Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Canon vs Nikon - diskusia

autor: off sipoo
pridané: 7.12.2011 11:55

Prosim o radu možno to tu už bolo ale chcel by som vediet od vás konkrétny názor .


neviem sa rozhodnút medzi canon 500d alebo nikon d3100.


počet zobrazení: 12 430
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-88 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubo125, 8.12.2011 o 22:31

preco hned potrebujes pouzivat PS na upravu fotografii ??? ja ho pouzivam (pri uplne kazdej foto lebo fotim do raw a vsetky fotky musim ! upravit - zostrenie, šum, farby, retuš... ) ale v tomto stile fotografie vôbec neni potrebe upravovat fotky, pokial je stim autor spokojny môze fotit do JPG a rovno hadzat nanet popripade orezat ... a canon vôbec nedodava origš soft k svojim zariadeniam ze ? :D to ma len nicon :D ak bude Sipoo chcet mozem mu poslat adobe lightrom ktory je viac prakticky pre fotografov a ten sa nauci ovladat za 1 den pozerania totorialov (: ... no týmy novymi obiektivmy som myslel L-kove tak skus nane poveat neake zle slovo .... samozrejme su aj "low-endy" canon skla za 100-300e ale to je len alternativa pre tich co nemaju na skla za tisky ecok (ukaz mi od niconu sklo v podobnej cene co by bolo zretelne lepsie ) (: a z fotakov novy canon d1x a canon 5D mark III ktory vynde niekedy okolo marca ............ odkaz mentalne sa asi neolati ist do nikonu ceny pôjdu hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 8.12.2011 o 21:21

No a máš poradené :-)Ak ich má Canon viac,tak len pre to že vyrobí jeden šmejdový a potom další a až ten tretí už za niečo stojí,Nikon urobí jeden a poriadny :-)Ako sa dá v canone 550D upravit fotka ak niekto nemá a neovláda fotošop ? Asi nijako,v Nikone D3100 ju môže upravit aj úplný amatér. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 8.12.2011 o 20:01

ked pride EDU hned pochopis preco canon :D .... to by som bral racej uz 550d ... musis rozmyslat aj do buducnosti canon ma lacnejsie obiektivy, ma ich viac a vyvyja velke mnozstvo dalsich novych skiel a zrkadloviek ... nokonu miesto toho vytopilo tovaren a dostal 4 pokuty za pouzivanie cudieho patentu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 7.12.2011 o 22:51

Ak by som sa mal rozhodnút len medzi tými dvoma,tak beriem ten Nikon D3100. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 7.12.2011 o 14:52

odkaz ... odkaz ... ked to docitas,myslim, ze zasadne rozdiely nenajdes a nakoniec sa aj tak budes rozhodovat podla optiky a rozpoctu ... nikon ma o kusok lepsi jasovy roszah a canon vacsi vyber objektivov....ale samozrejme zalezi co preferujes...moj priatel nema rad canon len preto, lebo je zvyknuty na nikonacne ovladania...takze plati zhruba to co som napisal...naskor napis naco fotak potrebujes a co s nim chces fotit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 7.12.2011 o 12:55

neskor budu aj objektívy ale zatiaľ sa mi jedná skôr o telo a o rozhodnutí medzi tými dvomi konkrétnymi.dík keby boli financie tak si kúpim iný ale mám len na takýto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 7.12.2011 o 12:47

co chces fotit??? mas nejake objektivy??? kolko chces investovat do optiky a dalsieho prislusenstva??? Oba fotaky su zrovnatelne a dohadovat sa o rozdielnych malickostiach nema cenu, aj tak sa k nicomu nedopracujes...preto by otazka mala zniet trocha inak...napr: mam 2000euro a chcel by som sa venovat fotografovaniu volne zijucich zvierat. Potrebujem kvalitny objektiv ohnisko 300 az 400mm a svetelnost by nemala byt viac ako 5,6 a k tomu zrkadlovku strednej triedy. Vedel by mi niekto poradit aka kombinacia by bola najvhodnejsia v pomere cena vykon? ... a mozno sa nejakych zmysluplnych navrhov dockas a jeden ta mozno aj oslovi...inak to bude zasa len nekonecne kecanie teoretikov o nicom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-88 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM