Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

prebíjanie guľovnicového streliva - diskusia

autor: off iboo
pridané: 7.1.2008 2:02
vaše skúsenosti, postrehy,dosiahnuté výsledky,možnosti nákupu komponentov na Slovensku
počet zobrazení: 67 432
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off BLEIKER, 22.8.2013 o 19:51

zekon-ahoj kamarát,vitaj spat v týchto pohnutých časoch,ked viacerí uvažujú o odchode... .Ale k téme-rado 100-21.08.-20:06nechcel som povodne reagovat,ale musím.Zmojho pohladu jeden absolutne výstižný komentár k danej téme,plne vystihujúci problematiku prebíjania.Je totiž niekolko dovodov,prečo chce niekto prebíjat.Na Slovensku najčastejší-ušetrit.Aj to je v poriadku,pokial sa jedná o športového strelca,ktorý potrebuje velké množstvo streliva na trening a kvalitu na pretek-ale to sem nepatrí.Potom sú takí,ktorí nakúpia prebíjacie komponenty-ako uvádzaš-pokial možno čo najlacnejšie,čosi prebijú,akosi to lieta,nič viac nemusím kupovat a ide sa polovat.Dalšou skupinou sú takí,čo síce toho vela nevystrielajú-čo je aj drvivá vačšina polovníkov u nás,takže by nemali ekonomický dovod prebíjat a oni napriek tomu nakúpia kvalitné vybavenie a prebíjajú-častokrát s maximálnou precíznostou-je to totiž ich koníček,únik z reality všedného dna relax navyše okorenený nutnostou íst to vyskúšat na strelnicu,ako to lieta.Niekto relaxuje v krčme,niekto za lisom.To,že to možno stojí viac ako tá krčma-je fakt,ale organizmus to vníma trochu inak.A manželka je určite tiež rada ked je chlap doma-když si chlap hrá,tak nezlobí!I ked to niečo stojí.Poslednou skupinou sú v očiach niektorých polovníkov divní ludia,čudáci?To sú tí,čo sa neuspokoja,ked im to z 3-5rán lieta na 100m do 3cm,ale sú to maximalisti a chcú z toho laufu vyžmýkat pomocou streliva nalaborovaného na svoju hlaven maximum.Prípadne zistia,že na 100m je to super,avšak na tých 300m a niektorí aj daleko viac-že MMasska-im to už tak nelieta a laboruje sa znova.No a ked už majú super rozptyl,možno zistia,že zasa ranivost a stop efekt nie su optimálne-a nové navážky na seba nenechajú dlho čakat.Avšak aj toto je uplne v poriadku,len prebíjanie nesmie plnit iba jednu jedinú funkciu pri výkone polovania-ušetrit.Na to tento "šport" nebol vyvinutý.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 314 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off matko2403, 3.3.2016 o 20:58

Aj tak ti Ďakujem,asi zaťial skúsim ten Vulkán. Neskôr sa snáď dostanem aj k tým monolitom,chcel by som skúsiť Hornady GMX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on spanik, 3.3.2016 o 18:38

Matko z monolitom veru v tomto kal.nemám skúsenosť,iba v 30-06ke,tam funguje ok lapua naturalis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matko2403, 2.3.2016 o 22:27

spanik Ďakujem.Máš skusenosti aj s nejakým monolitom?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on spanik, 29.2.2016 o 13:13

matko2403 ja tam ladujem normu vulkan 196gr/12,7g prach vihtavuori N550_58gr,dlžka náboja OAL 85mm,striela z tým môj chalan afunguje to ukážkovo zver väčšinou ostane na mieste,pokiaľ kúsok odbehne dobre farbí,poškodenie zanedbatelné,odskušané asi na 50až60kusoch všetkej raticovej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matko2403, 28.2.2016 o 22:30

Chcel by som sa spýtať,tých čo majú skúsenosti s prebíjaním,či by vedeli poradiť konkrétne laborácie pre kaliber 8x64S (strela, prach, navážka,)najlepšie overené, som začiatočník. Uvažujem nad monolitickými strelami 11,7 g. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ypsilon, 12.2.2016 o 14:28

Dosť dobrý deň, chcel by som sa informovať aké strely sa dajú zohnať do 5,6x50R magnum a kde ? Vďaka za každú radu a skúsenosť. Poprosím do pošty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 12.2.2016 o 12:02

Zdravim pani, prosim nevedel by mi niekto kuknut v quick loade navazky v kalibri 243 win pre strely Hornady BTSP 100 gr OAL 69mm a SAKO GAMEHEAD 90gr OAL 70mm, prach Lovex S062 a dlzka hlavne 60cm vopred dakujem a lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 7.1.2016 o 13:59

zdravim paní vedel by mi niekto podla QuickLoadu vypočitat balisticke udaje tejto laboracie 30-06 sierra gameking 180gr, vectan tubal 5OOO 47gr, dlzka nabojnice 63mm,celkova dlzka 83,3mm , dlzka hlavne 56cm,twist 1:10,zapalka CCI200 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 10.11.2015 o 14:46

Zdravim pani, nevedel by mi niekto poradit kde by sa v blizkosti BA dali zohnat strely norma Oryx do 243,pripadne nosler partition alebo balistic tip, hladal som po nete a z ponuky do 243 u nas som zufaly.. dakujem za vsetky typy lovu zdar ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vincze, 29.9.2015 o 10:15

Prosim o radu mám moznosť kupiť prebijacie matrici cal7x64 možem stým prebýjať 7*65r Dakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 29.9.2015 o 8:58

Chlapi kde nakupujete prach na prebíjanie. Nejako mám problém, zohnať predajňu, kde by dlhodobo mali vyrovnane v ponuke aj iné prachy ako Lovex, alebo Vectan. Hodgon u nás je asi Sci-fi zohnať niekde, IMR asi podobne. Vihta sem tam, ale tiež nie stále. normálne som už unavený z večného zháňania ... Každý tip poteší, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rolee, 27.9.2015 o 21:54

dneska som pri prebíjaní 7x57R omylom ozápalkoval magnumovimy zápalkamy./ S&B LRM/ Myslíte, že bude problém, mám ich delaborovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vincze, 18.9.2015 o 15:51

zdravým prebija niekto gulový náboj 7x65r kde sa daju zohnat matrice za rozumnu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.8.2015 o 22:28

K tym 220gr RN prihodim aj 70ks 30-06 nabojnic vsetky SB a objavil som aj nejake 300wm tych je asi stovka, vacsinou Norma. Tak ak to niekomu pomoze, hilzne su v cene. Su mi uz nepotrebne, mam asi 400ks novych. Zaujimave, co clovek najde v skrini ak robi po dlhom case selekciu nepotrebnych veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 23.8.2015 o 21:58

podla mňa to bude rovnaké ako sako 220gr. 200gr potrebujem ale ak nič tak nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 23.8.2015 o 13:59

Ak chces 220gr RN, tak mam zbytocnych 100ks. Na twist 1:11 su mi nevhodne, tak mi stoja v skrini 1,5roka. Cena bude prijatelna. prebíjanie guľovnicového streliva - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 23.8.2015 o 13:50

pepies - Keby stála strela ako píšeš " 0,45 cent " tak by sa to hádam aj prebíjať oplatilo ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 23.8.2015 o 12:17

mám 14,3g sako ale 13g sa nerobí do 30.06 a myslím, že by pasovalo lepšie tam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 23.8.2015 o 11:25

Baranovo osobne si myslím že je pri takejto nízkej cene streliva SAKO nezmyselné prebíjať.Strela stoji cca 0,45 cent prach cca 0,50 zapalky 0,06 plus cistenie nábojníc,práca pokiaľ ti to nebude robiť za Vatikánsku menu tak sa ti to neoplatí ešte si prirátaj kolko musis vybuchat do papiera aby si našiel vyhovujucu navážku pre svoju pušku tak ta to vyjde omnoho drahšie ako fabrické strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 23.8.2015 o 8:21

baranovo daj si prebit 14,2g hornady RN a budes maximalne spokojni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off baranovo, 23.8.2015 o 2:44

Zdravím, vedel by mi niekto z vás prebiť 13g sako hammerhead do Springfieldu? Info do správy prosím. Ďakujem PS:najlepšie z okolia BB ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagttiger, 16.8.2015 o 22:31

zdravim,nasiel by sa tu niekto s presovskeho kraja kto si prebija strelivo?potrebujem poradit,ak tu niekto je nech mi napise spravu,dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off W308W, 8.7.2015 o 11:27

Krasny den prajem , mate niekto skusenosti s prebijanim 8x68s . Potesi kazde info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 1.7.2015 o 13:25

prebijanie 8x57 jrs, 7x57r - Dobry den,
objednal som si prebijaci lis od Lee a chcem by som zacat prebijat 8x57 jrs, 7x57r. Narazil som na problem ze neviem zohnat k tomu prislusne matrice. Na nete su casto dostupne 8x57JS a 7x57. Mozu sa aj tieto matrice pouzit na naboje s R ?? Pripadne poradte kde ich zohnat. Chcel by som tam laborovat strely lapua mega alebo norma vulcan. Prach som este nekupil. Poprosil by som Vas o vase skusenosti, pripadne co pouzit, aky typ prachu, navazku a OAL. dakujem lovu zdar!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 14.5.2015 o 23:12

Najprv napíš o akú gramáž strely sa jedná či 150gr alebo 185gr a či už máš vybraný prach alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 14.5.2015 o 21:43

Mne ich prebíja kámoš. Skúsim ho kontaktovať aby Ti poradil. Ináč.....s lapua mega maximálna spokojnosť. Zatiaľ najlepšie čo som mal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 14.5.2015 o 21:11

prebijanie 308 lapua mega - Dobry den, chcel by som sa spytat ci by niekto nevedel poradit velkost navazky pre strelu lapua mega, v kalibri 308, cielom je nalaborovat strelivo z vysokym stop efektom, a setrnost k divine, strielat s nim by sa malo na ciernu a vysoku max do 100 m. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 14.3.2015 o 16:49

Brblos: Prečo kupuješ zápalky v zahraničí? Teraz nechápem, to si pre strely jazdíš do zahraničia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 14.3.2015 o 14:42

Millos, zo zahraničia to zas predraží vybavovanie Zbrojného Sprievodného Listu na polícii na zápalky / strely .V Rakúsku som dokonca musel za 70 Eur vybavovať vývozné povolenie , samozrejme som mal u nás vystavený Zbroj. sprievodný list a predbežný súhlas na dovoz častí a súčastí streliva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 13.3.2015 o 19:09

brblos: zápalky sú zanedbateľná položka... a strely som zatiaľ nepostrehol. Osvedčené stránky v Nemecku a v Taliansku s cenami nejako nehýbu, sem tam euro hore,dole... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 13.3.2015 o 17:29

Zdravím Vás páni v tejto diskusií,je tu niekto z KE prip.PO-kraja,kto si prebíja strelivo? Mohol by sa mi ozvať do pošty,ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 12.3.2015 o 22:01

Kua,kua už sa ten kurz USD / EUR začína prejavovať aj na komponentoch na prebíjanie CCI zápalky o 30% drahšie , tak isto strely Nosler. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 11.2.2015 o 23:09

Sumcar: Popozeraj si nejaké prebíjacie manuály, oslov ľudí, ktorý prebíjajú, určite sú v tvojom okolí niekoľkí. chce to s nimi sadnúť a pýtať,pýtať,pýtať sa...veď nikto múdry z neba nespadol. Prebíjať sa nenaučíš za dva dni...chce to trpezlivosť a skúšanie.Tí skúsenejší nech ti poradia, čo si treba nakúpiť, aké komponenty...na tom neušetríš, nakoniec skončíš aj tak pri renomovaných výrobcoch, ktorí sú známy "etalónom kvality". A po čase sa budeš možno hrať s OAL-om, desatinkami grainu a vytiahneš svojimi skúsenosťami zo streliva ktoré prebíjaš maximum presnosti, optimum rýchlosti...Nedaj sa odradiť počiatočnými neúspechmi, tie určite prídu...s nimi sa budeš stretávať aj po rokoch prebíjania, to patrí k tomu. Ale potom ten pocit, keď strelíš na papier na nejakú dlhú vzdialenosť a nástrel bude pokope pár cm, tak to bude pekná satisfakcia za hodiny presedené pri lise, skracovačke, váhach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Durell, 10.2.2015 o 19:11

Strela by mala byť osadená v nábojnici aspoň na dĺžku krčku, alebo piemer strely, čo nemusí byť to isté.Pritom sa ti musí dať dobre zavreť záver a náboj sa musí vojsť do schránky alebo zásobníka. Musí dobre podávať..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sumcar, 9.2.2015 o 19:43

Po akych krokoch by som mal ist aby to malo zmysel, mam na mysli ze najdem max OAL mojej hlavne, a kde by som mal zacat ? vopred dakujem usetri mi to kopu skusania :) navazky prachu som uz robil , vyberiem najpresnejsiu a pri tej chcem zacat skusat menit OAL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 9.2.2015 o 19:01

Podľa kalibru, v 9,3x62 mi kratšie náboje OAL 82,5 mm lietali lepšie ako dlhšie OAL 84 mm ,návažky boli pre cca tú istú V0. Bolo to 270 gr SHC s RBG. Jednoduché bolo, že 9,3x62 sa nedá spraviť na landing, Tak som skúsil, a nebolo to lepšie. OAL ovplyvní veľa - rýchlosť tlak, vývyn výstrelu => vibrácie, výťahovú silu čo bol najkôr asi môj prípad. Treba testovať. :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 9.2.2015 o 16:53

zdravim chcel by som poprosit o radu. zacal som prebijat a chcel by som sa spytat ak velmi ovplyvnuje presnost hlbka osadenia strely v nabojnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 8.2.2015 o 16:30

Zdravím chcem sa spýtať či nevie niekto o niekom čo prebíja 7x57r v okolí bb? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 20.1.2015 o 19:55

Dnes sa mi dostali do ruk nejake nabojnice cineshot - origo 1x strelene , a niektore zapalky su vytlacene nad uroven dna nabojnice aj 0,2 mm , cize je vysokopravdepodobne ze to bude sposobene tou velkou uzamykacou volou a nizkymi tlakmi v nabojnici... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 20.1.2015 o 16:31

Musel som si to nechať trochu uležať. Pri nízkom tlaku: úderník udrie na zápalku a celý náboj dotlači do komory, tlak vytlačí zápalku, jej válcovú časť pritlačí o steny lôžka zápalky a začne tlak rozťahovať nábojnicu na steny komory,pritom je trenie medzi nábojnicou a komorou + sila cez zápalku na čelo záveru asi dostatočná aby sa celá nábojnica nedoklepla o čelo záveru. Ak je to total blbosť tak to zmažem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 314 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM