Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sigma120 400 alebo nikon 70 300 - diskusia

autor: off Pjedro18
pridané: 22.6.2012 13:03

co mi skor odporucite na fotografovanie zveri čo sa hlavne tyka kvality fotografie

počet zobrazení: 4 532
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 31.7.2012 o 16:17

Margot zbytočná skromnosť . Tvoje fotky sú vo výbornej kvalite a dokazujú ,že na foťáku veľmi nezáleži . Urobil si správnu vec ,že si kupil lacnejšie zrkadlo a celkom slušné sklo . To že má foťák pomalší zápis v sekvenciach o nejaký ostriaci bod menej je uplne jedno . Nikon 70 - 300 je na fotenie zveri trocha málo podľa mňa . Kvalitu sigmi 120 - 400 potvrdzuje i pedros odkaz a mnoho iných fotografov ,ktorí vedia fotiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 31.7.2012 o 11:03

Fotím s tou sigmou už vyše dvoch rokov,keby som si mal vybrať medzi týmito dvoma sklami tak by padol výber pravdepodobne na ňu.Ako lacná alternatíva voči drahším sklám nie je zlá,jej výhody sú najmä rýchly autofocus a účinná stabilizácia.Jej nevýhody sú hlavne mäkšia kresba,hlavne v horšom svetle nemá najlepší kontrast a kresbu.Dá sa s tým ale vyrovnať a nie príliš náročnému fotičovi to stačí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.7.2012 o 11:48

edu, skús sa vybaviť takto: gaussovské rozostrenie nad hladinou, mimo orla...odraz ponechaj. podľa mňa je tam len nevhodne volená štruktúra /efekt/ hornej polovice foto. pobavkal si sa fajn, len asi sa objekt dostal moc vľavo hore. ale zaujímavé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.7.2012 o 19:47

Ano je to fotomontáž . Cez mobil som to nepostrehol ale už mam pc . Tak beriem nazad a ospravedlnujem sa za svoju nepozornosť . To bude tým žakovic openom :-D Trocha som ju upravil do reality . samozrejme nie precízne iba zhruba . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adjunkt, 26.7.2012 o 16:55

...Edu, tiež si myslím že je to fotomontáž... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 26.7.2012 o 15:24

Edu, to nemyslíš vážne čo píšeš, pravda??? Či...??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.7.2012 o 15:03

valdo35 nemyslím si že fotka je vyrobená vo fotoshope i keď mám zásuvný modul do adobe photoshop prosessional ktorý sa volá Flaming Pear Flood a dá sa s ním čarovať prípadne vylepšiť fotka to neznamená ,že charlote fotku ukradla alebo prerobila . Možno ju iba vylepšila svojou znalosťou softveru a možno ani nie je to však jej dielo . I to patrí k fotografickému umeniu . Zoner to je skôr pre deti soft . Úlovok a fotografia sú dve odlišné veci . Charlotte to robí excelentne a klobúk dolu pred touto fotografkou .Určite cool je ako žena i ako fotografka patrí medzi špičku v europe . Jej fotky naozaj môžem . Nemysím si že by mala niečo zatloukat ani rozdávať rady ako to upravila . Podstatný je výsledok ten sa potom predáva a tlačí . Úprava sa robí od modeliek až po prírodu . Jeden ju vie lepšie iný menej lepšie . Tých čo vedia horšie to potom serie . Mne osobne sa zdalo že bol flood použitý na fotke charlotte ale u mňa nijako fotka neklesla na cene skôr naopak . Urobila to veľmi dobre .Možno by som nechal troška sčerenejšiu hladinu čo sa v tomto plugíne dá hravo zvládnuť . Netreba nič kopírovať všetko je hotové za 5 sekúnd. Keby niekto chcel originál pošlem mu kludne upravenú fotku ako originál zmením exif v softe opanda exif a môže sa ísť pásť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 26.7.2012 o 14:52

Hmmm... Asi tak... Teraz stačí, Photoshop-Zoner, ktorým slečna otočí foto o 180°, nakopíruje orla, pol foto ztmaví, akože urobí hladinu jazera a naletí jej aj taký uznávaný fotograf akým je Edu. A slečna je Kúúúl-in... odkaz a čo sa bude diať, ak ju niekto upozorní, stačí Zatloukat a Zatloukat a ... :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 25.7.2012 o 23:55

presne na to som myslel :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.7.2012 o 23:47

johnturturo boli donútený komponovať a správne exponovať a hlavne premýšlať to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 25.7.2012 o 23:14

ja som neradil, že treba fotiť na film :-) Pred rokmi ked sa fotilo ešte na film a DIA kolko sme mali na SR fotografov prirody? :-) A teraz? :-) Jasne Canon 400/5,6 je šupa. Keby mala ešte IS, tak to by už bola iná paľba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.7.2012 o 22:33

Veľmi veľa záleží na fotografovi johnturturo . Fotiť dnes na film nepovažujem za dobrú radu :-D ale ako humor to beriem . Tá bigma nie je zlá ale na ohnisku 500 je už magická clona 5,6 preč a to je chyba . 120 - 400 HSM je lepšia voľba podľa mňa . Na letovky je od canona pecka pevná 400 L . Maličká ľahká presne letovkové sklíčko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 24.7.2012 o 22:22

Kto nadáva na Sigmu, nevie fotiť. Tu nech sa každý pozrie na to, aké fotky robí sigma 150-500 v rukách profi fotografa prírody: odkaz A ešte malá poznámka: Ak si niekto myslí, že je nejaký super fotograf zvierat, nech vyskúša fotografovať na film a potom po vyvolaní fotiek nech ukáže tie výtvory a potom nech rozdáva rozumy a robí zo seba hrdinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.7.2012 o 21:55

Pre tých čo si myslia ,že sigma 120 - 400 nerobí dobré fotky k zhliadnutiu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.7.2012 o 17:48

Trápne sa opakuješ,to ma už nudí,daj si solo :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2012 o 16:28

357AS vieš o dvoch v noci pre mňa nie je naozaj problém písať . Je spln lovia sa celú noc diviaky tak si užívam poľovačiek a taktiež nočných rybačiek na zubáče a sumce ako i dievčat . Taký je život . Pán boh je spravodlivý . Do práce nevstávam takže pojem o čase veľmi nemám :-DDD Každopádne som ešte nedopadol tak ako Ty aby som musel prosiť admina aby zmazal tvoje komentáre ako si to urobil Ty sám ,lebo si sa na tie sprostosti čo si popísal už nemohol pozerať . Potom tu zostalo torzo vlákna bez Hawka 3 ,ktoré je humorné bez tvojich komentárov . odkaz . Je zaujímavé sledovať tvoj príslub adminovi ,že keď zmaže tvoje nehorázne sprostosti už sa nikdy nevrátiš :-D To žial nebolo slovo chlapa iba cholerického dedka fotiaceho kradnuté parohy z mnohých uhlov vydávajuc ich vždy za nejaké iné . Dosť detinské ako i tvoje humorné klonovačky a skladačky Jožko :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 5.7.2012 o 23:49

:-DDD vidím že ani spat ti to nedá: o 1,59h písat na LZ,s tebov to musí riadne lomcovat :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD ja zas mám z takých ako ty srandu,tebe netreba škodit,ty si škodíš sám :-DDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.7.2012 o 18:34

357AS minimálne vie už roky ten chlapec ,že fotky robí objektív . Ty staručký šedivý deduško si na to ešte neprišiel po desaťročiach . Tvoj problém nie je fotenie . Tvoj problém je ,že si zlý človek . Podrazák a zakerák ,ktorý v svojej zlobe je schopný škodiť za každú cenu . Takých ľudí ja nemusím a dám im to patrične najavo . Prosím ta nepoučuj ma v Slovenskom jazyku . Prečítaj si čo píšeš ty . len v tvojom príspevku 14:43 som našiel 23 chýb a to je 4 a pol riadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 5.7.2012 o 17:57

a potom si sa prebudil a ruka v šerbli :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 5.7.2012 o 17:13

357AS no neviem kto je tu nervozny ked si 3x prepisal svoj koment potom ho zmazal a nakoniec napisal tento :DDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 5.7.2012 o 14:43

píše sa -prosiaci- nie prosúci,hlavne kludne píš chlapče,si nervozny a potom sa ti jazyk za vajká zakrúca :-DDD Júúúj sranda,ako decko ,ty môj cestovatel :-DDD Chlapca si moc nenaučil,ani tá návšteva "fotoservera" mu moc nedala ,tak len ho škol,dotiahne to daleko,možno sa dostanete do tabulky top 20 na tejto stránke,to bude pre oboch konečný úspech :-DDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.7.2012 o 1:59

357 AS alias Badi alias Hawk3 prosúci admina o zmazanie nicku terajší 357AS nuž možno som sedliak a ty mešťan s tým nechcem operovať . Každopádne som vidiečan žijúci na dedine skoro celý život . Prešiel som však veľa krajín a žil som v nich . Prešiel som veľa miest a zažil utrpenie života v meste . Stále je môj domov na dedine a v horách . To je moje všetko . Biele Karpaty ako i iné . Viem si dovážiť bielu a nehanbím sa za to ,že mi to poradili priatelia na fotoserveroch . Čeladník hmm nuž naštarotovali sme ťa s chlapcom ktorému môžeš byť dedko lubo125 ,ktorý ťa prešťal prv než si si chystal dialkovú spúšť . Smutný príbeh deda s nikonom :-D Ale pravdivý . O fotkách toho vieš naozaj málo . O svetle vôbec nič ! Komponovenie a formátovanie je u teba ničím preto činíš to barbarstvo . Mladý chlapec ako je lubo125 si nechal poradiť od skúsených fotografov na fotoservroch . Tebe niet pomoci . Ty zostaneš stálé tajný Jožko bojac sa aby nik nevedel tvoje meno . Ja ho viem nemaj strach Joži . Stará komunistická bábka uplakaná a naničhodná . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 4.7.2012 o 22:30

:D :D :D :D :D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 4.7.2012 o 21:13

neviem pochopit prečo to píšeš potom mne, "ked máš odtiene do modra tak si nastav bla-bla-bla"a sám tu dáš fotku s modrým odtienom,ja viem aké je ranné aj neskoro večerné svetlo,lebo ja vtedy aj fotím,to napíš Edovi,ten také svetlo nepozná ,on si myslí že to je ako v Bavorskej ZOO,kde príde čeladník do ohrady s kopou žrádla pre medveda ,šmarí to tam a cvakáči sediaci na verande cvakajú.A monitor ja mám chlapče v úplnom poriadku,o to sa ty neboj :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.7.2012 o 19:21

narozdiel odteba mam graficky skalibrovany monitor ak sa nato kukaš cez toto odkaz tak sa ti nečudujem... farby su tam prirodzene ake boli 20 minut pred vychodom slnka mohol som stoho spravit fotku s farbami ako na poludni ale chcel som prave takuto ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 4.7.2012 o 19:04

škoda že si to neurobil pri tej poslednej fotke srnky čo tu máš :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.7.2012 o 18:59

ked maš odtiene domodra tak si nastav teplejšie farby cez vyvazenie bielej alebo stou fotkou 5 sekkund v adobe camera raw alebo PS a maš to iste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 4.7.2012 o 18:58

Ešte aby si sa dostal do obrazu,fotit medveda vo volnej prírode je "trochu" náročnejšie ako v ZOO na pravé poludnie a je jedno či máš Nikon alebo Canon,večerné alebo ranné svetlo ti urobí aj na takomto drahom Canone modré svetlo ako aj na mojom Nikone,ale to vie len človek ktorý skutočne fotí, A tu máš príklad :odkaz- V ZOO odfotím medveda aj mobilom a to sa nemusím vláčit do nemeckej ZOO a ešte aj s takou rárohou akou je canon 100-400 a vždy je lepšia prirodzená fotka ako urobit svatožiaru nad žltou hlavou :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 4.7.2012 o 18:38

:-)))))vidím že som trafil presne,veštica mi nič nepovedala ,vidím tie tvoje srandičky zo ZOO,ešte sa divím že to tu na tejto,vraj POLOVNÍCKEJ STRÁNKE admin toleruje,fotky zo slovenských obôr,budiž,ked aj ZOO ale slovenské,ale prečo tu toleruje Nemeckú ZOO,tak to teda neviem,zrejme ti chce urobit radost,inde by ta s takou fotkou poslali kade lahšie ako to urobili s tvojou komickou ponukou na nejaké logo :-) aspon oni mali zdravý zozum a úsudok.Viem ja že tak kvalitne si neodfotil ani medveda v tej ZOO,ako ja vo volnej prírode,no a to ta štve najviac,priam je to pre teba nepochopitelná vec ,potom píšeš sprostosti ako vždy o dialkovej spúšti a podobne. Jednoducho povedané,uč sa chlapče,máš čo dohánat,len žial,ty len tárat vieš aj to od veci alebo stále to isté dookola a o ničom.Fotky ak si si nevšimol ja vymažem hocikedy ako aj teraz,nemám problém,ak to serie teba tak mna určite nie :-DDD Nebyt toho stretka LZ,ani tie osvietené a žlté tváre nezmontuješ v tom fotošope,o fotke ako takej ani nehovorím,ved už aj malé decko vie že pri fotení s bleskom mu to urobí tien,ale vidiet že nemáš ani ten základ zmáknutý,tak komu a čo chceš ty radit,ked sám vieš prd :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.7.2012 o 11:23

357AS na film nefotím ba aj camera obscura nemá u mňa nejaký veľký význam . Doba pokročila to si si možno všimol a možno ani nie . Keď som Ti prvý krát poradil ako urobiť z modrých medveďov hnedých skoro si z kože vyskočil . Vlasne ako vždy . Vzápätí si začal dovažovať bielu presne podľa mojich rád . Samozrejme žiadne ďakujem nebolo .Naopak iba si poznamenal ,že si na to prišil sám :-DDD S tebou je vždy zábava . Tie vretenice čo si medzi tie hovná šlahol to je tvoje estetické cítenie . Vieš na dobrú fotku nestačí iba postaviť foťák s diaľkovým na statív pri návnadu na medveďa ani použiť pohybové čidlo aby tvoj nikon spustil sekvencie :-D Na posede stlačiť diaľkovú spúšť to si mal pridať do skupiny FOTOPASCA nie živá príroda . Vidím ,že po mojej poznámke si sa zase a zase rozplakal a zmazal svoju galeriu tak ako to cholericky robíš vždy keď Ti dám po nose . Miesto tých nikonov si si mal račej nakalibrovať monitor a kupiť normálny objektív i keď chápem ,že na tie samocvaky ti stačí aj ten hračkársky čo máš . Na profesionálny objektív triedy L ako mám ja si ešte nedozrel a pochybujem ,že si taký niekedy držal v rukách . Takže zatial tvoje poradenstvo pri canone 100 - 400 USM IS L spočíva iba v teoretickej rovine a čítaní si rezenzí na nete . Ja mám týmto objektívom sfotených státisíce fotiek takže moje poradenstvo je rada od praktického užívateľa tohoto objektívu . V tom je rozdiel medzi radou a radou . Koľko fotiek vyprodukujem to Ti asi veštica prezradila :-D Nie všetky foto dávam na lovu zdar :-D To Ti asi nedošlo . Fotia sa festivaly , šport , ľudia a hlavne zadania podľa toho čo vyžaduje agentúra :-D lubo125 tá Bigma to je pre nikon ako stvorená :-D U nás si budeme musieť vystačiť pri tých bielych profi objektívoch na fotenie zveri :-DDD Badi -Hawk3-357AS je ča zmeniť nick a požiadaj aj admina či by nemohol zmazať tie sprostosti čo si tu popísal :-DDD Potom tu zostane torzo humorného vlákna . Ty sa vždy tak krásne varíš . Pusti si Záviša ten Ti zaspieva o tom ako sa varíš . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.7.2012 o 20:05

edu sice 5-500 neexistuje ale niečo podobne hej :D sigma BIGMA :D 50-500 ohnisko jak krava môzem len odporučat (: vzetky podobne supezoomy stoja za hovno, ohniska typu xx-xxx kedze je mnohonasobne večši rozdiel v uhle zaberu pri porovnani 17-18mm a 170-180mm preto xxx-xxx zoomy netrpia takou vadou i ked čiselna hodnota môze byt ovela večia ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.7.2012 o 19:16

Tvoje rady ja teda určite nepotrebujem,takú roztahovaciu haraburdu akou je ten tvoj canon 100-400 by som teda nechcel ani zadarmo,je toho plný internet,každý trochu rozumný to predáva a vie prečo,len sa im to nedarí predat,kúpi si to iba taký trdelník ako ty,ale tebe to stačí na tie 3 fotky ročne čo horko tažko vyprodukuješ to bohato postačuje,vid fotky z toho stretka,fotošop sa mohol zbláznit čo si tam postváral,ked to nevieš používat tak to radšej nechaj tak,každý má nad hlavou svatožiaru ,žltú tvár ako v pokročilom štádiu žltačky,ty si fotič :-)))) chcel by som vidiet ako si fotil na film,to musel byt šit ako hovado :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2012 o 18:30

mincol samozrejme že bude zlý . Ešte dodám i to že bude okrem toho ,že bude zlý i v zlej clone čiže bude mať problém so svetlom a hlavne bude ešte poriadne drahý . Širokorozsahové objektívy trpia chromatickou aberáciou , súdkovitým skreslením a na dlhom ohnisku poduškovitom skreslením . Treba počítať i z vinetáciou a inými chybami obrazu. To nie je prognóza to sú skúsenosti !!! Je však na každom či si kúpi za 900€ tento objektív ,ktorý nie je podľa mojich znalostí vhodný na fotenie zveri alebo napríklad použitý profesionálny objektív canon 100 - 400 USM IS profi triedy L v tej istej cene. V tom je hlavný rozdiel medzi nikonom a canonom . Ak sa chceš dozvedieť niečo o optických chybách pozri tu odkaz . Tiež si niečo prečítaj o objektívoch tu : odkaz Logicky keby bol širokorozsah v pohode vyrobili by objektív 8 - 500 a bol by na všetko . Nie je to však možné !!! Poradiť sa dá iba tým čo o to stoja . Hlupakom typu 357AS sa poradiť nedá . Ten si kupil celú zbierku nikonov a stále hľadá zlepšenie . To však nikdy nepríde lebo má jeden hračkársky lacný objektív !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.7.2012 o 13:55

:-)))Niekto si kúpi Nikon 18-300,niekto chodí takto, odkaz :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mincol, 3.7.2012 o 7:55

Edu nič v zlom, ten nikon 18-300 ešte len prichádza do predaja a ty už vieš že je zlý :-)Neviem či si s ním už fotil,možno máš pravdu a nebude dobrý... Podľa mna je taký objektiv pre bežného človeka na potulovanie sa prírodou dobrá vec . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 2.7.2012 o 22:05

ano canon 70-200 IS II spolupracuje vyborne s TC 2x čo sa v pripade nikonu povedat neda, prave tuto alternativu som chcel pouzi taj ja ale nakoniec som zobral pevnu 400 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 2.7.2012 o 21:10

Ja mám 70-200 IS II S TC 1,4II A je to super sklo so super konštrukciou a IS-kom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.7.2012 o 17:06

mincol to je presne ten omyl odkaz a skrytá reklama v recenziach. To stále zaberá . Nikor 70 - 200 o clone 2,8 je dobrá vec ale tak na fotenie festivalov svadieb atd . Na ohnisku 200 je optický zoom tohoto objektívu 4 násobný čo je málo na fotenie zvierat . 18 - 300 je širokorozsah v zlej kresbe . To je akože na všetko ale aj na nič . Práve nedostatok objektívov s ohniskom min 400 núti fotografov kupovať si značku canon s profesionálnymi objektívmi triedy L . U nikona je porovnateľná kvalita objektívov dvojnásobne drahšia . Preto sa ľudia s drahými nikonmi púšťajú do nahrážok sigma ,tamron atď . Samozrejme sigma má tiež kvalitné objektívy sú však zase drahé a ťažké. Na fotenie zveri je výborný objektív napríklad od sigmi tento. Sigma APO 200-500 mm f/2,8 EX DG . To je však drahá vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mincol, 2.7.2012 o 16:15

Tak podľa toho odkazu to vyzerá pekne na hovno :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 2.7.2012 o 15:52

mincol nech sa pači nikonacka 70-200 f2,8 VR II podla mna s 2xTC nepouzitelna odkaz ani nechcem vidiet či by to robilo na A-PSC senzore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM