Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

22 hornet - diskusia

autor: off kaluscak
pridané: 19.1.2012 20:29

Zdravim.ake mate skusenosti z 22 hornetom na skodnu a ake strelivo sa vam osvedcilo v praxi.

počet zobrazení: 55 216
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mlsrb, 19.3.2013 o 21:43

mibe74 ak si dáš poradit len si prosím ta nekup tu zlamovačku ZBK 110 lebo budeš štastný dva krát a to ked si ju kupiš a potom ked sa ti ju náhodou podarí predat!A ked sa ti podarí zohnat práve tu staru ZKW 465 to je jedna šikovná puštička uzka a lahučká napínák. Teraz to robia ako poleno.snipko samozrejme že náboje Winchester je uplne iné kafe.A páni sem nepíšte čo sa dá zložit Hornetom lebo ten kto ho má ten vie že všetko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 21:12

strielal som z nej asi pred tromi tyzdnami-ma ju kamarat, zatial dva rany-no nejak sa mi nevidi...ja by som chcel nieco, co ma na vyber viacej druhov streliva a 222 rem ma asi z nich najsirsi vyber...5,6x52R taky vyber nema...no ale este stale zvazujem, i ked sa priklanam k 222 rem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 21:10

ak by si s tým chcel loviť prípadne aj raticovú zver srnčiu tak by som sa priklonil k 5,6x52R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 21:08

mne je to jedno, ci opakovacka, alebo zlamovacka jednoranka-ZBK sa mi tiez paci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 21:05

mibe74: záleží či chceš opakovaciu alebo kombinovanú zbraň, prípadne jednoranovú.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 21:04

dede:ako som písal: srnčia a mláďatá raticovej zveri ako srnča, jelienča, diviača. Samozrejme že na rozumnú vzdialenosť do 100m by nebol problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 20:59

mlsrb: súhlasím s tebou. Ja mám skúsenosti s líškami že pri použití S&B FMJ bol vstrel a výstrel maličký, a líška buď na mieste alebo pár metrov od nástrelu. Ale ako som spomenul používal som a stále používam Winchester HP a SP 3,0g a to je iná šupa a účinnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 20:58

ja ho nepodcenujem, len chcem nabrat nejake info. chcem si ku 375H&H zadovazit nieco mensie a rozhodujem sa medzi 22 hornet, 222 rem, 5,6x50R magnum a 5,6x52R...zatial mi vychadza favorit 222 rem...ale este nie som na 100% rozhodnuty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.3.2013 o 20:56

SNIPKO - neodpovedal si mi, teda zopakujen ! Aká zver je podobná srnčej ? Racionálne mi odôvodni prečo použiť Hornet a nie zákonom uvádzané na srnčiu a podobnú zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 19.3.2013 o 20:56

mibe74 ak to píšeš mne tak ti možem povedat že vela chodím z Hornetom a strielam hlavne líšky.Skusenosti mam také že vačšinou po komorovej rane padá v ohni.Poškodenie kože je minimálne a skutočne sa dá strielat bez problémov 1OOm.Strielam lacné CZ-SB a som velmi milo prekvapený.Poviem len tolko k tomu výkonu, strašne sa smejem ked tu niekto podcenuje tento cal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 19.3.2013 o 20:48

rado100: áno zákon to zakazuje ale je to neopodsatnené!!! Lebo vychádzať z toho čo hovorí tabuľka je nezmysel. To je to isté ako tvrdiť že 222 rem. neulovím jeleňa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 20:46

to samozrejme viem. samozrejme s hornetom by som osobne na srnca ani nesiel, nieto este na jeleniu a diviaciu zver, hoci viem, ze jelena dokaze zlozit aj malorazka a dokonca som jedneho polovnika pocul sa chvastat, ze aj diviaka strelil malorazkou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.3.2013 o 20:45

Vždy sa musím pousmiať keď je reč o najpresnejších puškách(kalibroch). Puška je len tak presná aké presné máš strelivo. Keď dáš do presnej pušky nanič náboj, Tak sa aj s tej najpresnejšej stane priemerná. Páni a prosím už sa nedohadujte či je hornet vhodný na lov raticovej zvery. Zákon to zakazuje tak to treba brať na vedomie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 20:35

mibe74: nie myslieť si... ale vedieť z praxe. To je rozdiel.Tabuľkové hodnoty kalibrov sú len informatívne čísla ale prax je prax. To nikto nevyvráti.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 20:33

orol: keby mi vyšiel poriadny jeleň ako píšeš, záležalo by to na tom akú zver by som chcel loviť. v tom čase. Ak by som bol zameraný na jeleňa tak by som horneta pri sebe nemal. Všetko je to o prístupe a logike a samozrejme schopností lovca... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 20:31

no tak podaj viacej info o hornete, ked ho mas, strelivo ucinok, dialky a pod. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 19.3.2013 o 20:30

kaluscak musím sa pridat do tejto diskusije lebo vlastním aj ja staru ZKW 465 a teda možem len suhlasit s tím že je to jedna užasná flinta lahučká a jedna z najpresnejších pušiek ktoré som držal v mojich rukách.Príjemná strelba na celkom slušné dialky.Velmi zlé skusenosti mám z nábojov Prvi Partizan ktoré už nekupim v mojom živote lebo sa mi stalo že mi z jedného balenia neodpálil na prví pokus aspon 5 nábojov po znovu natiahnutí už strelil je to riadny hnoj aspon v Hornete.Ale hodnotíme Horneta a doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 20:18

osobne to nema cenu riesit, pretoze ten, kto ma hornet a mysli si, ze je dost vykonny na srnciu, tak s tym aj srnciu strielat bude. Naopak ti, ktori ho odsudzuju, ze na srnciu nie je vhodny, tak aj najdalej s nim budu strielat skodnu...je to o ludoch. srncia samozrejme moze ujst aj po ovela silnejsich kalibroch. ja som tu fotku tu dal preto, lebo mam jeden naboj a nevedel som, ci sa este vyrabaju, ale uz asi nie a dost dlho...len som chcel do zbierky...nic viacej. 22 hornet nevlastnim, ale chcem kupit 222 rem, preto sa pytam na ucinky tych-ktorych nabojov. sice som 222 mal uz predtym, ale to som mal len S&B a PMC strelivo. ale ja chcem referencie aj na ostatne strelivo, napr. nieco od RWS, hornady a tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 20:12

Už neospevuj zas toľko toho sršńa... vyšiel by ti poriadny jeleń, či diviak a stál by za hovno aj celý hornet :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 20:04

dede: uz sa nechcem opakovat stale dookola. Ja viem svoje a ty vies svoje. Je to kazdeho osobny nazor. Prax jednoznacne preukazala ze na srnciu Hornet postacuje do 100m naozaj v pohode, a nie je to iba moj nazor ale aj p. Krivjanskeho. Osobne by som Hornet pouzil a schvalil na odstrel skodnej, srncej a mladat raticovej zveri do 100m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.3.2013 o 19:49

Podľa mňa sa jedná o SP s perforovaným plášťom, ktorí má napomáhať rýchlejšiemu rozkladu strely pri náraze na cieľ. HP strely teda z dutinkou vypadajú trochu inak (napr scenar). Či dutinka zhoršuje balistické vlastnosti strely na to by mohli odpovedať povolanejší, ale isté je že HP strely ako Lapua Scenar, alebo Sierra Match King sú presné terčové strely ktoré zožali viacero úspechov v streľbe na dlhé vzdialenosti. Za čiastočné OT sa ospravedlňujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.3.2013 o 18:57

SNIPKO - navrhni zmenu zákona č.274/2009 Poľovnícky zákon § 65, ods.3, písm. c s odôvodnením, že Ty si testoval Hornet na raticovej zveri a toto ustanovenie zákona je neopodstatnené lebo ,, Hornet nato má ,, . Aká zver je podobná srnčej ? Racionálne mi odôvodni prečo použiť Hornet a nie zákonom uvádzané na srnčiu a podobnú zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 18:02

orol: ta dutinka tam ma vyznam, to mi ver a priaznivy na ucinok v cieli. Polemizovat na kolko sa da alebo neda strielat s Hornetom nema pre niekoho zmysel. Vedia to tý co tento kal vlastnia. A vobec je nezmysel ze tento kal je slaby na srnciu a podobnu zver. Pripajam sa k p. Krivjanskemu co napisal v knihe ze Hornet proste na to má. A to je pravda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 15:52

No dobre keď nemusím, aspoň si mi ušetril prácu, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 15:48

nemusis, urcite mala v cieli dobru ucinnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 15:47

Nejdem to tu vysvetľovať ( možno večer ), to je na dlhšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 15:41

nuz ked ju tak skonstrulovali, tak asi ma-s hornetom nestrielas na 200 metrov...i ked sa to samozrejme da... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 15:40

U určitých druhov kalibrov, berúc na zreteľ ( výkon, rýchlosť, priemer, váha strely, konštrukcia strely) samozrejme schvaľujem strely s dutinkou. Tam to význam má. Pri 22 H si ale myslím, že tam to význam nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 15:34

Nie že nepotrebná ( už som to nestihol opraviť ). P.s- ale vlastne áno, nepotrebná a vo vzťahu k balistickým vlastnostiam, presnosti dokonca "nežiadúca". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 15:32

ta dutinka je podla mna tam na rychly rozklad strely-deformaciu-preco by bola nepotrebna? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.3.2013 o 15:31

Uvádza sa, že expanzívna dutinka ( strela s odkrytou dutinkou ) zhoršuje balistické vlastnosti a pri kalibri, ako je hornet, je vlastne nepotrebná, neplní kladnú funkciu. Čo je na tom pravdy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 15:02

no asi sa uz nevyrabaju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 19.3.2013 o 15:00

Neviem. Ja som vyskúšal S&B, Prvi Partizan, Hornady a nakoniec som zostal pri Winchester HP 3g a SP 3g rovnake parametre. Účinnosť vynikajúca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.3.2013 o 10:02

neviete niekto, kde sa daju kupit do horneta taketo naboje, aky mam na obrazuku? ja ich nikde nemozem najst. dakujem 22  hornet - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duri105, 26.1.2012 o 22:36

Zdravicko pani osobne mam horneta ZKW a je to jedinecna zbran , nedam na nu dopustit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acipiter, 26.1.2012 o 9:49

tiež mam horneta ZWK465 rok vyrobi 1949 ale je vo vinikajucom stave teda aspon hlaven samozrejme že drobne upravy na nom treba zrenovovať pažbu atd skusenosť s lovom lišok s nim ešťe nemam kedže ho mam len chvilku ale strlba s nim je vinikajuca na lišky som predtym použival 223remington učina a presna zbran ale koža vyzerala večinou ako po rane z springfilda tak sa tešim ake to bude s hornetom. určiťe nebudem mocť strielať na take dialky ako s 223 ale tešim sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.1.2012 o 20:13

a to sa deje len pri hornete? pri ostatnych kalibroch nie? nedava to zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.1.2012 o 19:25

Tiež zastávam zhodné stanovisko s tým agresívnym prachom a jeho pôsobením na vývrt hlavne. Je zaujímavé, že jazdené Hornety ( a novému sa to po čase používania stane ) majú naozaj NAJČASTEJŠIE poškodený vývrt hlavne tesne za nábojovou komorou v dĺžke asi 10-15cm ( 20) a odtiaľ až po ústie hlavne je hlaveň váčšinou pekná. K uvedenému dochádza po čase používania aj napriek tomu, že zbrań je po poľovačke pravidelne správne a riadne vyčistená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MG42, 25.1.2012 o 17:00

Súhlasím so snipkom. Hornet sa správa presne tabuľkovo. Čiže je to o takmer 40kg živej váhy na vzdialenosť 100 metrov. Meraných 100 metrov. A komorovej rane samozrejme.Na ďalej treba uberať. Ak sa na to nehľadí prídu problémy.Všetky ulovené líšky boli na strane výstrelu minimálne poškodené. S kúpou jazdenky opatrne. Všetky hlavne na českých zbraniach sú poničené. Údajne to má na svedomí aj prach v českej munícii, tuším je to Sm-H.Ale až taký odborník nie som aby som to mohol spravne posúdiť. Fakt je že na novej CZ 527 po čase hlaveň nejak stmavla... Pýtať za ZKW 700 eur je neskutočná suma.Lebo toľko nestal ani nový s optikou. A nikdy nikto ho nevyčistil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM