Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

22 hornet - diskusia

autor: off kaluscak
pridané: 19.1.2012 20:29

Zdravim.ake mate skusenosti z 22 hornetom na skodnu a ake strelivo sa vam osvedcilo v praxi.

počet zobrazení: 55 099
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-209 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off snipko, 21.1.2012 o 0:04

kaluscak: ja mam 22 hornet v ZBK 110 super lux uz niekolko rokov. Mam dost ulovených líšok. Prax jednoznačne potvrdila že hornet zvládne nie len líšku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.1.2012 o 22:23

Spomínam na prípad spred veľa rokov na poľovníckej chate. Bolo to v noci, tma ako v rohu a "nacvičovali" sme streľbu. Zbraň bola ZKK 8x57JS Zeiss 4x30,5 T a ZKW 465 5,6x36R Bushnel 4x32 "nitka". Terč bol zasvietená položená baterka oproti nám ( z tmy do svetla vidíš, opačne nie ). Vzdialenosť asi 50-60m, streľba z ľahu. Baterka mala sklo priemeru asi 6-6,5cm. Stávka bola kto ju zruší, platí všetko... :-o)) strielali sme raz jeden, raz druhý a nič... baterka stále svietila aj po 5 ranách, ktoré sme každý "vypálili". Prišli sme k svietiacej baterke a tá bola všetkými piatimi ranami z 22-ky pekne do kruhu zasiahnutá bez toho, aby bola zasiahnutá žiarovka. Chýbalo jej akurát čelné sklo... nikto nevyhral... :-o)) a to aj napriek tomu, že je to pravdivý prípad :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaluscak, 20.1.2012 o 18:50

Dakujem za vase odpovede.Tento kaliber by som chcel len na skodnu inac pouzivam 308w.A som snim na vsetku raticovu zver spokpojni.O 22 hornete som premyslal ako vhodni kaliber na cvicnu strelbu a na lov skodnej.Stou zbk 110 je to as take zle s tou strelbou,ked nema napinacik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 20.1.2012 o 16:53

ja by som tiez chcel horneta, ale za take ceny??? kamarat mal volakedy zbk 110 22 hornet, ale hlaven s kymsi vymenil za 5,6x52R. keby mal niekto na predaj horneta za normalnu cenu-hned beriem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.1.2012 o 16:38

Dodatok: Hornet 22 polopl. strelivom SB drvivou väčšinou prestrelí líšku, kde vstrelový aj výstrelový otvor je naozaj malý a žiadúci vo vzťahu ku kožušine. Pokiaľ je zasiahnutá lopatka - kosť, je to stále dobré. Čo sa týka odbiehania líšky po zásahu, drvivou väčšinou ju nájdeme max. do 30m od nástrelu. Menej je prípadov, keď padne v ohni - teda hneď na mieste. P.s- podľa prvej vety "silu" tá "nerozbytná gulička" má a to nemožno poprieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.1.2012 o 15:51

Len tie najlepšie! Poloplášť SB 2,9g. Je to štipľavá a srdnatá guľovnička pomaly s výkonom guľovnice! „Prezývajú“ ho sršeň. ZKW 465 skonštruovali myslím bratia Koucký. Na Expo Plzeň získala okolo roku 1965 zlatú medailu. Váhu má 2,80, či 2,85kg. Cielnik sklápací 150 a 200m, 100m pevný, zásobník na 5 patrónov. Jedná sa o MAXIMÁLNE PRESNÚ guľovničku a to aj strelivom SB! Oproti malokalibrovke má orientačne viac ako trojnásobnú „úderovú“ silu a tým aj väčší smrtiaci účinok. Streľba z nej je mimoriadne príjemná!! Túto zbraň, resp. kaliber hodnotím medzi najlepšie kalibre najmä na lov líšok, pytľ. psov a mačiek, jazveca, ale bezproblémovo aj vlka, či predtým rysa atď. Streľba na líšku ale tak do 200metrov!, na dlhšiu vzdialenosť treba už viac "nadložiť" ( balistika ). P.s- v zmysle starého zákona o poľ 23/62 bol Hornet vylúčený z použitia pri love všetkej raticovej zveri ( dĺžka nábojnice nedosahovala 40mm ) i keď sa zákonodárcovia údajne pohrávali myšlienkou zakomponovať tento kaliber na lov srnčej zveri, čo ale nakoniec neprešlo. V teraz platnom zákone 274/ 2009 je takisto vylúčený pri love všetkej raticovej zveri bez rozdielu veku , takže treba si naozaj RIADNE ZVÁŽIŤ, či nekúpiť napr. skôr Rem.222 a pod., ktorými sa dá loviť podľa zákona aspoň srnčia zver, prípadne pri 243W aj ostatná, resp. všetka rat. zver. P.s- Bola vyrobená zbrań na prežitie a bol to Hornet 22. Ak máš viac peňazí a chceš mať viac zbraní pre rôzne použitie, doporučujem kúpu horneta - neoľutuješ!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 19.1.2012 o 21:14

pre mibe74 slušná cena odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Gringo13, 19.1.2012 o 21:01

Pokiaľ dobre viem, tak náboje vyrábajú len: SaB, RWS, Hornady, Winchester, Federal, Remington, Impala a PPU. Skúsenosti len to najlepšie! Líšky do cca, 150m s dobrou komorovou ranou, buď v ohni alebo max. 30m od nástrelu. Výstrel max. 1cm, kožuch nepoškodený. Zásah zreteľne značí+farba, niekedy aj striž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.1.2012 o 20:43

22 hornet na skodnu je vynikajuci kaliber a hoci to zakon zakazuje videl som, aky ma ucinok na srnciu. ja sam tento kaliber nemam a ani som ho nikdy nemal, ale v mojom okoli ich je viacej. zhanal som zbran v tomto kalibri, ale pytali za nu nekrestanske peniaze. napr. za staru ZKW 465 bez puskohladu pytaju od 350 do 700 eur. ceska zbrojovka by takisto mohla zbrane v tomto kalibri predavat lacnejsie. Ti, ktori maju horneta u nas a v okoli ho nepustia z ruky. ja po nom takisto tuzim. mal som 222 rem, ale isiel prec-ten kaliber mi vobec nesedel. strelivo vacsinou tych, co poznam tak pouzivaju S&B-ale robia ho aj ini vyrobcovia napr. Hornady 2,27 gramova strela V-MAX ma ustovku 945m/s a poc. energiu 1013 joulov 22 hornet vyraba napr.: winchester, Men, Sako, Geco, Rws, S&B, Hornady-skus hladat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-209 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM