Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Broková Kozlica IŽ-27EM-1C Nikel cal.12/76 - diskusia

autor: off Drobeccc
pridané: 14.6.2012 0:04

Nakolko som cerstvy polovnik chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s brokovou kozlicou IZ-27EM-1C Nikel 12/76 pripadne poradit a vas nazor na tuto znacku a zbran....Dakujem..

počet zobrazení: 30 291
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 130 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ferdo, 1.8.2012 o 14:16

Aha, tak dik. Uz tomu rozumiem....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 1.8.2012 o 14:14

rozdiel je ten ze tych 300 eur rozdiel moze dotycny vrazit do starostlivosti o zver, krmivo, material na krmidla posedy atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 1.8.2012 o 14:12

Uz ma stve to schovavanie sa za chudobu. Aky je prosim Vas rozdiel zaplatit 600 za IZ bla bla sporting s tym dirkami nebezpecnymi v laufoch a dat 890 za marocchi zero 03 trochu ojetu, co je na predaj na brokovnice.sk??? To je akoze fakt priepastny rozdiel pre niekoho toto? Rozdiel v kvalite, ale priepastny je. A dotycneho to vdaka takejto puske mozno zacne fakt aj bavit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 14:10

borgeo ja sa nestaťím diviť, že tu niekto radí cit. " bezne poruchy: - vyhadzuje plnu nabojnicu spolu s prazdnou - nevyhodi nabojnicu vobec - vyhadzovace nefunguju synchronne - odpaluje dve rany sucasne - spodny zapalnik neodpaluje niektore druhy nabojnic - poistka v dosledku spatneho narazu prveho vystrelu odskoci a zaisti - v medzere medzi hlavnami je konzervacny piesok, ktory sa sype pocas par prvych stoviek vystrelov - vnutorny mechanizmus je od vyroby spinavy a su v nom kovove piliny od vyroby - kriva sina a dalsie. (mimochodom, nemalo z tychto moznych chyb sa objavuje aj u renomovanych vyrobcov). na kazdy z tychto problemov je riesenie. vacsinou jednoducha zalezitost, vyzadujuca minimalne naklady a par desiatok minut usilia. na problemy som bol pripraveny. pri kupe som vyskusal ejektory, fukncnost udernikov, ci suciastky nemaju volu atd. hned po nakupe som pusku do srobiku rozobral, kompletne vsetko vycistil, jemnym smirglom zabrusil drsne hrany, s citom naolejoval. aj predpazbie a zapadky vyhadzovacov. skratil som pruziny vyhadzovacov, aby sa zatvarala lahsie. pridal som svetlovodnu musku.uz samotnym vycistenim vnutra baskuly sa da predist mnozstvu problemov." Už len toto by ma odradilo. Majko ja netvrdím že robíš niečo zle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 14:07

... a potom su aj taki, ktori to myslia s polovnictvom vazne, nemaju financie na lepsiu vybavu, nechcu, aby sa im to cim skor vratilo vo forme masa, ale brokovnicu vyuziju 50 x do roka, a predsa nehodlaju dat za nu tazke prachy. lebo nemaju. inak, ak by bolo polovnictvo odkazane len na ludi, ktori maju vela peniazi na drahe pusky, optiku, krmivo, myslim, ze by uz snad ani nebolo na co polovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 1.8.2012 o 14:01

treba rozlisovat medzi dementmi co chcu lacnu zbran len preto aby naklady boli minimalne a cim skor sa im to vratilo vo forme masa, a medzi tymi ktory to myslia s polovnictvom naozaj vazne, ale nemaju financie na lepsiu vybavu, tak musia hladat kompromisy, alebo maju prachy ale vedia ze tu brokovnicu vyuziju max 2 krat do roka tak nehodlaju za nu davat tazke prachy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 1.8.2012 o 13:59

nestacim sa divit nad odprezentovanymi nazormi. ak niekto nehodla vrazit do flinty niekolko tisic eciek, tak ma zostat bez polovacky? to myslis vazne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 1.8.2012 o 13:58

soson otázka ? ak si kúpi ten študent Ižku tak robí niečo zle pre polovníctvo ? ja mám Ižku a nemyslím si že by som robil niečo zle :) tvoj príspevok bol trošku scestný ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 1.8.2012 o 13:54

povedzme ze ten student si vsetko ostatne dokaze zabezpecit, gula optika krmivo pes atd, ale chcel by mat aj brokovnicu ale uz ma len 500 eur...nema kvoli tomu polovat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 13:51

a aku gulovu zbran si potom kupi taky student, aku OPTIKU !!!, strelivo ale aj krmivo pre zver z coho bude financovat. Bud nieco robim poriadne alebo sa na to vykašlem . Asi by mal byt bez polovačky, taky študent. Ja tiež nemám všetko čo by som chcel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 1.8.2012 o 13:44

a co ak nejaky student nema tych par eur navyse a chce polovat? ma byt bez polovacky len kvoli tomu ze mu chybalo 400 eur do lepsej flinty? radsej si kupi bajkalku aj ked na nej prerobi ale aspon ma zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 13:44

opakujem, ak to niekto mysli so sportovou strelbou vazne, nech nejde do IZ. mohlo by ho to stat umiestnenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 1.8.2012 o 13:41

Niekto mudry povedal, ze nie som taky bohaty, aby som kupoval lacne veci. Drzim sa toho. Na co budem cely den sediet na strelnici, ked mi vo finale nevystreli puska, lebo sa mi nevratil kohutik do pociatocnej polohy napriek tomu, ze som ho citlivo olejoval a mna to stoji umiestnenie? Nehovorim o tom, ze ked sa trepem niekde na strelnicu 8 hodin rychlej jazdy autom, co spolu s hotelom tiez nieco stoji. Netreba hned kupovat najlepsie ale ani zacinat humporou nie je to prave orechove. Moze to akurat znechutit zaciatocnika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 12:58

chapem argument, ze si treba uz od zaciatku kupit "nieco poriadne". ale zial - aj ked sa to tu niektorym ludom bude zdat neskutocne a neuveritelne - ano, ziju v tejto krajine aj ludia, ktori nemaju tolko penazi, aby si mohli to "nieco poriadne" dovolit. tak hladaju nahradne riesenia. IZ je jedno z nich. pisal som, ze je pre ludi, ktori su si vedomi moznych problemov a neboja sa mensich uprav. vycistenie vnutra baskule a lubrikaciu nepokladam za "kompletnu vyrobu". ale mozno pre niekoho je uz zlozenie predpazbia vyrobny proces. tiez mi pripada absurdne, aby niekto nezacinal s polovnictvom, lebo nema na nobl pusku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 12:51

Rintano však to už nekrúť. Keby sa niekto pýtal na Daciu a niekto ako Ty mu poradí nech ju rozoberie do šróbika, vyčistí od pilín a jemne naolejuje že mu výborne poslúži. To už je len za rada. :-))) Blaser Ti to dobre napísal že si si ju mohol rovno sám celú vyrobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 1.8.2012 o 12:48

Treba si to spocitat. Bud si kupim "polotovar", nad ktorym posedim par desiatok hodin (odpracovany cas tiez nieco stoji), zainvestujem dalsie peniaze a vysledok bude MOZNO priemerny, alebo si kupim rovno spolahlivu zbran so zarucnym servisom a robim s nou to na co je urcena. IZ 12 je podla mna na dobu, ked bola vyrobena dobra zbran. Pri pouzitych technologiach je vazne odolna. No cas pokrocil. Zbrane sa robia inac a to je dovod preco je jej pokracovatelka IZ 27 zla zbran. Chce mat vsetko to, co maju moderne kozlice, no je to robene cele "na kolene"... P.S. Mam IZ 12, netreba ju cistit, ladit, upravovat. Prosto staci s nou lovit. Nema jednostust, takze na strelnicu nechodi. Nosim ju do honu na diviaky. Splna moje predstavy pracovnej zbrane a stala ma menej ako krabica nabojov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 1.8.2012 o 12:47

ak si to precitas este raz, tak nikto neodporuca perazzi. Iba ho odhovarame od IZ. To, ze teraz nestriela je pravda, ale nikde neni napisane, ze nezacne. U mna to bolo podobne. Ved len tak si kupim nieco zakladne, o 3 mesiace som predaval, strata 500, kupil som dalsie, o rok zase predaval, strata 800. Aj tak som skoncil tam, kde som mal ist hned na zaciatku.Cize rada tu je: neoplati sa sterit, aj ked si na zaciatku, lebo iba prerobis. Rintano co na tejto rade sa ti nezda k teme? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 1.8.2012 o 12:31

Problem je v tom ze vy tu len propagujete zbrane ktore su dobre, ale asi nie pre Drobeccc. Ked ste citali povodnu otayku: "Nakolko som cerstvy polovnik chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s brokovou kozlicou IZ-27EM-1C Nikel 12/76 pripadne poradit a vas nazor na tuto znacku a zbran....Dakujem.." Je cerstvy polovnik a ma otazku ohladom brokovnice....co z toho vyplyva? Ze pred tym asi nebol sportovy strelec, kto vystriela niekolko tisic nabojov za mesiac. Podla toho ze zacal stym ze je cerstvy polovnik a nie ze chce sa stat sportovym strelcom, mozeme predpokladat, ze bude to pouzivat na polovackach, a niekedy mozno na strelnici, ale urcite nie ako sportovy strelec a urcite nebude strielat niekolko tisic za mesiac. Ked sa pytal na IZ, mozeme predpokladat ze nema alebo neplanuje na kupu brokovnice dat niekolko tis. eur. Ohladom na to co on predstavuje a co vy tu hadate o tom ake su ine zbrane dobre v porovnani s IZkou, vase odpovede su nekonstruktivne. To je ako by niekto pisal ze dostal vodicak, chce kupit auto, aky mate nazor na daciu....Mohli by sme o tom tu diskutovat ake dobre su Bugatti, Ferrari, Aston Martin, ale ohladom na to ze pozeral na daciu a s cerstvym vodicakom asi ani nepotrebuje rovno Ferrari, tak tie odpovede by boli uplne o nicom. Ked odpoviete na Temu, tak prosim skuste odpovedat na otazku(precitajte to) a nehadajte o veciach ktore aj tak nie su pre pana kto vytvoril temu uzitocne. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 1.8.2012 o 11:30

Skor by som chcel vediet ake ma IZ vyhody, lebo keby som zacal opisovat problemy, vyslo by to na daleko vacsi prispevok, ako sa tebe henrik podaril usmolit. Okrem teda tej jedinej nepopieratelnej vyhody, ze ju mozes nechat kdekolvek a akokolvek dlho a nikto ti ju nezoberie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 1.8.2012 o 10:37

doprdele co tu tolko riesite, radovemu polovnikovi ktory vystreli rocne 200 nabojov na strelnici, 100 na malu zver a 20 na spolocnej na diviaky, tato zbran uplne ale uplne postacuje pokial je malo financii...nezacnite sa do mna obuvat ze hovorim ze je to kvalitna zbran...tie ktore boli vyrobene pred 10 a viac rokm boli fakt take zeleza ze ani keby ste to celu noc na dazdi necali, nezhrdzavie to...teraz je to uz viac menej blato, obycajna brokovnica do tazkych podmienok, kde ked vam dojdu patrony nebudete lutovat diviaka trepnut po hlave pazbou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 1.8.2012 o 10:04

Okej. tak si ju "citlivo" naolejuj a nadalej bud spokojny. V ziadnom pripade sa nenechaj rozladit nejakym nazorom, ze je to haraburda. Ked tebe vyhovuje, vsetko je v najvacsom poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 9:26

v prvom rade dakujem, ze si mi venoval chvilku svojho vzacneho casu a velkoryso si precital aspon cast mojho prispevku. je to pre mna cest. a prave v tej prvej casti som napisal, ze si kupujem pusku na polovacky, kde nemusim lutovat, ze ju otrieskam. a sem - tam na strelnicu. rozhodne nemam v umysle vystrielat 1200 nabojov mesacne. keby som totiz mal peniaze na to, aby som strielal tak vela, urcite by som si nekupoval iz. ja vystrelim mozno 200 ran mesacne. len teraz strielam trochu viac, lebo je nova. kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor. ak niekto pusku neodporuca, jasne, nech to napise. ale naco svoj nazor opakovat, ked uz niet co nove povedat? myslim, ze prinosnejsie by bolo, keby niekto napisal konkretne, ake mal problemy resp. ako mu puska sluzi. to je vsetko. dufam, ze som ta prilis neunavil a ak si sa docital az sem, citim sa naozaj pocteny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 31.7.2012 o 23:00

Mily henrik, neda mi nezareagovat na tvoj prispevok, ten dlhy, hoci som ho cely nedocital, tolko casu nemam.Nasiel som tam akurat niekde aj moj nazor na IZ, a to, ze je dobry akurat tak na naucenie sa postoja na strelnici. Za tym si aj nadalej stojim, nakolko ta zbran je uplne na prd. Ak si niekto kupuje zbran s umyslom, ze sa s nou chysta na strelnicu, nech si radsej priplati (ak je to rekreacne, kludne aj ten Browning, alebo 686 - to uz je celkom OK). To je dobra rada skusenejsich. Samozrejme da sa to aj krajsie povedat ako ujo B300VM, ale v podstate ma, ci sa Vam to vsetkym paci alebo nie, uplnu a absolutnu pravdu. Henrik vies, lebo v druhej rade su tu potom poradcovia, ktory ide chvalit do neba haraburdu a pri tom podotknu, ze vystreli aj 1200 za rok. Nic v zlom, ale ono je to trosku slaba referencia, nemyslis. 1200 za rok je nic. Jasne, ze potom ta puska funguje OK a je super, ked je stale v skriny. Kazdy, aj priemerny amater, ak ho strelba trochu chyti (co verim, ze chyti) bezproblemov vystriela 1200 za mesiac. Keby takto niekto derie IZ 2 roky, okrem toho, ze by sa neskutocne narobil, by sa za tu dobu stretol predpokladam s niekolkymi zavaznesimi problemami. To som si isty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 31.7.2012 o 21:46

IZ 12 je asi naspolahlivejsi model od IZ brokovnic. ale marocchi je nieco ine...treba skusit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 31.7.2012 o 21:14

650525: Ospravedlnit by mal niekto iny, a nie ty.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 31.7.2012 o 21:11

Ten extrém sú súťaže,ktoré ste uviedli LONDÝN.Streľba z brok. zbrani na strelnici na úrovniach okresných pretekov,strelnica Mochovce tam postačujú aj zbrane,ktoré sú podstatne lacnejšie.Nikde som nepísal,že iné zbrane,ako IŽ a IJ sú zlé.Uznávam značky aké uvádzate v predošlých príspevkoch, ale niektorý s takýmito kozlicami dosahujú veľmi slabé výsledky.Nehanbím sa napísať,že vlastním kozlicu IJ-12 a chodievam občas na strelnicu.Momentálne svokor ukončil členstvo a prepísal IJ-12 kaliber 16 na mňa.Nie som konfliktný typ a preto na urážky neodpovedám.Je zarážajúce vyjadrovanie poľovníka,ktorý sa vystatuje čo dokázal. Zaslúži si pomenovanie poľovník? Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 31.7.2012 o 18:23

Ked niekto napise, ze IZ funguje bezvadne a presne, ma dobre KRITIE a Browning a Beretta su spickove zbrane, ktore sa oplati kupit, hned by mal dostat dozivotny ban, lebo pise sprostosti a oblbuje tu ludi. Nie jedna Beretta 682 ci Browning isli po roku pouzivania do srotu, ci v lepsom pripade medzi ludi, ked sa podarilo niekoho najst. Beretta zacina az pri type DT10 a Browning moze ocarit len niekoho co mal max. IZ a ZH v ruke. Najprv nieco vyskusaj a potom bany rozdavaj debilko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 31.7.2012 o 16:40

IZ-ku mam aj ja doma. sice teraz uz nepouzivam tolko ako pred rokmi ale za tu cenu je to perfektna zbran....ma jednospust, ma ejektor, ma aj velmi dobre kritie. Pred rokmi som snim strielal velmi vela aj na strelnici a fungovalo bezvadne, presne. Samozrejme napr Beretta, Browning su kultivovanejsi, ale ked nie si z papiera, tak to citis az po niekolko 100 prestrelenej municii. Samozrejme ked mas vela penazi, kupuj browning, berettu atd. Ked mas menej, a chces strielat aj na strelnici, tak radsej kup IZ-ku, a co zostane, za to municiu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 31.7.2012 o 16:28

650525, nechcel by si radsej nieco napisat konkretne k tejto rusande? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 31.7.2012 o 16:26

Blaser300WM stále ideš do extrémov a to je škoda!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 31.7.2012 o 15:57

myslim, ze v pripade konkretne tejto brokovnice nejde ani tak o odolnost a trvanlivost. je tam dobra ocel, chromovane hlavne... skor ide o tu jemnu mechaniku, lebo v tomto rusi nie su velmi dobri. inak, nedavno som videl 30-rocnu IZ, ktoru snad jej majitel v zivote necistil, cez kusok odpadnuteho dreva v pistolovej rukovati som videl biciu pruzinu, kilo prachu vnutri a fungovala ok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 31.7.2012 o 15:49

Dávnejšie sa medzi poľovníkmi tradovalo, že sovietsku IŹ môžeš kľudne hodiť na tri roky do potoka a nič sa jej nestane. Potom iba vyberieš a strieľaš ďalej:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jancigas, 31.7.2012 o 14:47

velmi spravne henrik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 31.7.2012 o 14:15

skusme reagovat len na komentare k veci. to odfiltruje trolov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 31.7.2012 o 14:08

Rad vy som videl ban pana Blaser300VM aspon z tej diskusie... Nekonstruktivneb prispevky, neslusne spravanie.... Smola ze na stranke neexistuje moznost poslat take informacie na centralne miesto, kde by admin to videl... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 31.7.2012 o 13:28

Nechapem, preco si si ju potom nevyrobil doma sam. Material by sa v okoli Dukly urcite nejaky este nasiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 31.7.2012 o 12:05

dlhy prispevok nasleduje. uz mi neda nereagovat, ciastocne trochu off topic, lebo treba, a ciastocne k veci. naozaj, chodim na fora anglicke, ruske a dalsie, nechcem pisat ake, aby to nevyzeralo tak, ze sa chvalim tym, kolkymi jazykmi rozpravam. pisem kvoli niecomu inemu. aj v zapale debaty su tam ludia k sebe VZDY slusni. Anglicania, Americania, a ano, aj ti Rusi. majitel norinca a majitel purdey si vymenia nazory, mozno sa trochu podpichnu, ale nesie sa to cele v odlahcenom tone. podstatne su argumenty, nie osobne postoje a vztahovacnost. myslim, ze tu v prvom rade chyba zasah moderatora. autori zopar prispevkov by si zasluzili plnym pravom ban na IP! pan admin, ak chcete zachovat aku-taku uroven debaty, zvazte prosim, ci by tu nebol na mieste mensi vychovny zasah... v druhom rade mi bije do oci nasa slovenska natura. ten, kto vlastni cosi lepsie alebo je snad v niecom dobry, si mysli, ze uz je "king". cize kazdy, kto si dovoli obhajovat nieco o triedu (2, 3...) lacnejsie, je prenho naivka (v lepsom pripade). napada mi zname prislovie, "zabudol vol, ze telatom bol". kazdy nejak zacina. resp. nie kazdy ma peniaze na drahe, aj ked kvalitne pusky. vytrubovat preto do sveta, ze ta lacna zbran je dobra len na nacvik postoja na strelnici (a podobne), svedci o arogantnom zmyslani. takisto mi pripada smiesne, ked ti, ktori sa citia takymto postojom dotknuti, reaguju nadavkami a urazkami. argumentujme a pisme k veci! inak sa to sklzne k porovnavaniu "kto ma vacsi". detinske, nie? poslednych x prispevkov uz nema nic spolocne s IZ, a chudak zakladatel tohto vlakna urcite nebol zvedavy na osobne vypady. tak sa trochu krotme, prosim. ak niekto nema co k teme podstatne napisat, nech nepise.ak ma negativny nazor, nech povie, nekupuj preto a preto. naco to este dalej rozvijat? teraz k veci. kupil som si aj ja IZH-27-EM-1C 12/12 v niklovej uprave. ano, su lepsie pusky. ale ja ju chcem najma na polovacky, kde ju mozem otlct a potom to nelutovat. tiez sem tam na strelnicu. pred nakupom som precital stovky stran, americkych, ruskych for. pochopitelne, rusi o nej vedia najviac, a preto aj najviac informacii bolo u nich. mimochodom, americania, ktori maju ovela vacsi vyber ako my, aj viac penazi, si mnohi tiez tuto zbran kupuju (resp. licencny remington spartan 310, co je ta ista zbran). a je tam vela spokojnych majitelov. preco by si amici kupovali nieco, co dobre nefunguje? hovoria, ze tato puska je ako tank, hrubo opracovana, nepekna, ale odolna, spolahliva a vydrzi roky. ja som ju bral preto, ze nemam penazi nazvys. zivim rodinu a stara puska odisla. kupil som ju, lebo verim pouzitemu materialu. hlaven je tvrdochromova, vydrzi. urcite mam pri nej mensie pochybnosti ako v pripade CZ brokovnic vyrobenych v turecku alebo samotnych tureckych zbrani. rusi podla mna na materiale neklamu. preto je asi aj taka tazka. lebo je tam poctiva ocel, ziadna zliatina. jasne, pazba je kus vesla, povrchova uprava sa zlupe, ale to sa da napravit. pred nakupom som si urobil zoznam moznych problemov, a snazil sa im vyhnut uz pri kupe. mam zoznam vo worde, kto chce, nech mi posle PM, zaslem. bezne poruchy: - vyhadzuje plnu nabojnicu spolu s prazdnou - nevyhodi nabojnicu vobec - vyhadzovace nefunguju synchronne - odpaluje dve rany sucasne - spodny zapalnik neodpaluje niektore druhy nabojnic - poistka v dosledku spatneho narazu prveho vystrelu odskoci a zaisti - v medzere medzi hlavnami je konzervacny piesok, ktory sa sype pocas par prvych stoviek vystrelov - vnutorny mechanizmus je od vyroby spinavy a su v nom kovove piliny od vyroby - kriva sina a dalsie. (mimochodom, nemalo z tychto moznych chyb sa objavuje aj u renomovanych vyrobcov). na kazdy z tychto problemov je riesenie. vacsinou jednoducha zalezitost, vyzadujuca minimalne naklady a par desiatok minut usilia. na problemy som bol pripraveny. pri kupe som vyskusal ejektory, fukncnost udernikov, ci suciastky nemaju volu atd. hned po nakupe som pusku do srobiku rozobral, kompletne vsetko vycistil, jemnym smirglom zabrusil drsne hrany, s citom naolejoval. aj predpazbie a zapadky vyhadzovacov. skratil som pruziny vyhadzovacov, aby sa zatvarala lahsie. pridal som svetlovodnu musku.uz samotnym vycistenim vnutra baskuly sa da predist mnozstvu problemov. vystrelil som zatial 500 ran, co je, samozrejme, nic. moja skusenost nema ziadnu vypovednu hodnotu. ale problemy som nemal. puska sa sice neotvara lahko ako beretta, ale moja zena (ktora je dost utla) ju bez problemov otvori a zavrie. opakovane. nabojnice vyhadzuje OK. odpadlo mi akurat ocko na remen, vypadol kolik. oprava za 10 centov. a puska je urcite presnejsia ako ja. este si dam namorit pazbu, lebo viem, ze do roka sa bude lupat. no a co. za cosi vyse 400 euro mam kozlicu s ejektormi, jednospustou, tvrdochromovymi hlavnami, s vymenitelnymi cokmi. za nalacnejsie marocchi by som musel dat 750.za ten rozdiel si mozem kupit pouzivanu gulovnicku. jednu vec by som chcel potencialnym zaujemcom, aj kritikom napisat. tato puska nie je zbran, ktoru si kupite a utekate hned na strelnicu ku vsetkej spokojnosti vystrielat tisicky nabojov. ak mate taketo ocakavania, kupte si radsej tu berettu alebo browning, lebo by ste mohli byt z IZ sklamani. beretta alebo browning maju dost prostriedkov, aby sa venovali detailnej vystupnej kontrole a milimetrovemu opracovaniu suciastok, preto su ich vyrobky take bezproblemove. a take drahe. keby to tak robili aj rusi, IZ-ka by bola o triedu lepsia zbran. ale to by sa aj premietlo do ceny. treba minimale vycistit vnutro a citlivo vsetko naolejovat. az potom chodte na tu strelnicu. kovova struzlinka dokaze pridriet udernik, potom neodpali. alebo nevyhodi nabojnicu. tomu sa da predist dokladnym cistenim. problem sice moze byt aj inde, ale potom treba aj ine riesenie. takze zaverom: kto ma skromny rozpocet a ma aspon trochu technicke zmyslanie a je pripraveny "vychytavat muchy", nech ide do IZ. bude mat za malo penazi celkom slusne mnozstvo muziky. koho to odradza, nech si prisetri a kupi nieco lepsie. asi tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on jancigas, 31.7.2012 o 11:08

hadate sa tu o nicom, chlapec sa pytal na urcity typ zbrane a nie nato co tu pan predvadza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 31.7.2012 o 9:23

Londyn sa podaril, ale ked mi napise pan Gabó Bányi nieco o spolocnom narode, tak ho musim upokojit a napisat aby sa netrapil a bol kludnyi, co tebe evidentne uniklo. Na suboj zbohatlikov a zakomplexovanych, zavistlivych zobrakov, ktori hladaju vinu za svoj zbabrany zivot v kazdom len nie u seba, som reagoval o prispevok skor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 31.7.2012 o 8:57

Je zaujímavé sledovať túto diskusiu. Pán najinteligentnejší Blaser300VM neovláda ani slovenčinu. Pri tých školách asi nestihol. Keď nevie aké "i" dá obe a keď nedá obe dá akurát opačne. "Londýn" :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 130 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov