Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca s odosielanim MMS - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 12.4.2012 20:57

Chcem sa opyta, ci niekto ma skusenosti s fotopascou odosielajucou pomocou SIm karty aktualne foto na email alebo ako MMS. Technicek parametre poznam, len ma zaujima tato funkcnost, ci to ma realne vyuzitie, a ako to "zerie" pausal na tej SIMke ;) a ci je to pouzitelne aj na dvojnohu skodnu ;)

počet zobrazení: 78 268
počet hlasov: 1
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off borza222, 13.4.2012 o 23:14

Ked najdeš v noci tú moju, tak ťa pozývam k nám na kopanice jednu fotopascu ti dám zadarmo a ešte ti pribalím aj flašu dobrej slivovice. A to myslím uplne vážne :-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 264 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Rammstein0, 27.12.2014 o 9:39

Dakujem za radu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 26.12.2014 o 13:22

Este jednu radu Ti dam. Ked budes nastavovat posielanie MMS mozes az na 4 cisla. Daj si pozor aby To boli cisla z o2 ak pouzijes pausal 4€. Mne sa stalo ze som dal cislo mobilu z orange a prisiel mi ucet za SIM kartu vo fotopasci o 50€ vyssi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rammstein0, 21.12.2014 o 9:50

Skúsim sa informovať u každého operátora čo ponúka, keď idú tie Vianoce :-) ak zistím zaujímavú ponuku budem vás informovať..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lesny muz, 20.12.2014 o 14:58

Najlepšie je ak má človek o2 kartu vo fotopasci a taktiež aj v telefóne za4€ to máte neobmedzene lebo vandráci v telekome nemajú žiadny iný balíček pre neobmedzené MMS a keď chcete posielať na email musíte platiť internet aj v mobile aj vo fotopasci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peters, 19.12.2014 o 21:35

Kedysi som chcel moju fotopascu vymeniť za tu co posiela dáta. Voľná SIM od O2 s internetom za 6 EUR mesačne a fotky na mail. MMS som si dal posielať iba obmedzene množstvo, inak by som sa nedoplatil tých fotiek so sojkami. Potom som našiel tento program SMS MMS a aj tisíc MMS vyjde 4 Eura a mohol som si acorn 5210MM nechať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lrentka, 19.12.2014 o 21:35

Rammstein0 prezil som kalvariu ohladom spojazdnenia posielania mms v o2 bez internetu v mobile. Na pobocke na Orave mi nevedeli nastavit mobil aby to fungovalo. Dostal som nastavenia od najvyssich technikov v o2 - nefungovalo. Prisiel jeden student fanatik a nastavil mobil a cuduj sa svete mobil prijima mms z fotopasce. Okrem spominaneho spojazdnenia su s uvedenou fotopascou problemy hlavne ked je vlhke pocasie. Musim fotopascu doniest domov vysusut ju, vynulovat pamatovu kartu a fotopasca zase funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 19.12.2014 o 20:17

Osobne volím u fotopasce radšej MMS a za 4 Eur/mesiac nie je o čom. V ČR to vychádza cez GPRS úplne smiešne peniaze, časom sa to určite dostane aj k nám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.12.2014 o 19:54

Peters suhlas ale len ak chce clovek posielat mms a nie cez gprs ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 19.12.2014 o 19:46

Doplním motaqa: SIM kartu na o2 fér a program neobmedzené MMS v sieti O2 za 4 Eura mesačne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.12.2014 o 12:29

ja pouzivam o2 fer, platis na fakturu ale len to co prevolas, sms alebo data, proste len to co mynies. ziadna viazanost, ziaden pausal, ziaden kredit co mozes zabudnut dobit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rammstein0, 19.12.2014 o 12:14

Zakúpil som fotopascu Scout Guard SG-880 MMS/GPRS-8M Black 940nm a neviem akým spôsobom vyriešiť posielanie fotiek. Najradšej by som to spravil formou kreditu bez viazanosti. Viete niekto odporučiť aké je najlepšie riešenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca nastavenie mms (autor: kocho82).

off borza222, 13.10.2014 o 9:38

u akáho operátora máš SIM kartu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca nastavenie mms (autor: kocho82).

off Mire8, 12.10.2014 o 20:19

ja mam tiez tento problem snou bol som ju dat aj reklamovat povedali mi ze im to funguje tak mi to nastavili a pridem domov neposiela mi mms ja som to uz vzdal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 3.9.2014 o 21:44

napíš mi do osobnej pošty ako si ju nastavoval....skúsime niečo vymyslieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mire8, 3.9.2014 o 20:46

nevie mi niekto poradit z nastavenim fotopasce LTL alcoron 5210 MM? .... niako mi to neposiela MMS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 26.8.2014 o 15:07

ked tam máš O2 nebude problém operátorovi ale v signále (prípadne ešte v nastavení samotnej fotopasce) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duralinho, 26.8.2014 o 12:28

Takze ste s nimi spokojny,ved aj mne sa paci robi pekne foto aj v noci len to mi trocha nesedi tie mms,ked jej odoslem sms aby mi urobila foto tak mi pride len sms ze je uspesne prijata alebo nieco take neviem teraz presne, a ked jej poslem tri alebo viac tak mi posle mms ale len jednu .no skusim ten orange a ked to nepomoze tak ju budem musiet premiestnit a ked ani to tak vymenit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusBe, 26.8.2014 o 11:00

Neviem kde môže byť problém lebo my sme takýto ešte nemali, čo sa týka predajcu zhodou okolností naša firma tiež kupuje tam a my sme boli s touto firmou dohodnutý, že nám posielali fotopasce už nastavené podľa našich požiadavok a funguje všetko normálne, a najviac používame práve Welltary v poslednej dobe a s tými nebol tiež žiadny problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duralinho, 26.8.2014 o 9:18

No predajca mi vravel ze je to signalom.teraz tam mam O2 ale kupil som uz orange aby som skusil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusBe, 26.8.2014 o 8:01

Prípadne dajte link kde ste to kupovali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusBe, 26.8.2014 o 7:57

V poslednom čase robili operátori nejaké zmeny, technicky sa tomu nerozumiem takže aj keď mi to vysvetlili už som to zabudol, ale čo je dôležité s jediným operátorom, s ktorým sme nemali nikdy pri MMS fotopasciach problém u nás vo firme je O2 takže odporúčam ich, treba zbehnúť na pobočku a vybrať si nejaký paušál zameraný na MMSky, alebo ak očakávate málo MMS z fotopasce tak netreba ani paušál, prípadne volajte predajcovi, ak ste to kupovali u niekoho, kto sa fotopasciam venuje určite poradí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.8.2014 o 21:33

pri orange to môže robiť, ale nie je to signálom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duralinho, 25.8.2014 o 14:54

Pekny den prajem,chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s fotopascou weltar 7310 mms,mam taky problem ze mi neposiela kazdu fotku ,,moze to byt signalom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 27.4.2012 o 16:02

Tu sa dajú kúpiť Ltl Acrony odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 22.4.2012 o 10:11

Mozem potvrdit sporkove slova. Fotopacsci som kupil od nick motaq uz niekolko. Servis ktory dostanete od neho s tymito fotopascami nedostanete nikde inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 22.4.2012 o 8:35

elo od SG mam fotopacu ktora pracuje cez gprs je to mozno trosku tazsie nastavit no len vdaka motaq sa mi to podarilo nekupuj to v predajni ibo oni ani neviedia co predavaju keby som sa drzal toho co mi povedali v predajni tak este stale fotopascu nastavujem ..ak niekto zhana fotopacu odporucam nick motaq ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off franko0123, 19.4.2012 o 0:46

K fotopastiam. Fotopasti pouzivam asi 4 roky. Je to vyborna vec, len je treba sa s nimi naucit robit. Mam ich zo 5. Kedysi som ich daval na vnadiska atd, aby som videl co mi tam chodi... Ked si precitate americke fora ako sa maju pouzivat, kde rozmiestnovat aby vysledok bol co najvacsi, potom dava fotopasca novy rozmer v monitoringu pohybu a spravania zveri. Co sa tyka technickych parametrov a praktickych skusenosti je potrebne si pascu dobre nastavit aby sa vam nestalo, ze pridu MMSky s fakturo 160 euro za mesiac. Radsej je lepsie kupit SMTP pascu kde mate za 3 eura neobmedzene mnozstvo fotiek, zasa aby vydrzali baterky ked vam mesacne dojde 2-3.000 fotiek (za 3 eura/mesiac :-)). A na SK sa vozia akekolvek. S MMS bez MMS s Emailom/bez. S 940mn s 806mn s 850nm LED a kopec inych aj farebnych prevedeni. Akurat je skoda, ze niektori predajcovia ani nevedia co predvaju :-) Posielanie obrazkov je luxus, ktory vas po 3-4 mesiacoh (a fakture na 100 Euro na mesiac) prestane bavit. Ak mate SMTP pascu je to OK, tam je to neobmedzene. Ak mate MMS pascu, je to fajn spustit na nej posielanie MMS tyzden-dva, tri pred polovackou aby ste ziskali prehlad co a kedy viete ulovit. Potom odpada vysedavanie na posede dlhsie ako 1 hodinu a kludne mozete aj spat, lebo MMS vas zobudi v case prichodu zveri. Standardne paste su lepsie pre dlhodobejsie monitorovanie. A po polroku vas to moze chytit, ze sa vykaslete na strielanie a budete lovit hlavne fotky. Denne fotky a videa nic netusiacej zveri su uzasne. Odporucam americke fora a galerie zo Scoting cameras. Viac info viem dat telefonicky. Nemam vela casu sediet a vypisovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.4.2012 o 21:10

borza222, v takom pripade ak sa jedna o fotopascu s 940 je to trosku ine tak ako som uz pisal 13.4., skoda, ze si to nenapisal rovno a skoda, ze si neuviedol cely nazov tvojej fotopasce mohli sme si usetrit dohadovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.4.2012 o 16:18

No vidíš motaq mal som pravdu. Je pravda že sa vyrábajú v dvoch prevedeniach 850nm a 940nm, ale 850-tové sa do Európy vôbec nedodávajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.4.2012 o 15:45

Elo, dik za zaujimavy postreh. Este by som doplnil a upresnil. LTL 5210 sa vyraba v dvoch pre vedeniach a oznaceniach LTL 5210A-MM odkaz a LTL 5210A-MM940 odkaz ten druhy model je tak ako pises s diodami s modrym filtrom a 940nm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 16.4.2012 o 13:24

So záujmom som si prečítal diskusiu týkajúcu sa fotopascí. Keďže sám som osobne vyskúšal 4 modely, podelím sa aj ja o svoje poznatky a skúsenosti. Ako prvý model som si ešte v r. 2009 cez e-bay z USA objednal fotopascu Moultrie I-40 s asi 60-timi infra LED diódami. Výhoda tohto modelu bola laserové zameriavanie (čo už má dnes aj model SG 550 MMS), veľký dosah IR diód v noci a pracovala na 6 ks veľkých D batérií, ktoré nie sú také háklivé na mrazy, takže v pohode pracovala aj v zime počas mrazov. Nové batérie v nej vydržali 4-5 týždňov. Nevýhodou bola vysoká hmotnosť s batériami a veľké, neohrabané rozmery. Po 1,5 roku používania sa mi pokazila...(spadla mi na zem). Potom som už od predajcu na SK zakúpil model Scou Guard SG 550-V, ktorý mám aj dnes. Výhodou sú malé rozmery, robí celkom slušné foto, menšou nevýhodou je, že "nažhavenie" diód v noci je vidieť, ale zveri to evidentne nevadí. Vlani na jeseň som z ČR zakúpil model Acorn LTL 5210 MM, ktorý zasiela aj MMS správy na mobil. Práve tento model mal LED diódy modrého sfarbenia s vlnovou dĺžkou 940 nm a skutočne môžem potvrdiť slová borzu 222 - diódy s touto vlnovou dĺžkou sú pre ľudské oko v tme ABSOÚTNE NEVIDITEĽNÉ. Práve preto sa tento model hodí na stráženie a monitorovanie objektov. Nevýhoda tohto modelu, aspoň z môjho pohľadu bola malý dosah IR diód v noci. To som ale vyriešil dokúpením prídavného IR prísvitu UWAY tiež s čiernymi IR diódami. Ďalšou pre mňa nevýhodou bola trochu nevydarená sendvičová konštrukcia kamery, keď pre nastavenie kamery v teréne bolo potrebné oddeliť zadný MMS modul, aby bol prístup k displayu a ovládacím tlačidlám. Tiež zabudovaná anténa kamery niekde nemala dostatočný signál na odosielanie MMS na mobil. Teraz je ako novinka model LTL Acorn 6210 MM, ale pri tomto modeli je cena dosť vysoká. Keďže táto moja kamera bola ešte v záruke, u predajcu som ju vymenil nakoniec za model Scout guard 550 MMS. Tento model má síce "viditeľné" IR diódy, ale je pre mňa jednoduchší na ovládanie (má malý diaľkový ovládač), má laserové zameriavanie na snímaný objekt a externú anténu pre lepší príjem GSM signálu. S týmto modelom som zatiaľ relatívne spokojný. Čo sa týka prenosu záberov do mobilu, ja využívam operátora Orange. Založil som si nový paušál ŠTART. Keď so SIM kartou netelefonujem, za paušál samozrejme nič neplatím. K paušálu ŠTART mám aktivovaný balík 200 MMS mesačne za cenu 7,55 € mesačne. Na kamere si nastavím denný limit odosielania fotografií tak, aby som limit 200 MMS za mesiac neprekročil, potom sa účtuje 0,40 € za každú MMS navyše. Denne 6 - 7 MMS ako informácia, čo sa deje na vnadisku mi úplne stačí. Teraz momentálne mám kameru doma, a čo je výhoda, tento paušál ŠTART sa dá v orange bezplatne deaktivovať a znovu aktivovať, keď ho budem potrebovať. Takže toľko moje skúsenosti. Ešte sa opýtam ostatných, ktoré modely fotopascí majú ešte posielanie fotografií ako dáta cez GPRS? tento model Scout Guard 550 MMS to nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off player, 15.4.2012 o 22:15

motaq, 13.4.2012 o 10:03 kaso79, 13.4.2012 o 7:41 zdravim vas, zhodou okolnosti pracujem pre TO2 a jednou z moznosti (jeden znamy zakaznik je aj realne vo fotopasci vyuziva) je aktivacvia balika 100SMS/MMS za 5eur mesacne s DPH, cize mas 100MMS za 5eur. je to polatok za balik takze je potrebne ho chapat ako povinny mesacny, co je dobre , je tu mozno balik aj multiplikovat, co znamena aktivovat nasobky SMS/MMS za nasobok mesacneho poplatku : 200SMS/MMS za 10eur, 300SMS/MMS za 15eur .... v priapde potreby posta, resp 0944 077 477 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.4.2012 o 0:02

ok ak budem mat cestu na kopanice tak sa na to pozrieme :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 14.4.2012 o 0:00

Motaq nepochybujem o tom viem, že sa tomu venuješ a rozumieš modelom ktoré predávaš ja som len chcel pridať poznatok z mojej praxe. Ale s tou flašou to stále platí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 23:58

ako povies, nebudem sa s tebou o tom hadat, ja mam svoje skusenosti a za tu dobu co sa s fotopascami zaoberam ich nie je malo. a podstata ina velmi nemoze byt lebo princip LED diod nezmenis... v 940 su pouzite LED 940 nm preto maju eliminovany efekt rozsvietenia na cerveno a su dokonca s modrym filtrom nieco taketo odkaz ale pri tej tvojej su pouzite klasicke IR LED. aspon pokial ja viem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 23:47

Teoreticky velmi pekné prospekty, ale ja už ich mám dávnejšie prelúskané. Ale podstata je iná a môžeš mi skutočne veriť že v noci neuvidíš žiadne červené diody, len toľko viem z praxe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 23:37

no na toto ti poviem len tolko, ze radsej nie lebo by ta to vyslo draho. tvoja fotoasca ma pouzite LED ktre sa rovnako rozsvietia na cerveno ako pri kazdej fotopasci. odkaz acorn robi aj model pri ktorom je eliminovany efekt rozziarenia sa IR LED ale to je model s oznacenim 940 odkaz a sam vyrobca v popise uvadza ze Ltl-5210A 940 uses the advanced Low-Glow flash technology that the IR flash is barely visible from 5 feet away. takze pred tym ako budes nieco svato svete tvrdit by bolo dobre si nastudovat a overit svoje tvrdenia a hlavne ak tieto veci predavas. ber to len ako dobru radu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 23:14

Ked najdeš v noci tú moju, tak ťa pozývam k nám na kopanice jednu fotopascu ti dám zadarmo a ešte ti pribalím aj flašu dobrej slivovice. A to myslím uplne vážne :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off motaq, 13.4.2012 o 23:05

je to rovnake ako najst tu tvoju alebo akukolvek inu s klasickym infra prisvitom. ale to je uz zase ina debata... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.4.2012 o 22:59

Motaq, odpovedz mi ešte na jednu otazku a tým je pre mna táto téma uzavretá. Je možné v noci ľahko odhaliť fotopascu scoutguard 370 a 550 tým že uvidím prísvit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 201-240 z 264 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM