Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Broková Kozlica IŽ-27EM-1C Nikel cal.12/76 - diskusia

autor: off Drobeccc
pridané: 14.6.2012 0:04

Nakolko som cerstvy polovnik chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s brokovou kozlicou IZ-27EM-1C Nikel 12/76 pripadne poradit a vas nazor na tuto znacku a zbran....Dakujem..

počet zobrazení: 30 264
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 130 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Vigvi, 14.11.2016 o 15:23

Zdravim vas potrebujem poradit pri kupe brokovej kozlice 12/76 do max 700 eur dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 11.6.2016 o 21:32

Cau kubik,asi to bude necistotou v bicom mechanizme.ak si trufas,rozober,vyfukaj prach,naolejuj a malo by to byt ok.ak nie-puskar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kubik856, 11.6.2016 o 20:26

Chcel by som sa spýtať... Na danej brokovnici pri odpálení spodnej hlavne a následnom zalomení zbrane mi vyhodí obidva náboje (spodný - prázdny a vrchný - plný). Dá sa to opraviť aj doma alebo to treba riešiť u puškára? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 14.6.2015 o 20:16

zalezi aj na tom, ktoru hlaven odpalujes prvu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 14.6.2015 o 18:57

Poprosím skúsenejších o vysvetlenie označenia chokov na IZ-ke. Mám 5 chokov a po obvode majú zárezy O,I,II,III,IIII,F-lead,C-lead,IM-lead,M-lead,IC-lead a neviem ktoré čo znamená,chcem to na trap teraz tam skúšam vrchná I a spodná III.ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BiRra, 11.6.2015 o 21:55

kupoval som ju pred mesiacom som spokojný až nato že dnes som zistil že mi vypadla skrutka čo ovlada ejektor s podpažbia ráno idem do šurian dufam že to je len mala chybička ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 10.6.2015 o 16:26

Vyskúšajte Jáger Šurany! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on body, 10.6.2015 o 15:13

zdravim, zlomil sa mi na IŽ 27 ejektor kde sa da kupit novy? vie mi niekto poradiť ? dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 8.6.2015 o 19:24

dnes som ju kúpil aj vyskúšal a som celkom za tú cenu spokojný. na trap je dobrá. sú aj lepšie ale pre začiatočníka úplne postačuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastrab, 6.11.2012 o 22:53

Admin kúp si staršiu IZ-27E,ja sňou polujem už 25-ov a funguje bez problémov.Je ako ruský tank,nezničitelný.Má výborné krytie a perfektne strielá jednotné streli.Tie novšie IZ-ky už nemajú tú kvalitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 6.11.2012 o 20:44

henrik áno čítal som tvoj dlhý príspevok v inej diskusii ... ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 6.11.2012 o 20:29

mam ju aj ja. vela som o nej cital, kym som si ju kupil. ak sa tu niekde pohrabes, najdes podobne vlakno, kde som o nej pisal siahodlhy prispevok. suhlasim so zekonom, treba vybrat dobry kus. ja som ju hned po kupe do srobiku rozobral, vyfukal a vycistil od cudneho oranzoveho piesku, ktory je v bicom mechanizme, prelestil vsetky hrany a primerane namazal. teraz, po 5 mesiacoch a zhruba 1000 ranach, to mozem zhrnut takto: - otvaranie/zatvaranie baskule nie je az take tazke, ako sa pise, asi to bude aj tym, ze som skratil pruziny ejektorov - zatial nebol ani jeden dvojvystrel - ejektory uz zacali haprovat, t.j. vyhadzuje aj plnu nabojnicu po vystreleni len jedneho vystrelu - zial, nepomohlo ani podrobne cistenie. ale daju sa vypnut jednoduchym otocenim srobiku a su z nich extraktory - je nachylna na hrdzavenie, myslim zvonka. hlavne zvnutra su OK - nechal som si prebrusit pazbu a prelakovat, lebo lak od vyroby je ledabolo naneseny a po par mesiacoch sa osupe. teraz tam mam za par euro kvalitny lak a pazbar mi trochu upravil aj predpazbie - pokial ide o presnost, nie som nijaky extra strelec, takze sa velmi nemozem vyjadrovat, ale myslim, ze nezaostava ani za lepsimi znackami - je trochu tazsia, tak do 3.5 kg - aj mne odpadlo ocko na remen, opravil to jeden srobik V podstate som spokojny. Mam pusku, pri ktorej mi nemusi vadit, ked ju niekde oskriem alebo odriem. A ked poriadne namierim, tak trafim. Znamy ma taliansku pusku, co stala raz tolko, co moja. Ked ju mam v rukach, je to akoby som presiel zo stareho pincla na yamahu. opracovanie je desatkrat lepsie, skratka, mas z nej vacsiu radost. ale ta cena... zato bajkalka je lacna, dost hrubo opracovana, ale vydrzi a hlavne, nemusis si robit hlavu, ked tresnes pazbou do dveri auta. a ucel splni rovnako. ak to ale chces na sportovu strelbu, urcite si kup nieco ine a lepsie. toto je naozaj len taky "tazny kon". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.11.2012 o 19:24

admin, mám ju bez niklu, používam v extrémoch našich končín aj za zlého počasia. lebo vtedy kormoráni lietajú nízko...:-) a robí v kuse, dokonca aj sem tam čosi trafím :-D a vybúcham toho naozaj dosť, flinta robí len to, čo má. Broková Kozlica IŽ-27EM-1C Nikel cal.12/76 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 6.11.2012 o 17:33

zekon ďakujem veľmi pekne! Príspevky presne tohoto typu ma zaujímajú - prax a skúsenosti. Ešte raz ďakujem a poprosím i ostatných zapojiť sa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 6.11.2012 o 17:26

admin - nie som vlastník ale skúsenosti z prvej ruky mám / má ju otec / ak budeš vyberať v obchode treba si nechať vybrať na pult viac kusov okrem toho že si vyberieš farbu dreva treba skontrolovať šínu či je rovná, keď sme kupovali tú jeho 2ks vyhnuté doľava úplne evidentne, zatvárať pôjde ťažko ešte veľmi dlho to je proste fakt ale to sa po 1000 ranách ako tak ochodí, po čase sa mu stávalo, že odpálila dve rany naraz tak som pokukal internet a zistil čím by to mohlo byť - bordel po obrábaní v spúšťovom mechanizme tak sme to rozobrali, vyčistili , odmastili, znovu nakonzervovali a našťastie to bolo presne ono a funguje odvtedy bez problémov... druhá skúsenosť tiež z prvej ruky - kamošovi asi po troch ranách odpadlo pútko z hlavne / nechal to naletovať a v pohode... treba dokúpiť ešte dva čoky aby si mal komplet sadu... je to proste lacná pracovná flinta ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 6.11.2012 o 16:28

Zaujímajú ma konkrétne skúsenosti vlastníkov brokovej kozlice IZ - 27 EM - 1C Nikel 12/76. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 9.8.2012 o 23:45

myslim, ze najlepsi vyber mas jednoznacne tu: odkaz Puska musi sediet, ale hlavne Ti musi niekto poradit co je to sediet......aspon zvacsa...:) Na mojom odkaze to urcite zvladnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.8.2012 o 17:56

Pozerám že si z BA. Zbehni do Rače odkaz vyskúšaj ju či Ti sedí v pleci, mechanizmus určite bude dobrý, pozri spracovanie a ak sa ti to bude páčiť podľa mňa kúpou nič nepokazíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.8.2012 o 17:50

Drobeccc nebude, ale nemal som ju ešte v rukách, takže nemam s tým skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Igor43, 9.8.2012 o 15:20

Vlastním túto Ižku, používam ju max. 2-3x v roku na hosťovačkách. Poľujem totiž v revíri, kde sa malá zver neloví, preto som drahšiu, resp. kvalitnejšiu brokovnicu ani nekupoval. K samotnej zbrani: nesedí mi dobre v ruke ani v pleci, mechanické časti pracujú ťažko. Je nevyužitá, možno pri častejšom používaní by sa mechanika zlepšila. Uvádzaná dĺžka hlavne /76) nie je veľmi vhodná na lov, pretože broky dlhšie letia v malom kruhu a pre príležitostných brokových strelcov akým som napr. ja, je ťažšie trafiť letiacu alebo bežiacu zver. Je potrebné ju nechať poletieť alebo odbehnúť ďalej. Vhodnejšie sú z tohto dôvodu kratšie hlavne (65), kde je väčšia pravdepodobnosť zásahu. Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Drobeccc, 9.8.2012 o 15:10

Pandur ten Fabarm boje zlý ??? Nikto mi na fabarm nic nepovie??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Drobeccc, 9.8.2012 o 0:36

mibe74 ja som nepovedal ze nemam viac penazi..Eura su ,ale je mi luto dat 5000€ za napr. Berettu...Ja peniaze mam len myslim ze Broková kozlica Fabarm ELOS C AL za cca 1200€ mi bude celkom stacit...Ma jednospust,vyhadzovace,gravir,coky atd. No dufam ze sa nepopalim v pondelok idem po nu :)) ked bude zla tak dam urcite vediet...Aj ked Blaser300VM by sa mohol trochu krotit v tom nadavani poznamenal spravne .....nie som taky bohaty, aby som kupoval lacne veci....IZ kupovat nejdem...Kazdopadne som chcel nieco okolo 1000€ plus minus 200€ tak co mam kupit v tej cenovej relacii s tym vsetkym ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.8.2012 o 19:12

sak sa tolko nehadajte. Drobeccc je cerstvy polovnik a chce kupit prvu brokovnicu... ked nema viac penazi, tak mu staci aj ta IZ-ka. inac by som skusil pohladat nieco lepsie a dosporit peniaze. taky marocchi zero field 03-z tych lacnejsich... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 1.8.2012 o 17:23

650525 to ste sa museli dlho hladat, u nas to nema nikto. :o))) Ze ste toho s tou Berettou este neposlali do riti, zbohatlika hnusneho... Neverim, ze si si skusal aj nieco ine, v case ked si investoval do polovnictva a neverim, ze ti to cudo pasuje ako r na š :o))) Cierny konik, ty ked raz dostanes rozum, tak mi budes moct tykat aj cely den. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off blackhorse21, 1.8.2012 o 17:02

Blaser300VM, na to ze mas 52 rokov tak bych ti mal vykat, ale ty musis byt straaaasne sprosty clovek a to je velmi pekne povedane, tak ti tykam, zamysli sa nad sebou!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 1.8.2012 o 16:31

Drobeccc v našom PZ je 17 členov a zbrane IŽ,IJ,TOZ vlastní 13členov ZH- dvaja,Beretu- jeden a jeden má ZP. Presne zbraň na ktorú sa pýtaš vlastnia 4 členovia.Podľa mňa na poľovné účely typ tejto zbrani je postačujúci,ale ak máte chuť môžete si zakúpiť inú zbraň, ktorá sa páči Vám a hlavne musí sedieť ako(r.. na š.....).Treba si vyskúšať viac zbraní a potom sa rozhodnúť.Prajem dobrú voľbu a nech zbraň,ktorú si vyberiete Vám slúži dlhé roky bez závad! LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 1.8.2012 o 15:22

Tiez mam podobne skusenosti ako soson. U tych hnusnych zbohatlikov som nechapal kedy som presiel cez branu do obory a v zdruzeni ludovych polovnikov, ktori len tak medzi seba neberu nikoho, som netusil na co vlastne polujeme, ked v hore nebolo ani stupene. Asi preto, ze z cudzieho krv netecie a oni si uz celu horu zozrali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 15:16

majko ja som len citoval chyby čo písal henrik, ale ked chce niekto poradit o IZ a neuvedie že má nejaký strop finančný, tak prečo by ju mal kupovat, to mi je záhada, už len kvôli tým event. chybám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 1.8.2012 o 15:12

henrik ja zareagujem , preto tu on nemá žiadne fotky :)čaute priatelia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 15:10

majko: keby som bol tebou, ani by som na to nereagoval. inak to nikdy neskonci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 1.8.2012 o 15:04

majko a co nemali tvoju velkost? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 1.8.2012 o 14:56

majko tym tvojim prispevkom si ma pekne inspiroval, hlavne posledne 2 riadky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 1.8.2012 o 14:53

soson , tých chýb a nedostatkov si tam uviedol dosť asi som mal velké šťastie na moju Ižku lebo ani jednu tú chybu na nej nemám :) ale už som to raz napísal je to flinta na bežné použitie na polovačky keby hodlám športovo strielať určite kúpim aspom nejakú beretu alebo niečo podobné . a pre čerstvého polovníka ktorý s tým bude polovať a je to určite v pohode a hlavne za tú cenu . a si myslím že je hodnejšie keď sa za ušetrené peniaze radšej pekne oblečie aby to polovníctvo reprezentoval ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 14:36

Nepostrehol som ale, že by zakladateľ témy niekde spomenul že je finančne limitovaný, tak prečo by si mal kupovať IZ, jedine že by bol vášnivý kutil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 14:21

zase ideme off topic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 1.8.2012 o 14:21

kazdy predsa vie, ze drahe znackove zbrane su kvalitne. ale povazovat niekoho za debila za to ze si chce ako svoju prvu zbran kupit nieco lacnejsie, tak to je ubohe. to si snad ma chlapec zobrat pozicku aby sa pred niekym necitil trapne? nech si kazdy kupi to na co ma a hlavne aby bol sam spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.8.2012 o 14:19

henrik mal som tu česť polovať v revíry solventných ľudí - zveri ako v ZOO a takisto som mal tu česť byť na poplatkovej spoločnej polovačke u tých menej solventných. Štartovné 350 E, 2 dni 4 pohony, 45 strelcov !!! 15 honcov !!! 3 psiky !!! Nevidel som ani komara. Najviac strelili honci, mohli sice len prasce :-))) Ale čo sa pohlo to ležalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off henrik, 1.8.2012 o 14:17

ferdo: nie 600 za sporting, ale 425 za hunting. nejdem strielat sportovo. a 890 bez 425 je uz celkom slusna sumicka. soson: ano, urobil som si domacu ulohu a vytvoril zoznam vsetkych moznych poruch, ktore mozu nastat. vsetky naraz asi nenastanu, dokonca ani vacsina z nich. kazda zbran moze mat poruchu, urcite by sa nejaky zoznam dal urobit aj u podstatne drahsich flint... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 130 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov