Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sigma120 400 alebo nikon 70 300 - diskusia

autor: off Pjedro18
pridané: 22.6.2012 13:03

co mi skor odporucite na fotografovanie zveri čo sa hlavne tyka kvality fotografie

počet zobrazení: 4 522
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 57 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 31.7.2012 o 16:17

Margot zbytočná skromnosť . Tvoje fotky sú vo výbornej kvalite a dokazujú ,že na foťáku veľmi nezáleži . Urobil si správnu vec ,že si kupil lacnejšie zrkadlo a celkom slušné sklo . To že má foťák pomalší zápis v sekvenciach o nejaký ostriaci bod menej je uplne jedno . Nikon 70 - 300 je na fotenie zveri trocha málo podľa mňa . Kvalitu sigmi 120 - 400 potvrdzuje i pedros odkaz a mnoho iných fotografov ,ktorí vedia fotiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 31.7.2012 o 11:03

Fotím s tou sigmou už vyše dvoch rokov,keby som si mal vybrať medzi týmito dvoma sklami tak by padol výber pravdepodobne na ňu.Ako lacná alternatíva voči drahším sklám nie je zlá,jej výhody sú najmä rýchly autofocus a účinná stabilizácia.Jej nevýhody sú hlavne mäkšia kresba,hlavne v horšom svetle nemá najlepší kontrast a kresbu.Dá sa s tým ale vyrovnať a nie príliš náročnému fotičovi to stačí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.7.2012 o 11:48

edu, skús sa vybaviť takto: gaussovské rozostrenie nad hladinou, mimo orla...odraz ponechaj. podľa mňa je tam len nevhodne volená štruktúra /efekt/ hornej polovice foto. pobavkal si sa fajn, len asi sa objekt dostal moc vľavo hore. ale zaujímavé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.7.2012 o 19:47

Ano je to fotomontáž . Cez mobil som to nepostrehol ale už mam pc . Tak beriem nazad a ospravedlnujem sa za svoju nepozornosť . To bude tým žakovic openom :-D Trocha som ju upravil do reality . samozrejme nie precízne iba zhruba . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adjunkt, 26.7.2012 o 16:55

...Edu, tiež si myslím že je to fotomontáž... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 26.7.2012 o 15:24

Edu, to nemyslíš vážne čo píšeš, pravda??? Či...??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.7.2012 o 15:03

valdo35 nemyslím si že fotka je vyrobená vo fotoshope i keď mám zásuvný modul do adobe photoshop prosessional ktorý sa volá Flaming Pear Flood a dá sa s ním čarovať prípadne vylepšiť fotka to neznamená ,že charlote fotku ukradla alebo prerobila . Možno ju iba vylepšila svojou znalosťou softveru a možno ani nie je to však jej dielo . I to patrí k fotografickému umeniu . Zoner to je skôr pre deti soft . Úlovok a fotografia sú dve odlišné veci . Charlotte to robí excelentne a klobúk dolu pred touto fotografkou .Určite cool je ako žena i ako fotografka patrí medzi špičku v europe . Jej fotky naozaj môžem . Nemysím si že by mala niečo zatloukat ani rozdávať rady ako to upravila . Podstatný je výsledok ten sa potom predáva a tlačí . Úprava sa robí od modeliek až po prírodu . Jeden ju vie lepšie iný menej lepšie . Tých čo vedia horšie to potom serie . Mne osobne sa zdalo že bol flood použitý na fotke charlotte ale u mňa nijako fotka neklesla na cene skôr naopak . Urobila to veľmi dobre .Možno by som nechal troška sčerenejšiu hladinu čo sa v tomto plugíne dá hravo zvládnuť . Netreba nič kopírovať všetko je hotové za 5 sekúnd. Keby niekto chcel originál pošlem mu kludne upravenú fotku ako originál zmením exif v softe opanda exif a môže sa ísť pásť :-D