Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rys Ostrovid. - diskusia

autor: off Lanstiak
pridané: 26.2.2008 19:30
Vyjadrite svoj názor k tejto zveri, ktorá patrí do našej prírody. Vaše zážitky s Rysom, názory a podobne.....
počet zobrazení: 11 209
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 134 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 1.6.2009 o 11:24

Orol keď môže tiger mať výšku 80 - 130 prečo by nemohol mať aj rys :)))) odkaz /> Keď može hrať v NBA dvojmetrový číňan všetko je možné :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 10:51

No neviem, rys do výšky 130 cm + váha 40 kg, to by malo patriť do knihy rozprávky starej matere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2009 o 20:54

Tiež mám rád tieto príbehy :))) Vôbec mi nevadí či su pravdivé :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 31.5.2009 o 19:23

V poslednom čísle nemenovaného polovníckeho časopisu je opísaný neobyčajný zážitok pána Jaroslava P. Z jeho príspevku vyberám..../Naraz mi zrak padol na stary smrek,z ktorého sa dolu na čierny kmeň vrhali dve snehom zaprášené telá. Nebol to kmeň,ale statný diviak a neboli to psy,ale-rysy. Rysy akosi čudne vrčali a skokom zrazili diviaka na zem......Rys ako je známe dorastá do výšky 130cm a hmotnosti 40kg. Oba boli silné a nečudujem sa,že keď asi z trojmetrovej výšky zoskočili na diviaka,pod ich ťarchou klesol do snehu./ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2009 o 20:27

safo4455 vždy je lepšie sa pobaviť ako si ubližovať . Pekný večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off safo4455, 12.5.2009 o 20:15

dobre som sa navas pobavi no co k tomu mam dodat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 6.5.2009 o 22:04

lubto - nuž čo...bol raz jeden život....ináč s tým zakrpateným smrekom sa zvyknem zhovárať vo vyšších nadmorských výškach, kde žiaľ už nemám signál na priateľku...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 6.5.2009 o 21:41

Človek sa chce niečo nové dozvedieť a namiesto toho sa dozvie veľké ...., no ale čo už, ľudia sme rôzni, aspoň sme sa pobavili....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.5.2009 o 21:18

strieborná :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 6.5.2009 o 21:09

Presne tak Edu....:-) ....a lubto vieš ty čo.... ,bola to asi jedlička....!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.5.2009 o 20:51

Lanštiak jasne :) Ty nás postupne dovedieš k tomu že ten rys bežal po kosodrevine a hups na jelienčoka . Hlavné je že to už neriešime v zlom ,ale skôr s humorom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 6.5.2009 o 20:07

Môže sa jednať aj o zakrpatený smrek, alebo to bol zakrpatený smrek??? "Môže sa jednať aj o......" a "bol/je to......." sú dva absolútne odlišné významy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 6.5.2009 o 19:54

Nie celkom Edu...., môže sa jednať aj o zakrpatený smrek....:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.5.2009 o 23:03

lubto spílený :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 5.5.2009 o 20:40

Bez toho aby som to nejako komentoval, ale nedá mi sa neopýtať: Lanštiak aký to bol strom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 5.5.2009 o 20:34

Lanstiak, dobre píšeš. Knihy sami o sebe síce vypovedajú, ale skutočnosť a prax môže byť v istých prípadoch aj odlišná a ja tomu do istej miery verím. A pokiaľ ste to dobre zdokumentovali, nie je dôvod neveriť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 5.5.2009 o 20:26

Tak je, priatelia, pravdu máte. Ešte teraz ma vajci bolia, mám ich akési dochrámané... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 5.5.2009 o 20:26

Edu - možno sa raz v krásnom okolí kde žiješ stane podobná situácia s Rysom akú som opísal a potom kus možno ,že začneš veriť tomu spôsobu lovu a lovom zo stromu som ani na sekundu nemyslel to ,že Rys poskakuje zo stromu na strom a potom na korisť, ale že sa učupí a skáče z vyvýšeného miesta! Tak Edu veľa Zdaru a Dobrého Svetla! A iba sám Čert vie na 100% aká je celková pravda. Ja som písal, to je fakt ,že viem na 100% ,nemal som a čert tiež nie som. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 5.5.2009 o 19:52

:-) Si ty ,ale eso rys2! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.5.2009 o 19:35

Rys 2 takže je všetko vysvetlené Lanštiak má pravdu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 5.5.2009 o 18:38

Dobre myslíš, guľovnicou, resp. guľobrokom som to zvládol zo stromu už viackrát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.5.2009 o 18:33

rys 2 ja som myslel že guľovnicou by si to zvládol i zo stromu :) Lietajúci rys to môže byť zaujímavosť . To je skoro ako pan Tau :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 5.5.2009 o 16:29

Keby skákal a lovil zo stromu, asi by mu srnec parohami napichol ráže..... alebo rozpáral brucho??? Aby to viac zo stromu neskúšal a nenacvičoval.
Tiež som raz "lovil", presnejšie skákal zo skrine zvrchu na posteľ - na frajerku a "ráže" som mal celé fialovočervenomodré. A veľmi - veľmi to bolelo. A tým pádom som bol vyřízený. Radšej to už neskúšam a lovím výlučne zo zeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.5.2009 o 14:13

Lanštiak moj umysel nebol ťa nejako uraziť alebo spochybniť . Len som videl taký film kde rys útočil na Pántika zo stromu . O inom prípade som nepočul . Mám jedno DVD o živote rysa je to asi 2 hodinový film točený viacerími odborníkmi o podrobnom živote rysa .Jedno som poslal členke s nickom biela puma. Ak chceš zašlem ti ho samozrejme zadara . /Netočili to slováci /Osobne som nikde nečítal o tom že by rys lovil zo stromu . A to beriem časaky ,hubertlov,myslivost,naše polovníctvo ,polovictvo a rybarstvo . Tiež čítam mnohe servre o polovníctve . K tomu či som zelenáč . Ja aktívne poľujem 20 rokov . Tiež u nás žije rys dokonca bola videná rysica za bieleho dna i z mládatom .Asi 1km od môjho domu žijem na okraji Bielich Karpát oproti Považského Inovca vzdušnou čiarou pár km kde je rys dosť rozšírený.Ja si vôbec totiž neviem predstaviť ako by taký lov zo stromu mohol prebiehať :) Proste logicky a prakticky je to absolútne nemožné . Faktom zostáva že to ,že rys loví zo stromu som počul prvý krát tu a od teba . Možno sa všetci odborníci mýlia keď sa všetci zhodli na tom že rys neloví zo stromu . Fotka rysa či z bavorska ,lohbergu alebo ludwiksthalu atd nemá nič spoločné zo životom rysa. Keď som robil pred rokmi hospodárske skúšky vytiahol som si práve túto šelmu . Kto vie keby som im bol povedal že rys loví zver zo stromu či by boli tomu naklonený :) V komisii boli hlavne lesníci ako napríklad ing.Janko Závodský csc kandidat viet atd . Ale žiadny mi nepovedal túto novinu o love rysa zo stromu . Urážať sa nemá zmysel . Človek je tvor omylný sú ludia ako orol ktorí si vedia chybu priznať a dokonca sa i ospravedlniť keď majú pocit ,že je to potrebné . Takéto charakterové vlastnosti hodnotím veľmi vysoko . Zbytočne netreba za každú cenu bojovať za svoju pravdu a to i v tom prípade ked ju človek nemá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.5.2009 o 13:41

Lanstiak, išlo mi len o to, že 3.5. – 22:32 si uviedol.
....a ináč aj v knižkách s poľovnou tematikou som sa už neraz dočítal o tom, že rys využíva k lovu aj strom – rád z neho útočí skokom na chrbát-krk. ( koniec citátu ).

Lanstiak, pretože ma zaujímajú veci okolo rysa ostrovida, chcel som len, aby si mi pomohol, odporučil ma na zdroj, kde si to čítal. LEN TAKÉTO informácie vždy rád uvítam a pre mňa majú cenu. Čiže cháp to len takto, nijako ináč. Inak OK, nech sa darí. LaL zdar.
P.S.- Ak niečo nájdeš, budem ti povďačný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 5.5.2009 o 12:51

Hoši, písal som to tu už, mal som tú česť vidieť strhnutého jelienka Rysom, bol sneh a podľa stôp pri objasňovaní, alebo vyšetrovaní ako a čo sa dospelo k záveru, že útok Rysa prišiel zo stromu. Viacej kamarátov lesníkov ,ktorý už dlhodobo pôsobia na miestach kde Rys je hovoria jasne ,že Rys útočí aj zo stromu, nepovedal som nikdy ,že stále len zo stromu. Nikoho som tu nechcel urážať a ani sa tu nemá nikto za čo uraziť. Nič v zlom ,ale keď budete mať možnosť porozprávať sa s nejakým lesnikom ,ktorý už má niečo za sebou a pracuje tam kde Rys je opýtajte sa ho na útok zo stromu. Prajem veľa Zdaru!
P.S: vihunt, neboj sa ozvem sa!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vihunt, 5.5.2009 o 10:50

Lanštiak ti ešte len lanštiak,keď dospeješ tak sa ozvi a neurážaj ostatných,lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.5.2009 o 10:49

K prospechu všetkým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.5.2009 o 10:46

Lanstiak, ja sa radšej učím z dobrých učebníc, ako z táranín niekoho, ktorý nevie preukázať, čo tvrdí a odbieha od veci oblúkom. Z týchto dôvodov je preto dôležitá u mňa aj teória, aj prax. Tieto zo sebou totiž veľmi úzko súvisia.
A také reči, ktoré tu používaš ( príspevok zo 4.5. - 20:54 ) si strč za klobúk, nehodí sa to ku kolegom. Myslím, že Edu na tejto stránke už tiež niečo preukázal a dokázal k prospechu všetkých. Preto píš k veci a nie k osobe. Ešte stále si totižto dlžný odpoveď, na ktorú stále čakám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.5.2009 o 21:31

Máš pravdu... maj sa. LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 4.5.2009 o 21:23

jaro1 - Najlepšia literatúra je prax! A to mi môžeš veriť kamarát... Povedz mi pravdu...Koľko krát ročne si v kosodrevine a v miestach z pštrosykmi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 4.5.2009 o 21:17

A ešte niečo - Rys žijúci v zajatí je asi len ťažko nútený k tomu, keď je vypasený ako Vôl pred úderom kladiva ,aby liezol a útočil zo stromu, ale ten ktorý útočil minulý rok v Beržianskej doline a viezol sa špicerovi 300m na krku kým ho nedostal do stavu ,keď už jelienok dostával málo kyslíka do mozgu asi na to dôvod mal.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.5.2009 o 21:14

Lanstiak poprosím ťa ešte raz:
Uveď relevantný zdroj keď tvrdíš, že na 100% vieš, že rys ostrovid loví zo stromu. Obkecávať to nemá význam - jednoducho napíš, v ktorej to literatúre si to čítal, aby som sa aj ja dačo naučil.
P.S.- Inak Edu má jednoznačnú pravdu, ten film bol a dobre to opísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 4.5.2009 o 20:54

Milý Zelenáčkovia!!! Spôsob lovu naších veťkých šeliem sa podstatne líši napriek tomu, že cieľ majú všetky rovnaký....Edu - to ,že si mal niekde v Bavorsku možnosť fotiť Rysa, vôkoncom neznamená ešte to ,že sa rozumieš do ich spôsobu života a už vôbec nie to aby si mi tu začal mudrovať o koministoch! A keď si myslíš ,že ten J.P. tam hral Baču, tak len toľko Edko, že v množstve prípadov znamená slovko myslieť - HOVNO VEDIEŤ!
Pán Igor Mráz z Ľubochnianskej Doliny ,by vám o tom mohol veľmi veľa porozprávať, ten zažil v drsnej praxi omnoho viac ako sa dožijeme mi spoločne....
orol - nič v zlom, ale tú učebnicu daj chlapcom z mestečka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 4.5.2009 o 17:26

Potvrdzujem. Čítal som to v tejto knihe, tiež ju mám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2009 o 15:40

Učebnica POĽOVNÍCTVO I. od Ing. Pavla Hella na strane 240 od riadku 7 uvádza:

Rys je prevažne nočný dravec. Cez deň obyčajne odpočíva na slnnom mieste na vyvýšeninách, skalách, kopcoch, rúbaniskách, hrebeňoch vrchov, menej v húštinách a v brlohoch, nikdy nie však na stromoch. Za šera vychádza na lov. Podľa pozorovaní u nás rysy lovia aj cez deň, ale to je len výnimka. Korisť chytá – loví tak, že sa k nej prikráda pričupený a zmocňuje sa jej mohutným, aj 5-6 metrov dlhým skokom, prípadne dvoma alebo viacerými skokmi. Nevydarený skok neopakuje. Na stromoch a skalách nečíha nad chodníkmi zveri. Vôbec na korisť nečaká, ale sliedi a približuje sa k nej........ atď, atď.

Lanštiak, teraz skús Ty dať zdroj, že rys ostrovid loví zo stromu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.5.2009 o 14:07

Možno lanštiaka pomýlil jeden komunistický film :) Kde na Jula Pántika zaútočil - skočil rys zo stromu :) Ten hral myslím ,že baču . Tak ho schmatol a zviazal . Bola dokázaná hrdinskosť robotníckej triedy . Čo tam po tom či rys loví tak alebo onak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2009 o 13:16

Pravdu má Edu. Rys2 loví zo stromu a veľmi rád.
Lanstiak daj tu názov poľovníckej literatúry a jej stranu, kde sa uvádza, že rys ostrovid loví zo stromu.
Ja dám tiež názov poľovníckej literatúry a stranu, kde sa uvádza, že rys ostrovid NIKDY zo stromu neloví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 3.5.2009 o 22:32

jaro1 - V zime kamarát našiel strhnutú jelenicu, po podrobnejšej prehladke sa zistilo, že lovcom bol rys a zaútočil zo stromu, dalo sa to pekne všetko prečítať v snehu, a ináč aj v kňižkách s poľovníckou tematikou som sa už neraz dočítal o tom, že rys využíva k lovu aj strom, rád z neho útočí skokom na chrbát-krk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.5.2009 o 20:37

rys 2 loví zo stromu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 134 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM