Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia

autor: off Eriann
pridané: 7.7.2012 15:23

Chlapci, rád by som vedel Váš názor a skúsenosti so strelivom Sako od fínskeho výrobcu z praxe v porovnaní s najlepšími výrobcami RWS, Norma atd. Zaujímajú ma zvlášť Vaše postrehy a skúsenosti pri love so strelami Hammerhead a SuperHammerhead. Znakovanie, farbenie, priestrel, poškodzovanie zveriny.Ďakujem vopred za príspevky.

počet zobrazení: 77 477
počet hlasov: 5
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stando123, 27.1.2017 o 22:46

Lebo na 100 metrov to moc neprebija. Ale na 150 je to ok. Sice malé poskodenie. Strelivo hammerhead .space je kulasa ale nie vždy. Sst som vydel na 100metrov v 7x 64 Ten to podlieva na extrem. Rozmýšľal som aj nad monolitom lapua alebo niečo take. Známi striela s hromady monolit 270w a je spokojný. Len neviem aké sú ucinky na kratsiu vzdialenosť. Každý chváli svoje perie.peterber ty si dosť skúsený taK mi porad strelu na posed do 7 x64.nech to prestreluje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 27.1.2017 o 22:31

Inač páni. Je zvykom že keď mladý polovnik vibera kaliber tak pozera aj n ostatných. Poznám kamaratov co maju vsetci 308. A keď jeden kúpi 3006 tam všetci hundari že je to silný kaliber. Pritom teraz frčí asik najvyšše.ja som bol tiežoplivneni. A to so chcel springfield alebo 7x64 ale viacej ten springfield. Skrátka v dnešnej dobe už robia také Veľké množstvo striel že len kupovať.to mas ako s tým novým strelivom 9.3x66. vraj n všetko a má rôzne strely či. Takže je to len o chuti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 27.1.2017 o 22:21

Stando: pises, ze 8x57 je kladivo, pri pomalej, tazkej strele suhlasim. Ale preco nie je vhodna 7x64 na kratke vzdialenosti? Nechapem? Ked si prebijem vhodnu strelu na strednu rychlost, tak ma potesi poskodenie na kratku a aj dlhu vzdialenost. Neviem, ci prebijas, vela ludi tu na fore ano, ale pri rovnakom zasahu, ti napr.165gr SST v 30diam urobi pri rychlostiach, vymyslim napr.800, 850,900m/s certovsky inu robotu a poskodenie bude velmi odlisne. Cize je tiez odvazne tvrdit, ze nejaka strela je dobra na dlhu vzdialenost, alebo na kratku, je ine jed ju strelis z 52cm a 66cm hlavni, narast rychlosti pri rovnakom twiste je priblizne okolo 70m/s. Tovarenske strelivo je vacsinou laborovane co najuniverzalnejsie, aby sedelo v co najviac zbraniach. Bohuzial nie vzdy to ide. Preto tu nastupuje "caro prebijania". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 27.1.2017 o 22:13

Sorry za strašný text. Mám na mobile tu posratu úpravu textu. Chcel som len povedať že ja poľujem s hammerhead a nemenil by som len preto že som si na ne zvykol.a pritom má lákajú aj iné značky s rôznymi strelami .pôvodne som chcel springfield. A inac skúšal som viacero kalibrov a nie som posraty bajkar ako polovica na fóre.a ináč Peterber ty si rozumný chlapík a netaras do vetra a vo veľa veciach by sme sa zhodli. Želám úspešnú sezónu 2017. Maj sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 27.1.2017 o 22:05

Ja počujem s hammerhead ani a nemenil by som len preto že som si na nezdravé zvykol. Kamarát furt strieda buď hammerhead či arrowhead alebo rws id či norma oryx aj lapua buď megy a teraz aj naturalys. Mňa by asik jeblo. Čím človek vise vimisla tým je to horšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 27.1.2017 o 22:02

Peterber máš pravdu ale to čo si napísal som aj potom vysvetlil. Sám si napísal že ľahšie strelivo nie je kladivo a ja to viem 220 grainove strelivo je homala strelivo s veľkým stop účinkom. Ja to všetko chápem a aj mám s tym skúsenosti. A sám som povedal že môj kaliber neni to práve na kratšiu vzdialenosť a to vieš aj ty. A čo sa tyka konštrukcie strely tak ťa je dosť podstatná poznám dosť tipov striel a nie len blbý poloplasť ale ip streliva to je na dlhú debatu. Ako vada o norme že či je lepsia vulka. Či oryx. Obaja vieme rozdiel medzi nimi alebo že si je lepšii nosler partition alebo super hammerhead alebo či je lepšie na ďalekú streľbu lepšie sst alebo swift sheroco. Môžme tu debatovať celý deň a furt to bude dookola ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 27.1.2017 o 21:05

Stando: vies, strelit s 8x57 strelu KJG 126gr zrovna kladivo nie je, ale zase 220gr Gameking vzbudi respekt. Tvrdit, ze ten ktory kaliber je kladivo alebo zly na kratku vzdialenost, myslim beznu polovnu je nezmysel. Zalezi od typu strely, jej konstrukcii, rychlosti a vela dalsich faktorov hra rolu. Nikto sa tu nehada, zle si to vysvetlujes, su tu ludia co maju vystrelene desattisice ran z pusiek, otestovane kopec streliva, jeho ucinky, tak by ta dali do obrazu. Nikdy sa neda tvrdit, ktory kaliber je najlepsi. Je len vhodny ucinny, oblubeny atd...a to iste sa tyka aj streliva. Pusku mas vybornu, raz tiez, zelam ti nech sa ti s nou dari, casom mozno vyskusas ine kalibre a zhodnotis vsetko inac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 27.1.2017 o 19:54

Ešte dačo napisem a nehajme mier. Všetko je to o stele a nie o kalibru. Cawtee ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 27.1.2017 o 19:53

Hosi máte pravdu ale jo to všetko o kompromisoch. Kamarát mi raz povedal že neni zlý kaliber len je zlý strelec. A povedal mi že 6.5 55 či 7x 64,ci 308 3006 či 8 57 všetko sú dobré kalibre. Ja mám 7x64 a som spokojný. Nejdeme sa vadiť ale sami dobre viete že to neni dobrý kaliber na kratšiu vzdialenost a 8x57 je perfektná na kratšiu vzdialenost.je to kladivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hujer, 27.1.2017 o 10:17

Stando123 presne ako píše peterber ja mam 8x57 a nemam problém strieľat na 250-300m všetko je to otom ake strelivo si vyberieš....No teraz sa dostáva do popredia 9,3x62 ktora ma pri určitom strelive pokles 8cm pri 200m.Ja si myslím že obe ráže nie sú vobec pre starších poľovníkov ktory strielajú z posedov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 26.1.2017 o 22:06

8x57 a 9,3-ka, kalibre pre starsich polovnikov? Hm, o poznatok som zase mudrejsi a asi aj viaceri. A "lahsia strela, lepsia balistika", zaujimave tvrdenie. Nechcem byt urazlivy, ale trosku postuduj veci okolo externej balistiky a dozvies sa viac. Balistika nie je len pokles strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stando123, 26.1.2017 o 21:31

Hoši všetko to je rychlostou a čiže vzdialenosťou. ako pišete je to tak. strela na zasah na 80m a na 150 metrov a viac sa uplne inač sprava. a zaleži hlavne na kalibri. Ja mam 7x64 a tam je idealnejsie strielať na 150 metrov a viac.Na kratsie vzdialenosti určite 8x57, alebo 9,3x62. ale to su kalibre skorej pre starsich polovnikov ktory strielaju z posedov na 100m. my mladsi sa radi potulame a skusame experimentovat a balistikou.A osobne by som na viac ako 200 metrov strielal iba s určitou strelou ako je arrowhead 2. hammerhead je skor do tych 200m. je to makka strela. moc nerozbija ale na kratsiu vzdialenosť neprestreluje ale sprava sa vyborne. ten arrowhead je namakany ale aj drahsi.Ale cena zodpoveda kvalite . lepsia balistika" je lahsia strela" ,vysoka energia aj na 300metrov. osobne mam obe strely ale vsestrana je hammerhead lebo arrowhead je skor na silnu zver alebo na vacsie vzdialenosti. na kratsie vzdialenosti je to masaker. aten hammerhead je dosť stabilny do tych 200 metrov. strelivo pouzivam ja aj moji kamarati v 7x64, 308, 27o w. kazdy je spokojny. inač odporučam arrowhead aj na lišky kde na 300 metrov je pokles 22 cm. Ale z košky toho moc nezostane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 5.11.2016 o 10:20

Tak už došli už len otestovať na strelnicu Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepko28, 1.11.2016 o 15:16

Ďakujem už som ich objednal potom dám vedieť že čo ako ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 31.10.2016 o 17:40

Mirec99 prepáč ale mylíš sa, nie ani Norma nemá všetky strely bondované, napr. Vulkán je len prelisovaný vnútorným ale aj vonkajším krúžkom. Čiže žiadne bondovanie tam nieje a tak isto ani hammerheand nieje bondovaný aj keď to uvádzajú. Často sa mi táto strela vyzliekla. Pepko28 arrowhead2 je vlastne strela od renomovanej firmy Swift a strela Scirocco II. Je to kvalitná strela a do 30-06 ak poľuješ na tašku zver určite chybu nespravíš. Strela m výbornú BC polymérovu špičku zhrubšeny plášť a bondované jedno a čo je dôležité dostatočnú rýchlosť. Všetky vlastnosti dobrej strely aby fungovala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pepko28, 31.10.2016 o 17:17

Zdravím pani,ma tu niekto skúsenosti so strelivo sako so strelou arrowhead 2 11,7g v 30-06?pouzival som hammerhead a super hammerhead a rád by som vyskúšal arrowhead 2,vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 29.10.2016 o 20:08

Strely ktoré osádza Sako sú všetky bondované tak isto aj Norma. Akurát strela Aljaska je obyčajný poplášť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fero, 29.10.2016 o 19:17

Nie všetky strely sú bondované, npr. Norma Vulkán nie je bondovaná a je to výborná strela tak isto aj Sako Hammerhead. Ja som s ňou spokojný. Jeleň I.v.t ulovený na 50m priestrel krku, čiastočne prestrelený stavec, strela nájdená v v pôde zarytá cca 7cm hlboko. Kaliber 308w, Hammerhead 11,7g, zbytková hmotnosť 8g. Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off omik113, 28.10.2016 o 9:25

Ja som z oryxom nemal nikdy problém sám si ich robím a nikdy somzver nehladal a strielam už 4 roky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 27.10.2016 o 23:34

Omik113 no sako hammerheand je mäkká strela a keď s 30-06 neprestrelila jeleňa aj keď nezasiahla kosť, defermovala sa a ostala pod kožou to je znak že strela mala ešte veľkú rýchlosť. S toho mi vychádza jediné že to bolo do 50m . Či sa mýlim ? Napíš viacej podrobností, ako jeleň reagoval po zásahu, aký bol odbeh, farba. K tvojmu Oryxu ak to máš v 30-06 a strelil by si za rovnakých okolnosti jelena ty tak určite priestrel bude, ale či ho aj nájdeš to je otázne :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off omik113, 27.10.2016 o 21:56

Zdravím môj otec je stará škola takže po dlhom používaní český nábojov ráže 30 06 som ho presvedčil na sako a po uloveni jeleňa cca 80m strela prešla medzi rebrami cez srdce a zase medzi rebrami netrafila kosť a ostala v tvare krásneho hrybika na vnútornej strane koze, čiže môj otec s nimi hodil že taká silná strela musí durchovat. Ja používam normu oryx a spokojnosť. Čo vy na to kde nastala chyba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 300ka, 24.10.2016 o 19:41

Superhamerhead, lepšia balistika (menší rozptyl aspoň u mňa ) pláš je bodovaný a neoddeľuje sa od jadra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 24.10.2016 o 12:33

Ja mám v 30-06 napíš správu čo chceš vediet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 24.10.2016 o 11:08

Páni má niekto skúsenosti z praxe pri porovnaní Sako Hamerhead a SuperHAmerhead? Ďakujem za každý vecný príspevok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off radovan30, 21.7.2016 o 17:59

sako hh v 7x64 11g nove balenia su oproti predošlým laborované na hlaven dlhú 58 cm a E100 cca 2900J kdezto starsie balenia mali E100 okolo 32ooJ ry chlost a energia boli mierne znizene co ale nie je na skodu pretoze strela lepsie pracuje pri ranach do 50 m ukazkovo hribuje a zver neodbieha tak daleko resp vôbec. Posledny tyzden strelene 2lanstiaky do 50kg na cca 40 m v ohni vyrezanych po 10 deka mäsa výborne strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 300ka, 5.7.2016 o 20:16

Strieľal som Sako Hamerhead v 308 win. až po čase so zistil že tá strela nieje bodovaná ( pár striel bolo vyzutých z plášťa ) a prešiel som na Sako super hamerhead to je super strela drží a je určite bondovaná . Dilema nastáva pri novej sérií ktorú so kúpil a ešte nevyskúšal. Po prečítaní niektorých príspevkov o Sako mám trochu obavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirojevo, 5.7.2016 o 17:45

Strelivo SAKO Hamerhead používam druhý rok. Kamaráti ho už začali používať skôr ) Prešli sme na neho všetci v partii. Predtým som strieľal 12 rokov s HP nosler , ten však prestali vyrábať. Sako používame v kalibroch 7x64 , 11,0 gram ( dvaja ) , 7x65R ( jeden ), 308W ( dvaja ), všetci sme so Sakom veľmi spokojní. Strela sa správa ako dvojjadrová , zadná časť ostáva v celku a zabezpečuje prieraznosť. Strelivo má dobrú ranivosť, zver dobre Farbí. Ročne lovím okolo 40 kusov zveri s Hamerheadom a je to super. Po zmene dizajnu krabice sme nezaznamenali ani najmenšiu zmenu kvality ani vlastností streliva. Ja to strieľam s BlaseraR93 , a strelivo je veľmi presné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majan, 1.6.2016 o 16:18

Nové série do 308win. Má s ním niekto skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 24.5.2016 o 9:55

Zdravím.Máte niekto skúsenosti s Sako hh 14.3g v 30-06? ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 1.4.2016 o 18:00

zdravim tak som kupil aj ja strelivo sako hammerhead v 30-06 11,7 g,presnost super aj na 200m sice len dve rany za sebou ale boli od seba asi 1cm,strielane s tikka t3x hunter,aj klesavost strely sedela podla tabulky.za tu cenu spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 1.4.2016 o 11:33

Našiel som foto z minulého roku, staršie ciernožlté balenie 30.06. super hammerhead 11,7 g a 5 výstrelov bezprostredne po sebe na vzdialenosť 100 m (Tikka T3 super varmint) len ilustračne...Musím akútne kúpiť tú novú sériu, tak snáď ostane kvalita nezmenená. Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 21.3.2016 o 21:46

Teraz som presiel na 130gr RWS HIT, doteraz Barnes TTSX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 21.3.2016 o 21:28

som rad za info ze v 270tke to ide dobre, mam este nejake pozostatky zo starsej serie a s tymi som bol velmi spokojny. je to sice mimo temu ale co strielas na individualnej ked na spolocnej sako. predpokladam ze asi nieco lahsie ako tie 10.1. rad by som sa inspiroval vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.3.2016 o 17:06

ja v .270Win, ci nova alebo stara krabicka vysledky rovnake, zatial spokojnost... aj ked je to u mna strelivo len na spolocne, to vsak nic nemeni na tom ze strelnicou prejde min. pred kazdou sezonou. A teraz este aj otestovane z novej zbrane a vpohode ziaden problem s presnostou.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 21.3.2016 o 14:55

martinxl - Nábojov do .222 Rem. sa veľa nepredáva a tak mohli byť oba nákupy zo starej dodávky ;do gameheadov laboruje Sako strely Sierra- game king . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 21.3.2016 o 13:19

Sako gamehead 3,56g v .222 Rem. super presnosť. Aj krabička kúpená v lete a aj v decembri. Strelnica na 100 metrov a 5 rán všetko v okolí dvoj eurovky. Lišiak strelený na krk na cca 125 metrov. Takže v 222ke je presnosť stále slušná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 21.3.2016 o 12:37

MartoN vďaka za odpoveď, aj za informácie zo strelnice, ak sa Vám podarí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoN, 21.3.2016 o 12:22

Ja som superhammerhaed v 30.-06 strieľal aj s novou sériou. rozhadzovalo mi to ale na 90 percent to bolo asi zapríčinené pažbou, ktorú už mám upravenú. Tento týždeň to pôjdem vyskúšať na strelnicu a dám vedieť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 21.3.2016 o 11:01

Páni, ak by som mohol jednu teoretickú otázku, problém bol len s kalibrom 308W v hammerhead, alebo celkovo upadlo nové strelivo celoplošne. Má niekto skúsenosti so super hammerheadom v 30.06? Rozhadzuje to aj tam, chcem dokúpiť nejaké dve krabičky a staré už asi nezoženiem. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo, 20.3.2016 o 18:09

Raz 308w strela sako hh 13g vo-780m/s prebijane dam potom poznatky s ucinkami na zvery ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov