Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľad Zeiss Conquest - diskusia

autor: off luBOSSco
pridané: 21.5.2012 22:41

Zdravim, rad by som Vas poprosil o Vasu osobnu skusenost s touto radou puskohladov. Zaujima ma hlavne vase postrehy s praxe v nasich podmienkach. Aky typ osnovy by ste zvoli? Vedeli by ste doporucit za tuto cenu, cca 350 eur, inu rozumnu alternativu, alebo sa priklonite k tomuto modelu? Dakujem P.S.: Diskusie, v ktorych sa o nom nieco spominalo som precital...

počet zobrazení: 32 819
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bojk, 18.3.2015 o 21:05

Lovec 1967 ja som si po viac ako 20 rokoch poľovania kúpil Kahles 3-12x56 a čakám kedy všetko začnem strieľať na krk. Zodpovedne. Akosi mi to nejde. Myslíš, že mám zmeniť značku na Hawke?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 33

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pepes33, 28.4.2019 o 11:36

Zdravím Vás, rozhodujem sa za čo vymením puškohľad na mojej 6,5x55. Zatiaľ vo finále výberu ostali Meopta R2 2,5-15x56, Leica visus 3-12x50, Zeiss conquest V4 3-12x56 a Zeiss conquest V6 2,5-15x56. Všetky s červenou bodkou. Čo by ste mi ppradili?Všetky vymenované sú zhruba v jednakej cenovej relacií, avšak medzi Zeiss V4 a V6 je cenový rozdiel cca 400 euro, oplatí sa do tej V6 dať toľko peňazí? Osobne si myslím že sklá a mechaniku majú určite rovnakú.Sú tu nejaký majitelia tej Zeiss V4 a V6, ktorý by sa podelili o praktické skúsenosti? Pri tej Leica visus hovorí aktuálna cena, výpredaj z cca 1800 eur na necelých 1000. Nebude v tom nejaký háčik, keď to skoro za polovicu vypredávajú? Sú tu nejaký majitelia tej Leica visus, ktorý by sa podelili o praktické skúsenosti? A u tej Meopty asi nemá zmysel kupovať ju teraz, keďže koncom roka má prísť na trh už modifikovaná aj s nastavením paralaxy. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 18.7.2018 o 20:45

tak. A konečne som vymenil deltu a kúpil zeiss V6. A ASV k tomu úplná genialita a jednoduchosť zeiss. fl sklo, 6 zoom , žiadny rurkovy efekt a úžasná sv. bodka . Môžem len odporučiť. Delta je v pohode. Hlavne super mechanická odolnosť. Veľa krát som spadol a nikdy sa neposunul nastrel.a zeiss je zeiss až ta cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.11.2017 o 17:31

Turbiak absolutne presne...ja mam 49 r.a pouzivam HT 50 tku...ale aj so Z6i 42 jkou v pohode odpolujem cez spln a aj,ked sa sem tam zatiahne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.11.2017 o 15:45

pepko28 : Samozrejme ze je rozdiel V6 2,5-15x56 vs. Conq.DL 3-12x50 .. ale V6 2-12x50 vs. V6 2,5-15x56 ak nastavis na oboch zoom 6-7x rozdiel nie je ...ten sa ukaze az pri nastavenom vacsom zoome ..ale za sera asi nikto nepoluje na 15x vsak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepko28, 2.11.2017 o 20:32

Tiez mi bolo povedane ze staci 50,ale ked som pozrel do 56,moze mi kazdy hovorit co chce,ten rozdiel je proste viditelny o dost,tiez som bol prekvapeny,ja nelutujem zesom to vymenil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 2.11.2017 o 17:31

Hornet74 - Logické zdôvodnenie je na obrázku . Pri náležitom zväčšení kvalitné variably s 56 mm objektívom môžu dobre využiť aj aj staršie ročníky . Či to za tých 500 € stojí si však najlepšie na základe praktickej skúšky musí vyhodnotiť každý sám !!! puškohľad Zeiss Conquest - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hornet74, 1.11.2017 o 23:09

Má to aj nejaké logické zdvovodnenie ako napríklad že to už zvyšujúcim sa vekom nevyužije zrak alebo ako to mám chápať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.11.2017 o 22:34

Hornet bohato ti staci 50 tka...a o cca 2 roky 42 jka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hornet74, 1.11.2017 o 21:50

Aj nad tým V6 2.5x15x56 uvažujem otázka je či ten cenový rozdiel 500€ stojí za to? Pravda je že mi ide hlavne o svetelnosť otázka je aký je veľký rozdiel medzi 50 a 56 objektívom pre ľudské oko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 1.11.2017 o 19:18

Mal som conqest dl 3-12x50 ale presiel som na conqest v6 2.5x15x56 asv Presiel som kvoli balistickej vezi,v6 je urcite svetelnejsia oproti dl a ma aj tensiu osnovu,a v6 ma aj uhlovy snimac na cerveny bod,velmi dobra vec,aj zapinanie svetelneho bodu je o dost lepsie oproti dl-ku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hornet74, 30.10.2017 o 11:27

Puškohľad ZEISS Conquest DL 3-12x50 nejaké nové skúsenosti hlavne spoľahlivosť a výkon za šera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kettner11, 30.4.2017 o 19:43

Shoogo skus Dynax Povazska Bystrica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 30.4.2017 o 10:03

Zeiss conquest dalekohlad - Ahojte, podarilo sa mi stratit krytky na dalekohlad zeiss conquest 8x42. Nevie niekto kde by dali zohnat? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shark2, 16.4.2017 o 9:11

Zeiss conquest V6, ma uz niekto? skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michalisko, 15.4.2017 o 15:45

Zeiss conquest, vlastním ho a môžem odporúčať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 15.4.2017 o 15:18

V AKEJ CENE hybeš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 15.4.2017 o 15:13

Neviem sa rozhodnúť medzi MeoStar R2 2-12x50 RD a ZEISS CONQUEST DL 3–12×50 /osvetlený/. potrebujem univerzálny puškohlad na poľovačku z posedu ale ja na spoločnú poľovačku. Práve kvôli tej spoločnej poľovačke mi viac asi sedí ta meopta, len za tie peniaze možem mať zeissku tak váham a váham. Čo vy na to? Ktorý? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misooo, 13.8.2016 o 11:49

Ok takze asi radsej ten zeiss conquest... Lebo ma meoptu som zatial nepočul dobreho slova ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 12.8.2016 o 13:26

Ja mam po mnohych nedobrych skusenostiach s meoptou meostar r1 leupold vx r 3-9x50 a meopta sa nanho nechyta v nicom. Opticky je vyborny, rozlisenie za sera a svetelnost zrovnatelna s meoptou, mechanicky je uplne niekde inde, na mojej 375H&H klika spolahlivo, co u meopty nebolo, bod sa zapina jednoduchym stlacenim a je to ovela rychlejsie, ako pretacanie kolieskom, po piatich minutach, ked nehybem zbranou-je opreta o posed, tak sa bod vypne a ked nou pohnem, tak sa zapne okamzite, co je ovela praktickejsie, zorne pole ma velke. Osobne za seba hodnotim leupold ako velmi dobry a oproti meopte ma navrch vo vsetkom. Len lutujem, ze som rovno nekupil vx 6 3-18x50. Pri dnesnej kvalite optiky sa podla mna netreba hnat do objektivov 56 mm, pretoze take puskohlady su aj tazsie. Osobne mam dalekohlad nikon e2 10x35WF, stoji sice 750 eur, ale s meoptou binokularom 7x50 sa absolutne neda porovnat. Obrovske zorne pole, vyborny kontrast, mala vaha a rozlisenie lepsie, ako u meopty. Mam to doma, takze mozem zrovnavat. Nechcem tu hanit meoptu, ale za taku cenu sa uz oplati kupit inu a ovela spolahlivejsiu optiku. Meostar r2 nemam, takze nemohol som zrovnavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 12.8.2016 o 11:29

Na Conqueste mozu niekomu vadit tlacidla osvitu + a - v zime v rukaviciach je to prakticky neovladatelne..meopta je v tom lepsia ze ma klasicky otocny reostat , ked uz Meoptu tak by som sa sustredil na R2 2-12x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.8.2016 o 22:05

Conquest . Opticky je OK a mechanika je lepšia - niet o čom. Realne pokial je mesiačik aspoň aký taký budeš vidieť na čo mieriš a kam s oboma. Na tie nočné vzdialenosti uplne OK a cez deň je to šuma fuk. Pokial to dáš na silnejší kaliber oceníš skôr tú mechaniku o nastrelovaní ani nevravím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off misooo, 11.8.2016 o 18:39

Zdravím neviem sa rozhodnút poradte zeiss conquest dl 3-12x50 alebo meopta meostar R1r 3-12x56 ? Ide mi o svetelnosť ale aj dobra mechanika... Viem že porovnávam 50 s 56 ale tak aj tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 11.7.2016 o 9:13

Mam Leupold VX3L ale 56mm a aj Zeiss conquest 50mm. nevidim v tom rozdiel. To co tu vypisuju kadejaki experti ktori v zivote ani Zeiss a ani Leupold nemali a ani mat nebudu ma nezaujima. Minule som Zeiss porovnaval so Swarom Z4i. Taktiez som rozdiel nevidel. Bolo uz dost temno. Je treba si uvedomit ze Leupold nazyvaju aj americkym ZEISSom, ma dozivotnu zaruku a tu nema ani Zeiss a ani Swaro. U nas Leupold maju len fajnsmekri pretoze tu na tomto trhu nie je dlho. V amerike je TOP1 Kazdopadne ak chces porovnavat puskohlady, tak porovnavaj rovnaky priemer a na rovnakom priblizeni. Cim vyssie pribllizenie, tym sa svetelnost znizuje, Dovolim si tvrdit ze kazdy puskohlad v cene 1000e + je uz dobry. Je pravda ze Leupold ma neskutocnu pevnost a odolnost voci padom a spatnemu razu. Mam to osobne vyskusane. Pokial ide o vyssie triedy ako VX6 alebo u Zeissa Victory, tam uz asi ani o svetelnost neide a mozno je aj torsku vacsia, ale preukazatelna len v laboratornych meraniach. Z fyzikalneho hladiska, sklo prenasa rovnake luxy, akurat ze si modifikujes obraz cez vrstvy. Podmienkou je ,ze mas dobre oci, ak nemas, najvyssie triedy nevyuzijes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Stagstalker, 10.7.2016 o 14:49

Vie mi niekto zodpovedne porovnat, resp.uviest nejake skusenosti a porovnanie medzi zeiss conquest dl 3-12x50 a leupold vx3 3,5-10x50? (posledny model myslim rok 2010) Zaujima ma, ktory z tychto puskohladov je lepsi, dolezite su pre mna kriterium svetelnosti, mechanickej odolnosti a podobne. Leupold VX3 mam, starsi model, viem, ze mechanicky je na tom super, opticky je to priemer. Viem, ze leupold ma vychytavky ako dozivotna zaruka ci vypinanie svetelneho bodu pri necinnosti, ale aj tak ma zaujimaju osobne skusenosti a porovnanie danych puskohladov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 13.5.2016 o 13:23

Prosím o info, ak má niekto praktickú skúsenosť, či zodpovedá kvalitatívny rozdiel /ktorý je cca. 4 % optickej priepustnosti/ aj rozdielu 60% ceny medzi uvedenými ďalekohľadmi a či sa to dá bežným okom posúdiť : Zeiss Conquest 10x56T*, Zeiss Conquest 10x50T* /cca. 1170 eu, 1108 eu/ a Meopta Meostar B1 10x50 /730 eu/. Ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.5.2016 o 8:41

Za denného svetla to nespoznáš. Napriek tomu, mal som Duralit - predchodca ( v podstate to isté ) a je dobrý - Tak ako píše pepko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 11.5.2016 o 19:03

Ja len mozem potvrdit co pise walter, svetelnost ma velmi dobru, za tu cenu urcite lepsi ako meopty, pri kupe som pozeral aj do rady victory a rozdiel som nevidel, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Walter, 22.4.2016 o 17:33

Puškohľady ZEISS CONQEST sa vyrábajú vo filiálke ZEISS v Montreale , ktorá bola založená v roku 1962 na výrobu špeciálnej optiky pre medicínu. Niekoľko desaťročí vyvíja a vyrába špeciálne opticé prístroje pre celosvetový trh, neviem prečo si niekto myslí, že by na trh uviedla výrobok pochybnej kvality vo forme puškohľadu. Podľa dostupných informácií názov Conqest navrhli sami vývojoví technici v spoupráci s tamojšími "jágrami", ktorí dostali sériu na odskúšanie v praxi. Conqest vlastne znamená "výdobytok", výdobytkom ho nazvali preto,že séria mala vynikajúci výkon za šera v porovnaní s domácimi značkami tej triedy. V tom čase sa v zámorí u výrobcov nekládol veľký dôraz pri vývoji puškohľadov na svetelný výkon za šera. Totižto v Canade a USA je zákaz poľovania hodinu pred východom a hodinu pred západom slnka.Tento zákon sa tam striktne dodržuje, kto ho poruší a je pristihnutý so zbraňou v zakázanom čase ten príde o ZP a to natrvalo. Zeiss CONQEST 3-9x50 vlastním niekoľo rokov, maximálna spokojnosť ,obraz jasný a čistý, svetelnosť vynikajúca. Pred kúpou som sa rozhodoval či do horského revíru s max. zväčšením 12 a objektívom 56, viac sa mi však pozdával 3-9x50 a urobil som dobre, lebo 9-násobné zväčšenie som ani raz nepoužil, úplne mi postačuje za šera 7-8násobné, tá 12-tka skôr do rovinatého revíru a posedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 10.3.2016 o 17:56

Pri Duralyte bol rozdiel v cene podľa toho, akú mal zámernú osnovu. Boli tam dve cenové hladiny, osnova č. 60 bola tá drahšia. Skúste sa pozrieť, či aj u Conquesta to tak nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 10.3.2016 o 16:38

Matus991 to je + marža "nenažraného" dovozcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 10.3.2016 o 15:45

Matus, je to nezmysel, takisto počúvam ako aj Meopta dodáva na 1. a aj 2. triedu optiky podla kvality. Je to čistý nezmysel takéto veci sú možné len v Číne. Cena je rozdielna len podla toho cez aký zdroj sa optika dostala na Slovensko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 10.3.2016 o 12:10

Zeiss Duralyt 3-12x50-made in Hungary, ZEISS CONQUEST DL 3-12X50 -made in Germany.Tak som počul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 10.3.2016 o 10:43

To je blbosť niečo takéto by si Zeiss nezobral na triko od toho sú práve rady puškohladov aby sa odstupňovali užívateľské parametre - cenníkové ceny sú jedna vec a predajná cena je druhá vec - záleží od predajcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 10.3.2016 o 7:27

Neviem o tom ani som to nepocul,ja somho kupil za nieco vyzsie ako 900e,co ja viem normalna cena toho modelu sa pohybovala necelych 1300e ked ho zacali vyrabat,len niektori tu cenu nezmenily :)potom isiel vyrazne dole,ked som ho kupoval pozeral som sucastne aj do rady victory a obraz bol rovnaky,za tie prachy je to slusna optika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matus991, 9.3.2016 o 23:40

Zeiss pravda, alebo lož .... -

Zdravím priatelia ... Rozhodol som sa že si kúpim zeiss conqest 3-12x50 dl plánujem ho obiednať cez internet, ale po tom čo som sa dopočul mám dilemu z ktorej web stránky .. teda dopočul som sa že zeiss vyrába dve triedy puškohladov kvalitne a tie menej kvalitne .. je to pravda alebo je to nejaka hlúposť ??? Postrehol som cenove rozdieli.. napr jedny ho majú za 1290€ a druhý za 970€ ....ďakujem za každú radu ...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 19.1.2016 o 11:29

Ahojte, ja mam Conquest 8x42 HD uz necele 2 roky, pouzivam ho neustale, leto zima dazd sneh. a ziaden problem som zatial nezanamenal. nic mi nevypadlo, nic neprasko vsetko sa da tocit aj v mrazoch a ide to lahko. Ani plast na mna neposobi nijako lacno. Som s nim spokojny. Neviem to ho sice porovnat s vyssimi radami od Zeiss alebo Swaro ale raz som si dal tu namahu a do ruksaku som hodil staru Jenu (8x30 ? neviem), moju staru minoltu 7x50, ocov Nikon action ex 10x50 a tento moj zeiss a z posedu som ich porovnaval. ziadne prekvapenie, skoncilo to presne v poradi ako som napisal. Keby ta stara jena nemala prasklinu na skle tak je hadam lepsia ako ta minolta. Nikon bol v pohode pokial bolo svetlo akonahle sa zacalo stmievat zeiss mal navrch. Dufam ze to nie je len spomienkovy optimizmus a moje chcenie aby bol ten zeiss lepsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 19.1.2016 o 9:57

Dobry den, napisem par viet k Zeiss Conquest 8x42 HD. Kupil som ho otcovi po precitani for, diskusii, recenzii na tento dalekohlad. Co sa tyka cena a kvality ( zorne pole- najvacsie, sklo, LotuTec, pogumovanie, made in Germany, exit pupipla a v neposlednom rade Zeiss videu co vydrzi)sa mi zdal ako Numero Uno. Tesili sme sa mu ako somar usiam. Bohuzial po 20 vychazkach z toho (15 posed a 5 pirs) vypadla krytka znaku Zeiss na osi ohybania dalekohladu (co by som az tak neriesil) a neskor obe ocnice praskli pozdlzne (umelina najlacnejsia), tak ze sa ich dalo vybrat a nie nastavit na 3 polohy - nepouzitelny produkt. Toto vsetko sa stalo po 5 mesiacoch po zakupeni na SR. ....Sklamala ma znacka Zeiss velmi. Asi je to fakt pravda ze Mercedes nie je ten isty kupeny v DE a na SR...a to iste plati aj na Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 19.1.2016 o 9:57

Dobry den, napisem par viet k Zeiss Conquest 8x42 HD. Kupil som ho otcovi po precitani for, diskusii, recenzii na tento dalekohlad. Co sa tyka cena a kvality ( zorne pole- najvacsie, sklo, LotuTec, pogumovanie, made in Germany, exit pupipla a v neposlednom rade Zeiss videu co vydrzi)sa mi zdal ako Numero Uno. Tesili sme sa mu ako somar usiam. Bohuzial po 20 vychazkach z toho (15 posed a 5 pirs) vypadla krytka znaku Zeiss na osi ohybania dalekohladu (co by som az tak neriesil) a neskor obe ocnice praskli pozdlzne (umelina najlacnejsia), tak ze sa ich dalo vybrat a nie nastavit na 3 polohy - nepouzitelny produkt. Toto vsetko sa stalo po 5 mesiacoch po zakupeni na SR. ....Sklamala ma znacka Zeiss velmi. Asi je to fakt pravda ze Mercedes nie je ten isty kupeny v DE a na SR...a to iste plati aj na Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.10.2015 o 13:29

Mal som Duralit - to bol predchodca. mechanicky zeissovsky spolahlivý, opticky mojim dojmom kúsok lepšie ako meopta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off maco1590, 8.10.2015 o 12:49

Zdravim. Ma ešte niekto skúsenosti s puskohladom Zeiss Conquest 3-12x50? Doteraz som mal Schmidt-Bender 7x50 ale bez bodu tak rozmyslam že by som si ho kúpil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM