Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľad Zeiss Conquest - diskusia

autor: off luBOSSco
pridané: 21.5.2012 22:41

Zdravim, rad by som Vas poprosil o Vasu osobnu skusenost s touto radou puskohladov. Zaujima ma hlavne vase postrehy s praxe v nasich podmienkach. Aky typ osnovy by ste zvoli? Vedeli by ste doporucit za tuto cenu, cca 350 eur, inu rozumnu alternativu, alebo sa priklonite k tomuto modelu? Dakujem P.S.: Diskusie, v ktorych sa o nom nieco spominalo som precital...

počet zobrazení: 32 814
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bojk, 18.3.2015 o 21:05

Lovec 1967 ja som si po viac ako 20 rokoch poľovania kúpil Kahles 3-12x56 a čakám kedy všetko začnem strieľať na krk. Zodpovedne. Akosi mi to nejde. Myslíš, že mám zmeniť značku na Hawke?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 33

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off fanda, 20.3.2015 o 19:30

No já zase zodpovědně tvrdím, že kahles obj.42 kouká stoprocentně líp jak hawke obj.56 a to z toho důvodu kvalita skla puškohledu hawke prostě více světla nepropustí a ta 56 to nezachrání. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 20.3.2015 o 18:47

lovec 1967 si si istý že to bol kahles ?? Lebo ked som si prečítal tvoj komentár skoro som padol zo stoličky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatusBe, 20.3.2015 o 15:40

Nechcem kvôli tomu zakladať novú tému ale narazil som na pre mňa neznámu značku Sightron a už niekoľko dní pozerám rôzne videá na nete, ale nejak nemôžem nájsť nejaké "tuzemské" skúsenosti :) máte resp. držali ste túto optiku? Zaujal ma hlavne tento model odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nimrod77, 19.3.2015 o 6:59

úplne najlepšie je to strieľať na krk keď to beži ku Vám prípadne od Vás vtedy to má ten dokonalý efekt,, LAMA, samozrejme ten pškohľad prvý je 2,2X9 X42 je skôr na denné poľovanie , pochôdzka,, neporovnávaj Kahles s Havke to ako keby si chcel porovnať Toyotu s trabantom prípadne s nejakou čínskou napodobeninou, odvezie ťa,,,, PS o optike Hawke počujem tak 4 roky,, predtým sa tá firma nevolala Edembeger alebo nejako podobne aj tak to všetko skladá tetuška na Ukrajine na kolene,,poväčšine tu všetci chválite rôzne značky a po záruke 2 roky sa Vám to rozpadne a nakoniec si pôjdete kúpiť niečo kvalitnejšie,, ale keď si to zrátate koľko peňazí nadrbete do šmejdov tak v konečnom dôsledku môžete mať optiku od trieda Meopta R2 hore.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bojk, 18.3.2015 o 21:05

Lovec 1967 ja som si po viac ako 20 rokoch poľovania kúpil Kahles 3-12x56 a čakám kedy všetko začnem strieľať na krk. Zodpovedne. Akosi mi to nejde. Myslíš, že mám zmeniť značku na Hawke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 33

off lovec1967, 14.3.2015 o 14:01

Nedá mi nenapísať svoj názor, ja som mal na puškohľad kahless 2,2-9x42 ale za šera tam už nič poriadne nebolo vidieť a kúpil som Hawke Endurace 3-12x56 a zodpovedne tvrdím, že to je vynikajúca cena a kvalita od kedy ho mám všetko strieľam na krk a mám to na kal. 9,3x62. Jednoznačne treba na poľovné účeli puškohľad s vyšou svetelnosťou 50-56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rubi764, 10.3.2015 o 20:21

Takisto mam na Zeiss Classic Diavari zaruku 10 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 10.3.2015 o 19:27

Ok dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on 308Winchester, 10.3.2015 o 19:18

Ja mám tiež 10 ročnú záruku na Duralyte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 10.3.2015 o 19:12

Ja som si kúpil u Peter Jedlička zo Zelenča mal akciu a super cenu. Ale teraz si cenu prever lebo od včera išiel Zeiss hore o 6%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 10.3.2015 o 18:31

Dakujem,nejaky predajca cez internet neviem skade to ma asi niekde z ameriky tipujem,pocuj kde si kupoval ten zeiss?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 10.3.2015 o 18:03

Netuším kto ti povedal že je iba 2 ročná záruka akurát som sa pozeral na svoj Zeiss conqest s je tam uvedená 10 ročná záruka. 2 ročná záruka býva zvyčajne na kolimator. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepko28, 10.3.2015 o 17:27

zaruka zeiss - Zdravim,planujem kupit nejaky kvalitnejsi puskohlad napr:zeiss,kahles, atd,viete mi povedat zaruku vyrobcov na tieto puskohlady?napr na ZEISS CONQUEST DL 3–12×50 ir plus asv veza mi bola povedana zaruku dva roky,nieje to malo na zeiss?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 19.12.2014 o 18:31

Zeiss Conqest HD: vacsie zorne pole, nizsia vaha, vyssia svetelna priepustnost - dielektricke zrkadlo, LotuTec vrstvy, nemal som v ruke. Meopta 10x42 HD: mam ho, tak mozno nebudem az tak objektivny, skutocne je to HD optika /EL SV to ale nie je/, pole je ostre na 80%, strieborne zrkadlo - nizsia priepustnost ale obraz nie je nazltli, dalekohlad je fakt robustny. Jedine co mi vadi, ze tubusy by mohli precnievat objektivove sosovky o 0,5cm viac, lebo tie radoby krytky co tam dali ich vecne zaspinia dotykom. Nastavit dioptriu je trocha umelecke. Meopta 10x42:je obsoletný kedze je na trhu HD, nevidim v nej velky zmysel, cenovy rozdiel nie je tak velky voci HD,ze by hral rolu. Ak chcs viac do sera, a nesere ta chromaticka aberacia (farebne lemy) tak by som bral zeiss. Ak chces viac vychutnavat prirodu ber Meoptu HD. Outdoorlife magazin dal v testu prvu Meoptu, a druhy conquest hd, ale v zapati v conqueste tvrdi ze bol jasny vitaz za šera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off PETAJKO, 17.12.2014 o 22:42

Meopta meostar B1 10x42 vs Zeiss Conquest 10x42 HD - Zdravim Vas chystam sa kupit optiku a neviem sa rozhodnut medzi Meopta Meostar B1 10x42 a Zeiss conquest 10x42 HD. Cenovo su na tom skoro rovnako, tak poradte mi prosim. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off kestrel1, 25.8.2014 o 6:21

U formátu 8x56 je poblém, že v predajni ho človek moc neodskúša... Dalšia možnosť sú DOCTER EDOH 8X56 a Steiner 8x56 Ranger EXtreme /"lacný"/.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off riso2504, 24.8.2014 o 23:25

Meopta Meostar B1 8x56 je fakt super. Sklá robí swarovskému. Krásny obraz, dobrá svetelnosť. Ja už naň šetrím ale pomaly. Ja som za meoptu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off kestrel1, 24.8.2014 o 21:18

odkaz cele vlakno... Zeiss dal v poslednych dvoch rokoch na trh vela novych produktov, to nutne vedie k problemom... Preto sa v ramci triedy vyskytuje velky statisticky rozdiel medzi vyrabanymi kusmi,.. Chyby sa nedaju vychytat tak lahko, ak su tlaceny dat produkt co najrychlejsie na trh, to sa stava aj v inych odvetviach priemyslu, a aj inym vyrobcom, Nikon mal tiez problemy s Dioptriou pri EDG I... To je aj dovod preco Swaovski nespravil az taku zmenu na SLC /i ked nove x56 su docela ine ako stare/, alebo trebars Meopta stale pouziva strieborne zrkadlo... Nie vzdy sa da ukocirovat vyvoj a zavedenie novych produktov v kratkom case aj spickovim vyrobcom. Aj ostrenie na novych SLC malo chybu... Pred krizou si vyrobci dali viac zalezat, a neuvolnovali nove produkty tak lahkovazne ako dnes... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off 357AS, 24.8.2014 o 20:44

Cena kvalite nezodpovedá,meopta 8x56 je lepšia a lacnejšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off Mysanecko, 24.8.2014 o 20:11

kestrel1 Môžeš dať link na info a problémy s HT? Ja mám 10x54 a zatiaľ super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie ZEISS CONQUEST HD 8X56 (autor: filo1).

off kestrel1, 24.8.2014 o 18:39

odkaz Na polovne ucely /na co ine by asi 8x56 bola.../ urcite dobre, nove HT X54 ma podla reportov problemy.., snad to tak nie je aj stimto... ako nove SLC to ale kvalitou nebude, ale vlastne ani cenou... Za svoju cenu by ale mal stat... Hlavne si prever, aby ti poslali HD, lebo v popise parametrov maju staru verziu T, co nebolo zrovna to prave orechove... Ma ho aj prebijanie.sk , dynax a nepo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Vyskúšali ste už niekto nové ďalekohľady zeiss conquest hd ? Zaujímalo by ma porovnanie tohto modelu s modelom zeiss conquest *T, ale aj s iným značkami ďalekohľadov. Nové HD-ečka majú celkom zaujímavé ceny (autor: peter764).

off serax, 11.4.2013 o 4:14

To mi je jasne, len ci ist rovno do FL, alebo do HD conquest. Nechapem este jednemu, videl som Conquest HD 8x42 Made in Germany a potom dalsie HDecko Made in Hungary, preco to je tak? Vie niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vyskúšali ste už niekto nové ďalekohľady zeiss conquest hd ? Zaujímalo by ma porovnanie tohto modelu s modelom zeiss conquest *T, ale aj s iným značkami ďalekohľadov. Nové HD-ečka majú celkom zaujímavé ceny (autor: peter764).

off Rempo, 10.4.2013 o 12:12

Victory FL je iná liga. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vyskúšali ste už niekto nové ďalekohľady zeiss conquest hd ? Zaujímalo by ma porovnanie tohto modelu s modelom zeiss conquest *T, ale aj s iným značkami ďalekohľadov. Nové HD-ečka majú celkom zaujímavé ceny (autor: peter764).

off serax, 10.4.2013 o 10:39

No mna by tiez zaujimali skusenosti a postrehy tych novych HDciek, neviem sa rozhodnut, ci HD conquest, alebo radsej uz ist do Victory FL ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vyskúšali ste už niekto nové ďalekohľady zeiss conquest hd ? Zaujímalo by ma porovnanie tohto modelu s modelom zeiss conquest *T, ale aj s iným značkami ďalekohľadov. Nové HD-ečka majú celkom zaujímavé ceny (autor: peter764).

off sako80, 15.9.2012 o 8:55

No v rukách som ho mal, len som nemal čas na jeho zhodnotenie v horších svetelných podmienkach.odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 16.7.2012 o 1:08

Edu, len som sa chcel podelit :) Mozno nahovorim viac ludi. Zatial vo mne stale prevlada ten dobry pocit z kupy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.7.2012 o 16:02

luBOSSco neobjavuj objavené :-D samozrejme že meopta sa na zeiss nechytá a výrazne !!! Preto som doporučoval práve tento puškohľad samozrejme v tejto cenovej kategórii . Urobil si dobre ,že si ho kúpil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 15.7.2012 o 14:35

Vcera sme s kolegom porovnavali Zeiss 3-9x40 a Meostar R1 4-12x40. Aby som nezavadzal ja som mu svoj nazor pocas testu nehovoril. Vyjadrenie majitela Meopty: Zeisska ma lepsiu ostrost obrazu viditelnu uz cez den (testovali sme do tmy), dokonalejsie prenasa farebnost pozorovanych predmetov, je viditelne lahsia a ma mensie rozmery. V jej prospech hovori aj cena a moznost lahkeho zeroingu na rektifikacnych veziach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 23.6.2012 o 8:43

Tak čo sa týka tej meopty medzi radou 2100 a 3100 nie je vôbec žiaden rozdiel, mal som ich a štastlivo predal. Okolo 400 Eur by som volil Deltu ako Pandúr. Ked tú Deltu porovnávam s meoptou artemis rada 2100 nevidím žiaden rozdiel. Ale ked deltu tak 56. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off luBOSSco, 22.6.2012 o 23:39

Zeissku som kupil, len je este niekde na ceste medzi Caslavou a mojou schrankou. Nemozem sa dockat, moj docasny puskohlad na zbrani, kde som kupil Zeiss (Simmons) mi uz poriadne pije krv. Buduci tyzden snad uz pride a podam report zo strelnice a z navstev reviru :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.6.2012 o 11:02

Mysho22 nemám znalosť či v celom USA alebo niektorých štátoch USA je zakázané poľovať v noci . Každopádne v USA je celá škála puškohľadov ktoré majú červený bod tiež celá škála veľmi výkonných puškohľadov pracujúcich so zbytkovým svetlom alebo infra prisvietením . Takže neviem či to má niečo spoločné so zákazom poľovať v noci . Výber je naozaj dosť veľký ceny ako pri všetkom tovare v USA oveľa menšie ako v Europe . Tak ako sa dá v USA kupiť guľovnica s optikou a montážou pod 200€ i u puškohľadov sa dá najsť optimálna kvalita a cena . Samozrejme swarovski či zeiss v najnovších modeloch kde je použitý najmodernejší vývoj je cena tiež dosť vysoká i keď menšia ako v europe . balada som rád za príspevok z praxe . Tiež zdielam podobný názor . odkaz To len na margo aby ame nenadobudli dojem ,že v USA nepoznajú osvetlenú osnovu alebo nočné videnie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off balanda, 6.6.2012 o 8:30

Ja osobne vlastním ZC 3-9x50MC na kal.8x57JRS cca 3 roky a absolútne žiadny problém nevidím, vinikajúca svetelnosť, ostrosť obrazu, ako i spoľahlivosť. Za 12 000 SK bez konkurencie, kedykoľvek sa vyrovná Meopte. Tot vsjo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 5.6.2012 o 14:03

motaq: Hej teraz som znovu pozrel ponuku a aj v USA ich ponúkajú len som pozeral inú cenovú reláciu. Tak potom sa opravujem chyba bola na mojej strane. Edu: Hej zvažoval som všetky možnosti ešte aj Nikon Monarch no nakoľko v USA je zakázané polovať v noci tak absencia svetelného bodu či osnovy mi dosť zúžili výber. Swara som tiež pozeral tam ma zase odrádza priemer 40 a cenová dostupnosť :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 5.6.2012 o 13:24

V tej cenovej relácii 400€ je to dobrá voľba odkaz odkaz sprostosti že sa nejedná o kvalitu Carl zeiss vôbec neber vážne !!! V USA sa da samozrejme kúpiť za 800€ slušný puškohľad a to i od swarovského . odkaz Samozrejme že svetelnosť 40 je iná ako pri 56 :-DDD Treba porovnávať porovnávatelné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.6.2012 o 13:11

tak to boli odbornici a asi v zivote nedzali ten puskohlad v ruke, svetelnost VX-3 je dobra mal som ju niekolko rokov, podla mna je to uroven meostaru ak nie lepsie. a absencia svetelneho bodu je blbost VX-# ma svetelny bod, a dokonca je vybavena senzorom pohybu, ktory bod po 5 minutach ak sa zo zbranou nehybe vypne a ak pohnes zbranou automaticky zapne. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 5.6.2012 o 13:06

motaq: Hej nad práve nad týmto LEupoldom soom premýšlal konkretne nad VX-3 no pár ludí ma odrádzalo kvoli slabej svetelnosti v noci a zase absencia svetelného bodu a osnovy :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.6.2012 o 13:05

ked mas 700-800 Eur preco riesis conquest? Ked uz to chces trepat z USA tak by som volil Leupold, napr. VX-R alebo VX-3 (vyssi rad). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 5.6.2012 o 12:56

motaq: Vďaka za upresnenie podobné znenie otázky som čakal. Mám možnosť si zadovažiť puškohlad do 700-800€ z USA ale ako tak pozerám na nočný lov(osvietená osnova,bod) asi ťažko niečo schopné vyberiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.6.2012 o 12:35

nie je, aspon pokial ja viem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov