Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia

autor: off Eriann
pridané: 7.7.2012 15:23

Chlapci, rád by som vedel Váš názor a skúsenosti so strelivom Sako od fínskeho výrobcu z praxe v porovnaní s najlepšími výrobcami RWS, Norma atd. Zaujímajú ma zvlášť Vaše postrehy a skúsenosti pri love so strelami Hammerhead a SuperHammerhead. Znakovanie, farbenie, priestrel, poškodzovanie zveriny.Ďakujem vopred za príspevky.

počet zobrazení: 77 488
počet hlasov: 5
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-301 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off jarodt, 4.1.2012 o 23:56

bulldog5 - so Sakom je celkovo problém, raz ho pán Jedlička má, raz nie, človek by skôr potreboval istotu v pravidelných dodávkach, nie každý má na to, aby si kúpil v čase dostupnosti naraz 200 ks streliva za 300-400,-€ asi to je najväčší problém. Preto je istejšie obrátiť sa skôr na pravidelných, dlhodobých a istých dodávateľov iného streliva. Bohužiaľ teda. Fíni majú nejaké Slovensko na háku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off bulldog5, 4.1.2012 o 23:24

Tiež ma zaujíma toto strelivo do springfieldu, ale neviem kde ho zohnať. Volal som pánovi Jedličkovi do Zelenča tento týždeň a vraj je s tým problém a nemá ho momentálne. Viete niečo viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off pandur1, 4.1.2012 o 23:07

rado to je v pohode, všetci sme omylní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off rado100, 4.1.2012 o 21:25

Páni ospravedlňujem sa. Telefonoval som mu, superhamerhead bol v 308w jeho brata. Debata o tom bola už dávno a keď vravel že ich skúšal, myslel som že z jeho zbrane. Mám to len sprostredkovane od neho takže sa ešte raz ospravedlňujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off lubos2, 4.1.2012 o 20:07

Zdar rossler. Mal som 308-mu a používal som tiež strelivo Sako. Začal som s Mooseheadom, ktorý prestali v tomto kalibri laborovať-bol vynikajúci. Potom som prešiel na Arrowhead, ktorý sa trieštil-fragmentoval podobne ako S&B a neprestreľoval. Takže som prešiel na Hammerhead a to už bolo super, teda aspoň pre mňa. Vždy priestrel, vynikajúce farbenie a super stop efekt. Žiadne hrozné podlievanie a poškodenie diviny sa nekonalo-samozrejme pokiaľ si nechytil kĺb... Superhammeread náboje som vtedy na pultoch vtedajších predajcov nevidel a myslím, že ich ani nedovážali. Teraz to môže byť ale iné. LLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off pandur1, 4.1.2012 o 18:39

rado Sako v 7x64 superhamehead nerobí, možno mal gamehead alebo robia ešte jeden ale to už neviem aký je head :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off fero, 4.1.2012 o 18:33

Sako strelivo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off 308Winchester, 4.1.2012 o 18:24

v 7x64 robia aj Super Hammerhead ? to som nevedel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off rado100, 4.1.2012 o 17:16

Sú to bondované strely s hrubším plášťom, sú tvrdšie a teda vhodné na väčšiu zver. Zaručujú hĺbkovú penetráciu a priestrel. Kamarát skúšal oboje (superhamerhead aj hamerhead) v 7x64 viac sa mu páčili hamerheady. Výborný stop efekt. Lovená prevažne srnčia a diviačia zver do hmotnosti cca 70kg. Hamerheady používa do dnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off 308Winchester, 4.1.2012 o 10:12

Ja som Superhammerheady vybúchal do terča :D na zverine som odskúšal iba hammerheady, všetko v ohni, len trošku viac podlieva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off polovnicek80, 4.1.2012 o 6:48

Ked ho vieš zohnat tak vynikajúce strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off horvathm, 25.11.2010 o 19:36

Ja strielam Sako Hamerhead v mojej 7x64, zatial spokojnost.Prasata ostavaju v ohni, len dva kusy mi odisli asi 20 krokov.Strielam len na komoru.Podla mna dobry naboj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off pepies, 15.10.2010 o 7:49

Luboš,peter mali ste si tých nabojov kupit poriadnu zásobu ked boli v akcii normalne krabička Hammerheadov stala na stare peniaze cca 1400skk teraz cca 45eur mimo akcie ale nakolko je to super náboj oplatí sa dat za neho tolke peniaze.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off lubos2, 14.10.2010 o 23:07

Aj ja 20 ks za 30,- euri. Kam chodíte na tieto vysokohorské ceny??? Teda ak to nie je cena za 40 kusov:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off peter764, 14.10.2010 o 20:55

woodimpex nenapísal za koľko ks nábojov pýtajú 60 eur, ja som v žiline kúpil krabičku za 32 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off woodimpex, 14.10.2010 o 15:25

Na stránkach Sako uvádzajú že jadro je lepene,zarazama len cena tochto streliva 60eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off lubos2, 14.10.2010 o 10:08

Ahoj Peter, od začiatku aktívneho poľovania som používal Sako Moosehead do mojej .308-ky,veľká spokojnosť. Potom ho prestali do 308-ky robiť a presedlal som na Arrowhead Nosler tiež Sako. S týmito mi väčšie kusy neprestrelovalo a strela sa rozpadávala, je pravda, že sa nerozpadla úplne, ale strácala pri tom veľa z hmotnosti a už neprestrelila kus. Z uvádzaného dôvodu som prešiel na Tebou spomínaný Hammerhead, konkrétne 13g a zaťiaľ veľká spokojnosť. Zver prestreľuje, farba ako má byť, minimálne škody na divine(max.3 cm podliatina v okolí vstrelu,ale žiadna hrôza), aj pri horšom zásahu(zadná komora,na mäkko) odbieha do 50 metrov. Zatiaľ 4 ks vysokej od 80 do 190 metrov. Z toho 2 ks v ohni, 1ks 1O m od nástrelu a posledný kus 25 m od nástrelu-mojou vinou. Strelu(projektil) som ešte nenašiel, čo ma teší:))), takže s tým ti nepomôžem. Lesu lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off serax, 9.10.2010 o 17:55

Ja to pravda, plast je spojeny s jadrom a drzi spolu velmi dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Sako (autor: miro56).

off romankopov, 29.5.2008 o 23:41

U nás na Moravě ho prodává firma Detex.Pokud máš problem toto střelivo na slovensku sehnát dej vědět já ho koupím a pošlu na tvoji adresu.Ahoj tímto také zdravím krásné slovensko Roman ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Sako (autor: miro56).

off maverick, 5.5.2008 o 16:36

mam sako 243 tweanhead strela s tvrdou prepazkou, seper strelivo pocul som ze sa firma rozhodla skoncit distribuciu na nas trh...vraj neekonomicke tak su s nimi problemy ak by niekto vedel kde maju 243 tweanhead dajte mi prosim vediet... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Sako (autor: miro56).

off iboo, 3.5.2008 o 8:22

skúsenosti veľmi dobré, vynikajúci rozptyl, super ranivosť. strela superhammerhead 11,7g v 308 Win. v dnešnej dobre je údajne problém s dovozom, ale pokial sa situácia zmenila tak je to favorit!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-301 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM