Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca s odosielanim MMS - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 12.4.2012 20:57

Chcem sa opyta, ci niekto ma skusenosti s fotopascou odosielajucou pomocou SIm karty aktualne foto na email alebo ako MMS. Technicek parametre poznam, len ma zaujima tato funkcnost, ci to ma realne vyuzitie, a ako to "zerie" pausal na tej SIMke ;) a ci je to pouzitelne aj na dvojnohu skodnu ;)

počet zobrazení: 78 097
počet hlasov: 1
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off borza222, 13.4.2012 o 23:14

Ked najdeš v noci tú moju, tak ťa pozývam k nám na kopanice jednu fotopascu ti dám zadarmo a ešte ti pribalím aj flašu dobrej slivovice. A to myslím uplne vážne :-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-264 z 264 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 13.4.2012 o 22:57

jagrezbar, infra filter je vseobecny pojem, ktory sa pouziva pre oznacenie roznych veci, napr. infra filter pre svetla, je to sklo co pretvori normalne svetlo na infra, potom infra filter pre fotenie....u fotopasci vyrobcovia pouzivaju najnovsie rozne sposoby ako eliminovat viditelne rozziarenie IR LED. momentalne najrozsirenejsi je tzv. cierny blesk (cierny filter, sklicko pred LEDkami je cierne), mala nevyhoda je ze znizuje dosah prisvitu. pri niektorych fotopasciach diody vidno menej pri niektorych skoro vobec. iny vyrobcovia vyuzivaju diody ktore su vyrabane s filtrom nieco taketo odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 22:44

borza, nemusime, viem co dokaze, ktora fotopasca...myslim, ze som ich drzal v ruke a odskusal viac druhov ako si ty videl nazivo, ale o tom tato debata nie je. netvrdim ze acorny su zle alebo horsie ako scout guardy. islo mi skor o vysvetlenie principu fungovania infra prisvitu. keby sme sa mali zacat bavit o kvalite fotopasci a keby som sem mal zacat prikladat reklamne odkazy tak neskoncime do rana. ale to nie je cielom tejto diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagrezbar, 13.4.2012 o 22:35

prepac necital som.. reagoval so na poslednu tvoju spravu.. ano mas pravdu co pises.... ir sklicko? nedrzal som taku fotopascu v ruke ani nemal moznost vyskusat videl som to iba na prospektoch a myslel som ze to funguje ako ir filter.. preto som pisal ze nie som si celkom isty ci to je vidiet... ale take ir sklicko (filter)som skusal osobne a nebolo to vidiet skoro vobec a vykon bol ako laserovy ziaric s vykonom 0-90 mW vlnova dlzka 810 nm 850 nm preto som myslel ze tie niektore fotopasce funguju podobne.. ale asi nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 22:33

Motaq, môžme si niekedy skúsiť porovnať scoutguardy a acorny v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 22:13

jagrezbar a co som pisal o 21:10? co mas na mysli pod infra sklickom??? existuju infra filtre ale tie sa pouzivaju na klasicke svetlo a robia s neho infra svetlo, ale kd sa pozries do svetla tak vidis ten filter cervene....ano co sa tyka infra LED diod je velke mnozstvo typov a zalezi od toho pri akej vlnovej dlzke pracuju. esistuju aj Infra LED diody, ktore su vyrobene tak ze obal LED je tvoreny farebnym plastom, ktory eliminuje viditelnost roziarenia na cerveno, napr. modre, cierne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 22:07

vsetky infra LED sa rozsvietia na cerveno aj tie na tvojej fotopasci, preto je to infra lebo je to ziarenie pri ktorom je viditelna cervena zlozka svetla. definiciu najdes napr. odkaz. ci si videl luc alebo nie o tom sa hadat nebudem ale osobne mam odskusane vsetky typy fotopasci Scout Guard a aj mnohe dalsie a na ziacnej nie je vidiet cevreny luc. a to ze si ho videl je nepravdepodobne nakolko LED dioda ako taka luc netvori, aby si videl luc akehokolvek svetla muselo by byt svetlo usmernene. k LED diodem este asi toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 13.4.2012 o 21:57

motaq... nie je infraprisvit ako infraprisvit... vädsina fotopasci použiva ir diody jasne nieje to vidiet pokial pozeras z boku luč svetla nevidiš... ale ked pozeraš na fotopascu s predu,priamo vidis slabe cervene svetielka. a zver to vidi tiež každa zver na to reaguje inak..potom su vykonejsie ir laserove tie su vsak tiez dva druhy tie co je vidiet (pri priamom pohlade)ale su uz aj take co vidiet (skoro) nieje vobec..A tusim su aj fotopasce co maju diody schovane za ir sklickom a nemalo by ich byt vtedy vidiet ani priamo no to som si nie celkom isty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 21:47

motaq to nie je pravda, ked som používal scoutguard 370 a 550 volným okom bolo vidiet červený lúč ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 21:30

borza ta fotopasca ma taky isty infra prisvit ako kazda ina fotopasca. infra je vzdy pre oko neviditelny, teda nevidis zablesk svetla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 21:16

Dôležité je aby si mal fotopascu s neviditelným prísvitom, teda aspon ked nechceš aby ti ju niekto ukradol napr.odkaz Ja používam túto a foto v noci v pohode aj na 20 metrov odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 13.4.2012 o 21:10

kaso fotopasce mozu mat dva druhy prisvitu a to klasicky blesk alebo infra prisvit. u nas sa ponukaju a pouzivaju vacsinou s infra prisvitom. integrovany infra prisvit ja tvoreny infra LED diodami. prisvit sa zapina le v noci cez den nie je potrebny. cez den fotopasca robi farebne foto a v noci ak ma fotopasca infra prisvit tak ciernobiele. Infra prisvit nie je viditelny resp. nevidis zablesk sveta ako pri klasickom blesku. jedine co je vidiet je ak sa pozeras priamo na LEDky ze sa rozsvietia na malu chvilu na cerveno. Su fotopasce, ktore su vybavene tzv. ciernym bleskom, to je v podstate infra brisvit, ktory je dodatocne vybaveny ciernym filtrom, cierny filter tlmi rozsietenie LEDiek na cerveno, nie je to tak vidiet. Dalsia moznost je to co spomina nofi a to dovybavit fotopascu dalsim externym prisvitom. ten ma vacsi dosah ako integrovany prisvit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 13.4.2012 o 18:48

Prisvit funguje v noci. Na jednej fotopasci mame klasicky IR prisvit vo vyske cca 2 metre. Zver to registruje (tmavo cervene bliknutie), po cca 2 tyzdnoch si na to zver zvykne. Neviditelny (cierny) prisvit je menje viditelny, ale podla zaberov vidno, ze aj ten si zver vsimne. Ked sme fotopascu s ciernym prisvitom uniestnili cca 3,5 metra nad uroven terenu, tak to zver skoro neregistrovala. Doporucujem prisvit, nocne zabery su potom o niecom inom. Fotka s externym prisvitom cca na 10 metrov: odkaz Fotka bez externeho prisvitu na cca 7 metrov: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 13.4.2012 o 18:17

jo dik, dobre ze si to spomenul, na ten prisvit neviditelny som sa chcel spytat...to cez den aj v noci funguje? ze nebliska svetlo? ci ako? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 18:11

Ja sosobne to mám nastavené na fotenie na základe zaznamenania pohybu a iba jednu snímku v intervale jednej minuty. Niekedy to pri dobre navštevovanom krmovisku nasníma aj 23-30 foto za den a za mesiac je to kopec snímok. Ale sú tam samozrejme viaceré možnosti nastavenia. Ja používam fotopasce Ltl Acorn s neviditelným prísvitom ktoré s úspechom používam aj na dvojnohú škodnú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 12:10

moznosti nastavenia je neurekom. co sa tyka intervalu, zalezi od fotopasce, zakladne je to ze na kazdej fotopasci sa da nastavit interval medzi jednotlivymi zabermi. co zname na, ze ak fotopasca urobi zaber na zaklade zaznamenania pohybu tak pocas nastaveneho intervalu nefoti resp. je nefunkcna aj ak sa pred nou nieco deje, niektore maju moznost nastavenia intervau kedy maju fotit na zaklade pohybu, teda napr. ak chces aby fotopasca fotila len pocas dna od 6:00 do 18:00 tak sa to da nastavit a fotopaca bude fotit len pocas tohto intervalu a to po zaznamenani pohybu, dalej sa da nastavit aj interval automatickeho fotenia, t.j. fotopasca bude automaticky robit fotky v danom intervale bez ohladu na to ci sa pred nou nieco pohybuje alebo nie....pre nastavenie fotopasci je viacero moznosti a jednotlive funkcie zalezia od konkretnej fotopasce...ak chces napis mi postu a mozeme to prediskutovat podla toho co vsetko od fotopasce chces.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 13.4.2012 o 11:39

Diky za info...aj motaq aj nofi...budem nad tym moset porozmyslat intenzivne. ale vyzera to slusne...:) Mate aj nastaveny interval kedy foti zariadenie? alebo nonstop? teda v zmysle ked sa daco deje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 13.4.2012 o 10:03

Kaso, mas pravdu. Nebol to pausal 2000 mb, ale len 1000 mb. Zatial sa nam pausal este neminil a 6 eur mesacne nie je taka suma, aby ma zabila. Za tu pohodicku ze nemusis chodit kazdy tyzden pozerat fotopascu to stoji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 10:03

kaso79, v zasade ta fotopasca co ma aj nofi sa da nastavit but tak ze posiela mms na mobil (resp. na telefonne cislo) a e-mail, vtedy platis za kazdu mms tak ako keby si ju posielal z telefonu. pri O2 Fer je cena 1 MMS 0.25 Eur. kolko MMS posles tolko zaplatis. aj pri O2 fer sa da vyuzit prenos pomocou GPRS (prenos dat) tu sa fotky daju posielat na e-mail (ak si nastavys e-mail do telefonu tak ich budes dostavat aj na telefon, ale nie na tel. cislo ale na e-mail). Cena za prenesene data je 0.95 za 1MB dat. vyhoda prenosu pomocou GPRS u fotopasce UM562GSM je ze foto posiela v rozliseni 800x600 zatial co na ako MMS vacsinou fotopasce posielaju foto v rozliseni 640x480. pri GPRS a O2 Fer opat platis len za prenesene data. 1 foto ma cca 50 kB. tarifikacia je po 1 kB. takze napr. za 0.95 Eur vies poslat cez GPRS 20 fotiek co ta v pripade MMS bude stat 5 Eur. Takze rozdiel je dost velky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 13.4.2012 o 7:41

ad Nofi: pozeram to O2, a ten pausal co spominas je za 11Eciek...ale ano je to riesenie...len neviem ci chcem pausal, ked budu obdobia ze ta fotopasca nebude ficat...to asi skor tu kartu co spomina peters. A este sa rozhodnut ktoru z tych fotopasci, ale ais vsetko jedna cenova hladina...Vdaka za komenty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 12.4.2012 o 23:14

Ja mam skusenost aj s mms ako i s gprs. Osobne preferujem gprs, nakolko internetovy pausal napriklad v O2 je lacnejsi na mesiac ako niekolko desiatok odoslanych mms. Uz by som fotopascu bez gprs nechcel. Je to neskutocna vyhoda, ked nemusis chodit do hory a stahovat fotky, ale len si ich pozries v emaily. Internetovy pausal na 2000 MB/ mesiac v O2 ma sroji 6 eur mesacne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 12.4.2012 o 22:56

Mam novu, este ani nevyskusanu Acorn 5210MM. do nej sa da SIM karta a posiela to fotky formou MMS na mobil alebo na mail. pytal som sa v O2 na nejke riesenie. uplne jednoduche: kupim si novu sim kartu a kolko posle MMS tolko zaplatim... nic ine to nebude stat... no problem. ako s telefonovanim. kolko prevolam tolko zaplatim, toto je to iste. ked nic tak faktura bude nula. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 12.4.2012 o 21:27

zalezi od fotopasce. napriklad scout Guard posiela foto ako MMs takze tu platis za kazdu poslanu MMS. fotopasca ma limit max. 99 MMs za den (za 24 hodin). Napr fouopasca UWAY UM562GSM sa da nastavit bud tak, ze posiela MMS alebo posiela zabery cez GPRS (na e-mail) a tu platis za prenesene data. ci to ma zmysel je na uzivatelovi... ci je to pouzitelne aj na dvojnohu skodnu to je trosku zlozitejsia otazka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca nastavenie mms (autor: kocho82).

off marceliusko, 16.1.2012 o 12:47

Ked chceš zavolaj posielam ti tel číslo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca nastavenie mms (autor: kocho82).

off marceliusko, 16.1.2012 o 12:46

Softvér máš stiahnutý na SD karte? aj na sim karte si zrušil pin kód na prihlasovanie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-264 z 264 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM