Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Akú guľovnicu aj s optikou do 1200 - 1500 € - diskusia

autor: off kaysy
pridané: 12.8.2012 9:08

Zdravím vás, môžete mi poradiť, akú guľovnicu a aký kaliber pre začiatočníka si kúpiť do 1200 - 1500 € aj s optikou? Bude to moja prvá guľovnica a loviť budem v poľnom revíri, čiže srnčie, sem tam diviak. Dá sa za túto cenu kúpiť niečo, čo bude spoľahlivé a presné? Vopred ďakujem za vaše odporúčania a názory.

počet zobrazení: 35 028
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 11.8.2015 o 22:34

Dusab ked uz sme pri tom tak tu nie je namieste hodnotit spatny raz vobec. Archer ktory ozivil temu sa na to nepytal. A okrem toho spatny raz alebo ako tomu niekto hovori "kopanie" je cisto sibjektivna zalezitost a okrem kalibra ju ovplyvnuje mnoho kalibrov. Niekomu nie je prijemne strielat 30-06 a niekto nema problem ani s 375 HH....Archer napisal ze 30-06 nechce. Je ti jeho rozhodnutie a treba ho akceptovat. Nerozumiem preco mate potrebu ho spochybnovat a presviedcat o vasej pravde???

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 191 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pepes33, 3.8.2015 o 8:17

Zdravím Vás, v 2010 roku som si zadovážil kombináciu - Tikka T3 hunter, v 308W, optika Nikon Monarch E 2,5-10x50 ( červený bod ) a montáž - ERA weaver lišta, plus 30 mm rýchloupínacie krúžky. Neskôr v roku 2012 som dokúpil kolimátor Aimpoint micro H-1. Od tej doby je to puška univerzálna aj na spoločné a individuálne poľovačky. Už má za sebou cca 800 výstrelov a je to furt super. Po nahodený kolimátora sa celý deň s ňou odpoľuje v pohodičke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 1.8.2015 o 15:54

Skús toto odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 1.8.2015 o 13:27

vyskúšaj túto kombináciu weatherby vanguard II v dreve v cal. .270 (dlhá verzia) cal. .308 (dlhá, krátka verzia) montáž leupold QR, puškohľad Leupold VXr a v pohode sa zmestíš do 2.000 Eur. Puška vynikajúca presnosť, montáž + puškohľad vynikajúca spoľahlivosť. A to hovorím z vlastnej skúsenosti. Mal som možnosť skúšať Weatherby v rôznych kalibroch, nielen v 270 a 308 a s rôznymi puškohľadmi od leupoldu a musím povedať, že táto kombinácia je super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 1.8.2015 o 12:54

Ja by som v tejto cene volil tikka t3 a leupold vx 3. Mechanicky kvalitna kombinacia pusky aj optiky, pri leupolde co sa mechaniky tyka, niet o com. U mna je dolezitejsia dovera v puskohlad ako top sklo a nestabilna mechanika. Mam starsiu verziu VX 3 a 10 rokov bez problemov a to som s puskou co to odstrielal aj popadal. Kaliber- za mna by to bola .270win, daleko univerzalnejsia ako 8x57, taka vylepsena verzia 7x64. Do 100m ti spravi rovnaku robotu ako 8x57, nad 100m az nad 150m dokazuje naco bola stvorena, vynikajuca balistika, prijemna na strelbu aj z volnej ruky. Dnes je to viac o strelach ako kalibri. Ved urcite nebudes cely zivot strielat len v domacom reviri. Ako bolo spomenute, pri kratsich hlavniach ocakavaj vyslah plamena, ale tych negativ vela nema. Strely zozenies aj nad 10g, ale najlepsie sa citi od 8,4g do 9,7g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 1.8.2015 o 12:51

M98 a ktory variabil so spominanych znaciek ma "plexisklo". Delta Titanium? Leupold? Alebo nebodaj Docter? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 1.8.2015 o 12:20

Ja by som bral Tikka T3+ Meopta R1 7x56RD, alebo 7x50. Tikka - pomer cena/ kvalita, dobré, niet čo riešit, dokonca aj esteticky OK. Meopta- radšej sklo s pevným zvačšením, ako variable s " plexisklom". Kaliber to by som riešil,až po rozhodnutí puška + optika. Je tu ešte varianta kvalitnejšia optika + zachovalá " jazdená" puška. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 1.8.2015 o 10:14

Hujer dobre som sa zasmial ked chceš radiť mal by si si trošku rozšíriť svoje obzory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lisiak73, 1.8.2015 o 7:01

Mal haenel v 308 w. A s poistkou neni absolutny problém.Naučí sa ju bezhlučne spúšťať aj malé dieťa.Spúšť, pažba, hlaven skvelá! ! Čo Nemec robí, dobre robí. Neľutujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hujer, 1.8.2015 o 4:24

Skus si este tikku forest s licnicou...zeiss duralyt stoji 890€ porozmyslaj...8čka ti odovzda energiu tam,kde ma ....cca 13g a 8g je zasadny rozdiel...s 270 si nemozes dovolit strelit tak kde s 8.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 31.7.2015 o 23:14

Ferko presne ten model som myslel. Ale tak je Vas tu kopec predajcov zbrani a optiky a ak mu date na komplet 50-100 ecok zlavicku tak sa akorat zmesti :-) A co hovorite na 30-06? Osobne mam, alebo mal som 7×57,7×64,308W, 30-06, 8×57IS, 8×68S a 9,3×74R. No na 30-06 s noslerom partition nedam dopustit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 31.7.2015 o 22:47

Ani meopty sa už báť nemusíš, odkedy zmenila majiteľa - výrazne sa zlepšila čo sa týka spoľahlivosti. Osobne by som volil z drahšej optiky radu Meostar R2, ale ani s R1r neurobíš chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 31.7.2015 o 21:24

Docter je velmi dobra optika a model Basic je dobra volba aj po optickej stranke. Ak neprekaza ze osnova je v prvej obrazovej rovine (teda so zvacsenim sa meni, bod nie ten je v 2. obr. Rovine u tohto modelu rovnako ako unipoint). Len sa obavam ze v kombinacii s tikkou sa do 2000 nezmesti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 31.7.2015 o 21:12

Osobne by som bral tiku v 30-06 a na to docter-a. Kvalitou preskoci leupold meoptu a o delte ani nehovorim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 31.7.2015 o 18:24

Co sa tyka optiky u mna leupold alebo delta. Meopta je co sa tyka skiel dobra co sa tyka mechaniky z tychto ttoch jednoznacne najhorsia. Osobne nepoznam cloveka co by mal problem s mechanikov u leupolda ale o meopte to povedat nemozem. Takze u mna Leupold napr. VX-3 3,5-10x50 pripadne lacnejsia alernativa VX-R (VX-3 ma lepsie skla) alebo Delta s HD sklami len ta zatial nie je s 50 objektivom. Osobne mam VX-6 od leupoldu ale to sa nemestis do rozpoctu. Jednu sezonu som pouzival aj deltu titanium 2,5-10x50 a max. spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 31.7.2015 o 17:44

medzi haenelkou a tikkou som sa aj ja rozhodoval. Spust a chod zaveru u oboch super. Poistka u haenelky ma nijako neohurila, u tikky je esteticka, odistis ju bezhlucne. Co sa tyka spominanych kalibrov, vykonovo budes na tom istom. Moja srdcovka je 270win, neboj sa, ta nerobi o nic mensie diery, ako 8x57js, s ktorou polujem teraz. Chcem ti hlavne spomenut pre mna najvacsie plus u 8x57js. Pri 57cm hlavni na tikke, ma nocny vystrel vobec neoslepuje. Pri polovacke na splne to velmi ocenujem, pretoze pekne vidim spravanie zveri po zasahu. Z 270w slahal riadny plamen, ale tak tam zas pokial pouzijes napr. 8,4g hornady interbond, tam ta zver zareaguje povacsine rovnako :-) spravne sa rozhodni, aby si bol spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 31.7.2015 o 16:41

Tak ako píše fanda a ešte jedna vec-ak sa mi zbraň páči po technickej stránke-t.j. riešenie poistky,jej hlučnosť,spúšť atd.tak nebudem riešiť,či mi sadne pažba alebo nie,pretože časom prídeš na to ,že pocit v obchode so zbranou navyše bez optiky, sa dosť líši od pocitu v terene.to mi ver -a fabrická pažba až na výnimky,ktoré potvrdzujú pravidlo,aj tak je len konmpromis a nikdy nedosiahne parametrov pažby,ktorú si necháš urobiť na mieru.Ja viem,že som ti teraz trošku zamotal hlavu,ale drevo sa dá urobiť,technické vlastnosti zbrane sú však tým atribútom,čo rozhoduje pri výbere... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 31.7.2015 o 13:12

Jak píšeš ta hanelka se mě taky moc nelíbí nic méně v porovnání cena-výkon suveréně vede a navíc ta pojistka je podle mě dost blbě řešena s tím překlápěním je dost hlučná, v brně ve kšeftě mají fungl nový starší model saueru S80 v ráži 270W s krásnou pažbou za nějakých 1300E což by pro mě byla jasná volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off archer, 31.7.2015 o 12:16

Dakujem!Bude to buď Tikka alebo Haenel nejdem špekulovať.. Motaq: pažba na Haeneli mi nesedela esteticky.. inak ked som ho založil do pleca tak krásne sadol.. Kaliber som zredukoval na 8x57, 308 alebo 270 win /preferencie v poradí ako som uviedol/.. najvačší problém bude s puškohľadom.. delta, leupold, meopta.. skúšal/videl som všetky čo som menoval.. no nie naraz takže posúdiť neviem.. s týmto by som potreboval poradiť trochu viac.. TikkaHunter: určite zásobník, schránku nechcem (3+1 stačia :) ). Haenel má myslím tiež len 2 polohovú poistku.. rozdiel je asi len v tom že Haenel má 6 zubov záveru, Tikka 2.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 31.7.2015 o 10:47

Prepacte chlapi, neviem co som postlacal na mobile, ale vyzera to tak, ze pri kazdom prihlaseni na stranku to znova pridalo ten isty prispevok.. Ja len aby ste si nemysleli ze mam o kolecko menej ;-) Co sa tyka kalibru, ja mam 8x57, mame tiez horsky revir s par lukami, na 150m mozes bezpecne strielat s osmickou, navyse je to tazsia gulka, ma vacsi stop efekt a samozrejme aj urobi vacsiu dieru na vystrelovej strane, resp. aj na vstrelovej, co ocenis pri dohladavkach. Ostatne kalibre su rychlejsie, maju plochejsiu drahu letu, ale ked pises ze mas horsky revir a lovit budes na 100-150m tak je to nepodstatne. Myslim, ze do vsetkych kalibrov je dostatok streliva, takze je to asi len na tebe. Za mna 8x57JS. Haenel som nedrzal v ruke, takze objektivne porovnat s tikkou nemozem, no ja na tikku nedam dopustit, nizsia vaha, uplne lahko chodiaci zaver, celkovo spracovanie - kvalitne, jednoduche, dobra poistka. Mozno minus, ze ma len dvojpolohovu poistku (niekde som tu videl aj alternativu - dokupenie trojpolohovej) no ja si myslim, ze zlyhanie zbrane pri vybijani je velmi ojedinele, hlavne u novych zbrani, a ked ja osobne vybijam zbran, vzdy ratam s tym, ze vystreli, cize mierim do bezpecia atd... Zasobnik. Chces zasobnik ci schranku? V tikke je zasobnik na 3 naboje (pri spominanych kalibroch) + 1 do hlavne, 4 naboje a na spolocnej musia 3 diviaci lezat, takze myslim ze to postacuje, v pripade potreby je moznost dokupenia zasobnika na 5 nabojov, ktory ale uz vytrca a nevyzera to esteticky. Tikka ma rovnu pazbu- to moze byt vyhoda aj nevyhoda, proste treba ist do obchodu a vsetky flinty si treba obchytat. Drzim palce ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.7.2015 o 21:28

Ak ti na Haenel nesedi(pises ze sa ti nepozdava) pazba tak by som ju neriesil...hladaj taku zbran co ti sadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.7.2015 o 21:20

V zasade moj nazor vsetky zbrane co si vymenoval su kvalitovo na rovnakej urovni a max. sa lisia v drobnych detailoch. Dolezite je to ktora tebe najlepsie sedi v ruke a v pleci. Ani jednou neurobis chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 30.7.2015 o 21:15

Dík za radu.. nad 270 Win som taktiež premýšlal.. čo Tikka vs. Haenel?? Zoliho som okukával pred mesiacom.. tiež sa mi to páčilo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.7.2015 o 21:11

Medzi gulovnice by som este doplnil Antonio Zoli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.7.2015 o 21:04

Moznosti a kombinacii je dost...zbrane tie co si vymenoval, optika delta otical, leupol, docter.....ak sa ti paci Haenel tu mas za cca 1000 montaz napr. Leupold QR cca 150 na optiku ti ostane 850 eur, osobne by som na optike nesetril...co sa tyka kalibra ja by som z vlastnej skusenosti volil .270win. Je to podla mna lepsia verzia 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 30.7.2015 o 20:45

určite drevo... Puškohľad variabil, 50 s červeným bodom.. revír máme hornatý žiadne kultúrne plodiny len les.. strieľa sa do 100 m (vysoká, diviačia). Kaliber neviem 8x57, 7x64, 308 win alebo 6,5 x 55?!? (neviem sa vôbec rozhodnúť) premýšlal som aj nad magnumovými kalibrami ale asi by to bolo zbytočné.. Dlho som premýšlal nad Haenel-om 10.. no nejak sa mi nepozdáva pažba.. Potom je tu Tikka, Browning, CZ asi skôr nie, celkom sa mi pozdával aj weatherby poprípade Howa.. ale na prvom mieste Haenel a Tikka.. neviem či vymyslíte niečo iné ako ja.. Potešili by ma praktické skúsenosti s konkretnými značkami.. Ďakujem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 30.7.2015 o 20:32

Tikka t3 hunter 1050€, delta optical titanium 1,5-9x45 do 700€ nepamatam si presne, optilock kruzky + zakladne spolu 120€, spolu zaokruhlene nahor (neviem ake su ceny dnes, ale zrejme neklesli, skor stupli) 1900€, este ti ostane aj na remen a puzdro a krabicku patronov, alebo 2-3 krabicky prskaviek zo S&B ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.7.2015 o 20:14

Skus upresnit preferovany kaliber, pazbu drevo alebo plast, optiku ci variabil alebo pevne zvacsenie, objektiv 50? 56? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 30.7.2015 o 19:35

Ahojte! Do konca roka sa chystám niečo kúpiť.. Rozpočet nepustí max je 2 tisíc €.. Gulovnica + Optika + montáž.. Nemám žiadne preferencie ani predsudky.. aká je podľa vás najlepšia kombinácia v tejto cenovej triede? dík za všetky rady! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 15.3.2014 o 9:27

Aj riesenie s Brnom Effect s nejakou dobrou optikou je celkom fajn alternativa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bongo3690, 15.3.2014 o 8:25

ak nechces novu flintu skus ZK 99 a optiku Detla Titanium alebo Zeiss duralit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 14.3.2014 o 13:57

ja na to montujem aj montáže jednoduché oceľové za 65 EUR, ale aj za 250 EUR.puška a jednoduchá montáž 1615 EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 13.3.2014 o 23:07

Na pušku za 1500€ davat optiku za 500€? Chlapi, co ste pili? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 13.3.2014 o 22:29

Somin mas pravdu haenel okolo 1500 presnejsie 1650 《, delta v 50siatke 539 montaz cca 300 a uz sia nacca 2500 eur slovenskych. Cize 600 eur nad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 13.3.2014 o 20:23

okolo 250 € ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 13.3.2014 o 20:19

Somin 75 zisti si koľko stojí taká montáž na Heanel a ostaneš prekvapený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 13.3.2014 o 20:03

nezabudaj ze ti treba este nejake peniaze na kvalitnu montaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 13.3.2014 o 19:34

Haenel jaeger 9 je krásna jednoranová guľovnica ktorá stojí okolo 1500 € a keby si k tomu dal optiku napr. Delta titánium ktorá stojí niečo cez 400 € tak tých 1900€ moc nepreplatíš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off horvathm, 12.3.2014 o 9:28

Keď máš nejakeho kamaráta čo vie po nemecky nech ti popozerá flinty v Rakúsku a v Nemecku. Bývajú tam pekné zachovalé flinty za slušnú cenu len treba mať trošičku štastie a trpezlivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 12.3.2014 o 8:48

Radšej sa skús popozerať poriadne predtým na internete ako pôjdeš do TN... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Bullets, 11.3.2014 o 15:18

Skus ísť pozrieť do TN do odkaz tam ti poradia poprípade niečo vymyslia k maximálnej spokojnosti. Vyskúšaj neobanuješ. Vrele odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 191 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel