Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Canon vs Nikon - diskusia

autor: off sipoo
pridané: 7.12.2011 11:55

Prosim o radu možno to tu už bolo ale chcel by som vediet od vás konkrétny názor .


neviem sa rozhodnút medzi canon 500d alebo nikon d3100.


počet zobrazení: 12 431
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca admin, 19.11.2012 o 20:51

Ja som tiež s Nikonom spokojný. Mám však ohnisko len do 300 mm. Nie sú peniažky na dlhšie ohnisko, malá clona, ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 19.11.2012 o 20:11

Ja neviem, viem ti porovnať hlučnosť d7000-cky a canonu 450d, a tá 450-tka je o dosť hlučnejšia. A aj keď by sa ti zdala 7000-cka nejako hlučná, tak má tichý režim, pri ktorom nepočuť takmer nič :) A to kopanie zrkadla u nikonu je podľa mňa len taká fáma, neviem, možno len ako v podstate ,,nováčik" neviem také niečo posúdiť, ale mňa nekope :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 19.11.2012 o 9:44

Na tomto videu som stál hneď (cca pol metra) od kamery a fotil som Nikonom D5000. Počuť cvakanie, ako veľmi, posúďte sami. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 19.11.2012 o 8:47

godi - dobrý príspevok! ferio - hlučnosť zrkadla u Nikonu mi spomínalo viacero fotografov i profesionál, aj preto vraj idú do Canona, v najnovších testoch D7000 zrkadlo vraj kope, čo neprospieva stabilite uchopenia a ostrosti snímok, ale ja som len amatér ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.11.2012 o 20:17

na čo môže byť dobrý výklopný displej odkaz :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 16.11.2012 o 19:54

Ale čítal :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2012 o 19:48

ferio zrejme si ten príspevok nečítal podrobne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 16.11.2012 o 19:23

Admin, tento godiho príspevok treba uchovať a prilepiť ho do každej podobnej, novovzniknutej témy, samozrejme bez toho hlučného zrkadla u nikonu, pretože dnes to už absolútne neplatí, a bol by to len ďalší zbytočný argument , ktorým by tu Edu dráždil zopár ľudí, a zapríčinil ďalšie zbytočné hádky v takýchto diskusiách :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2012 o 18:44

Ok zahajujem zimný spanok. Ak som sa niečoho dopustil tak to beriem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 16.11.2012 o 18:20

godi oceňujem tvoj príspevok, je to k veci a na úrovni. Edu a 357AS máte týždeň čas na oddych - ja som vás varoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 16.11.2012 o 17:37

Fehir práve pre to ked nemáš peniaze kup si objektív za 300€ napríklad tentoodkaz je to ohnisko 400 predáva ho môj kamarát LacoĎuračka z Piešťan . A k tomu si kúp foták za 400 € odkaz ešte i s set objektívom a máš za 600€ komplet foták s dvoma objektívmi jeden uni druhý na zver zoom . Okrem toho získaš tým i velmi slušnú kameru . Foták za 500 euro s hračkarskym objektívom ti bude k ničomu . To by si bol naozaj sabucha II. Ten však zver nefotí tá sa fotí sama zo statívu bez fotografa preto je jedno aký ma objektív . Fotka je bez bokehu a ostrosti zašumela atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 16.11.2012 o 17:20

Edu čo si sa pobavil na tom že si chcem kúpiť foťák za 500 a objektív za 300 ? Nemám toľko penazí abi som si kupoval objektív za 1500 E a foťák za 1000 E ako ty ! Každý nieako musel začať a každý nezačal foťákom za 1000 E mne stačí za 500. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.11.2012 o 17:10

To máš pravdu,ten tvoj cvak pobaví,aj samotného autora :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2012 o 16:26

Nemám čo dodať Godi to napísal uplne presne a trefne . 357as tá moja fotka nebola pridaná aby si sa učil :-D je to fotka cez sklo obloka len tak pre lovu zdar :-D proste cvak z okna :-D Viem že treskot tvojho zrkadla tebe osobne vyhovuje ked sa totiž spustí ten capot na statíve stojaceho nikona bez fotografa zver dosť čumí presne do objektívu :-DDD . Nechape čo sa to deje a čo to tam klepe ??? No nikonácke hlučné zrkadlo rachotí :-DDD Fehir kúp si toho nikona ked sa ti tak páči a máš pokoj :-DDD foták do 500 a objektív do tristo to som sa dnes pobavil :-DDD Sabucha 2 hahaha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.11.2012 o 16:17

Tu máš Fehir jasný príklad že ani Canon 40D a objektív Canon na konci 400mm nie je všetko,hlavne ked to má v rukách teoretik a tento autor má plné ústa poučiek a čo tu vidíš: modré pozadie,žiadna hlbka ostrosti,samý prepal,žiadna kompozícia,jednoducho "slovenská fotografická ostuda na 3" Polož si otázku,"čo sa môžem od autora tejto fotky naučit?" odpoved je jednoznačná.NIČ.odkaz Ono živá príroda nie je ZOO,tam nepozuje zver za ideálneho svetla a s ideálnym pozadím,to si môžeš len želat,ale málo kedy to tak bude.godi to napísal tiež dobre,ale dovolil by som mu oponovat v poslednej časti o hlučnosti. To už je tiež minulost u Nikonov,ako aj čip ktorý mala D70,teraz je na Nikonoch tzv.tiché fotenie a aj možnost predsklopenia zrkadla,takže hluk to už taký nie je,ani zdaleka :-)A zver počuje aj ovela tichšie zvuky,aj cvaknutie napináčika na puške počuje,niekedy je to aj dobre,zver zdvihne hlavu ak pasie a máš šancu na druhú lepšiu fotku,samozrejme ak je ten hluk jemný.Ešte nikdy som cvaknutím nevyplašil zver tak že by utekala,ak je toho cvakania viac pomaly odíde,ale uteká len ak ma zbadá alebo zavetrí,ináč nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 16.11.2012 o 15:20

Fehir- skús pozrieť bazárovy Nikon 70-300 VR alebo Canon 70-300 IS. Za tých 300€ by si mohol niečo zohnať, a potom telo do 500€ zoženieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 16.11.2012 o 15:15

No ja sa chcem foteniu venovať len tak okrajovo napr. ked idem na posed tak rozložím statív s fotákom a čakám, alebo ked idem po lese a náhodou zbadám zver tak ju odfotím , nechcem fotiť profesionálne, no asi pôjdem do toho Nikonu, ešte neviem , a ja tiež nechcem abi ma zver zbadala hned po prvej fotke ,a ten Canon EOS 600 D je tichší ako Nikon D90 ? A prečo je zlá kombinácia Canon 600+75-300mm f/4-5.6 III ? včom je lepšia kombinácia Nikon D 90 + Nikon 55-300mm ? No ja bi som chcem foták do 500 E a objektív do 300 E no chcem sa zmestiť do tejto cenovej relácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off godi, 16.11.2012 o 14:06

Fehir ja ti to takto poviem.Záleží na tebe čo od fotografie očakávaš či sa foteniu chceš venovať vážnejšie, alebo okrajovo.Ak ťa to chytí a budeš chcieť od fotky viac ako ju hodiť na LZ , zistíš že ti už objektív xx-300/5,6 nestačí lebo je pomalý a slušná fotka za slabšieho svetla, ktorú by si chcel dať na papier vo velkosti A3 aby si ju mohol použiť v kalendári, alebo niekde na výstave sa z toho nedá urobiť, budeš nútený sa posunúť ďalej a kúpiť si nejaký svetelnejší objektív prídeš na to že : u Nikona je len jeden vyhovujúci objektív v cenovej reláciji do 1500€ a to 300/f4 a končíš. Sice Nikon má ešte 80-400/f5,6 ale ten sa mu moc nevydaril. Keď sa pozreš do stajne Canonu tak tam v tejto cenovej hladine nájdeš tri výborné objektívy 300/4is.... 400/5,6...a 100-400L IS USM Pokial si pevne rozhodnutý že nebudeš chcieť niekedy kepšie sklo, tak si kúp d90 +Nikon 55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR.Je to lepšia zostava ako Canon 600+75-300mm f/4-5.6 III Aj ja som s tým v minulosti prešiel,začal som Nikonom D70 + 70-300 potom som 300ku vymenil za Tamron 200-500/6,3 ktotý kreslil výborne, no bol hlučný a pomalý ,svetelnosť nizka ,tak že fotiť som mohol len pri dobrom svetle. Nakoniec som všetko bolestne predal a skončil v stajni Canonu a som spokojný.Ešte jedna maličkosť ktorá sa moc nespomína ,no pre fotografa zvierat vo voľnej prírode je niekedy rozhodujúca.Na Nikone som mal veľmi hlučnú závierku a keď že na ohnisku 300mm musí byť zver pomerne blízko tak po prvom cvaku zrkadla som bol prezradený a druhým cvakom som folil už len zadky a chvosty.Všetky Canony ktoré som doteraz mal 30D-40D-7D sú omnoho tichšie ako bol Nikon d70............... Prajem ti Šťastný výber a dobré svetlo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 16.11.2012 o 12:24

Fehir d90 je o kus lepsi fotoaparat ako 600d. ma naviac stavovy dispej lepsi hladacik a lepsi af. hladacik u 600D je lepeny zo zrkadielok d90 ma hranol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 16.11.2012 o 12:05

A na príklad on tiež používa objektív 55-300 odkaz a robí dosť dobré fotky, aspon podla mna, ja si myslím že aj 55-300 bi stačilo na fotenie wild . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 16.11.2012 o 12:02

Aj ja si myslím že načo si budem kupovať drahú zrkadlovku, kúpim si lacnejšiu a k tomu dobrý objektív a bude, len neviem či si mám kúpiť Nikon D 90 alebo Canon EOS 600 D ? Vaše skúsenosti , čo sa mi viacej oplatí, a čo je lepšie. Mne sa viacej páči ten Nikon ale neviem sa rozhodnúť, tak ak bi ste mi vedeli poradiť tak dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.11.2012 o 11:47

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2012 o 6:49

Objektív 300mm je na fotenie zveri málo !!! Preto nie je vhodný si takýto objektív kupovat . Jedine že by si ho použil s pohybovým čidlom na statíve ako fotopascu . Napríklad nasypal kopu žranice postavil foták a on by cvakal keby tam niečo prišlo bez spravneho svetla zaostrenia hlbky odtrosti atd . Na to bude stačit takýto objektív i mobil . Potom sa môžeš chválit že si odfotil medveda a si velký fotograf .Velký budeš ale fotograf isto nie. Canon 60D a canon 1100D nemáš šancu poznat rozdiel na kvalite fotografie . Na použitie objektívu je rozdiel markantný.Preto hovorím drahe zrkadlo je uplne k ničomu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 16.11.2012 o 0:01

Zdravím idem si kúpiť zrkadlovku a neviem sa rozhodnúť či si mám kúpiť Canon alebo Nikon preto žiadam vás skúsených fotografov o radu , Canon: toto odkaz a toto odkaz , Nikon: toto odkaz a toto odkaz . Poradte prosím lebo obidve značky sú super no neviem sa rozhodnúť, iba stýchto.Poprípade poradte lepší objektív do 300 E. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2012 o 17:03

Sabucha čo sa ty o tých canonoch čosi načítaš . Tebe sa musí i snívať o tom červenom prúžku na objektíve . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.8.2012 o 16:41

Bacha na nový Canon D650. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 28.6.2012 o 16:03

lubo125 hahahhahhaha :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 28.6.2012 o 10:57

goret konečne ozajstne využitie potenciálu nikonu :DDDDDD uz aj primaty zhodnotili ze je na ho... odkaz :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.3.2012 o 10:58

Edu, možno mi dáš za pravdu, že na prekvápka na 50 až 100 m i pri horšom svetle sa zdá byť eňo-ňuňo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2012 o 10:46

Ano Goret je to nastupca rady G 12 . velmi slušna univerzalna mašinka . fotit srnky na 300 m na to to nebude ale ako uni foťák fantastickej obrazovej kvality je fajn . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.3.2012 o 6:36

V inej téme Edu upozornil na kompakt od Canonu PowerShot G1 X vhodný do každého rupsaka i pre náročných, odkaz , ktorý bude určite výzvou aj pre Nikon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2012 o 17:24

goret v tej vírivke bolo už naozaj dosť úlovkov za minulý rok niečo cez 20 ks :-D to je slušná bilancia pri priemernom veku 20 rokov je to lepšia zábava ako fotenie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 16:15

aj ja sa pripajam a prajem včetko dobre v novom roku a prenas hlavne dobre svetlo (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.1.2012 o 13:42

Goret neviem, ani ja by som sa osobne tomu nebránil,ale určite to ja sám vyhľadávať nebudem :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.1.2012 o 13:11

ferio, vieš aká je to radosť, ak popri "fotení pre radosť" aj niečo zarobíš, príp. naplníš si vírivku ?? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2012 o 12:55

martin + ferio canon a nikon sú dobre rovnocenne značky. Nemusí každy byť profík . Ja som chcel iba poradiť že canon je pre fotenie prírody lepšia volba najmä pre lacnejšia a kvalitne objektívy . Všetko dobre v novom roku a dobré svetlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 12:51

myslim ze sa zhodneme vsetci na tom ze či canon či nikon sú kvalitne značky. a preto sa takmer na každom fore vyskytuju. temy ako canon vs nikon. ja fotim pre radost prirodu a a vsetko okolo seba... takze tak pani. a aby som nezabudol .................... vsetko dobre v novom roku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.1.2012 o 12:40

Edu ,ale ty píšeš tak,ako keby každý kto fotí zrkadlovkou hneď musel na tom aj zarábať. Pojem ako ,,fotenie pre radosť" ti niečo hovorí? Nie každý musí mať prehnané a profesionálne ambície... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2012 o 12:39

ano lubo125 vivo ti dá veľa samozrejme iba keď si vyžiadaš kritiku . Práve tá ťa posúva do predu .Len tak sa od iných dozvieš čo treba robiť lepšie a iné cenné rady . Martin to že si slovaci kupujú škodovky nuž nie su to profíci . Tak ako prvé husle hra v puškohľadoch Carl zeiss a swarovski , Taj hrá prvé husle Canon a Nikon potom naozaj nie je už nič . Prečo si veľmi veľké percento profíkov zameraných na šport a prírodu kupuje práve Canon to nech si zodpovie každý sám . Ferio Miro Zumrík bol môj veľmi dobrý kamarát . Prešiel do canonu a vrátil sa do nikonu . Pýtal som sa ho osobne prečo tak urobil bolo to na zraze fotografov prírody Slovenska v Súľove .Tesne pred jeho tragickou smrťou.Česť jeho pamiatke . Mal na to niekoľko dôvodov . Miro bol dosť konzervatívna osoba a zvyk na nikona a jeho ovládanie ho vrátilo nazad . Druhý bol ten že vlastnil veľmi slušný objektív od nikkor a nejako sa mu ich nedarilo predať . Nepodarilo sa to ani po jeho smrti .Preto s jeho technikou fotí jeho dcéra . Miro bol hlavne excelentný biznisman ,ktorý vedel ako fotografiu ponuknuť a predať . Fotil i v prírode ale samozrejme ako špička europskych fotografov i narodnom parku Bavorský les kde fotí Rosťa Stach ,Ondro Prosický a všetci v EU ktorý fotia naj uroveň . Samozrejme fotil som tam i ja . Poviem len je to fotenie veľmi náročné čo popísal Rosťa Stach v knihe fotolovy . Ja som na diviaky čakal 3 dni napríklad . O svetle a iných neduhoch nehovoriac . Preto 95% vlka ,rysa,medveďa publikovaných v Slovenských časopisoch pochádza práve z národného parku Bavorský les v SRN . Pár mojich odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz V profi triede ,sútažiach knihách a publikovaní fotografie sa totiž nehrá na keci ako som vycvakol modrú srnku na poli tam je potrebné ukázať tvorbu na rečičky nikto nedá .Taká je tvrdá realita !!! Všetci chcú produkt a tým je fotografia . Pozrú a vidia . Tým to všetko končí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM