom svetle nevidim.javi sa mi to ako zanik ludoveho polovnictva.nechcem byt skepticky ale polovat v blizkej buducnosti budu iba ti co na to naozaj maju a to nehovorim o nejakych desatisicoch.takze co konstatovat?pekne si ho vytvorili nasi milionari a to myslim doslova!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kukon, 30.4.2009 o 11:40

tak už môžeme poľovať na medveďa aj 222, 223 kou, tuším sme pokročili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2009 o 20:36

Tak nejako. Vieš je to ešte zákon keď na v ČSSR bol horet a potom už len REM 22 . Teraz je spektrum uplne iné a podľa nábojnic určovať silu striel by sa už ani nedalo. Tuším 1500 J v 100 tak nejako to bolo v časku ak som to nepoplietol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 173 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov